Baldų gamintojas P. Narbutas investuoja į futbolo klubą

Šių metų pradžioje įkurta viešoji įstaiga futbolo klubas Vilnius, jį įsteigė biuro baldų gamybos verslininko Petro Narbuto įkurtas Narbuto paramos fondas. Čia mano paramos projektas, VŽ sakė p. Narbutas.
FK Vilnius kartu su Vilniuje veikiančia futbolo ugdymo įstaiga Baltijos futbolo akademija (BFA) dar šį sezoną sieks šalies I-osios lygos dalyvio licencijos, o galutinis tikslas jo tikslas patekti tarp šalies TOP4 klubų. Taip klubas investuos į bendrai su BFA vykdomą aukšto sportinio meistriškumo jaunųjų futbolininkų rengimo programą ProJunior.
Klubo direktoriumi paskirtas sporto rinkodaros specialistas Stasys Petrauskas, iki šiol vadovavęs sporto rinkodaros paslaugų agentūrai, turintis UEFA B trenerio licenciją bei Anglijos futbolo asociacijos vaikų trenerio diplomą, buvęs Vilniuje įsikūrusios futbolo mokyklos Audra bendrasavininkis, taip pat vaikų futbolo treneris šioje įstaigoje ir futbolo klubo Ekranas akademijoje. Klubo sporto direktoriaus pareigas užims BFA direktorius Ivanas Švabovičius.
Apie klubo tikslus VŽ papasakojo Petras Narbutas, įmonių grupės Narbutas įkūrėjas ir savininkas.
Taigi, kodėl futbolas, ir kokia bus Vilniaus klubo struktūra?
Pasakysiu, kad nesu futbolo specialistas, ir jums tai gal keistai nuskambės. Bet jis visiems svarbus žmonėms, šaliai, miestui. Neturėti šiais laikais futbolo tai nebūti civilizuota valstybe ir civilizuotu miestu. Nėra nė vienos sostinės, kuri neturi futbolo stadiono.
Klubas bus tradicinis. O tradicinio futbolo klubo reikalavimai susidaro iš vienos ar kelių komandų, futbolo mokyklos, fanų, senjorų lygos. Žodžiu, futbolo klubas suburia didelę bendruomenę, o komanda tik ledkalnio viršūnė.
Iš kur pritrauksite investicijų tokiems užmojams? Žinome, kad futbolas nepigus dalykas.
Kaip pažiūrėsi: futbolas arba labai nepigus, arba labai pelningas. Jis pelningas Anglijoje, Ispanijoje, o Lietuvoje jis nepigus dalykas. Pagrindiniai finansavimo šaltiniai bus parama. Kol kas biznio nedarysime, nes tai viešoji įstaiga.
Ar galite įvardinti sumą, nuo kurios klubas pradės veiklą?
Dabar negaliu įvardinti. Juk kai pagimdote vaiką, ar kas nors skaičiuoja, kiek pinigų reikės jam užauginti. Niekas neskaičiuoja... Čia nekorektiškas klausimas.
Klubas neabejotinai turės savo bazę?
Mes pasirengę investuoti į bazę, tikimės, kad rasime galimybių... Iš tikrųjų, ko Lietuvos futbolui ir apskritai sportui trūksta, tai infrastruktūros, metodikų, trenerių... Aišku, dėmesio, lėšų ir panašiai. Mes ir skirsime dėmesį, lėšų, stengsimės kurti infrastruktūrą, taikyti šiuolaikines metodikas. Čia geriau atsakytų Stasys Petrauskas, kuris yra klubo direktorius...
Tai mano paramos projektas...
Kalbant apie infrastruktūrą ar turite numatę konkrečią vietą, takime, treniruočių bazei?
nuotrauka::1left
Dar nėra. Kai tik bus, iškart pranešime. Taip, norime imti kokį apleistą stadioną sutvarkyti, apdengti, įrengti, tikimės, kad mums pasiūlys investuoti.
Bet, tiesą sakant, niekas taip greitai neateina ir nepasiūlo. Aš jau daugiau nei metai siūlau kažką daryti Ukmergėje... Bet tokio didelio vau kaip gerai, kažkas nori ateiti, investuoti, ateikit, mes jus ant rankų nešiosime tokių dalykų Lietuvoje nėra.
Kaip yra kitur, aš nežinau. Tik žinau, kad Viktoras Butkus, kuris tokį muziejų-stebuklą, tokią dovaną Vilniuj ir Lietuvai padarė, ir kurį dabar fotografuoja, juo džiaugiasi, jiems suteikė garbės piliečiečių vardus, tai jis tokius kančių kelius nuvaikščiojo... Tikiuosi, kad mums irgi pavyks kažką išvaikščioti ir kažką padaryti.
Ar jau sulaukėte iš Vilniaus savivaldybės kokio nors palankumo mosto?
Dirbam su savivaldybe. Bet nieko konkretaus kol kas negaliu pasakyti. Kai tik bus, viską pranešim. Nes jokių paslapčių mes neturim, nieko nenorim nukonkuruoti, perimti, perpirkti. Nenorim nieko paimti, o norim duoti.
Jokios konkurencijos nebijom. Kažkada Vilniuje, Islandijos gatvėje, atsidarė vienas baras. Tuomet atrodė, kad jis turi stengtis likti vieninteliu, bet taip neatsitiko, ir dabar ten daug gerų barų. Ir aš ateinu ne tam, kad kažką nukonkuruočiau. Noriu parodyti pavyzdį, kad futbole suklestėtų Islandijos gatvė. Norėčiau, kad ne tik kalbomis, bet ir veiksmais ir sportas, ir futbolas gautų daugiau dėmesio Lietuvoje.
Kokie bus jūsų santykiai su Lietuvos futbolo federacija?
Kaip yra... Yra visuomenė ir yra valdžia. Ir nei kas nors gali gyventi sau nekreipdamas į valdžią dėmesio, bet ir valdžia be tautos negali. Bet vėlgi, kokia tauta, tokia ir valdžia. Tai ir futbolo bendruomenė, ir Federacija yra susijusios.
Futbole nieko nepadarysi be LFF licencijos: komandos negalės dalyvauti varžybose, taigi, turi žaisti pagal LFF taisykles. Vėlgi, tokia, kokia dabar yra LFF, tokia ji yra ne šiaip sau: matyt, kokia yra futbolo bendruomenė, tokia yra ir LFF...
Ir aišku, yra tikslas, kad LFF keistųsi, nes ta situacija, kuri dabar Lietuvoje yra su futbolu, rodo, kad nesikeisti tiesiog nebeįmanoma. Ir keistis ne kažkur, o keistis į teigiamą pusę...
Aišku, aš pats tame nedalyvausiu, nepasidarysiu futbolo specialistu. Bet kažkiek laiko tam skirsiu. Dabar pirmas žingsnis mes norime sukurti komandą, kuri žaistų pirmojoje lygoje, todėl pirmiausia turime gauti LFF licencijavimą.
Iš kur gausite futbolininkų?
Geriau paklauskite, iš kur vaikų gausime. Tai vaikus gimdo. Ir reikia, kad tie vaikai neišeitų ...
Šunims šėko pjauti. Arba krepšinio žaisti?
nuotrauka::2right
Taip. Jei pasieksim, kad bent pusė visų vaikų vienaip ar kitaip sportuotų, jau būtų stebuklas. Nežinau statistikos, bet manau, kad dar daug vaikų visai nesportuoja. Kitas dalykas, kad nesportuoja vaikai iš tų šeimų, kurių tėvai gali susimokėti už būrelius.
Mano pradinė idėja buvo tokia, kad visi vaikai turėtų galimybę treniruotis. Juk yra ir asocialių šeimų, ir vos galą su galu suduriančių, kurios tikrai neišgali sumokėti už vaiko sportą. Įskaitant rūbelius, vežiojimą ir visa kita, minimalus futbolo treniruočių kaštas per mėnesį būtų 100 eurų, tai čia vienam. O jei du ar trys vaikai šeimoje, kiek procentų šeimų gali leisti vaikus žaisti futbolą?
Todėl turime sukurti sistemą, pasiekti, kad visi vaikai turėtų galimybę. Ir paramos fondai, ir valstybė turi atsisukti ir skirti tam pinigų. Jeigu kalbame, kad sportas yra sveikata, tai pinigus ir skirkime sportui, o ne ligų, arba alkoholikų, narkomanų gydymui.
Kiek lėšų jūs planuojate tam skirti?
Yra žinomi tokie skaičiai: dabar miestas savo ir vyriausybės lėšomis Pilaitėje įrengs normalių futbolo aikštės matmenų dangą ir uždengs pripučiamu balionu. Tokios aikštės sąmata yra 1,5 mln. Eur.
Mes, jei gautume vietą ir sutartume, tokią investiciją padarytume. Ar mums pavyks, kada pavyks, aš nežinau. Galiu pasakyti, kad Islandijoje tokių dengtų arenų, kur vaikai gali visus metus treniruotis ir žaisti futbolą, yra 10, Lietuvoje vos kelios: šiuo metu yra Sportima ir dar po vieną statoma Pilaitėje bei Karoliniškėse. Mes irgi norime pastatyti dengtą futbolo aikštę, ji būtų ketvirta, norime sukurti visą vaikų mokyklą pagal šiuolaikinę metodiką, su parengtais treneriais. Taigi, priklausomai nuo to, kokiu greičiu mums eisis, tokios bus ir investicijos. Bet aišku, kad kalba eina apie kelių metų perspektyvą. Ir apie milijonus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti