„Barclays“ iškabos neliks, HCL dirbs savo vardu

Nuo 2009 m. Vilniuje veikęs Barclays operacijų centras Lietuvoje (BGOL) stabdo veiklą ir numato perkelti apie 460 darbo vietų į technologijų bendrovę HCL Technologies (HCL). Likusios darbo vietos bus naikinamos, pasiūlant išeitines kompensacijas.
Sodros duomenimis, Barclays šiuo metu dirba 800 darbuotojų.
HCL po susitarimo įsigaliojimo dirbs savo vardu, Barclays prekės ženklo neliks. Visi pokyčiai turėtų įsigalioti per 2019 m., pradedant kitų metų pirmą ketvirtį.
Barclays iki 2019 m. pabaigos ketina ir toliau dirbti tame pačiame pastate Green Hall. HCL Technologies šiuo metu konsultuojasi su pastato savininkais dėl galimybių perimti šias patalpas.
HCL nuo 2016 m. dirba tame pačiame GreenHall pastate, kur veikia Barclays ir bankui iš Vilniaus jau teikia paslaugas 140 darbuotojų, prie kurių per kitus metus prisijungs 460 britų banko darbuotojų, o centras išaugs iki 600 darbuotojų.
HCL visame pasaulyje tapo Barclays IT infrastruktūros paslaugų partnere, nurodoma šįryt išplatintame pranešime. Abi kompanijos įsipareigojo bendradarbiauti pasauliniu mastu, dėmesį skiriant skaitmeninių darbo vietų sprendimams. Sutartis tarp HCL ir Barclays dar nėra galutinai užbaigta, kadangi laukiama priežiūros institucijų pranešimo, tačiau bendrovės tikisi užbaigti sandorį per pirmą 2019 m. ketvirtį.
125.000 darbuotojų turinti HCL yra technologijų bendrovė, padedanti pasaulinėms įmonėms transformuoti jų verslą ir jį paruošti skaitmeninei erai. Tai yra svarbus ir nenaujas Barclays partneris, su kuriuo siekiama sustiprinti ryšius.
HCL veikia 43 šalyse, bendrovės konsoliduotos pajamos per 12 mėnesių iki šių metų rugsėjo pabaigos siekė 8,2 mlrd. USD ( apie 7,2 mlrd. Eur).
Kas palieka, o ką iškelia
Mariano Andrade Gonzalezas, Barclays operacijų centro Lietuvoje vadovas, interviu VŽ sakė, kad visos su IT infrastruktūra susijusios paslaugos bus perduotos HCL, kurias ši kompanija teiks britų bankui keletą metų.
Taigi, mūsų darbuotojai, kurie šiuo metu dirba technologijų ir infrastruktūros srityje ir toliau teiks paslaugas Barclays keletą metų, o HCL paslaugų centre jie turės galimybę dirbti ir toliau, atsižvelgiant į HCL plėtrą, - sakė p. Gonzalezas.
Kitos su IT funkcijomis nesusijusios darbo vietos, pavyzdžiui, personalo srities, kitąmet bus perkeltos iš Vilniaus į kitus Barclays padalinius.
Barclays atleidžia apie 260 darbuotojų, dar yra 80 suspenduotų, pavyzdžiui, auginantys vaikus ar turintys ilgalaikį nedarbingumą.
Barclays jiems pasiūlys standartinį darbo vietų mažinimo paketą, o naujų darbų susirasti padės personalo srities specialistai.
Dar šią savaitę visi žinos, kada baigiasi jų darbas ir kada pradėti ieškoti naujo, - sakė p. Gonzalezas.
Traukiasi dar nuo gegužės
Apie tai, kad Barclays planuoja atleisti 350 darbuotojų, VŽ pirmosios pranešė dar šiemet balandį.
Vėliau Barclays patvirtino, kad dalį savo technologijų centro darbuotojų atleis, tik teigė, kad atleidžiama bus mažiau esą naikinamos bus 285 darbo vietos. Buvo pranešta, kad 244 darbo vietos bus perkeltos iš Lietuvos į JAV, JK ir Indiją, 41 viena panaikinama.
Verslo žinios lapkričio viduryje skelbė, kad gruodžio pradžioje gali būti paskelbta, jog Barclays operacijas Lietuvoje perima nuo 2016 m. Vilniuje veikianti programavimo ir informacinių technologijų bendrovė HCL Technologies iš Indijos, kuri esą darbuotojams pasiūlys galimybę toliau dirbti tokiomis pat sąlygomis, tik jau ne kaip Barclays banko darbuotojams.
Sandorį padiktavo skaitmeninė era
Pasak Rahulio Singho, HCL Technologies finansinių technologijų paslaugų centrų vadovo, partnerystė su Barclays yra svarbus HCL teikiamų skaitmeninių darbo vietų kūrimo ir automatizavimo paslaugų įvertinimas.
Europoje jau esame įdarbinę daugiau nei 10.000 žmonių, čia aptarnaujame virš 200 klientų. Minėto susitarimo pagrindu pradėsime teikti paslaugas ir Barclays, ir kitiems stambiems klientams Lietuvoje. Daug gerai žinomų bendrovių jau yra įsteigusios savo centrus Lietuvoje, tad įžvelgiame šalies potencialą ir dėl patrauklaus investicinio klimato bei talentingų specialistų. Pasitelkdami šiuos privalumus, sieksime padėti klientams pritaikyti jų verslus skaitmeninei erai, - pranešime spaudai cituojamas p. Singhas.
HCL, investuodama į dirbtinį intelektą ir automatizavimą, įskaitant automatizacijos sistemą DryICE, planuoja pakeisti vartotojų patirtį daugiau nei 80.000 Barclays darbuotojų 26 šalyse. HCL taip pat teiks Barclays mainframe technologijų paslaugas.
Kaip teigia p. Gonzalezas, Barclays operacijų centro Lietuvoje vadovas, sprendimą pasirinkti HCL Technologies nulėmė pasitikėjimas šia bendrove dėl ankstesnės partnerystės, panašios abiejų kompanijų vertybės, darbo kultūra ir principai.
Jis priduria, kad nors minėtas susitarimas padeda pagrindą Barclays planuojamų pokyčių Lietuvoje įgyvendinimui per 2019 m., bendrovė šalyje palieka ryškų pėdsaką.
Globaliai optimizuoja operacijas
Mantautas Paškevičius, tarptautinės personalo konsultacijų įmonės Strategic Staffing Solutions (S3) viceprezidentas Europai ir Jungtinei Karalystei, teigia, kad susitarimas su HCL patvirtina, kad Barclays tęsia savo veiklos optimizavimą pasaulyje.
Žinoma, gaila, kad ateities planai nėra siejami su padaliniu Lietuvoje. Pokyčiai visada kelia klausimus, tačiau verta prisiminti Barclays indėlį į paslaugų centrų industrijos plėtrą Lietuvoje. Per sėkmingą dešimtmetį virš 3.000 specialistų Lietuvoje turėjo galimybę dirbti vienoje geriausių kompanijų pasaulyje. Keliasdešimt tarptautinių įmonių pasekė Barclays pavyzdžiu ir įsteigė savo centrus Lietuvoje. Buvo sukurta virš 12.000 naujų darbo vietų. Tai yra ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos laimėjimas. Na, o žvelgiant į ateitį, tai bus jau HCL atsakomybė pratęsti šią sėkmės istoriją, - atsiųstame komentare teigia p. Paškevičius
S3 aktyviai prisidėjo prieBarclays, Western Union ir kitų globalių kompanijų pritraukimo į Lietuvą 2008-2015 m.
Įsipareigojimų dėl ES paramos laikysis
Ponas Gonzalezas sakė, kad kas visi įsipareigojimai, susiję su 2009-2010 m. kuriantis gauta parama, jau įvykdyti.
Tačiau yra kitas projektas, nuo 2014 m. finansuotas iš ES fondų, kuriant 80 darbo vietų žmogiškųjų išteklių srityje. Kuomet 2019 m. iškeldinėsime šios srities darbo vietas, mes konsultuosimės su atitinkamomis institucijomis, ar reikalinga kokia įsipareigojimų peržiūra. Šiuo metu mes laikomės savo įsipareigojimų, - sakė jis.
Pagal bendrą tvarką gavusios ES paramą įmonės darbo vietoms finansuoti įsipareigoja jas išlaikyti 5 metus.
Paaiškės ir kas perima Rise Vilnius
Barclays ir HCL Technologies sandoris neturi jokios tiesioginės įtakos banko Fitech startuoliams sukurtai bendradarbystės erdvei Rise Vilnius. Barclays šiuo metu svarsto tolimesnes Rise veiklos galimybes. Šiuo metu galutinių sprendimų nėra, tačiau Barclays tikisi juos priimti netolimoje ateityje.
Šiuo metu ieškome Rise pirkėjo, - tęsia p. Gozalezas ir priduria, kad dėl startuolių turės naujienų po keleto savaičių.
Dėkoja Lietuvai
Didžiuojamės stipriai prisidėję prie IT ir paslaugų centrų sektoriaus augimo, įskaitant ir sudėtingesnių operacijų valdymo perkėlimą į Lietuvą. Vis dėlto remdamiesi Barclays ilgalaike pasauline strategija ir siekdami aukščiausios verslo bei paslaugų kokybės, nuolat peržiūrime savo veiklą. Kaip vienas iš šios strategijos įgyvendinimo žingsnių buvo priimtas sprendimas optimizuoti centro operacijas Lietuvoje, perkeliant dalį darbo vietų į bendrovę HCL Technologies, - sako p. Gonzalezas.
Jo teigimu, Barclays bankininkystės grupė yra dėkinga Lietuvai už svetingumą, talentingus specialistus bei puikiai išvystytą infrastruktūrą.
Tikime, kad kartu nuveikėme labai daug tiek verslo vystymo, tiek šalies garsinimo prasme. Užtikrinu, kad visada buvome ir būsime Lietuvos ambasadoriai pasaulyje bei rekomenduosime šalį savo partneriams ir užsienio investuotojams, - pranešime cituojamas vadovas.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti