Pasirašytas memorandumas dėl 5G diegimo, dažnių aukcionas – už poros savaičių

Antradienį Vilniuje pasirašytas memorandumas dėl sparčiojo 5G ryšio Lietuvoje dokumentu numatoma koordinuoti veiksmus šalyje diegiant naujos kartos ryšį. Vis vėluojantis pirmasis dažnių aukcionas žadamas jau artimiausiu metu, o kitąmet 5G jau turėtų būti prieinamas viename iš didžiųjų Lietuvos miestų.
Pranešimas papildytas citatomis iš renginio
Memorandumą Vilnius Tech Park technologijų centre Antakalnyje pasirašė susisiekimo ministras Marius Skuodis, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT), Lietuvos automobilių kelių direkcijos, geležinkelių infrastruktūrą valdančios įmonės LTG Infra, Plačiajuosčio interneto bei trijų didžiųjų telekomunikacijų įmonių Telia, Bitė ir Tele2 vadovai.
Susisiekimo ministerijos išplatintame pranešime taip pat deklaruojamas siekis, kad 5G plėtrai Lietuvoje būtų suteiktas valstybei svarbaus projekto statusas. Taip tikimasi paspartinti 5G diegimą Lietuvoje, kuris jau atsilieka nuo nemažos dalies Europos šalių. Memorandume keliamas tikslas, kad iki 2025 m. bent 100 Mbps spartos interneto prieigą turėtų 95% namų ūkių Lietuvoje.
Lietuva, kaip ir visas pasaulis, žengia į naują technologinį etapą 5G ryšio diegimą. Išskirtinai spartus 5G ryšys sudaro sąlygas inovacijoms ir naujoms paslaugoms, kurios dar tik kuriamos. Norint išnaudoti visas 5G tinklo galimybes, reikalingas glaudus verslo ir institucijų bendradarbiavimas, to ir siekiame pasirašydami šį memorandumą, pranešime sakė M. Skuodis.
Pasak ministro, 5G dažnių aukcionas bus skelbiamas jau artimiausiu metu siekiama, kad naujos kartos ryšys 2022 m. būtų prieinamas bent viename iš didžiųjų šalies miestų. RRT vadovas Feliksas Dobrovolskis sako, kad aukcionas dažniams iš 700 MHz juostos turėtų būti paskelbtas jau po dviejų savaičių.
Esame pabaigę viešąją konsultaciją, gavome rinkos dalyvių pastabų, todėl jas išanalizavę ir viešai aptarę tikimės dviejų savaičių bėgyje paskelbti dažnių aukcioną, po memorandumo pasirašymo ceremonijos sakė F. Dobrovolskis. Jį cituoja naujienų agentūra BNS.
Pasak jo, su operatoriais ieškoma tarpinio sprendimo vienai opiausių 5G diegimo Lietuvoje problemų dažnių pasienio su Rusija ruože, 3,5 GHz juostoje.
Derybos su Rusija kol kas nekonstruktyvios, o mes su operatoriais diskutuojame dėl tarpinio, kompromisinio sprendimo, tai yra, svarstome, kaip tas stotis išdėstyti, kad jos netrukdytų tiems kariniais įrenginiams, kurie Kaliningrade stovi, sakė F. Dobrovolskis.
Tuo metu Petras Masiulis, Tele2 vadovas, pabrėžė, kad operatoriai jau yra pasirengę 5G plėtrai.
5G diegimas Lietuvoje turėtų vykti keliais etapais: 2023 m. planuojama, kad ryšys bus prieinamas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorijose. Iki 2025 m. 5G turėtų padengti visus šalies miestus, tarptautinius transporto koridorius Via Baltica ir Rail Baltica, valstybinės reikšmės kelius, geležinkelius ir oro bei jūrų uostus.
VŽ rugpjūtį rašė, kad 5G diegimas Lietuvoje susidūrė su problemomis, o dažnių aukcionas gerokai vėluoja.
Procesą stabdė tiek problemos su 3,5 GHz dažnių juosta, kurią Rusija naudoja karinėms reikmėms, tiek operatorių nepasitenkinimas Susisiekimo ministerijos siekiu jog visuose pagrindiniuose šalies keliuose interneto sparta siektų 100 Mbps.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti