„Inovacijų savaitė 2019“: nuo dirbtinio intelekto iki dizaino inovacijų

Publikuota: 2019-09-12

Ketvirtą kartą vyksiantis festivalis „Inovacijų savaitė 2019“ rugsėjo 16–22 d. apsilankys 5-iuose Lietuvos miestuose. Daugiau kaip 40 įvairių renginių vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Tauragėje. Festivalio šūkis – „Inovacijos mano mieste!“.

Šis novatoriškų idėjų kupinas įvairiuose Lietuvos miestuose vykstantis festivalis suburia inovacijų entuziastus: visuomenininkus, verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis ateities vizijomis. Šių metų miestų festivalio renginius jungia 3 šiandieną ypač aktualios temos: skaitmeninimas ir dirbtinis intelektas, dizaino inovacijos ir kūrybinės industrijos, jauno ir inovatyvaus verslo skatinimas.

Festivalio renginiai miestų gyventojus ir svečius kvies atsakyti į svarbius klausimus, pvz., kokį poveikį daro skaitmeninės technologijos, kaip keičiasi mūsų kasdienybė, vartojimo įpročiai, verslai ir pramonė, kokias galimybes atveria nauji dizaino sprendimai ir kai jie keičia mąstymą, kokį augimo potencialą turi jauni verslai ir startuoliai bei kaip jiems padėti vystyti idėjas.

Inovacijos – iš visuomenės ir visuomenei

Festivalio dalyviams penkiuose miestuose visą savaitę bus atviri įvairūs renginiai: paskaitos, konferencijos, seminarai, parodos, hakatonai, inovacijų demonstracijos, interaktyvios pramogos, nemokamos programavimo pamokos, protmūšis, atvirų durų dienos, orientavimosi varžybos ir daug kitų veiklų. Iš viso miestų festivalio programoje – daugiau kaip 40 renginių, kurie, planuojama, pritrauks apie 3.000 dalyvių.

„Festivalio programos kūrėjai yra aktyvūs inovacijų ekosistemos dalyviai, kurie turi tikslą, kad Lietuva pasiektų proveržį šioje srityje. Kviečiame visus norinčius prisijungti ir kartu organizuoti renginius, dalytis sėkmės istorijomis ir pasiteisinusia inovacijų praktika“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Žaidimas išmaniajame ekrane

Festivalio metu bus gausu technologijų ir inovacijų pristatymų bei demonstracijų. Pirmąją festivalio dieną, rugsėjo 16 d., „Danske Bank Group IT“ kvies susipažinti ir išbandyti išmanųjį ekraną. Banko kūrėjų komandai bendradarbiaujant su inžinieriais ir inovatoriais iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto „LinkMenų fabriko“ sukurtas interaktyvus žaidimas, sujungtas su nostalgiją keliančiais senoviniais pikseliais. Ekranas virtualios patirties principu bendrauja su žmogumi, padėdamas jam intuityviai nuspėti žaidimo scenarijų. Renginyje „Markets IT“ komandos projektų vadovas Gražvydas Šedys ir programinės įrangos inžinierius Povilas Žvirblis papasakos, kaip gimė šio ekrano idėja ir kaip ji atspindi patį banką, o VGTU „LinkMenų fabriko“ Mechanikos laboratorijos vedėjas Ričardas Leščinskas atskleis technines ir gamybines ekrano paslaptis.

Apie inovacijas žaidimų sektoriuje bus diskutuojama Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos renginyje, į kurį kviečiami kūrybinių industrijų atstovai.

Visorių informacinių technologijų parkas pristatys antenos pradanginimo ir dizaino iššūkį. Lietuvos dizaino forumas kvies į parodą „Geras dizainas“ bei ekskursijas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Vilniuje taip pat vyks inovatorių orientavimo žaidynės, kurias organizuoja Šiaurės miestelio technologijų parkas.

Prie „Inovacijų savaitės“ jungiasi ir Lietuvos bankas. Rugsėjo 19 d. Lietuvos banko Pinigų muziejuje kviečiama į paskaitas, per kurias bus plačiau papasakota apie naujas inovatyvaus verslo galimybes: reguliacinę „smėlio dėžę“, atvirąją bankininkystę (angl. open-banking), vertybinių popierių požymių turinčių žetonų išleidimą (angl. securities token offerings, STO), Lietuvos banko „Newcomer“ programą.

Ateitis: robotizacija, skaitmeninimas, DI

Šiuolaikinio verslo ir pramonės plėtra neįsivaizduojama be robotizacijos, skaitmeninimo ir dirbtinio intelekto (DI) sprendimų, kuriuos diktuoja 4.0 pramonės revoliucija. Šia aktualia tema vyks įvairūs renginiai: Vilniuje – MITA konferencija „Sumani pramonė: iššūkiai ir ateities perspektyvos“, Vilniaus kolegijos forumas „Darbo rinkos iššūkiai skaitmeniniame amžiuje“, verslo technologijų akseleratoriaus Lietuvoje „Baltic Sandbox“ renginys „Women in Tech Bootcamp“, seminaras „Virtualios realybės taikymas pramonėje“, „Totem“ robotikos dirbtuvės moksleiviams; Kaune – paskaita „Kaip žmogaus kūrybingumas keičia pasaulį? Ar dirbtinis intelektas gali būti kūrybingas?“; Klaipėdoje – MITA konferencija „Pramonė 4.0 – inovacijų iššūkiai pramonės įmonėse“, Socialinių mokslų kolegijos forumas „Dirbtinis intelektas: iššūkiai, patirtys ir įžvalgos“, dirbtinio intelekto klasė moksleiviams ir daugelis kitų renginių.

Tauragės Bendruomenių namuose rugsėjo 20 d. vyks konferencija „Inovacijos versle“. Inovacijas 2014–2016 m. diegusių įmonių procentinė dalis Tauragės apskrityje buvo didžiausias palyginti su kitomis Lietuvos apskritimis. Renginio tikslas – paskatinti Tauragės rajono savivaldybės verslo atstovus diegti naująsias technologijas savo įmonėse, parodyti inovacijų naudą ir galimybes verslui. Konferencijoje vietos verslininkai pasidalins sėkmės istorijomis diegiant naująsias technologijas bei išgirsime žinomų Lietuvos verslininkų pasakojimus apie inovacijų svarbą.

3 hakatonai didžiuosiuose miestuose

Festivalio metu didelis dėmesys sutelkiamas į perspektyvių idėjų plėtrą, kurias generuoja jaunimas ir startuoliai, kad šios idėjos virstų sėkmingais verslais bei inovacijomis, garsinančiomis Lietuvą. Jaunimui bus atviri net 3 hakatonai didžiuosiuose mietuose: sostinėje Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas pristato hakatoną „Hack4Vilnius“, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kviečia į „Portathon Baltic 2019“ ir Panevėžio mokslo ir technologijų parkas – į renginį „Idėjų Savaitgalis 2019“. 

nuotrauka::1 left

Rugsėjo 20–22 d. antrą kartą vyksiančio hakatono „Hack4Vilnius“ tikslas – rasti naujų, inovatyvių sprendimų, kaip Vilnių paversti išmanesniu, sveikesniu, judresniu ir švaresniu miestu. Dalyviai gali siūlyti savo idėjas arba imtis spręsti hakatono organizatorių ir partnerių iškeltus iššūkius, kurių yra beveik keturiasdešimt. Laukiami patys įvairiausi pasiūlymai ir miesto problemų sprendimo būdai.

Hakatono organizatoriai tikisi, kad „Hack4Vilnius“ taps kasmetine tradicija bei siekia užtikrinti, kad renginio metu gimusios idėjos būtų vystomos toliau. „Hack4Vilnius“ sėkmės pavyzdys – pernai nugalėjusi „Reality Check“ komanda, sukūrusi mobilios „GetPet“ aplikacijos prototipą. „GetPet“ programėlė, veikianti „Tinder“ principu, skirta padėti išsirinkti ir atsakingai priimti sprendimą globoti prieglaudoje esantį gyvūną. Ši iniciatyva sulaukė didelio Lietuvos visuomenės palaikymo ir užsienio žiniasklaidos dėmesio – apie komandą ir naująjį produktą rašė „The Washington Post“, „The New York Times“, „MailOnline“ bei kiti portalai. Šiemet prie „GetPet“ iniciatyvos prisijungė ir Vilniaus miesto savivaldybės UAB „Grinda“.

Klaipėdoje hakatonas „Portathon Baltic 2019“ kvies kurti pažangiausius sprendimus šiandienos ir ateities uostams. Renginiu siekiama sutelkti skirtingų kompetencijų turinčius specialistus ir technologijų entuziastus, kad šie kūrybiškumui atviroje aplinkoje, talkinant mentoriams, generuotų idėjas ir prototipus, pritaikomus logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas.

„Geras dizainas“ skatina kūrėjus

Festivalis atveria kelius į kūrybiškumą ir inovatyvių produktų plėtrą panaudojant neribotas dizaino galimybes. Festivalio metu vyks diskusija dizaino tema „Dear business, meet design“, paroda ir dizaino apdovanojimai „Geras dizainas 2019“, organizuojamas seminaras apie kūrybiškumo lavinimo ir ugdymo instrumentus bei metodus taikant „design thinking“ įrankį, kiti renginiai.

Gražina Bočkutė, Lietuvos dizaino forumo vykdomoji direktorė, atkreipė dėmesį, kad konkursas vyksta jau 8 kartą, o šiemet parodoje Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje bus eksponuojama 30 darbų. Konkurso „Geras dizainas“ tikslas – pristatyti nugalėtojus ir jų darbus, didinti šių kūrėjų ir jų darbų žinomumą bei konkurencinį pranašumą. Renginiu taip pat siekiama ugdyti visų socialinių ir amžiaus grupių estetinį suvokimą, skatinti dizainerių aktyvumą bei kūrybiškumą, formuoti inovatyvių ir profesionalių Lietuvos kūrėjų įvaizdį. Šis nacionalinis konkursas padeda atrasti ir paminėti geriausią dizainą šalyje. Po apdovanojimų ceremonijos vykstanti paroda populiariai pristato ir supažindina visuomenę su Lietuvos pramonės ir dizaino industrijos pasiekimais. Beje, muziejuje vyks ir ekskursijos „Dizaino edukacija“, kurių metu patys nugalėtojai patraukliai pristatyti savo darbus, o po to bus kviečiama burtis į tinklaveiką.

Socialinės inovacijos kultūroje ir mene

Festivalio metu sostinės Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje rugsėjo 20 d. duris atvers šiuolaikinio menininko Ray Barkaus ekspozicija „12 RAMių“, kurioje susijungia technologijos, šviesa ir menas. Vyks diskusija atviras renginys „Pažink socialines inovacijas per kultūrą ir meną“, bus pristatytas naujai įkurtas Bendrystės ir socialinių inovacijų centras.

„Inovacijų savaitės 2019“ renginius organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, o globoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Festivalio draugai – mokslo ir technologijų parkai bei kitos organizacijos.

Į renginius registruokitės festivalio svetainėje www.inovacijusavaite.lt.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Artėja virtinės „Microsoft“ produktų pabaiga: kaip tam pasiruošti? Verslo tribūna 4

Daugelis namų vartotojų ir organizacijų, naudojančių „Microsoft“ programinę įrangą, jau spėjo įsidėmėti 2020...

Dirbtinis Mikės Pūkuotuko intelektas: DI organizacijų valdyme šiandien ir rytoj Premium

Suskamba telefonas, skambina draugas. Atsiliepiu, niekas nekalba, perskambinu. Bičiulis dievagojasi man...

Verslo klasė
2019.09.14
Lietuviai, kurie padeda skaitmenizuoti Vokietijos pramonę Premium 1

Nuo interaktyvaus turinio kūrimo ir e. mokymų sprendimų bendrovės „Prewise“ šiemet oficialiai atskirta...

Paslaugos
2019.09.12
„City Service“ tarptautinės plėtros planus sieja su AWS ir konteinerizacija Verslo tribūna 4

Didžiausia pastatų ūkio valdymo bendrovė Lietuvoje – „City Service“ – pereina nuo klasikinės IT...

Išmani Lietuva
2019.09.12
„Inovacijų savaitė 2019“: nuo dirbtinio intelekto iki dizaino inovacijų Verslo tribūna

Ketvirtą kartą vyksiantis festivalis „Inovacijų savaitė 2019“ rugsėjo 16–22 d. apsilankys 5-iuose Lietuvos...

Išmani Lietuva
2019.09.12
Izraelio įmonė Lietuvoje kurs interneto trolius gaudančią sistemą Premium 18

Izraelio „Tal SOL Energy“ LTD Lietuvoje nori kurti automatizuoto deanonimizavimo sistemą „Avatar“, kuri...

Pramonė
2019.09.09
KTU išsirinko laboratorijų centro architektūrinę idėją 9

Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centro „M-Lab“...

Statyba ir NT
2019.09.09
Valstybės tikslų siekia taupantis verslas Verslo tribūna 6

Efektyvus energijos vartojimas įrašytas daugelio Europos Sąjungos (ES) valstybių strateginių tikslų planuose,...

Išmani Lietuva
2019.09.06
„Dappradar“ pritraukė per 2 mln. USD siekiančią investiciją iš Pietų Afrikos Premium 1

Kauno UAB „Dappradar“, sukūrusi decentralizuotų programėlių platinimo ir analizės platformą, skirtą blokų...

Paslaugos
2019.09.05
„Sorainen“ ir „Swedbank“ padės SWG ganyti startuolius Premium

Advokatų kontora „Sorainen“ ir bankas „Swedbank“ tapo jauno verslo akceleratoriaus „Startup Wise Guys“ (SWG)...

Paslaugos
2019.09.05
„Shopify“ tapo vertingesnė už „eBay“, meta iššūkį „Amazon“ Premium 5

Kanados e. komercijos kompanija „Shopify“, 2017 m. už 15 mln. USD įsigijusi Lietuvos startuolį „Oberlo“, tapo...

Paslaugos
2019.09.04
Užsienio įmonės ateina kurti išmaniųjų sistemų: nuo golfo iki audito Premium

Izraelio programinės įrangos kūrimo kompanija „United Perfectum Ltd“ Lietuvoje kurs dirbtiniu intelektu...

Pramonė
2019.09.04
Pirmi „No Magic Europe“ metai su nauju akcininku – kaip ištverti įmonių integraciją Premium 2

Kauno UAB „No Magic Europe“, kurianti IT sprendimus, skirtus modeliuoti sudėtingas programinės ir techninės...

Paslaugos
2019.08.30
Baigiasi 20 metų trukusi kodų kortelių era Premium 5

Didieji komerciniai bankai pradeda paskutinį perėjimo prie skaitmeninių identifikavimo priemonių etapą. Nuo...

Paslaugos
2019.08.28
Kaip ES reglamentuos veidų atpažinimo technologiją Premium 5

Briuselyje ieškoma būdų, kaip nustatyti veidų atpažinimo technologijos naudojimo ribas. Kitaip nei kai kurie...

Paslaugos
2019.08.28
3 ydingi įpročiai, kenkiantys įmonės kibernetiniam saugumui Verslo tribūna

Vienas tiesiausių kelių jautrių duomenų link – IT infrastruktūra, į kurią kibernetiniams nusikaltėliams...

Išmani Lietuva
2019.08.28
„70Ventures“ investavo 100.000 Eur į Danijos startuolį, žengiantį į Lietuvą Premium 1

Jauno verslo greitintuvas „70Ventures“ investavo 100.000 Eur ir į akceleravimo programą priėmė UAB...

Paslaugos
2019.08.27
Ekspertas: Lietuva – viena iš konkurencingiausių Europos šalių bendradarbystės erdvių rinkoje Verslo tribūna 1

Taksi įmonėms iššūkį metė „Uber“, „AirBnB“ atima vis didesnę viešbučių rinkos dalį, o biurų pasaulyje...

Išmani Lietuva
2019.08.26
Naujame IKEA išmaniųjų namų versle – ir Lietuvos bendrovių indėlis Premium 2

IKEA investuoja į išmaniųjų namų sistemas – bendrovė kuria naują „IKEA Home smart“ verslo padalinį. Lietuvos...

Pramonė
2019.08.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau