Europa ir Azija stiprins bendradarbiavimą

Publikuota: 2018-09-26
Europos Komisijos nuotr.
svg svg
Europos Komisijos nuotr.
Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja

Europos Sąjunga – labiausiai integruotas regionas pasaulyje. Mūsų vidaus rinka suteikia galimybę vienoje valstybėje narėje pagamintus produktus lengvai parduoti kitoje šalyje. Traukiniu iš Amsterdamo nuvykti į Vieną galima taip pat lengvai kaip ir į Hagą. Bendra erdvė, bendra rinka, bendros sistemos – europinės jungtys suteikia piliečiams, įmonėms ir investuotojams daug galimybių ir didina visų europiečių gerovę.

Europietiškasis požiūris į jungtis grindžiamas trimis principais: pirma, jos turi būti tvarios ekonominiu, fiskaliniu, ekologiniu ir socialiniu požiūriu; antra, jos turi apimti visus aspektus – nuo transporto iki skaitmeninės ekonomikos, nuo energetikos iki socialinių reikalų; trečia, jos turi būti kuriamos pagal tarptautines normas, kad būtų užtikrintas veiksmingas ir sąžiningas prekių, paslaugų, kapitalo ir žmonių judėjimas.

Europos Sąjunga kviečia savo partneres – nuo Vakarų Balkanų iki Vidurinės Azijos, nuo Rytų Europos ir Kaukazo iki Pietryčių Azijos – drauge stiprinti tarpusavio jungtis taip, kad tai duotų naudos mums visiems ir mūsų planetai.

Kaip tai darysime? Pirma, padėsime kurti naujas Europos ir Azijos jungtis ir bendrus tinklus. Pavyzdžiui, sieksime išplėsti mūsų transeuropinį transporto tinklą bei įgyvendinti tvarią ES ir Azijos skaitmeninę darbotvarkę. Dalysimės savo patirtimi, įgyta kuriant liberalizuotas regionines energetikos rinkas, kuriose daugiausia dėmesio skiriama perėjimui prie švarios energijos. Taip pat toliau skatinsime jaunimo ir specialistų mainus.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Antra, stiprinsime partnerystę. Turime ne vieną geros partnerystės pavyzdį, kaip antai sukurta dvišalė ES ir Kinijos jungčių platforma, kurios tikslas – skatinti bendradarbiavimą infrastruktūros srityje. Daug investuojame į regionų bendradarbiavimo struktūras Baltijos ir Juodosios jūros regionuose. Drauge su Pietryčių Azijos valstybių asociacija parengėme laikotarpio iki 2025 m. jungčių planą ir reguliariai palaikome ryšius su kitomis Azijos regionų struktūromis. Spręsdami globalius socialinius, teisinius bei aplinkos uždavinius bendradarbiaujame su pagrindinėmis pasaulinėmis ir Europos standartizacijos ir prekybos organizacijomis. Siekiame, kad pasaulio rinkose Europos įmonės turėtų tokias pačias konkurencines sąlygas kaip ir konkurentės iš kitų šalių.

Galiausiai Europos Sąjunga pasinaudos visais savo finansiniais svertais, kad užtikrintų tinkamą jungčių projektų finansavimą – naudosis visomis Europos investicijų banko teikiamomis galimybėmis ir naujomis ES biudžeto išorės investicijų politikos priemonėmis. Azijos plėtros banko skaičiavimais, ateinančiais dešimtmečiais Azijoje kasmet reikės daugiau kaip 1,3 trln. EUR investicijų į infrastruktūrą. ES gali padėti Azijos šalims pritraukti investicijų, žinoma, tik jei jos bus perspektyvios fiskaliniu požiūriu ir finansiškai tvarios.

Europoje ir Azijoje gyvena beveik 70% žmonijos, jų BVP sudaro daugiau kaip 60% pasaulio BVP. Prognozuojama, kad Azijoje ekonomika ir energijos poreikis augs labiausiai pasaulyje. Bendradarbiausime su Azija ir užtikrinsime, kad drauge mūsų kuriamos jungtys duotų naudos tiek Europos, tiek Azijos, tiek tarp jų esančioms šalims. Taip kursime sąžiningesnę, turtingesnę ir tvaresnę Europos ir pasaulio ateitį.

Komentaro autorė - Federica Mogherini, Europos Sąjungos vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku