„Inovacijų savaitė 2019“: nuo dirbtinio intelekto iki dizaino inovacijų

Publikuota: 2019-09-12

Ketvirtą kartą vyksiantis festivalis „Inovacijų savaitė 2019“ rugsėjo 16–22 d. apsilankys 5-iuose Lietuvos miestuose. Daugiau kaip 40 įvairių renginių vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Tauragėje. Festivalio šūkis – „Inovacijos mano mieste!“.

Šis novatoriškų idėjų kupinas įvairiuose Lietuvos miestuose vykstantis festivalis suburia inovacijų entuziastus: visuomenininkus, verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis ateities vizijomis. Šių metų miestų festivalio renginius jungia 3 šiandieną ypač aktualios temos: skaitmeninimas ir dirbtinis intelektas, dizaino inovacijos ir kūrybinės industrijos, jauno ir inovatyvaus verslo skatinimas.

Festivalio renginiai miestų gyventojus ir svečius kvies atsakyti į svarbius klausimus, pvz., kokį poveikį daro skaitmeninės technologijos, kaip keičiasi mūsų kasdienybė, vartojimo įpročiai, verslai ir pramonė, kokias galimybes atveria nauji dizaino sprendimai ir kai jie keičia mąstymą, kokį augimo potencialą turi jauni verslai ir startuoliai bei kaip jiems padėti vystyti idėjas.

Inovacijos – iš visuomenės ir visuomenei

Festivalio dalyviams penkiuose miestuose visą savaitę bus atviri įvairūs renginiai: paskaitos, konferencijos, seminarai, parodos, hakatonai, inovacijų demonstracijos, interaktyvios pramogos, nemokamos programavimo pamokos, protmūšis, atvirų durų dienos, orientavimosi varžybos ir daug kitų veiklų. Iš viso miestų festivalio programoje – daugiau kaip 40 renginių, kurie, planuojama, pritrauks apie 3.000 dalyvių.

„Festivalio programos kūrėjai yra aktyvūs inovacijų ekosistemos dalyviai, kurie turi tikslą, kad Lietuva pasiektų proveržį šioje srityje. Kviečiame visus norinčius prisijungti ir kartu organizuoti renginius, dalytis sėkmės istorijomis ir pasiteisinusia inovacijų praktika“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Žaidimas išmaniajame ekrane

Festivalio metu bus gausu technologijų ir inovacijų pristatymų bei demonstracijų. Pirmąją festivalio dieną, rugsėjo 16 d., „Danske Bank Group IT“ kvies susipažinti ir išbandyti išmanųjį ekraną. Banko kūrėjų komandai bendradarbiaujant su inžinieriais ir inovatoriais iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto „LinkMenų fabriko“ sukurtas interaktyvus žaidimas, sujungtas su nostalgiją keliančiais senoviniais pikseliais. Ekranas virtualios patirties principu bendrauja su žmogumi, padėdamas jam intuityviai nuspėti žaidimo scenarijų. Renginyje „Markets IT“ komandos projektų vadovas Gražvydas Šedys ir programinės įrangos inžinierius Povilas Žvirblis papasakos, kaip gimė šio ekrano idėja ir kaip ji atspindi patį banką, o VGTU „LinkMenų fabriko“ Mechanikos laboratorijos vedėjas Ričardas Leščinskas atskleis technines ir gamybines ekrano paslaptis.

Apie inovacijas žaidimų sektoriuje bus diskutuojama Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos renginyje, į kurį kviečiami kūrybinių industrijų atstovai.

Visorių informacinių technologijų parkas pristatys antenos pradanginimo ir dizaino iššūkį. Lietuvos dizaino forumas kvies į parodą „Geras dizainas“ bei ekskursijas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Vilniuje taip pat vyks inovatorių orientavimo žaidynės, kurias organizuoja Šiaurės miestelio technologijų parkas.

Prie „Inovacijų savaitės“ jungiasi ir Lietuvos bankas. Rugsėjo 19 d. Lietuvos banko Pinigų muziejuje kviečiama į paskaitas, per kurias bus plačiau papasakota apie naujas inovatyvaus verslo galimybes: reguliacinę „smėlio dėžę“, atvirąją bankininkystę (angl. open-banking), vertybinių popierių požymių turinčių žetonų išleidimą (angl. securities token offerings, STO), Lietuvos banko „Newcomer“ programą.

Ateitis: robotizacija, skaitmeninimas, DI

Šiuolaikinio verslo ir pramonės plėtra neįsivaizduojama be robotizacijos, skaitmeninimo ir dirbtinio intelekto (DI) sprendimų, kuriuos diktuoja 4.0 pramonės revoliucija. Šia aktualia tema vyks įvairūs renginiai: Vilniuje – MITA konferencija „Sumani pramonė: iššūkiai ir ateities perspektyvos“, Vilniaus kolegijos forumas „Darbo rinkos iššūkiai skaitmeniniame amžiuje“, verslo technologijų akseleratoriaus Lietuvoje „Baltic Sandbox“ renginys „Women in Tech Bootcamp“, seminaras „Virtualios realybės taikymas pramonėje“, „Totem“ robotikos dirbtuvės moksleiviams; Kaune – paskaita „Kaip žmogaus kūrybingumas keičia pasaulį? Ar dirbtinis intelektas gali būti kūrybingas?“; Klaipėdoje – MITA konferencija „Pramonė 4.0 – inovacijų iššūkiai pramonės įmonėse“, Socialinių mokslų kolegijos forumas „Dirbtinis intelektas: iššūkiai, patirtys ir įžvalgos“, dirbtinio intelekto klasė moksleiviams ir daugelis kitų renginių.

Tauragės Bendruomenių namuose rugsėjo 20 d. vyks konferencija „Inovacijos versle“. Inovacijas 2014–2016 m. diegusių įmonių procentinė dalis Tauragės apskrityje buvo didžiausias palyginti su kitomis Lietuvos apskritimis. Renginio tikslas – paskatinti Tauragės rajono savivaldybės verslo atstovus diegti naująsias technologijas savo įmonėse, parodyti inovacijų naudą ir galimybes verslui. Konferencijoje vietos verslininkai pasidalins sėkmės istorijomis diegiant naująsias technologijas bei išgirsime žinomų Lietuvos verslininkų pasakojimus apie inovacijų svarbą.

3 hakatonai didžiuosiuose miestuose

Festivalio metu didelis dėmesys sutelkiamas į perspektyvių idėjų plėtrą, kurias generuoja jaunimas ir startuoliai, kad šios idėjos virstų sėkmingais verslais bei inovacijomis, garsinančiomis Lietuvą. Jaunimui bus atviri net 3 hakatonai didžiuosiuose mietuose: sostinėje Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas pristato hakatoną „Hack4Vilnius“, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kviečia į „Portathon Baltic 2019“ ir Panevėžio mokslo ir technologijų parkas – į renginį „Idėjų Savaitgalis 2019“. 

nuotrauka::1 left

Rugsėjo 20–22 d. antrą kartą vyksiančio hakatono „Hack4Vilnius“ tikslas – rasti naujų, inovatyvių sprendimų, kaip Vilnių paversti išmanesniu, sveikesniu, judresniu ir švaresniu miestu. Dalyviai gali siūlyti savo idėjas arba imtis spręsti hakatono organizatorių ir partnerių iškeltus iššūkius, kurių yra beveik keturiasdešimt. Laukiami patys įvairiausi pasiūlymai ir miesto problemų sprendimo būdai.

Hakatono organizatoriai tikisi, kad „Hack4Vilnius“ taps kasmetine tradicija bei siekia užtikrinti, kad renginio metu gimusios idėjos būtų vystomos toliau. „Hack4Vilnius“ sėkmės pavyzdys – pernai nugalėjusi „Reality Check“ komanda, sukūrusi mobilios „GetPet“ aplikacijos prototipą. „GetPet“ programėlė, veikianti „Tinder“ principu, skirta padėti išsirinkti ir atsakingai priimti sprendimą globoti prieglaudoje esantį gyvūną. Ši iniciatyva sulaukė didelio Lietuvos visuomenės palaikymo ir užsienio žiniasklaidos dėmesio – apie komandą ir naująjį produktą rašė „The Washington Post“, „The New York Times“, „MailOnline“ bei kiti portalai. Šiemet prie „GetPet“ iniciatyvos prisijungė ir Vilniaus miesto savivaldybės UAB „Grinda“.

Klaipėdoje hakatonas „Portathon Baltic 2019“ kvies kurti pažangiausius sprendimus šiandienos ir ateities uostams. Renginiu siekiama sutelkti skirtingų kompetencijų turinčius specialistus ir technologijų entuziastus, kad šie kūrybiškumui atviroje aplinkoje, talkinant mentoriams, generuotų idėjas ir prototipus, pritaikomus logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas.

„Geras dizainas“ skatina kūrėjus

Festivalis atveria kelius į kūrybiškumą ir inovatyvių produktų plėtrą panaudojant neribotas dizaino galimybes. Festivalio metu vyks diskusija dizaino tema „Dear business, meet design“, paroda ir dizaino apdovanojimai „Geras dizainas 2019“, organizuojamas seminaras apie kūrybiškumo lavinimo ir ugdymo instrumentus bei metodus taikant „design thinking“ įrankį, kiti renginiai.

Gražina Bočkutė, Lietuvos dizaino forumo vykdomoji direktorė, atkreipė dėmesį, kad konkursas vyksta jau 8 kartą, o šiemet parodoje Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje bus eksponuojama 30 darbų. Konkurso „Geras dizainas“ tikslas – pristatyti nugalėtojus ir jų darbus, didinti šių kūrėjų ir jų darbų žinomumą bei konkurencinį pranašumą. Renginiu taip pat siekiama ugdyti visų socialinių ir amžiaus grupių estetinį suvokimą, skatinti dizainerių aktyvumą bei kūrybiškumą, formuoti inovatyvių ir profesionalių Lietuvos kūrėjų įvaizdį. Šis nacionalinis konkursas padeda atrasti ir paminėti geriausią dizainą šalyje. Po apdovanojimų ceremonijos vykstanti paroda populiariai pristato ir supažindina visuomenę su Lietuvos pramonės ir dizaino industrijos pasiekimais. Beje, muziejuje vyks ir ekskursijos „Dizaino edukacija“, kurių metu patys nugalėtojai patraukliai pristatyti savo darbus, o po to bus kviečiama burtis į tinklaveiką.

Socialinės inovacijos kultūroje ir mene

Festivalio metu sostinės Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje rugsėjo 20 d. duris atvers šiuolaikinio menininko Ray Barkaus ekspozicija „12 RAMių“, kurioje susijungia technologijos, šviesa ir menas. Vyks diskusija atviras renginys „Pažink socialines inovacijas per kultūrą ir meną“, bus pristatytas naujai įkurtas Bendrystės ir socialinių inovacijų centras.

„Inovacijų savaitės 2019“ renginius organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, o globoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Festivalio draugai – mokslo ir technologijų parkai bei kitos organizacijos.

Į renginius registruokitės festivalio svetainėje www.inovacijusavaite.lt.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Startuolis „Lympo“ sukirto rankomis su Pietų Korėjos biofarmacijos milžine

Lietuvos startuolis „Lympo“ ir Pietų Korėjos biofarmacijos milžinė „GC Pharma“ (anksčiau „Green Cross...

Paslaugos
2019.12.31
Lietuvos startuoliai žengia į JAV rinką Verslo tribūna

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pirmą kartą organizuota akceleravimo programa JAV sulaukė...

Išmani Lietuva
2019.12.31
Kuo inovacijų pasauliui buvo įsimintini 2019-ieji? Verslo tribūna 1

Lietuvos inovacijų ekosistema šiais metais augo ir stiprėjo, inovacijas diegė kas antra įmonė, startuolių...

Išmani Lietuva
2019.12.31
„Eddy Travels“ pritraukė beveik 0,5 mln. USD investiciją Premium

„Eddy Travels“, lietuvių startuolis, vystantis dirbtinio intelekto pagrindu veikiantį skaitmeninį kelionių...

Technologijos
2019.12.31
Lietuvos IT metų apžvalga: „Linkomanijos“ blokavimas ir apskaičiuotas bankų atvirumas Premium 3

Nors svarbiausi ir daugiausia įtakos pasaulio raidai turintys dalykai vyksta kiek tolėliau nuo mūsų mažo...

Verslo klasė
2019.12.28
Stagnuojančioje rinkoje – inovatyvi „Veikos“ technologija

Stiprėjant individualizuotų sprendimų poreikiui stagnuojančioje tradicinių tapetų rinkoje UAB „Veika“ siūlo...

Pramonė
2019.12.25
„Nordcurrent Group“ susitarė dėl nuomos verslo centre „Wave“

Žaidimų kūrimo UAB „Nordcurrent Group“ susitarė su nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrove „M.M.M.

Statyba ir NT
2019.12.23
Svarbiausios 2019-ųjų IT tendencijos: dirbtinis intelektas IT sektoriuje, nauja tinklo valdymo koncepcija ir kylantis DevOps poreikis Verslo tribūna

Metams artėjant prie pabaigos, IT įmonės „Blue Bridge“ komanda pasidalijo savo įžvalgomis apie įtakingiausias...

Išmani Lietuva
2019.12.23
KTU sukurtas diržas nėščiosioms – geriausia medicinos inovacija Silicio slėnio konkurse

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų komanda „BeltaMom” sukūrė diržą nėščiosioms, kuris seka...

Paslaugos
2019.12.21
Kviečia mokslininkus išradimus paversti įmonėmis ir žada po 100.000 Eur

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ragina...

Paslaugos
2019.12.20
Automatizuota įrankių nuoma dėl pyrago dalies turės pakovoti Premium

Startuoja vokiečių ir lietuvių kurta dalijimosi įrankiais platforma „kurts“. Visiškai automatizuotų nedidelių...

Paslaugos
2019.12.19
Pasauliniame inovacijų konkurse – du nugalėtojai iš Lietuvos 1

Tarp šių metų „World Summit Awards“ (WSA) konkurso nugalėtojų – du sprendimai iš Lietuvos.

Paslaugos
2019.12.19
Augantis duomenų kiekis, duomenų kopijavimo būdai ir IT veiklos atkūrimo planas Verslo tribūna

Iki 2025 m. pasaulyje bus sukurta per 90 zetabaitų duomenų ir vienaip ar kitaip su jais kiekvieną minutę...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Taupyti energiją biure tamsiausiais metų mėnesiais – misija įmanoma Verslo tribūna

Pasaulyje garsiai kalbant apie klimato kaitą ir verdant diskusijoms apie tai, kaip prie klimato šiltėjimo...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Linas Savickas. Išryškėję specialistų poreikiai – aiškios 2020-ųjų gairės darbdaviams Verslo tribūna

Ir gyventi, ir dirbti vilniečiai norėtų arčiau geriausiai išvystytos ir greičiausiai pasiekiamos plataus...

Šalies klasterių bendruomenė metus baigė tarptautiniu forumu Verslo tribūna

Gausi 57 veikiančių šalies klasterių bendruomenė, kurią sudaro 777 įmonės, klasterių koordinatoriai, nariai...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Palankesnės opcionų sąlygos padės išlaikyti startuolius Lietuvoje Premium

Seimui šiemet pritarus Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimui, nustatančiam aiškesnes ir...

Paslaugos
2019.12.19
Sociologai: šventinį stresą patiria 93 proc. lietuvių, jį įveikti padeda išmanūs sprendimai ir patarimai Verslo tribūna

Kalėdų periodas daugeliui reiškia ne vien dovanas ir laiką su artimaisiais, bet ir stresą – net 93 proc.

Išmani Lietuva
2019.12.18
Kas vis dar trukdo gauti iš CRM maksimalią naudą? Verslo tribūna 1

CRM (klientų valdymo sistema) daugeliui gerai pažįstamas ir plačiai naudojamas įrankis. Vis dėlto dažnai jis...

Išmani Lietuva
2019.12.18
Europos inovacijų ir technologijos institutas didina paramą inovatoriams

2020 m. Europos inovacijų ir technologijos institutas (EIT) investuos 500 mln. Eur į žinių ir inovacijų...

Paslaugos
2019.12.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau