Vokietijai – nemalonumai dėl mėšlo

Europos Teisingumo teismas nusprendė, kad Vokietija pažeidė Europos Sąjungos (ES) teisę, leisdama mėšlo nuotėkius iš ūkių, dėl kurių buvo užterštas šalies vanduo.
Kaip praneša organizacija Greenpeace, tokia situacija susidarė dėl to, kad Vokietijoje buvo leidžiamas perteklinis mėšlo naudojimas tręšiant laukus.
Tokie mėšlo kiekiai neatsiranda iš nieko, dėl jų kalta industrinė gyvulininkystė. Dabar esame įklimpę į mėšlą iki galvos, ir sprendimas turi būti ne stovėti ant pirštų galiukų, o jį nusausinti. Ši problema egzistuoja ne tik Vokietijoje, gera pradžia, ją sprendžiant, būtų jei ES nustotų remti pramonines fermas, pumpuojančias šį mėšlą, - Greenpeace cituoja Marco Contiero, organizacijos ES politikos vadovą.
Vokietija dabar gali arba skųsti teismo sprendimą, arba dalyvauti naujoje pažeidimo procedūroje, po kurios šaliai gresia baudos.
Europos teisingumo teismo sprendimas antrina mokslinėms institucijoms ir aplinkosaugos organizacijoms, įspėjančios apie azoto taršą dėl mėšlo.
Toks mėšlas, patekęs į vandenį, gali paskatinti dumblių žydėjimą, kuris vandenyje mažina deguonies kiekį ir dusina žuvis bei kitą gyvąją gamtą. Šie nitratai žmogaus kūne taip pat gali virsti pavojingais toksinais. Mokslininkai skaičiuoja, kad azoto tarša ES kasmet kainuoja iki 320 mlrd. Eur.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti