Iš sandorio sprunkantį E. Muską „Twitter“ padavė į teismą

Elonui Muskui paskelbus apie ketinimą pasitraukti iš 44 mlrd. USD vertės Twitter įsigijimo sandorio, bendrovė padavė jį į teismą. Anot Twitter, Tesla vadovas ir įkūrėjas dabar atsisako gerbti savo įsipareigojimus, nes susitarimas, kurį jis pasirašė, nebeatitinka jo asmeninių interesų.
Ieškinys E. Muskui po to, kai jis paskelbė apie pasitraukimą iš sandorio, buvo lauktas ir tikėtas apie ketinimus savo interesus ginti teisme dar praėjusį penktadienį paskelbė Bretas Tayloras, Twitter valdybos pirmininkas.
Anot CNBC kalbintų teisės ekspertų, prognozuoti ginčo baigtį yra sunku tarp galimų sprendimų yra teismo įpareigojimas E. Muskui užbaigti sandorį už sutartą kainą arba sumokėti 1 mlrd. USD už nutrauktą susitarimą. Kiti galimi scenarijai taikus šalių susitarimas, kainos persiderėjimas arba netgi E. Musko pasitraukimas iš sandorio, Twitter nesumokant nieko.
Delavero valstijos teismui pateiktame ieškinyje kompanija kaltina E. Muską pradėjus veikti prieš sandorį nuo to laiko, kai rinkos sąlygos pakrypo neigiama linkme. Pasak kompanijos, E. Muskas sukūrė viešą spektaklį bei pasiūlė pardavėjui draugišką pasiūlymą, ir dabar ieško būdų, kaip iš jo pasitraukti.
Panašu, kad Muskas tiki, jog jis skirtingai nei bet kuri kita šalis, kuriai galioja Delavero sutarčių įstatymai gali bet kada pakeisti savo apsisprendimą, viešai pilti purvą ant kompanijos, sutrikdyti jos veiklą, naikinti vertę akcininkams, ir tada pasitraukti, rašoma Twitter skunde.
E. Muskas, informuodamas JAV Vertybinių popierių ir biržos komisiją apie sandorio nutraukimą, Twitter kaltino pažeidus susitarimo sąlygas ir neva teikus klaidingą informaciją. Jis tvirtino, esą kompanija jam nepateikė nepriklausomo tyrimo apie tai, kokią dalį Twitter naudotojų sudaro netikros paskyros ir spambotai. Šias pasitraukimo iš sandorio priežastis Twitter vadina pretekstu.
E. Muskas Twitter akcijas pradėjo pirkti šių metų pradžioje balandį paskelbta, kad jis yra tapęs stambiausiu kompanijos akcininku. Tą patį balandį paskelbta apie jo ketinimus įsigyti visą kompaniją už 44 mlrd. USD, tačiau gegužę sandoris buvo sustabdytas, o birželį jau paties E. Musko atstovai pranešimuose JAV reguliuotojams užsiminė apie galimybę pasitraukti iš sandorio.
Pagal balandį paskelbtą susitarimą, E. Muskas už vieną Twitter akciją būtų sumokėjęs 54,2 USD apie 37% daugiau nei akcijų uždarymo kaina antradienį (34 USD).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti