VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2020-09-18
Kostas ir Kostas Smoriginai susitiks MO muziejuje rugsėjo 20 d. Asmeninio archyvo nuotr.
svg svg
Kostas ir Kostas Smoriginai susitiks MO muziejuje rugsėjo 20 d. Asmeninio archyvo nuotr.

Šį savaitgalį prasidėjo kino festivalių rudeninis maratonas. Startas – Vilniuje ir Kaune. Tęsiasi Europos paveldo dienų Lietuvoje renginiai. Apie savo atgimimą skelbia Radvilų rūmai Vilniuje. Palanga šoka, Anykščiai džiaugiasi rudens derliumi. Ir visi prašo laikytis saugaus elgesio taisyklių, registruotis į renginius ir gerbti save bei kitus.

Rugsėjo 17 d. Vilniuje prasidėjo ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“.

Satelitinio „Scanoramos“ renginio programoje – vienuolika laikui nepavaldžių šedevrų iš kino istorijos archyvų. Festivalio žiūrovai turės progos išvysti į kino klasikos aukso fondą įtrauktų kūrinių.

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ iki rugsėjo 20 d. vyks Vilniaus kino centre „Skalvija“, rugsėjo 25–27 d. Kaune, kino centre „Romuva“.

Jo programa skelbiama čia.

Rugsėjo 17 d. Kaune prasidėjo tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“.

Iki rugsėjo 27 d. truksiantis renginys šiemet plečia žanrų ribas ir pristato kino bei šiuolaikinio videomeno programą. Apie pokyčius sufleruoja jo pavadinimas „Videogramos“, įkvėptas vokiečių režisieriaus Haruno Farockio filmo „Revoliucijos videogramos“ („Videograms of a Revolution“), pasakojančio apie aktyvų televizijos dalyvavimą Rumunijos revoliucijoje.

Taigi, sako rengėjai, – šių metų festivalis pristatys kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas. Festivalio rengėjai šiemet daug dėmesio skiria būtent diskusijoms: du paskutinius rugsėjo šeštadienius jos vyks Kauno menininkų namuose, taip pat bus transliuojamos internetu.

Festivaliui pasibaigus, rugsėjo 28–spalio 11 d., visi programos filmai bus rodomi internetinėje platformoje „Lietuvos kino fondas“.

Programa skelbiama čia.

Rugsėjo 18–20 d. Vilniuje, Radvilų rūmų kieme, rengiamas pokalbių ir kūrybos festivalis visai šeimai „1000 J. Radvilos meno kūrinių“.

„Radvilų rūmai atgimsta!“ – skelbia Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM). Lankytojų laukia pokalbiai apie rūmų istoriją, architektūrą ir būsimo muziejaus veiklą, įvairios kūrybinės dirbtuvės visai šeimai, nemokamos ekskursijos su Radvilų rūmų gidais, dokumentinio istorinio filmo „Radviliada“ peržiūra ir kitokia veikla.

Penktadienio programa prasidės pokalbiu apie Radvilų rūmų DNR – istorinį, architektūrinį ir kultūrinį jų kontekstą. Dalyvaus VU istorikas prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Lietuvos architektūros meno tarybos vadovas architektas Audrius Ambrasas, Lietuvos architektų rūmų pirmininkas Lukas Rekevičius, LNDM direktorius dr. Arūnas Gelūnas, Radvilų rūmų projekto kuratorė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė. Pokalbį moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Ypatingas vakaro svečias – tiesioginis Radvilos Juodojo palikuonis, filosofas, filantropas ir verslininkas kunigaikštis Maciejus Radziwillas.

Radvilų rūmų kieme, paviljone, – dokumentinės istorinės dramos „Radviliada“ peržiūra.

Norintieji kviečiami į pasivaikščiojimus po Radvilų rūmų kiemą su LNDM gide. Būtina registracija. Renginio programa skelbiama čia.

Rugsėjo 18 d. 18.30 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre koncertuos Asmik Grigorian.

Koncerte, skiriamas Armėnijos nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo 30-osioms metinėms paminėti ir operos solistui Gehamui Grigorianui (1951–2016) atminti, publika išgirs dvi G. Grigoriano atžalas: pasaulinę operos žvaigždę Asmik Grigorian ir dirigentą Vartaną Grigorianą. Dainuos ir du svečiai iš Armėnijos: tenoras Ovanesas Aivazianas bei bosas Barsegas Tumanianas. Gros LNOBT simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Ričardas Šumila). Koncerto programoje – G. Verdi, G. Puccini, Ch. Gounod, A. Dvorako, P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo, B. Dvariono, taip pat armėnų kompozitorių N. Tigraniano ir T. Tšuhadiano operų arijos.

Rugsėjo 18, 19 d. Klaipėdoje, žvejų rūmuose, — Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjera: J. Offenbacho operetė „Orfėjas pragare“.

Pavasarį planuota ir dėl karantino atidėta premjera skirta Muzikinio teatro Klaipėdoje 200 metų sukakčiai.

„Ši operetė – tai ironiška pasaka suaugusiesiems apie žmonių santykius, kurioje mitologiniai ir kartu realūs personažai trokšta išlieti savo širdgėlą ir paragauti Edeno sodo vaisių. Tai – maištas prieš kontrolę ir asmeninius suvaržymus: čia drąsiai juokiamasi iš žmonių ydų ir bendravimo klišių, iš klasikinių moralės nuostatų. Tai – visuomeninės moralės karikatūra, „velnias tavo kelnėse”.

Rugsėjo 18–20 d. Vilniuje vyks miesto artistinių iniciatyvų festivalis „SALVE!“

18 d. 18 val. Šlapelių muziejaus prieigose, Pilies gatvėje, festivalio „SALVE!“ pradžią paskelbs istorinės salvės – Kauno istorinės karybos klubo nariai, vilkintys 1863 m. sukilėlių uniformomis, keliais šūviais iš to meto patrankos pasveikins Vilnių, vilniečius ir naująjį festivalį.

Su saksofonų kvartetu „Keturi vėjai“ džiazuos Vytautas Labutis (saksofonai) ir Gediminas Laurinavičius (perkusija). Po koncerto muziejaus galerijoje bus atidaroma Daivos Kairevičiūtės fotografijų paroda „Susapnuoti“, kiemelyje menininkė Aušra Jasiukevičiūtė pristatys festivaliui sukurtą objektą „Pokalbiai su Aleksandra Kašuba. „Kai protas žvelgia į save“.

Festivalio programa skelbiama „Facebook“ paskyroje.

Rugsėjo 18–20 d. Palangoje vyksta liaudiškų šokių festivalis “Palangos miestely”.

Rudenėjanti Palanga kviečia švęsti – savaitgalį kurortą ryškiomis spalvomis nuspalvins tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Tradiciniu tapęs, visą kurortą į švenę įtraukiantis festivalis šokti Palangoje kviečia ketvirtąjį kartą.

Rugsėjo 19 d. 17 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10), renginys Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams pažymėti.

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas dr. Hektoras Vitkus miestiečius supažindins su Klaipėdos (Memelio) žydų bendruomenės kultūriniu paveldu ir jo išskirtinumu Lietuvos ir Baltijos regiono kontekste.

Tradicinių klezmerių melodijų pagros „Rakija Klezmer Orkestar“. Renginys nemokamas, registracija būtina.

Rugsėjo 19 d. Anykščiuose – rudens gėrybių, amatų, tautinio paveldo šventė „Obuolinės“ ir Turizmo naktis.

Laikantis galiojančių saugumo reikalavimų, skirtingose miesto erdvėse miestelėnų ir miesto svečių lauks įvairios veiklos, pramogos, kino darbų peržiūra, gyvo garso koncertai ir kt. Svarbi šventės dalis – rudens gėrybių mugė, žemės ūkio technikos bei gyvulių ir paukščių paroda. Miesto kavinės kvies paragauti vietinių bei iš obuolių ar su obuoliais pagamintų patiekalų.

Tuo pačiu anykštėnai rengia ir Turizmo naktį, jos metu meno ir kultūros renginiai vyksta įvairiose erdvėse, o šventę vainikuoja fejerverkai.

Rugsėjo 19 d. Klaipėdoje, Kruizinių laivų terminale, – laivų paradas.

Klaipėdiškių mėgstamo renginio pradžia – 10 val. Kruizinių renginių terminale. Renginių programa skelbiama čia.

Iki rugsėjo 20 d. tęsiasi Europos paveldo dienos Lietuvoje renginiai.

Europos paveldo dienų Lietuvoje renginiai 27-tą kartą siekia atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros paveldą – mums atitekusį ankstesnių kartų palikimą. Jis nuolat šalia mūsų, tik ne visada įvertintas, pažintas. Europos paveldo dienos – geras būdas mums visiems prisiminti, kokį turtą turime.

Šių metų Europos paveldo dienų tema – kultūros paveldas ir edukacija, tad daugelis renginių leidžia iš arčiau patyrinėti, savo rankomis kartu su restauratoriais prisiliesti prie paveldo objektų, susipažinti su senosiomis statybos technologijomis, pastatų puošybos tradicijomis. Programa skelbiama čia.

Rugsėjo 20 d. 18 val. Vilniuje, MO muziejuje, – pirmasis naujo renginių ciklo „Menas būti“ vakaras. Jo svečiai bus du Smoriginai – tėvas ir sūnus, Kostas ir Kostas, aktorius ir operos solistas.

Kiekvieną mėnesį MO pristatys vis kitas temas. Rugsėjo tema – „Menas mylėti“. Aktorius Kostas Smoriginas ir jo sūnus operos dainininkas Kostas Smoriginas kalbės apie meilę profesijai, skirtingas patirtis scenoje ir svarbiausia – tėvo ir sūnaus santykį. Pokalbį moderuos režisierė Dalia Ibelhauptaitė, viena iš MO musiejuje veikiančios parodos-instaliacijos „Iš tos operos“ kūrėjų.

Bažnytinio paveldo muziejus (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) savaitgalį kviečia tyrinėti Vilniaus vienuolynų paslaptis.

Per Europos paveldo dienas Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į renginius, pristatančius Vilniaus vienuolynus ir jų palikimą.

Šv. Mykolo bažnyčioje ir buvusiame bernardinių vienuolyne veikiančiame muziejuje vyksta edukaciniai užsiėmimai šeimoms ir moksleiviams, Vilniaus senamiestyje – orientacinis edukacinis žaidimas.

Informacija skelbiama čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Trakų Vokės dvaro sodyba iš bjauriojo ančiuko virsta gulbe 1

Trakų Vokės dvaro sodyboje pradėtas trečiasis rekonstrukcijos etapas – dvaro fasadų ir interjero atnaujinimo...

Laisvalaikis
2020.10.23
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Svarbiausias savaitgalio renginys – antrasis rinkimų į Seimą turas. O iki sekmadienio vakaro, kol bus...

Laisvalaikis
2020.10.23
Sporto klubai atsilaikė, bet pritraukti naujų klientų darosi vis sunkiau Premium 1

Lietuvos sporto klubai dėl karantino prarado 2020 m. pavasario sezoną, ir tai turės reikšmingos neigiamos...

Paslaugos
2020.10.23
Vilniaus galerijų savaitgalis ryškina skirtumus ir ieško panašumų 1

Ketvirtadienį prasidėjęs Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS) į meno maršrutus sujungė 36 meno erdves –...

Laisvalaikis
2020.10.22
„Scanoramos“ rengėjai žada hibridinį festivalį 1

Lapkričio 4 d. Vilniuje prasidėsiantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ žada būti hibridinis: tai...

Laisvalaikis
2020.10.22
Sporto mitai: daugiau nebūtinai yra sveikiau Premium

Sakoma, kad sportas yra sveikata, bet net ir šioje srityje netrūksta diskusijų, kas yra sveika, o kas – ne.

Laisvalaikis
2020.10.20
Atostogos medikams: turizmo paslaugas iki šiol rezervavo 35.000 medikų

Rugsėjo 1 d. startavusią priemonę „Atostogos medikams“ administruojanti nacionalinė turizmo skatinimo...

Paslaugos
2020.10.19
Virtualioje parodoje VU biblioteka rodo savo lobius

450 m. sukaktį mininti Vilniaus universiteto biblioteka šią savaitę „Google Arts & Culture“ platformoje...

Laisvalaikis
2020.10.18
Savaitgalio išvykai – Šaltojo karo patirtys

Užsienio svečiams atrandant XX a. antros pusės istoriją, Šaltojo karo palikimą Lietuvoje, nacionalinė turizmo...

Laisvalaikis
2020.10.18
Apie „ArtVilnius‘20“ geriausią jaunąją menininkę: klijuojant skruzdėdą Premium

„ArtVilnius ’20“ išrinko Rūtą Spelskytę-Liberienę geriausia jaunąja menininke. Spėju, kad daugeliui...

Laisvalaikis
2020.10.17
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį 5

Šį savaitgalį daug muzikos: „Vilnius Jazz“ improvizacijų, „Muzikos rudens“ eksperimentų, dainuojamosios...

Laisvalaikis
2020.10.16
Pristato naują žydų kultūros maršrutą po sostinę 3

Sostinės pažinimo projektas „Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują maršrutą „Vilniaus geto knygnešiai“. Jis...

Laisvalaikis
2020.10.15
„Vilnius Jazz“ pristato naujus muzikos reiškinius Lietuvoje 1

Spalio 15 d. Vilniuje, Lietuvos rusų dramos teatre, prasideda 33-iasis tarptautinis šiuolaikinio džiazo ir...

Laisvalaikis
2020.10.15
Vilniuje - naujas pažintinis takas 1

Pavasarį per karantiną daugelis atrado pažintinius ir mokomuosius takus – ir didesni, ir mažesni sulaukė...

Laisvalaikis
2020.10.14
Ištuštėjus biurams, korporacijos parduoda meno kūrinius Premium

Pandemijai darbą perkėlus į namus, susitikimams vykstant nuotoliniu būdu, mažai liko progų verslams...

Laisvalaikis
2020.10.14
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Seimo rinkimai — privalomas šios savaitgalio renginys. Greta jo – atsidaro naujų parodų, bus koncertų,...

Laisvalaikis
2020.10.09
Už tiranozauro griaučius aukcione sumokėti 31,8 mln. USD

Spalio 6 d. „Christie‘s“ aukcione Niujorke buvo parduotas tiranozauro (Tyrannosaurus rex) skeletas. Prieš...

Laisvalaikis
2020.10.07
Mirė amerikiečių dainininkas J. Nashas

Spalio 6 d. eidamas 81-uosius mirė amerikiečių dainininkas Johnny Nashas, išgarsėjęs savo 1972-ųjų hitu „I...

Laisvalaikis
2020.10.07
Mirė roko legenda E. Van Halenas 

Spalio 6 d. po ilgos kovos su vėžiu mirė Eddie Van Halenas, legendine vadinamos sunkiojo roko grupės „Van...

Laisvalaikis
2020.10.07
„Led Zeppelin“ ginčas dėl „Stairway To Heaven“ autorystės pagaliau baigtas 

Britų roko grupė „Led Zeppelin“ galutinai triumfavo ne sykį atnaujintame ginče dėl dainos „Stairway To...

Laisvalaikis
2020.10.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus