Lengvatinės „Avietės“ paskolos senka – liko 6,2 milijono eurų

Reklama publikuota: 2020-11-03
svg svg

Verslo aplinkoje vyraujant dideliam neapibrėžtumui, įmonės intensyviai ieško sprendimų, kaip užtikrinti šiuo metu itin reikalingas apyvartines lėšas. Taip pat finansų poreikį augina artėjantis šventinis sezonas. Pasibaigus bene populiariausių paskolų nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams dalyboms, lengvatinio finansavimo galimybių vis dar yra. Viena jų – smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) finansavimui skirta finansų inžinerijos priemonė „Sutelktinės paskolos „Avietė“. Didžiausias susidomėjimas šiomis paskolomis prasidėjo iškart, kai šių metų balandį buvo atnaujintos priemonės sąlygos. Geresnės sąlygos galios dar kelis mėnesius, tad įmonės, norėdamos pasinaudoti galimybe lengviau pasiskolinti, turi suskubti.

Nuo balandžio mėnesio per sutelktinio finansavimo platformą „Finbee Verslui“ paskolas gavo 256 įmonės bene už 3 mln. eurų, iš kurių 2,23 mln. eurų sudarė priemonės „Sutelktinės paskolos „Avietė“ (toliau – „Avietė“) lėšos. Iš viso nuo „Avietės“  priemonės pradžios, 2018 m. lapkričio mėn., beveik 7,7 mln. eurų išmokėta daugiau kaip 492 mūsų šalyje veikiantiems verslams. 

Šiuo metu pagal šią priemonę įmonės dar gali pasiskolinti 6,2 mln. eurų. Prognozuojama, kad padidėjus paskolų paklausai, šios lėšos bus išnaudotos labai greitai.

nuotrauka::1 right

Paskolą ėmė kelis kartus

Vieni tokių, kurie pasinaudojo priemonės „Avietė“ galimybėmis, – jau antrą dešimtmetį veikianti lietuviško kapitalo įmonė „Viva langai“, įrenginėjanti langus, duris, garažo vartus, balkonus bei terasas.

Įmonės direktorius Mindaugas Grigas pasakoja, kad šiemet finansavimu pagal „Avietės“ sąlygas teko pasinaudoti kelis kartus – pirmą paskolą ėmė dar tuomet, kai apie pandemiją ir jos padarinius nebuvo nė minčių, antrą – šalyje paskelbus karantiną.

„Iš pradžių skolinomės metų pradžioje. Tuo metu norėjome papildyti mūsų apyvartinio kapitalo lėšas, užtikrindami savalaikius ir išankstinius mokėjimus tiekėjams, taip išlaikant geras gaminių kainas bei aukštą kokybę. O po kelių mėnesių, kaip žinia, visi atsidūrėme netikėtoje situacijoje. Nusprendėme nerizikuoti – nežinojome, ko laukti artimiausiu laikotarpiu, ekonominiai lūkesčiai susvyravo, todėl, siekdami užtikrinti nenutrūkstamą paslaugų teikimą, kreipėmės dėl dar vienos paskolos“, – pasakoja M. Grigas ir priduria, kad bendra paskolų suma siekia 35 tūkst. eurų.

Jis sako, kad ši iš anksto pasirūpinta finansinė „pagalvė“ leido išlaikyti įmonei stabilią apyvartą net ir šiuo sunkiai prognozuojamu laikotarpiu.

Neatmeta galimybės skolintis dar kartą

Įmonės vadovas neatmeta galimybės, kad papildomu finansavimu teks pasirūpinti dar kartą. 

„Kol kas vis dar labai daug nežinomybės, todėl, siekiant užbėgti kelią tolesniam neapibrėžtam laikotarpiui bei galimiems suvaržymams, neatmetame galimybės, kad reikės finansuoti veiklą papildomai. Geriau tuo pasirūpinti iš anksto. Be to, mums labai svarbu, kad paskola būtų trumpalaikė. „Avietės“ sąlygos kaip tik tokios, – komentuoja M. Grigas ir priduria, kad pirma paskola paimta pusantrų, kita – metų laikotarpiui. – Tuo metu, kai ėmėme paskolą, teko kreiptis į ne vieną finansų įstaigą, pasirinkome būtent šias sąlygas ir „Finbee verslui“, nes gavome išsamiausią informaciją, individualų požiūrį, kuris atitiko mūsų lūkesčius.“ 

Jis pasakoja, kad šiuo metu klientų užsakymų skaičius stabilizavosi, prilygsta praeitų metų skaičiams. Tiesa, karantino laikotarpiu užsakymai buvo nežymiai išaugę. „Siejame tai su klientų baime vėliau negauti arba ilgai laukti paslaugų. Be to, žmonėms teko daugiau būti namuose, tad atsirado daugiau laiko būstui susitvarkyti. Kiti galbūt tokiu būdu galėjo daugiau investuoti santaupų, kurios buvo skirtos atostogoms užsienyje“, – sako verslininkas.

nuotrauka::2 right

Dažniausiai skolinasi esamai veiklai užtikrinti bei plėtrai

Anot A. Griškevičiaus, dažniausiai pagal priemonę „Avietės“ programą šiuo metu skolinasi mažmeninės prekybos, paslaugų, krovininio transporto, statybos sektoriuose veikiančios įmonės. Labai mažos įmonės sudaro didžiąją besiskolinančiųjų dalį (75%). Vidutinė išduotos paskolos suma – 11 tūkst. eurų.

„Matome, kad įmonės, pasinaudodamos šios priemonės sąlygomis, skolinasi tiek apyvartinėms lėšoms, tiek plėtrai, įsigydami naują įrangą ar produktus. Dažniausiu atveju šios lėšos ypač praverčia tuomet, kai klientai apmoka sąskaitas su atidėjimu – per kelis mėnesius, todėl verslui atsiranda didelis laiko tarpas, kai, norint užtikrinti veiklą, būtina turėti apyvartinių lėšų čia ir dabar. Tai itin aktualu šiuo metu, kai dėl visiems žinomų aplinkybių verslas susiduria su finansiniais sunkumais, o ateitis vis dar sunkiai prognozuojama. Smulkusis verslas tokiomis aplinkybėmis, deja, dažniausiai pakliūva į pažeidžiamiausiųjų gretas“, – komentuoja „Finbee Verslui“ vadovas Audrius Griškevičius.

Jis taip pat priduria, kad į šias paskolas kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) investuoja ir paprasti žmonės, todėl kiekviena paraiška vertinama itin atsakingai. „Dažniausiai prašymai suteikti paskolą nepatenkinami dėl įmonių įsiskolinimų, prastų pelningumo rodiklių, pajamų nepastovumo“, – atkreipia dėmesį A. Griškevičius.

Palankesnės sąlygos – iki šių metų pabaigos

 Galimybių daugiau ir paprasčiau pasiskolinti SVV subjektams per sutelktinio finansavimo platformas atsirado INVEGAI laikinai papildžius priemonės „Avietė“ sąlygas. Pagal jas, šalia jau esamų sąlygų, iki šių. metų. pabaigos sutelktinio finansavimo platformos, įgyvendinančios priemonę, gali teikti paskolas, kurios iki 100 proc. finansuojamos iš „Avietės“ lėšų, bet ne daugiau kaip 25 tūkst. eurų. Per 6 mėnesių laikotarpį įmonė gali sudaryti dvi paskolos sutartis.

 „Priemonės „Avietė“ išskirtinumas tas, kad šios paskolos teikiamos per sutelktinio finansavimo platformas, šiuo atveju „Finbee Verslui“. Tai galimybė SVV atstovams operatyviai ir patogiai pasiskolinti trūkstamas lėšas investicijoms arba apyvartiniam kapitalui. Taip pat verslas gali skolintis lanksčiau, kai, pavyzdžiui, bankų paskolos ar kitokių formų verslo finansavimas nėra prieinamas ar tinkamas“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Taip pat verslai gali teikti paraiškas INVEGAI daliniam palūkanų kompensavimui ir kas mėnesį susigrąžinti iki 95 proc. sumokėtų palūkanų.

 Iš viso priemonei „Avietė“ įgyvendinti skirta 10 mln. eurų.

 Platesnė informacija čia: www.finbee.lt/aviete

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Finansai“

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„manopinigai.lt“ – naujas portalas apie asmeninius finansus

Per pandemiją bankuose sukaupėme rekordines santaupas, ne ką mažiau greičiausiai laikome ir grynaisiais...

Mano pinigai
13:51
J. Rojaka: dalis įmonių prisitaikė, bet tikrasis problemų mastas išaiškės kitąmet

Prisitaikiusios prie pandemijos sukelto šoko didžiausio pagerėjimo pernai sulaukė ir pelningai dirbo...

Finansai
13:41
„Sodra“ primena dirbantiems savarankiškai: už PSD vėl reikia mokėti kas mėnesį

Karantinui pasibaigus, savarankiškai dirbantys gyventojai, kaip ir anksčiau – iki karantino, – kas mėnesį vėl...

Gazelė
12:10
„SME Finance leasing“ lizinguos ir privačių klientų automobilius

„SME Finance“ lizingo bendrovė „SME Finance leasing“ pradeda teikti automobilių lizingo paslaugą privatiems...

Gazelė
11:20
Kylančių kaštų rebusas: perkelti naštą klientui ar iškelti verslą  Premium

Per pandemiją brangusios žaliavos ir toliau augantys atlyginimai (krizės lyg nebuvo) ne vieno verslo...

Finansai
11:12
„Pigu“ finansų direktore pradeda dirbti A. Borodulinaitė-Rimkienė

„Pigu“ grupės finansų direktorės pareigas pradeda eiti Agnė Borodulinaitė-Rimkienė. Ji šiose pareigose pakeis...

Vadyba
09:44
Interviu su naująja SEB vadove: apie popandeminį verslą ir nerimo ženklus būsto rinkoje  Premium 3

Nuo liepos 1 d. SEB bankui pradedanti vadovauti Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė interviu VŽ pasakoja apie...

Rinkos
09:18
Beveik tik geros žinios: kuo toliau, tuo būstui skolinamės rečiau ir už paskolas mokame mažiau Premium 8

Ekspertai skaičiuoja, kad palyginti su nekilnojamojo turto (NT) rinkos piku 2007–2008 m., būstui įsigyti...

Svarbiausi pokyčiai verslui nuo liepos 1-osios Premium

VŽ pristato nuo liepos įsigaliojančius verslui aktualius pasikeitimus bei reikalavimus.

Finansai
05:45
Per penkis mėnesius į biudžetą surinkta 321 mln. Eur daugiau nei planuota  2

2021 metų sausio–gegužės mėnesių centrinės valdžios deficitas siekė 850,7 mln. Eur ir sudarė 1,6%...

Finansai
2021.06.30
Užsieniečiai įdarbina kapitalą Lietuvoje, o lietuviai dairosi į NT užsienyje  Premium

Lietuvoje nuosekliai auga reinvesticijos, o tai rodo, kad investuotojų pasitikėjimas per pandemiją neatslūgo.

Finansai
2021.06.30
Infliacija euro zonoje birželį atsitraukė nuo kritinės 2% ribos

Metinė infliacija euro zonoje birželį preliminariai sumažėjo iki 1,9% nuo 2% gegužę, trečiadienį paskelbė...

Finansai
2021.06.30
Lietuvoje nuosekliai auga reinvesticijos 

Tiesioginių užsienio investicijų pajamos, tenkančios nerezidentams, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su...

Finansai
2021.06.30
Leisti naudotis įmonės automobiliu pigiau, nei mokėti premijas Premium 22

Įmonės automobilių nedraudžiama naudoti darbuotojų asmeninėms reikmėms, tačiau darbuotojo gauta nauda turi...

Finansai
2021.06.30
DK pakeitimai: statybų rangovai tapo atsakingi už algas, kurias darbuotojams moka subrangovai Premium 7

Seimas antradienį pritarė Darbo kodekso pataisoms, įtvirtinančioms statybos rangovų atsakomybę už tai, kad jų...

Finansai
2021.06.30
Minimali alga negali būti žemiau skurdo ribos, įsitikinęs Europos Parlamentas Verslo tribūna 19

Minimalus atlyginimas turi būti nustatytas visose Europos Sąjungos (ES) šalyse ir siekti ne mažiau kaip 50...

Finansai
2021.06.30
Klimato rizikoms valdyti „Danske Bank“ samdo mokslininkus Lietuvoje Premium

„Danske Bank“ Danijoje ir Lietuvoje buria 9 duomenų mokslininkų komandą, kurie vertins, kokias rizikas...

Rinkos
2021.06.30
EK prezidentė: visos ES narės iš krizės išsivaduos per 18 mėnesių 3

Gerėjantys makroekonominiai rodikliai rodo, kad visos 27 Europos Sąjungos valstybės narės atsigaus po krizės...

Finansai
2021.06.29
Vadovai gavo naują pareigą – nuolat vertinti įmonės nemokumo tikimybę Premium 6

Nemokumą ir restruktūrizavimą reglamentuojančio įstatymo pakeitimuose, kuriems antradienį pritarė Seimas,...

Finansai
2021.06.29
Intelektinės nuosavybės apsauga – papildomo uždarbio šaltinis Verslo tribūna

Įmonių, kuriančių inovacijas, skaičius Lietuvoje auga, bet nemažai verslų į intelektinės nuosavybės apsaugą...

Lewben Akademija
2021.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku