VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-11-24
Unikalus eksponatas iš Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vykstančios parodos „LABDARIAI.LT.“. Muziejaus nuotr.
Unikalus eksponatas iš Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vykstančios parodos „LABDARIAI.LT.“. Muziejaus nuotr.

Kalėdos jau alsuoja į nugarą, o miestai, lenktyniaudami vienas su kitu, žiebia didžiąsias šventines egles. Bus ir kitokių renginių. Besidominčiuosius daile VŽ kviečia atkreipti dėmesį, jog šis savaitgalis – paskutinė proga pamatyti Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, vykstančias dvi svarbias parodas.

RENGINIAI

Lapkričio 24 d. 17 val. Šiaulių dailės galerijoje – parodų kuratorės, poetės, meno kritikės, Vilniaus dailės akademijos menų doktorantės Laimos Kreivytės vieša paskaita „Žodis ir kūnas šiuolaikiniame moterų mene“.

Žodis ir kūnas – kertinės Vakarų civilizacijos sąvokos, kas kartą permąstomos iš naujo. Krikščioniškoji tradicija prasideda nuo žodžio tapimo kūnu. O ar įmanomas atvirkščias procesas? Ne žodžio įkūnijimas, o kūno kalbos artikuliacija? Kaip raštas, gramatika ir kalbos dėsniai transformuojami šiuolaikinių menininkių kūryboje? Atsakymų šiuos klausimus ieškosime analizuodami parodą „M / A \ G / M \ A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“.

Lapkričio 25 d. visoje Lietuvoje vyksta Spalvoto meduolio diena.

Kepyklėlės, kavinės, parduotuvės kviečia marginti meduolius ir taip prisidėti prie globotinų vaikų savarankiškumo ir savanorystės skatinimo. Informacija – renginio „Facebook“ paskyroje.

Lapkričio 25 d. 19 val. Klaipėdoje, Friedricho kiemelyje, – Kalėdų miestelio atidarymas.

Didžiosios Kalėdų eglės įžiebime dalyvaus Kalėdų Senelis, snieguolės, choras „Vox Libri“ ir kiti.

Lapkričio 25 d. 17 val. Rokiškio dvare rengiama Senelio Kalėdos rezidencijos atidarymo šventė.

Rokiškėnai skelbiasi, kad ši rezidencija – vienintelė Lietuvoje, ir žada įvairiausių pramogų – Kalėdų eglutės įžiebimą, šventei sukurtą stebuklingą pasaką, ugnies šou, fejerverkų ir t. t. Nuo 16 val. veiks kalėdinė mugė, Kalėdų paštas ir prakartėlių paroda.

KONCERTAI

Lapkričio 24 d. 19 val. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, – Akordeono festivalio koncertas.

Šiame koncertuos „Lars Karlsson Band“, keturi švedai, be žodžių pasakantys viską, ką reikia žinoti apie muziką ir žmogaus širdį. Solisto balsą jiems atstoja mažytė armonika, kuri iškvatoja bravūriškus pasažus ir išlieja skandinavišką rimtį. Prieš 20 metų, vos susikūrusi ir išleidusi pirmąjį albumą, L. Karlssono grupė iškart pateko į Švedijos radijo topų viršūnes. Tai buvo tikra revoliucija šios šalies įrašų rinkoje – iki tol joks instrumentinis kūrinys nebuvo pakliuvęs į Švedijos radijo išrinktųjų sąrašą.

Lapkričio 24 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje koncertuos solistė Ona Kolobovaitė, pirmasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikas Zbignevas Levickis ir gitaros virtuozas Aurelijus Globys

Atlikėjai žada virtuoziškiausių melodijų iš projekto „Amžių dvikova“.

Lapkričio 25 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, — baigiamasis Vilniaus fortepijono festivalio koncertas.

Ignas Maknickas (fortepijonas) ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks F. Chopino Antrąjį fortepijoninį koncertą.

Kalifornijoje, JAV, gimusį pianistą, pirmojo nacionalinio konkurso „Lisztofonija“ laure­atą, nuo devynerių globoja prof. M. Rubackytė. I. Maknickas stu­dijuoja Londono karališkojoje muzikos aka­demijoje, prof. J. MacGregor klasėje.

Lapkričio 25 d. 21 val. Vilniuje, „Turgaus“ bare (Pylimo g. 59), koncertuos britai „Eyre Llew“ ir „jauni bei aktyvūs“ lietuviai „Flash Voyage“.

Koncertas bus pirmasis britų trio pasirodymas Lietuvoje ir dvyliktas iš eilės naujo grupės albumo pristatymo ture. „Eyre Llew“ skambesys dažnai lyginamas su „Sigur Ros“, „BonIver“, „Explosionsinthe Sky“ ar „A Winged Victory For The Sullen“ skambesiu. Ambientroką roką grojanti grupė dalyvavo ne vienoje dešimtyje festivalių, pasirodė BBC, o tarptautinio muzikos žurnalo „Drowned in Sound“ 2017 m. įvardyti kaip „tie, nuo kurių verta nenuleisti akių“.

Lapkričio 25 d. Kaune, Žalgirio arenos“ amfiteatre, vyks naujos koncepcijos vakarėlis „Audio Visual Party „X & Y“„.

Pasak jo rengėjo Giedriaus Zinkaus, jis „skirtas X ir Y kartoms, garantuoja pažangią estetiką ir gerą garso turinį nuo pirmos minutės“.

pasakojo Giedrius Zinkus. Savo rengiamuose „Audio Visual Party“ atlikėjas gyvai 6–8 takeliuose miksuoja garso ir vaizdo medžiagą, jungdamas dokumentinių filmų garsus, acapella balsus, sintezatorių pasažus ir t. t., tad kiekvienas renginys – nepakartojama improvizacija.

Lapkričio 26 d. 15 val. Anykščių koplyčioje – Vidmanto Bartulio baladės styginių kvartetui ir baritonui „Sudie Jums, Anykščiai“ premjera.

Antano Baranausko jaunystės tekstais parašytas kūrinys skambės kaip literatūrinio festivalio „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ uždarymo akcentas.

Šį ir kitus kūrinius atliks Kauno styginių kvartetas ir solistas Giedrius Prunskus. Renginyje dalyvaus kompozitorius ir muzikologė V. Markeliūnienė. SPEKTAKLIAI

Lapkričio 24 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatre – spektaklio „Naktis“ premjera.

Spektaklį pagal lenkų rašytojo Andrzejaus Stasiuko pjesę režisisavo Agnius Jankevičius. „Naktis“ – tai farsas, kuriame egzistensinis kartėlis persipina su humoru ir jautrumu žmogiškąjai būčiai. Pjesės veiksmas vyksta ir Lenkijoje, ir Vokietijoje. Jaunas vagišius iš Rytų Europos žūsta, kai jį peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai išimama ir persodinama į juvelyro kūną. Taip tiesiogine ir perkeltine prasme autorius stengėsi suvienyti „slavišką širdį ir vokišką protą“.

Vienas žinomiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų A. Stasiukas už knygą „Kelionė į Babadagą“ (2005 m.) apdovanotas prestižiškiausia Lenkijos literatūrine premija „Nike“, 2016 m. už literatūrinę veiklą – Austrijos valstybine Europos literatūros premija.

Lapkričio 29, 30 d. Klaipėdos dramos teatre — M. M. Matthiso „Labas rytas, pone Triuši“ premjera.

Jaunosios kartos režisierius Marius Pažereckas Klaipėdoje pastatė du spektaklius – „Globotinis nori būti globėju“ ir „Skerdynių dievas“. „Labas rytas, pone Triuši“ herojus — jaunas žmogus, nusivylęs vartotojiška visuomene. Nebeiškęsdamas, kad jo artimiesiems rūpi tik nauji daiktai, vaikinas ryžtasi savižudybei, bet staiga pasirodo Ponas Triušis.„Ši drama – išgyvenimo vadovėlis su aiškiomis žaidimo, virstančio tikru gyvenimu, taisyklėmis“, — apie sako režisierius.

Pjesės autorius – Švedijoje gyvenantis tarptautinį pripažinimą pelnęs serbų dramaturgas, rašytojas ir atlikėjas.

Spektaklis skirtas žiūrovams nuo 16 m.

PARODOS

Lapkričio 24—26 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, – svetingasis savaitgalis uždarant parodas „Academie de Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866–1915) ir „Vilnius. Topophilia“.

Pirmojoje parodoje — pasaulyje garsių menininkų Chaimo Soutine’o, Pinchuso Kremegne’o, Michelio Kikoine’o, Schragos Zarfino ir kitų autorių darbai. Antrojoje – reti Lietuvos ir užsienio dailininkų sukurti Vilniaus vaizdai iš advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ rinkinio. Renginių laikas ir programa — www.ndg.lt

Lapkričio 26 d. 16 val. Vilniuje, „Rupert“ centro Pakrantės galerijoje (Vaidilutės g. 79), atidaroma Linos Lapelytės pirmoji personalinė paroda „Piruetas“.

Menininkė publikai pristatys naujus performansus, garso instaliaciją bei objektus. Performansai bus kartojami gruodžio 10 d. ir 17 dienomis. Parodos uždarymo renginyje, gruodžio 17-ąją dalyvaus eksperimentinės muzikos kūrėjas iš Niujorko Charlemagne Palestine.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, veikia Lukiškių aikštės memorialo projektų paroda.

Greta vizualizacijų ir architektūrinių brėžinių pirmąkart pristatomi skulptūriniai penkių pasiūlymų maketai ir medžiagos bandiniai.

Paroda veiks iki gruodžio 17 d. kasdien nuo 12 iki 20 val. išskyrus pirmadienius. Lankymas nemokamas. Tris trečiadienius (lapkričio 29 d., gruodžio 6 d. ir 13 d.) 17 val. vyks nemokamos ekskursijos po parodą su ŠMC edukatore

Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario 53, Nida) atidaryta alternatyvi gyvosios istorijos paroda “Muziejų kuriame kartu”.

Šios parodos eksponatus sunešė patys neringiškiai ir Kuršių nerijai neabejingi žmonės. Tai asmeninio ar šeimos gyvenimo istorijas liudijantys daiktai, įvairiais pjūviais susiję su daugiasluoksniu, skausmingu, bet neišvengiamai reikšmingu sovietmečio periodu.

Tarp eksponatų – ir pačių susikalti mediniai lagaminai, kuriais sugrįžta iš Sibiro gulagų, ir buities daiktai, dabar keliantys šypsnį, ir gausybė laikrodžių, kurie, lyg žmogaus egzistencijos liudininkai, saugojami iki šiol, nors laiko jau seniai neskaičiuoja.

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55) veikia paroda-instaliacija-akcija „LABDARIAI.LT. Tarpukario dailės ir kultūros istorijos bei mecenatystės skerspjūviai“.

Projektas skirtas 6-erius metus trukusiai labdaros akcijai, trukusiai 1930–1936 m., siekiant surinkti lėšas unikaliam paminklui – nacionaliniam muziejui. Ne obeliskui, ne personalijai, o objektui, kuriuo galėtų naudotis ne viena lietuvių karta. Taip, minint Vytauto Didžiojo 500-ąsias mirties metines, buvo sumanytas pastatyti jo vardo Kultūros muziejus laikinojoje sostinėje Kaune.

Vilniuje, J. Vienožinskio dailės mokykloje (S. Konarskio g. 37-2), veikia paroda „(Ne)identifikuoti LTMKS archyvai“.

Šia paroda minimas LTMKS (Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos) 20-metis, joje eksponuojama dalis archyvo, apimančio apytikriai 1997?2013 m. ir ne visada tiesiogiai susijusio su LTMKS. Tai nuotraukos, tekstai, skrajutės, CV, idėjų projektai, skaidrės Parodos veikia darbo dienomis 10–21 val., šeštadieniais 10–16 val.

Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, atidaryta paroda „Siuvinėtas dangus. Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių XV–XX a. siuvinėti liturginiai drabužiai“.

Joje pristatomas Lietuvos siuvinėtų liturginių drabužių lobynas nuo seniausių iki šių laikų ir kiekvienas jų yra unikalus. Per liturginius drabužius atsiskleidžia ir nuosekli meno stilių kaitos istorija, skirtingų epochų tikėjimo tiesų aspektai.

Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, veikia paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“ ir mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

Joje eksponuojami vaikiški drabužiai, aksesuarai, žaislai, namų apyvokos daiktai, apimantys laikotarpį nuo XVIII a. pabaigos iki XX a. vidurio.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Snaiperių diena 2018“: laurus nuskynė lietuvis ir norvegas 2

Snaiperiai iš devynių NATO valstybių ir Ukrainos varžėsi dėl taikliausiojo titulo Lietuvos kariuomenės...

Laisvalaikis
2018.09.21
Septyni faktai apie Vatikaną 9

Vatikanas, mažiausia pasaulyje nepriklausoma valstybė-miestas, užimanti apie 0,5 kv. km ant Vatikano kalvos...

Laisvalaikis
2018.09.21
Išrinktas naujas orkestro „Trimitas“ vadovas

Koncertinės įstaigos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vadovo konkursą laimėjo prof. dr.

Laisvalaikis
2018.09.21
Po Lietuvą gyventojai šiemet keliavo daugiau, vienai kelionei išleido vidutiniškai 56 Eur

Šalies gyventojų kelionių su viena ir daugiau nakvynių skaičius 2018 m. pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo...

VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį Vilnių ir Kauną užplūs tikintieji – į Lietuvą atvyksta Romos katalikų bažnyčios vadovas –...

Laisvalaikis
2018.09.21
Prasidėjo dokumentinių filmų festivalis: nuo žiurkių iki žmonių

Yra renginių, be kurių mūsų kino kultūros laukas būtų pastebimai skurdesnis. Būtent toks – rugsėjo 20 d.

Laisvalaikis
2018.09.20
Prasideda nacionalinio dramos teatro rekonstrukcija

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradeda dvejus metus truksiančią rekonstrukciją – po 16,8 mln.

Statyba ir NT
2018.09.20
Prie Vilniaus įrengta dar viena vieta kultūringam poilsiui

Vilniaus pašonėje, šalia baltuoju moliu garsaus Gėlos ežero, esančio Nemenčinės girininkijoje, įrengta dar...

Laisvalaikis
2018.09.18
70-ąjį kartą išdalintos „Emmy“ statulėlės

Pirmadienio vakarą Los Andžele išdalinti JAV televizijos akademijos apdovanojimai „Emmy“. Daugiausia jų...

Laisvalaikis
2018.09.18
Sanatorija „Gradiali“ baigė 7,5 mln. Eur kainavusią rekonstrukciją Premium 2

Palangoje esanti sanatorija „Gradiali“ skelbia baigusi pirmąjį rekonstrukcijos etapą. Jo metu į sanatorijos...

Krepšinio komandos bosas, kurio tikslas buvo tapti turtingu

„Mano prioritetas visuomet buvo tapti turtingu, kad galėčiau nedirbti“, – sako JAV verslininkas ir NBA lygoje...

Laisvalaikis
2018.09.16
Masonai stato knygų sienas 6

Laisvieji mūrininkai, arba masonai, kartais painiojami su tais, kurie mūrija tikras sienas. Tikėtina, kad...

Laisvalaikis
2018.09.16
Lietuvos irkluotojoms - pasaulio čempionato auksas

Plovdive (Bulgarijoje) vykstančio pasaulio irklavimo čempionato porinių dviviečių finale sekmadienį Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.09.16
Anglijos futbolo klubų vadovai nebenori mokėti milijonų agentams

20 Anglijos futbolo klubų išreiškė nusivylimą vadinamąja dvigubo atstovavimo taisykle, pagal kurią futbolo...

Laisvalaikis
2018.09.16
Vilnius siūlo pasivaikščioti piligrimų keliu

Vilnius pristato naują kelionių maršrutą „Patirk savąją piligrimystės istoriją“, skirtą piligrimams, ir...

Laisvalaikis
2018.09.15
Po 6 metų Egipte į futbolo rungtynes vėl įleidžiami žiūrovai 1

Rugpjūčio pabaigoje Egipto futbolo čempionate rungtynėse tarp „Zamalek FC“ ir ENPPI klubų 16.000 vietų...

Laisvalaikis
2018.09.14
Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą 6

Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą – jų tėvas rengia turą po pasaulį, į jį įtraukta Lietuva, taip...

Laisvalaikis
2018.09.14
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių 3

Sezonui prasidėjus, kultūrinis ir pramoginis vyksmas tampa vis intensyvesnis. Šįsyk VŽ akiratyje – renginiai...

Laisvalaikis
2018.09.14
Nacionaliniame muziejuje – advokato J. Gumbio kolekcionuojamų knygų paroda

Lietuvos nacionaliniame muziejuje ketvirtadienį, rugsėjo 13 d., atidaroma senų ir retų knygų paroda paroda...

Laisvalaikis
2018.09.13
Andresas Iniesta Japonijos futbolą traukia iš Kinijos šešėlio

Nuo 2011 m. karjerą baigiančias pasaulines futbolo žvaigždes pradėję pirkti Kinijos klubai savo šalies...

Laisvalaikis
2018.09.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau