VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-11-24
Unikalus eksponatas iš Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vykstančios parodos „LABDARIAI.LT.“. Muziejaus nuotr.
Unikalus eksponatas iš Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vykstančios parodos „LABDARIAI.LT.“. Muziejaus nuotr.

Kalėdos jau alsuoja į nugarą, o miestai, lenktyniaudami vienas su kitu, žiebia didžiąsias šventines egles. Bus ir kitokių renginių. Besidominčiuosius daile VŽ kviečia atkreipti dėmesį, jog šis savaitgalis – paskutinė proga pamatyti Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, vykstančias dvi svarbias parodas.

RENGINIAI

Lapkričio 24 d. 17 val. Šiaulių dailės galerijoje – parodų kuratorės, poetės, meno kritikės, Vilniaus dailės akademijos menų doktorantės Laimos Kreivytės vieša paskaita „Žodis ir kūnas šiuolaikiniame moterų mene“.

Žodis ir kūnas – kertinės Vakarų civilizacijos sąvokos, kas kartą permąstomos iš naujo. Krikščioniškoji tradicija prasideda nuo žodžio tapimo kūnu. O ar įmanomas atvirkščias procesas? Ne žodžio įkūnijimas, o kūno kalbos artikuliacija? Kaip raštas, gramatika ir kalbos dėsniai transformuojami šiuolaikinių menininkių kūryboje? Atsakymų šiuos klausimus ieškosime analizuodami parodą „M / A \ G / M \ A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“.

Lapkričio 25 d. visoje Lietuvoje vyksta Spalvoto meduolio diena.

Kepyklėlės, kavinės, parduotuvės kviečia marginti meduolius ir taip prisidėti prie globotinų vaikų savarankiškumo ir savanorystės skatinimo. Informacija – renginio „Facebook“ paskyroje.

Lapkričio 25 d. 19 val. Klaipėdoje, Friedricho kiemelyje, – Kalėdų miestelio atidarymas.

Didžiosios Kalėdų eglės įžiebime dalyvaus Kalėdų Senelis, snieguolės, choras „Vox Libri“ ir kiti.

Lapkričio 25 d. 17 val. Rokiškio dvare rengiama Senelio Kalėdos rezidencijos atidarymo šventė.

Rokiškėnai skelbiasi, kad ši rezidencija – vienintelė Lietuvoje, ir žada įvairiausių pramogų – Kalėdų eglutės įžiebimą, šventei sukurtą stebuklingą pasaką, ugnies šou, fejerverkų ir t. t. Nuo 16 val. veiks kalėdinė mugė, Kalėdų paštas ir prakartėlių paroda.

KONCERTAI

Lapkričio 24 d. 19 val. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, – Akordeono festivalio koncertas.

Šiame koncertuos „Lars Karlsson Band“, keturi švedai, be žodžių pasakantys viską, ką reikia žinoti apie muziką ir žmogaus širdį. Solisto balsą jiems atstoja mažytė armonika, kuri iškvatoja bravūriškus pasažus ir išlieja skandinavišką rimtį. Prieš 20 metų, vos susikūrusi ir išleidusi pirmąjį albumą, L. Karlssono grupė iškart pateko į Švedijos radijo topų viršūnes. Tai buvo tikra revoliucija šios šalies įrašų rinkoje – iki tol joks instrumentinis kūrinys nebuvo pakliuvęs į Švedijos radijo išrinktųjų sąrašą.

Lapkričio 24 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje koncertuos solistė Ona Kolobovaitė, pirmasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikas Zbignevas Levickis ir gitaros virtuozas Aurelijus Globys

Atlikėjai žada virtuoziškiausių melodijų iš projekto „Amžių dvikova“.

Lapkričio 25 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, — baigiamasis Vilniaus fortepijono festivalio koncertas.

Ignas Maknickas (fortepijonas) ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks F. Chopino Antrąjį fortepijoninį koncertą.

Kalifornijoje, JAV, gimusį pianistą, pirmojo nacionalinio konkurso „Lisztofonija“ laure­atą, nuo devynerių globoja prof. M. Rubackytė. I. Maknickas stu­dijuoja Londono karališkojoje muzikos aka­demijoje, prof. J. MacGregor klasėje.

Lapkričio 25 d. 21 val. Vilniuje, „Turgaus“ bare (Pylimo g. 59), koncertuos britai „Eyre Llew“ ir „jauni bei aktyvūs“ lietuviai „Flash Voyage“.

Koncertas bus pirmasis britų trio pasirodymas Lietuvoje ir dvyliktas iš eilės naujo grupės albumo pristatymo ture. „Eyre Llew“ skambesys dažnai lyginamas su „Sigur Ros“, „BonIver“, „Explosionsinthe Sky“ ar „A Winged Victory For The Sullen“ skambesiu. Ambientroką roką grojanti grupė dalyvavo ne vienoje dešimtyje festivalių, pasirodė BBC, o tarptautinio muzikos žurnalo „Drowned in Sound“ 2017 m. įvardyti kaip „tie, nuo kurių verta nenuleisti akių“.

Lapkričio 25 d. Kaune, Žalgirio arenos“ amfiteatre, vyks naujos koncepcijos vakarėlis „Audio Visual Party „X & Y“„.

Pasak jo rengėjo Giedriaus Zinkaus, jis „skirtas X ir Y kartoms, garantuoja pažangią estetiką ir gerą garso turinį nuo pirmos minutės“.

pasakojo Giedrius Zinkus. Savo rengiamuose „Audio Visual Party“ atlikėjas gyvai 6–8 takeliuose miksuoja garso ir vaizdo medžiagą, jungdamas dokumentinių filmų garsus, acapella balsus, sintezatorių pasažus ir t. t., tad kiekvienas renginys – nepakartojama improvizacija.

Lapkričio 26 d. 15 val. Anykščių koplyčioje – Vidmanto Bartulio baladės styginių kvartetui ir baritonui „Sudie Jums, Anykščiai“ premjera.

Antano Baranausko jaunystės tekstais parašytas kūrinys skambės kaip literatūrinio festivalio „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ uždarymo akcentas.

Šį ir kitus kūrinius atliks Kauno styginių kvartetas ir solistas Giedrius Prunskus. Renginyje dalyvaus kompozitorius ir muzikologė V. Markeliūnienė. SPEKTAKLIAI

Lapkričio 24 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatre – spektaklio „Naktis“ premjera.

Spektaklį pagal lenkų rašytojo Andrzejaus Stasiuko pjesę režisisavo Agnius Jankevičius. „Naktis“ – tai farsas, kuriame egzistensinis kartėlis persipina su humoru ir jautrumu žmogiškąjai būčiai. Pjesės veiksmas vyksta ir Lenkijoje, ir Vokietijoje. Jaunas vagišius iš Rytų Europos žūsta, kai jį peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai išimama ir persodinama į juvelyro kūną. Taip tiesiogine ir perkeltine prasme autorius stengėsi suvienyti „slavišką širdį ir vokišką protą“.

Vienas žinomiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų A. Stasiukas už knygą „Kelionė į Babadagą“ (2005 m.) apdovanotas prestižiškiausia Lenkijos literatūrine premija „Nike“, 2016 m. už literatūrinę veiklą – Austrijos valstybine Europos literatūros premija.

Lapkričio 29, 30 d. Klaipėdos dramos teatre — M. M. Matthiso „Labas rytas, pone Triuši“ premjera.

Jaunosios kartos režisierius Marius Pažereckas Klaipėdoje pastatė du spektaklius – „Globotinis nori būti globėju“ ir „Skerdynių dievas“. „Labas rytas, pone Triuši“ herojus — jaunas žmogus, nusivylęs vartotojiška visuomene. Nebeiškęsdamas, kad jo artimiesiems rūpi tik nauji daiktai, vaikinas ryžtasi savižudybei, bet staiga pasirodo Ponas Triušis.„Ši drama – išgyvenimo vadovėlis su aiškiomis žaidimo, virstančio tikru gyvenimu, taisyklėmis“, — apie sako režisierius.

Pjesės autorius – Švedijoje gyvenantis tarptautinį pripažinimą pelnęs serbų dramaturgas, rašytojas ir atlikėjas.

Spektaklis skirtas žiūrovams nuo 16 m.

PARODOS

Lapkričio 24—26 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, – svetingasis savaitgalis uždarant parodas „Academie de Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866–1915) ir „Vilnius. Topophilia“.

Pirmojoje parodoje — pasaulyje garsių menininkų Chaimo Soutine’o, Pinchuso Kremegne’o, Michelio Kikoine’o, Schragos Zarfino ir kitų autorių darbai. Antrojoje – reti Lietuvos ir užsienio dailininkų sukurti Vilniaus vaizdai iš advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ rinkinio. Renginių laikas ir programa — www.ndg.lt

Lapkričio 26 d. 16 val. Vilniuje, „Rupert“ centro Pakrantės galerijoje (Vaidilutės g. 79), atidaroma Linos Lapelytės pirmoji personalinė paroda „Piruetas“.

Menininkė publikai pristatys naujus performansus, garso instaliaciją bei objektus. Performansai bus kartojami gruodžio 10 d. ir 17 dienomis. Parodos uždarymo renginyje, gruodžio 17-ąją dalyvaus eksperimentinės muzikos kūrėjas iš Niujorko Charlemagne Palestine.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, veikia Lukiškių aikštės memorialo projektų paroda.

Greta vizualizacijų ir architektūrinių brėžinių pirmąkart pristatomi skulptūriniai penkių pasiūlymų maketai ir medžiagos bandiniai.

Paroda veiks iki gruodžio 17 d. kasdien nuo 12 iki 20 val. išskyrus pirmadienius. Lankymas nemokamas. Tris trečiadienius (lapkričio 29 d., gruodžio 6 d. ir 13 d.) 17 val. vyks nemokamos ekskursijos po parodą su ŠMC edukatore

Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario 53, Nida) atidaryta alternatyvi gyvosios istorijos paroda “Muziejų kuriame kartu”.

Šios parodos eksponatus sunešė patys neringiškiai ir Kuršių nerijai neabejingi žmonės. Tai asmeninio ar šeimos gyvenimo istorijas liudijantys daiktai, įvairiais pjūviais susiję su daugiasluoksniu, skausmingu, bet neišvengiamai reikšmingu sovietmečio periodu.

Tarp eksponatų – ir pačių susikalti mediniai lagaminai, kuriais sugrįžta iš Sibiro gulagų, ir buities daiktai, dabar keliantys šypsnį, ir gausybė laikrodžių, kurie, lyg žmogaus egzistencijos liudininkai, saugojami iki šiol, nors laiko jau seniai neskaičiuoja.

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55) veikia paroda-instaliacija-akcija „LABDARIAI.LT. Tarpukario dailės ir kultūros istorijos bei mecenatystės skerspjūviai“.

Projektas skirtas 6-erius metus trukusiai labdaros akcijai, trukusiai 1930–1936 m., siekiant surinkti lėšas unikaliam paminklui – nacionaliniam muziejui. Ne obeliskui, ne personalijai, o objektui, kuriuo galėtų naudotis ne viena lietuvių karta. Taip, minint Vytauto Didžiojo 500-ąsias mirties metines, buvo sumanytas pastatyti jo vardo Kultūros muziejus laikinojoje sostinėje Kaune.

Vilniuje, J. Vienožinskio dailės mokykloje (S. Konarskio g. 37-2), veikia paroda „(Ne)identifikuoti LTMKS archyvai“.

Šia paroda minimas LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos) 20-metis, joje eksponuojama dalis archyvo, apimančio apytikriai 1997?2013 m. ir ne visada tiesiogiai susijusio su LTMKS. Tai nuotraukos, tekstai, skrajutės, CV, idėjų projektai, skaidrės Parodos veikia darbo dienomis 10–21 val., šeštadieniais 10–16 val.

Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, atidaryta paroda „Siuvinėtas dangus. Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių XV–XX a. siuvinėti liturginiai drabužiai“.

Joje pristatomas Lietuvos siuvinėtų liturginių drabužių lobynas nuo seniausių iki šių laikų ir kiekvienas jų yra unikalus. Per liturginius drabužius atsiskleidžia ir nuosekli meno stilių kaitos istorija, skirtingų epochų tikėjimo tiesų aspektai.

Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, veikia paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“ ir mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

Joje eksponuojami vaikiški drabužiai, aksesuarai, žaislai, namų apyvokos daiktai, apimantys laikotarpį nuo XVIII a. pabaigos iki XX a. vidurio.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Ernestas Parulskis. Kilnojamosios parodos kačiukas

Formaliai kilnojamosiomis parodomis galima vadinti bet kurią parodą, surengtą nuo XV a., kai jo pradžioje...

Laisvalaikis
2018.02.24
Mykolas Pleskas. Keturi signatarai ir „Fiat Multipla“

Pirmąjį pilnametražį vaiką pristatęs Olegas Šurajevas užsiminė, kad šimtmečio proga norėjo sukurti kai ką...

Verslo klasė
2018.02.24
Olimpiados uždaryme trispalvę neš jauniausias sportininkas

Jauniausiam Lietuvos olimpinės delegacijos nariui Pjongčange patikėtos išskirtinės pareigos. Per vasario 25...

Laisvalaikis
2018.02.23
Trys stendai prie Ebingo, Misūryje 1

Nedažnai pamatysi filmą, primenantį didžiojo Hitchcocko žodžius apie „kiną, kuris yra torto gabalas“.

Laisvalaikis
2018.02.23
Vilniaus knygų mugė užėmė visas „Litexpo“ erdves 1

Vasario 22 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidėjo 19-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė...

Laisvalaikis
2018.02.22
Andrejui Drukarovui klaidos sutrukdė pasiekti tikslą

Iki išsvajoto 40-tuko kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui Pietų Korėjos Pjongčango olimpinėse žaidynėse...

Laisvalaikis
2018.02.22
Slidininkai Vaičiulis ir Strolia pusfinalyje labai kentėjo 2

Pietų Korėjoje, Pjongčange vykstančiose Žiemos olimpinėse žaidynėse trečiadienį pasirodė lietuviai...

Laisvalaikis
2018.02.21
Valstybės pažinimo centre – nauja interaktyvi paroda 

Vilniuje, Valstybės pažinimo centre, Vasario 16-osios išvakarėse atidaryta nauja interaktyvi paroda...

Laisvalaikis
2018.02.19
BAFTA apdovanojimuose triumfavo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ 

BAFTA apdovanojimuose, kurie laikomi britišku „Oskarų“ atitikmeniu, triumfavo tragikomedija „Trys stendai...

Laisvalaikis
2018.02.19
Stuburo skausmas – mūsų pačių reikalas 2

Nedaug rasi vyrėlesnio amžiaus žmonių, dirbančių sėdimą darbą, kurie nejustų nugaros skausmų ar bent jau...

Laisvalaikis
2018.02.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kuo Vilniaus knygų mugė arčiau, tuo labiau intriguojamus leidinius ir jų autorius į viešumą „išmeta“...

Laisvalaikis
2018.02.18
Berlinalės kino mugėje – Lietuviški virtualios realybės projektai

Vokietijoje prasideda 68-asis Berlyno tarptautinis kino festivalis, o kartu su juo ir Europos filmų mugė,...

Laisvalaikis
2018.02.16
Vasario 16-oji Pjongčiange Januškevičiūtei buvo sėkminga

Ieva Januškevičiūtė sėkmingai baigė moterų slalomo ir didžiojo slalomo rungtis. Mantas Strolia ir Modestas...

Laisvalaikis
2018.02.16
Tyrimas: šimtmetį pasitinkantys lietuviai vieningesni ir laimingesni 2

„Žmogaus studijų centro“ nuo 2008 m. kasmet atliekami Lietuvos psichologinio klimato ir žmonių jausenos...

Laisvalaikis
2018.02.16
Lietuvos biatlonininkai 20 km biatlono lenktynėse nesužibėjo

Tomas Kaukėnas šiandien vykusiose vyrų 20 km biatlono lenktynėse užėmė 78-ą vietą ir rizikuoja nepatekti į...

Laisvalaikis
2018.02.15
VŽ rekomenduoja: Šimtmečio renginiai

Visoje Lietuvoje visą ilgąjį savaitgalį vyks galybė Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtų...

Laisvalaikis
2018.02.15
T. Kaukėnas olimpiadoje pasiekė naują Lietuvos biatlono rekordą

Vyrų biatlono 12,5 km persekiojimo lenktynėse Tomas Kaukėnas finišavo 13-tas ir pasiekė naują olimpinį...

Laisvalaikis
2018.02.12
Signatarų rūmuose – šimtmečiui skirtų pašto ženklų paroda

Signatarų namuose pristatyta 2016–2018 m. išleista proginių pašto ženklų serija „Lietuvos valstybės atkūrimui...

Laisvalaikis
2018.02.12
Lietuva pasauliui dovanoja šimtmečio grojaraštį 2

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuva pasauliui dovanoja 100 dainų rinkinį, patalpintą vienoje...

Laisvalaikis
2018.02.12
Abu Dabyje atidarytas Luvro muziejus

Globalizacija ir muziejų funkcijų plėtra, jų tikslas pritraukti kuo daugiau lankytojų ir ištraukti iš...

Laisvalaikis
2018.02.10

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau