Metinės „Linas Agro Group“ pajamos ir pelnas mažėjo

Publikuota: 2018-08-31
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

2017-2018 finansiniais metais, pasibaigusiais birželio 30 d., „Linas Agro Group“ gavo 634 mln. Eur pajamų – 1,7 % mažiau, lyginant su ankstesniais metais, kai grupės pajamos siekė 645 mln. Eur.

Kaip teigiama bendrovės per „Nasdaq“ išplatintame pranešime, bendrasis „Linas Agro Group“ pelnas siekė 44,6 mln. Eur ir buvo 3,6%. mažesnis, nei ankstesniais metais – 46,3 mln. Eur. Konsoliduotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) siekė 20,2 mln. Eur ir buvo 11% mažesnis nei ankstesniais metais.

Grupė teigia pardavusi 2,2 mln. tonų įvairių grūdų ir prekių žemės ūkiui bei kitos produkcijos - arba 6,7% mažiau nei ankstesniais metais.

Kaip teigiama bendrovės pranešime, grūdų segmente bendrovės rezultatams didžiausią įtaką turėjo mažesnis nei tikėtasi grūdinių kultūrų derlius Baltijos šalyse, stiprėjantis euras bei augančios eksporto apimtys iš kaimyninių regionų – Rusijos ir Ukrainos.

Pagrindinė priežastis, nulėmusi grupės pajamų sumažėjimą, buvo kritę grūdų pardavimai – jų pardavimo apimtys sumažėjo nuo 317 mln. Eur iki 292 mln. Eur. Dėl sumažėjusių trąšų ir augalų apsaugos priemonių pardavimų neženkliai arba 2,6 % sumažėjo ir „Prekės ir paslaugos žemės ūkiui“ prekybos pajamos.

Pajamos iš paukštininkystės veiklos augo 13,2% ir siekė 69 mln. Eur, jei palyginti su 61 mln. Eur ankstesniais metais. Dėl augančio augalų derlingumo ir palankesnių pieno supirkimo kainų žemės ūkio produktų gamybos pajamos išaugo 15,6% iki 31 mln. Eur.

Ketvirtas šių finansinių metų ketvirtis buvo sėkmingas, nes išaugo pardavimai grūdų ir žaliavų pašarams veiklos segmente. Pardavimų apimtis paskutinį finansinių metų ketvirtį siekė beveik 185 mln. Eur ir buvo didžiausia, jei palyginti su kitais metų ketvirčiais, bet sumažėjo 6%, jei lyginti su ankstesniais metais (197 mln. Eur).

Išaugę pardavimai teigiamai įtakojo ketvirčio veiklos pelningumą. Buvo uždirbta 4,1 mln. Eur veiklos pelno, daugiausiai nei per ankstesnius veiklos laikotarpius, tačiau mažiau, nei per atitinkamą ankstesnių finansinių metų laikotarpį (6,1 mln. Eur). Pelningi buvo visi veiklos segmentai, išskyrus „Grūdų ir žaliavų pašarams paruošimas ir pardavimas“ veiklos segmentą, kuris patyrė 2,3 mln. Eur nuostolį.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau