Naujas automobilis be lizingo: neįpareigojantis sprendimas ir nedideliam verslui, ir fiziniams asmenims    

Publikuota: 2020-02-07
svg svg

Automobilis visuomet reiškia finansinius įsipareigojimus, tačiau finansinė našta gali būti mažesnė, jei mašina ne įsigyjama, o išsinuomojama. O kartais tai – net ne kaštų klausimas, o bene vienintelis būdas, leidžiantis įmonei turėti automobilį.

Ilgalaikė automobilių nuoma leidžia naudotis automobiliu išvengiant skolinimosi procedūros bei kaštų, kurie visuomet lydi lizingavimą. Nuomojantis mašiną gauti yra kur kas paprasčiau ir greičiau, lygiai taip pat nesudėtinga jos atsisakyti, pasikeitus poreikiams. Be to, sutaupomi pinigai bei laikas, tradiciškai skiriami automobilio priežiūrai: visi aptarnavimo rūpesčiai gula ne ant automobilio naudotojo, o nuomos bendrovės – „ADCRent“ – pečių.

Ieškantiems finansavimo – kliūčių ruožas

„Šiandien rinkoje vyraujanti aplinka nėra palanki įmonėms, ieškančioms finansavimo. Pigiausias paskolas tradiciškai siūlo bankai, tačiau nemažai daliai bendrovių jis paprasčiausiai nepasiekiamas“, – susiklosčiusią padėtį apibrėžia Justas Laževnikas, kompanijos „DK Investicijos“ finansų direktorius.

Priežastys, trukdančios pretenduoti į bankų finansavimą, gali būti įvairios – tiek pernelyg silpna (banko vertinimu) įmonės finansinė būklė, tiek jaunas įmonės amžius ar net veiklos pobūdis. Bankai preciziškai saugo savo reputaciją ir yra varžomi daugybės reguliacinių reikalavimų, todėl su skolinimusi susijusius sprendimus priima itin atsargiai. 

Anot pašnekovo, po padidinamuoju stiklu pirmiausia atsiduria  kompanijos, kurių veikla susijusi su Rytų šalimis, ir bendrovės, kurių teikiamos paslaugos sunkiai apskaitomos. Pavyzdžiui, jeigu įmonė teikia bet kurios rūšies konsultacines paslaugas, jau tampa sudėtinga faktiškai įrodyti lėšų kilmę, todėl potencialiai didėja fiktyvių sutarčių, pinigų plovimo ir apgaulingai deklaruojamo veiklos masto rizika, kurios bankai tikrai nenori prisiimti.

„Bankų noras apsisaugoti yra visai natūralus, tačiau jis dažnai ne tik pridaro neproporcingai didelių kliūčių smulkioms įmonėms finansuotis, bet ir apskritai užkerta joms kelią tai padaryti“, – sako J. Laževnikas. 

Svarbūs kriterijai yra ir įmonės amžius bei finansinė būklė. Dažnai įmonės, ypač susijusios su išmaniosiomis technologijomis, veiklos pradžioje net nekelia tikslo pasiekti aukštą pelningumą, joms gerokai svarbiau padidinti žinomumą, surinkti kritinę klientų masę ir panašiai.

Tokia įmonė neturi bankams priimtinos finansinės istorijos, nes arba vykdo veiklą pernelyg trumpai (iki 2 metų), arba negali pademonstruoti veiklos pelningumo ar net patiria nuostolį. Tad norėdama pasiskolinti, ji turėtų keisti visą augimo strategiją, apribodama savo galimybes vystyti veiklą.  

Nuoma – ir paprasta, ir patogu

Taigi įmonei neretai tenka įveikti daugybę biurokratinių kliūčių norint įrodyti, jog jos veikla yra priimtina pagal banko standartus. Ir netgi perėjus visą įtikinėjimo procesą, surinkus ir pateikus visą dokumentaciją dažnai tenka išgirsti „ne.“ 

„Tikrai turime klientų, kurie perėjo lizingo procedūras, tačiau negavo finansavimo arba jiems buvo pasiūlytos nepalankios sąlygos“, – sako Simas Krasaitis, automobilių nuomos bendrovės „ADCRent“ vadovas. Kompanija siūlo pasinaudoti ilgalaikės nuomos paslauga tiems, kuriems automobilio reikia ilgiau nei 3 mėnesiams.

Priešingai nei lizingo atveju, skolinimosi būtinybė šiuo atveju atkrenta: mašina lieka nuomos bendrovės nuosavybe, ir ją galima grąžinti bet kuriuo metu, nepatiriant jokių finansinių nuostolių.  Tai itin aktualu ir įmonėms, kurios automobilio ieško naujam darbuotojui, tačiau nenori prisiimti ilgalaikių finansinių įsipareigojimų.

Didelis nuomos privalumas yra ir tai, kad automobiliu nereikia rūpintis – jo aptarnavimą organizuoja ir visus kaštus prisiima „ADCRent.“ Padangų keitimas, techninė apžiūra, draudimo reikalai, serviso darbai – visa tai ne automobilio naudotojo, o nuomos kompanijos atsakomybė.

Šie darbai organizuojami taip, kad klientas nepajustų jokio nepatogumo: automobilis paimamas ir grąžinamas į sutartą vietą, suteikiama pakaitinė mašina. Kaip mėgsta sakyti bendrovės klientai, pasirašius ilgalaikės nuomos sutartį telieka vienintelis rūpestis – pripildyti baką kuru.

Daugiau nei 160 automobilių parką valdanti „ADCRent“ turi ir visiškai kitokias derybines pozicijas rinkoje nei atskira įmonė ar asmuo.  „Draudimas, serviso aptarnavimas, padangos ir panašūs dalykai – iš partnerių gauname palankesnes sąlygas praktiškai kiekvienoje su automobiliu susijusioje srityje. Ir tikrai esame linkę gautomis nuolaidomis dalytis su savo klientais“, – mitą, kad nuomoti automobilį yra itin brangu, paneigia S. Krasaitis.

Būtent todėl ilgalaikė nuoma tampa patraukli ne tik verslui, bet ir fiziniams asmenims. Ja mielai naudojasi žmonės, laukiantys, kol iš gamintojo atvyks užsakytas automobilis, ir visi tie, kurie brangina savo laiką.  

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Naujas automobilis be lizingo: neįpareigojantis sprendimas ir nedideliam verslui, ir fiziniams asmenims     Verslo tribūna

Automobilis visuomet reiškia finansinius įsipareigojimus, tačiau finansinė našta gali būti mažesnė, jei...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau