Lengvatinės „Avietės“ paskolos senka – liko 6,2 milijono eurų

Reklama publikuota: 2020-11-03
svg svg

Verslo aplinkoje vyraujant dideliam neapibrėžtumui, įmonės intensyviai ieško sprendimų, kaip užtikrinti šiuo metu itin reikalingas apyvartines lėšas. Taip pat finansų poreikį augina artėjantis šventinis sezonas. Pasibaigus bene populiariausių paskolų nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams dalyboms, lengvatinio finansavimo galimybių vis dar yra. Viena jų – smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) finansavimui skirta finansų inžinerijos priemonė „Sutelktinės paskolos „Avietė“. Didžiausias susidomėjimas šiomis paskolomis prasidėjo iškart, kai šių metų balandį buvo atnaujintos priemonės sąlygos. Geresnės sąlygos galios dar kelis mėnesius, tad įmonės, norėdamos pasinaudoti galimybe lengviau pasiskolinti, turi suskubti.

Nuo balandžio mėnesio per sutelktinio finansavimo platformą „Finbee Verslui“ paskolas gavo 256 įmonės bene už 3 mln. eurų, iš kurių 2,23 mln. eurų sudarė priemonės „Sutelktinės paskolos „Avietė“ (toliau – „Avietė“) lėšos. Iš viso nuo „Avietės“  priemonės pradžios, 2018 m. lapkričio mėn., beveik 7,7 mln. eurų išmokėta daugiau kaip 492 mūsų šalyje veikiantiems verslams. 

Šiuo metu pagal šią priemonę įmonės dar gali pasiskolinti 6,2 mln. eurų. Prognozuojama, kad padidėjus paskolų paklausai, šios lėšos bus išnaudotos labai greitai.

nuotrauka::1 right

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Paskolą ėmė kelis kartus

Vieni tokių, kurie pasinaudojo priemonės „Avietė“ galimybėmis, – jau antrą dešimtmetį veikianti lietuviško kapitalo įmonė „Viva langai“, įrenginėjanti langus, duris, garažo vartus, balkonus bei terasas.

Įmonės direktorius Mindaugas Grigas pasakoja, kad šiemet finansavimu pagal „Avietės“ sąlygas teko pasinaudoti kelis kartus – pirmą paskolą ėmė dar tuomet, kai apie pandemiją ir jos padarinius nebuvo nė minčių, antrą – šalyje paskelbus karantiną.

„Iš pradžių skolinomės metų pradžioje. Tuo metu norėjome papildyti mūsų apyvartinio kapitalo lėšas, užtikrindami savalaikius ir išankstinius mokėjimus tiekėjams, taip išlaikant geras gaminių kainas bei aukštą kokybę. O po kelių mėnesių, kaip žinia, visi atsidūrėme netikėtoje situacijoje. Nusprendėme nerizikuoti – nežinojome, ko laukti artimiausiu laikotarpiu, ekonominiai lūkesčiai susvyravo, todėl, siekdami užtikrinti nenutrūkstamą paslaugų teikimą, kreipėmės dėl dar vienos paskolos“, – pasakoja M. Grigas ir priduria, kad bendra paskolų suma siekia 35 tūkst. eurų.

Jis sako, kad ši iš anksto pasirūpinta finansinė „pagalvė“ leido išlaikyti įmonei stabilią apyvartą net ir šiuo sunkiai prognozuojamu laikotarpiu.

Neatmeta galimybės skolintis dar kartą

Įmonės vadovas neatmeta galimybės, kad papildomu finansavimu teks pasirūpinti dar kartą. 

„Kol kas vis dar labai daug nežinomybės, todėl, siekiant užbėgti kelią tolesniam neapibrėžtam laikotarpiui bei galimiems suvaržymams, neatmetame galimybės, kad reikės finansuoti veiklą papildomai. Geriau tuo pasirūpinti iš anksto. Be to, mums labai svarbu, kad paskola būtų trumpalaikė. „Avietės“ sąlygos kaip tik tokios, – komentuoja M. Grigas ir priduria, kad pirma paskola paimta pusantrų, kita – metų laikotarpiui. – Tuo metu, kai ėmėme paskolą, teko kreiptis į ne vieną finansų įstaigą, pasirinkome būtent šias sąlygas ir „Finbee verslui“, nes gavome išsamiausią informaciją, individualų požiūrį, kuris atitiko mūsų lūkesčius.“ 

Jis pasakoja, kad šiuo metu klientų užsakymų skaičius stabilizavosi, prilygsta praeitų metų skaičiams. Tiesa, karantino laikotarpiu užsakymai buvo nežymiai išaugę. „Siejame tai su klientų baime vėliau negauti arba ilgai laukti paslaugų. Be to, žmonėms teko daugiau būti namuose, tad atsirado daugiau laiko būstui susitvarkyti. Kiti galbūt tokiu būdu galėjo daugiau investuoti santaupų, kurios buvo skirtos atostogoms užsienyje“, – sako verslininkas.

nuotrauka::2 right

Dažniausiai skolinasi esamai veiklai užtikrinti bei plėtrai

Anot A. Griškevičiaus, dažniausiai pagal priemonę „Avietės“ programą šiuo metu skolinasi mažmeninės prekybos, paslaugų, krovininio transporto, statybos sektoriuose veikiančios įmonės. Labai mažos įmonės sudaro didžiąją besiskolinančiųjų dalį (75%). Vidutinė išduotos paskolos suma – 11 tūkst. eurų.

„Matome, kad įmonės, pasinaudodamos šios priemonės sąlygomis, skolinasi tiek apyvartinėms lėšoms, tiek plėtrai, įsigydami naują įrangą ar produktus. Dažniausiu atveju šios lėšos ypač praverčia tuomet, kai klientai apmoka sąskaitas su atidėjimu – per kelis mėnesius, todėl verslui atsiranda didelis laiko tarpas, kai, norint užtikrinti veiklą, būtina turėti apyvartinių lėšų čia ir dabar. Tai itin aktualu šiuo metu, kai dėl visiems žinomų aplinkybių verslas susiduria su finansiniais sunkumais, o ateitis vis dar sunkiai prognozuojama. Smulkusis verslas tokiomis aplinkybėmis, deja, dažniausiai pakliūva į pažeidžiamiausiųjų gretas“, – komentuoja „Finbee Verslui“ vadovas Audrius Griškevičius.

Jis taip pat priduria, kad į šias paskolas kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) investuoja ir paprasti žmonės, todėl kiekviena paraiška vertinama itin atsakingai. „Dažniausiai prašymai suteikti paskolą nepatenkinami dėl įmonių įsiskolinimų, prastų pelningumo rodiklių, pajamų nepastovumo“, – atkreipia dėmesį A. Griškevičius.

Palankesnės sąlygos – iki šių metų pabaigos

 Galimybių daugiau ir paprasčiau pasiskolinti SVV subjektams per sutelktinio finansavimo platformas atsirado INVEGAI laikinai papildžius priemonės „Avietė“ sąlygas. Pagal jas, šalia jau esamų sąlygų, iki šių. metų. pabaigos sutelktinio finansavimo platformos, įgyvendinančios priemonę, gali teikti paskolas, kurios iki 100 proc. finansuojamos iš „Avietės“ lėšų, bet ne daugiau kaip 25 tūkst. eurų. Per 6 mėnesių laikotarpį įmonė gali sudaryti dvi paskolos sutartis.

 „Priemonės „Avietė“ išskirtinumas tas, kad šios paskolos teikiamos per sutelktinio finansavimo platformas, šiuo atveju „Finbee Verslui“. Tai galimybė SVV atstovams operatyviai ir patogiai pasiskolinti trūkstamas lėšas investicijoms arba apyvartiniam kapitalui. Taip pat verslas gali skolintis lanksčiau, kai, pavyzdžiui, bankų paskolos ar kitokių formų verslo finansavimas nėra prieinamas ar tinkamas“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Taip pat verslai gali teikti paraiškas INVEGAI daliniam palūkanų kompensavimui ir kas mėnesį susigrąžinti iki 95 proc. sumokėtų palūkanų.

 Iš viso priemonei „Avietė“ įgyvendinti skirta 10 mln. eurų.

 Platesnė informacija čia: www.finbee.lt/aviete

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Infliacijos kalnais ir nuokalnėmis: nuo lito iki valiutų valdybos, finansų krizės ir šių dienų Premium

Žvalgantis, kaip elgėsi valdžios per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m., svarbu...

Finansai
05:45
Penkių mėnesių centrinės valdžios perviršis – 331 mln. Eur 9

Centrinės valdžios perviršis per penkis šių metų mėnesius siekė 331,1 mln. Eur ir sudarė 0,5% prognozuojamo...

Finansai
2022.06.30
„Revolut bank“ leista didinti kapitalą daugiau nei 30 mln. Eur

Bankui „Revolut bank“ leista padidinti įstatinį kapitalą nuo 5,5 mln. iki 36,8 mln. Eur, pranešė Lietuvos...

Rinkos
2022.06.30
Vokietijoje infliacija birželį – 8,2%, Prancūzijoje – 6,5%

Ketvirtadienį paskelbta, kad metinė infliacija Prancūzijoje, antroje didžiausioje euro zonos ekonomikoje,...

Finansai
2022.06.30
„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
Finansų ministerija iki 15,8% didina infliacijos prognozę, apkarpė kitų metų BVP 2

Finansų ministerija (FM) nekeičia šių metu augimo prognozės, tačiau apkarpė kitų metų plėtros perspektyvas ir...

Finansai
2022.06.30
Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
2022.06.30
Užsienio investicijų fronte ryškėja Vokietijos lyderystė, vejamės Estiją

Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2022 m. kovo 31 d. sudarė 27 mlrd. Eur ir,...

Finansai
2022.06.30
„Swedbank“ ir SEB skolina 25 mln. Eur „Scandagra Group“

Vienai didžiausių prekybos trąšomis ir grūdais grupių Baltijos šalyse „Scandagra Group“ „Swedbank“ ir SEB...

Rinkos
2022.06.30
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium 26

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
2022.06.30
Savivaldybių valdomos įmonės 2021 m. patyrė 5,1 mln. Eur nuostolių

2021 metais bendros 239 savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) pardavimo pajamos augo 14,8%, iki 977 mln. Eur,...

Finansai
2022.06.29
2024 metais EURIBOR gali siekti apie 2% – LB atstovas 17

2024 metais euro zonos tarpbankinių palūkanų norma EURIBOR, lemianti ir būsto paskolų palūkanas, gali siekti...

Rinkos
2022.06.29
Atidedama Lietuvos oro uostų pertvarka į akcinę bendrovę

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų pertvarkymas iš valstybės įmonės (VĮ) į akcinę bendrovę (AB) dėl numatomo...

Logistika
2022.06.29
Birželį metinė infliacija pasiekė 20,5%, finansų ministrė liepą tikisi naujo šuolio 62

Metinė infliacija birželį, apskaičiuota pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, padidėjo iki 20,5%. Gegužę...

Finansai
2022.06.29
Statybos verslo situacija kontrastinga, bet ir sėkmingų įmonių vadovai geresnių rezultatų nebesitiki Premium

Nors statybos sektorius 2021 m. užbaigė finansiškai gana sėkmingai, analitikai mato nerimo ženklų: itin...

Statyba ir NT
2022.06.29
Į Šiaulių banko stebėtojų tarybą siūlomi T. Okmanas, M. Raila

Į Šiaulių banko Stebėtojų tarybą siūlomi banko akcijų turinčių bendrovių „Tesonet“ ir „ME investicija“...

Rinkos
2022.06.29
E.Stankevičius: Esame vienintelė sporto šaka, kuri tiesiogiai investuoja į infrastruktūrą Verslo tribūna

Lietuvos futbolas patiria sukrėtimus, skaudžias akimirkas ir kuria kitokios ateities planus.„Esame...

Finansai
2022.06.29
Pažeidus atsiskaitymų grynaisiais tvarką baudos grės tiek verslui, tiek privatiems asmenims 5

Seimas antradienį nustatė sankcijas už atsiskaitymų grynaisiais ribojimo pažeidimus.

Finansai
2022.06.28
Finansinių sukčių padaryti nuostoliai pernai augo dukart, iki 10,2 mln. Eur

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei...

Rinkos
2022.06.28
„Sodra“: Pensijų anuitetų fondas augo dukart, gavėjų skaičius – beveik tris kartus

Dvejus metus veikiančio „Sodros“ Pensijų anuitetų fondo turtas pasiekė 18 mln. Eur ir yra 2,3 karto didesnis...

Rinkos
2022.06.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku