Seimas 2004-2008 m.: valdantieji rūbą keitė kelis kartus

Publikuota: 2008-09-13
Atnaujinta 2015-06-03 17:43

Kaip ir kitos, ši Seimo kadencija neapsiėjo
be frakcijas keitusių perbėgelių, naujų frakcijų atsiradimo ir besikeitusių
valdančiųjų daugumų. Kai kurie Seimo nariai frakcijas per ketverius metus
sugebėjo pakeisti penkis kartus.

Tiek vietų Seime partijoms 2004 m. rinkimuose parūpino rinkėjai:

Darbo partijai 39

Tėvynės sąjungai (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai) 25
Lietuvos socialdemokratų partijai 20
Liberalų ir centro sąjungai 18
Naująjai sąjungai (socialliberalai) 11
Liberalų demokratų partijai 10
Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungai 10
Išsikėlė patys 6
Lietuvos lenkų rinkimų akcijai 2
Taip per ketverius metus partijos Seime vietas persiskirstė pačios:Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija 38
Tėvynės sąjungos frakcija 26
Darbo partijos frakcija 23
Valstiečių liaudininkų frakcija 14
Frakcija "Tvarka ir teisingumas" (buvę liberalai demokratai) - 11
Liberalų ir centro sąjungos frakcija 10
Liberalų sąjūdžio frakcija 9
Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcija 9
Mišri Seimo narių grupė 1Be to, 13 išrinktų parlamentarų dėl vienų ar kitų priežasčių neišbuvo visos kadencijos, 10 politikų prisijungė jau prasidėjus kadencijai, o 6 Seimo nariai jais tapo jau prasidėjus kadencijai ir parlamentą paliko jai nepasibaigus.

Valdantieji nesusivaldė

Nuo 2004 m. iki 2006 m. balandžio valdančiuosius sudarė: socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai, Naujoji sąjunga (sociallliberalai) ir darbiečiai.2006 m. balandį buvo pareikštas nepasitikėjimas Seimo pirmininku Artūru Paulausku, kuris buvo priverstas pasitraukti iš posto, tuomet ir Naujoji sąjunga išėjo į opoziciją.Naujuoju Seimo pirmininku pasiūlytas Darbo partijos narys Viktoras Muntianas. Netrukus po to nuo Darbo partijos atskilo pilietinės demokratijos partija, kurios pirmininku tapo p. Muntianas.2006 balandį iš ūkio ministro pareigų pasitraukė Viktoras Uspaskichas - Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad ministras nesuderino viešų ir privačių interesų. Tada darbiečiai pasitraukė į opoziciją, o pilietininkai liko pozicijos dalimi. Prie valdančiųjų prisijungė Liberalų ir centro sąjunga. Taigi poziciją sudarė: socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai, liberalcentristai ir pilietininkai.Tačiau mažumos Vyriausybė buvo nepakankamai stabili, tarp partijų prasidėjo narių migracija ir socialdemokratai su konservatoriais pasirašė sutartį, kuria krikdemai pasižadėjo balsuoti už jiems priimtinus sprendimus, mainais už tai, kad valdantieji daugiau dėmesio skirs kovai su korupcija, švietimo ir kai kurių kitų sričių problemoms.Sutartis pasirašyta 2006 m. liepą, o nutraukta 2007 m. Seimo rudens sesijos metu. Tuomet valdančioji dauguma liko be konservatorių paramos, tačiau neilgam - 2008 m. pradžioje prie pozicijos vėl prisijungė Naujoji sąjunga.Dabar poziciją sudaro: socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai, liberalcentristai, socialliberalai. Seimo pirmininkas - socialdemokratas Česlovas Juršėnas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku