Nesėkmingi projektai reiškia nuostolius: kaip vadovai gali sumažinti rizikas?

Reklama publikuota: 2021-09-08
Dr. Saulius Šimkonis, ISM Vadovų magistrantūros Inovacijų ir projektų valdymo modulio vadovas.
svg svg
Dr. Saulius Šimkonis, ISM Vadovų magistrantūros Inovacijų ir projektų valdymo modulio vadovas.

Nesėkmingas projektas organizacijai reiškia nuostolius – kartais šimtus, kartais tūkstančius, o kai kuriais atvejais ir milijonus eurų. Nėra vienos priežasties, kodėl projektai patiria nesėkmę, nes visi jie unikalūs, kiekviena organizacija turi savo reikalavimus, skirtingas komandas, metodikas ir gebėjimus. Tačiau yra būdų, kaip išmokti projektus suvaldyti geriau.

Žinoma prodiuserė Lineta Mišeikytė, kuri yra dirbusi prie tokių garsių lietuviškų kino juostų, kaip „Tadas Blinda. Pradžia“, „Ekskursantė“ ar HBO užsakymu nufilmuotų mini serialų „Jekaterina Didžioji“ ir „Černobylis“ dalijasi savo patirtimi ir priimtu sprendimu ISM Vadovų magistrantūroje studijuoti Inovacijų ir projektų valdymo modulyje, kuris jau šiandien atneša lauktus rezultatus ir padeda jai projektus suvaldyti daug geriau ir sėkmingiau.

nuotrauka::1 right

„Kuomet tenka dirbti su tokiais užsakovais, kaip  BBC ar HBO, nebeužtenka ir 20 metų kino industrijoje sukauptų žinių, atsiranda vadybinių įgūdžių poreikis. Siekis efektyviau valdyti projektus mane atvedė į ISM Vadovų magistrantūrą. Tai buvo vienas geriausių mano sprendimų. ISM man visus dalykus sudėliojo iš naujo, leido į savo darbą pasižiūrėti naujai, todėl dabar galiu dirbti lengviau, su didesniu džiaugsmu. Pamačiau, ką kine galima keisti, kaip galiu efektyviau dirbti su komanda. Inovacijų ir projektų valdymo modulis mane itin praturtino. Kinas yra projektinė veikla, todėl manau, kad kiekvienas prodiuseris privalo baigti Inovacijų ir projektų valdymo modulį“, – savo patirtimi dalijasi L. Mišeikytė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Strategija įgyvendinama per projektus

Dr. Saulius Šimkonis, ISM Vadovų magistrantūros Inovacijų ir projektų valdymo modulio vadovas sako, kad šis modulis svarbus tiems, kurie siekia, kad projektai ir iniciatyvos organizacijoje būtų vykdomos sėkmingiau. Čia įgytos kompetencijos padės suvaldyti projektus bei pagerinti projektų valdymo kompetencijas.

 „Projektų valdymas yra būdas organizacijos strateginėms iniciatyvoms įgyvendinti. Strategijos įgyvendinimui reikia pokyčio, o pokyčių įgyvendinimui reikalingas technikų rinkinys, vadinamas projektų valdymu. Unikalus modulio turinys yra paremtas šiuolaikiniu požiūriu į projektų valdymo procesus ir jų tobulinimą vadovaujantis organizacijų strateginiais tikslais, o struktūra orientuota į žinių ir gebėjimų auginimą, studijuojant mokslines publikacijas, atliekant grupines užduotis ir pristatant jų rezultatus, diskutuojant bei kritiškai vertinant kolegų darbo rezultatus“, – sako dr. S. Šimkonis.

Jis taip pat pažymi, kad visi modulio dėstytojai turi daug patirties vykdant projektų, programų ar portfelių valdymą organizacijose. Todėl kiekvienas modulio dalyvis gaus veiksmingų patarimų ir žinių, padėsiančių sėkmingiau įgyvendinti projektus.

Konkretus planas organizacijai

Šį modulį pasirinkę vadovai jau nuo pat pirmos studijų dienos imasi praktinio tiriamojo darbo, skirto organizacijos projektų valdymo brandai pakelti, kurį atlieka trijų žmonių grupėse ir daro visų studijų metu. Projektas kuriamas vieno iš grupės dalyvių organizacijai, todėl kas trečias studijas baigia turėdamas konkretų planą, kaip pagerinti organizacijos projektų valdymo brandą.

„Tiriamasis darbas padeda išsiaiškinti, kaip geriau ir sėkmingiau vykdyti projektus organizacijoje. Dėstytojai studentus supažindina su įrankiais, modeliais, dalyvauja reguliariose konsultacijose bendroje grupėje, turi grįžtamojo ryšio sesijas. Pagal tyrimo rezultatus parengtas projektas beveik visuomet yra įgyvendinamas tiriamoje organizacijoje“, – sako dr. S. Šimkonis. 

Žinios – ir mažesnių, ir megaprojektų vadovams

Studijų metu vadovai supažindinami su projektų valdymu iš įvairių pusių. 10 metų vadovavimo patirtį logistikos ir energetikos sektoriuose sukaupęs dėstytojas Liutauras Varanavičius studentus supažindins su megaprojektais ir jų ypatumais.

„Megaprojektai – tai ilgai trunkantys ir dažnai daug šalių įtraukiantys projektai, turintys didelį poveikį visuomenei. Nepasisekę didelio masto projektai dažnai atneša didelius nuostolius. Čia megaprojektus valdantys profesionalai gaus įžvalgų, kaip juos padaryti pasikartojančiai sėkmingesniais“, – sako S. Šimkonis.

Daugiau nei 19 metų konsultavimo ir mokymų patirties projektų, programų ir portfelių valdyme sukaupęs dėstytojas Ivars Rungis studentus supažindins su projektų portfelio valdymu. Jo paskaitose studentai išgirs, kaip teisingai sudaryti projektų portfelį, kaip išsigryninti, kurie projektai reikalingi, kuriems suteikti aukštesnį prioritetą, o kurių geriau atsisakyti.

„Ši informacija aktualiausia organizacijų, padalinių vadovams, visų, kurie jaučia, kad projektų turi daugiau negu resursų ir reikia atsirinkti tuos, kurie padės organizacijai greičiausiai priartėti prie strateginių tikslų. Kai kurios organizacijos ne visas iniciatyvas įvardija, kaip projektus, todėl joms nepriskiriami projektų vadovai, jos nėra valdomos, kaip projektai, todėl dažniau patiria nesėkmę. Tai, kaip ir per ilgai užsitęsę ir nenaudingi projektai yra dar viena dėmesio ir sprendimo reikalaujanti problema. Apie visa tai Ivars Rungis pasidalins savo paskaitų metu“, – sako dr. S. Šimkonis.

Visus projektus įgyvendina komanda

Studijų metu vadovai stiprins ne tik projektų valdymo įgūdžius, bet į šią užduotį pasižiūrės ir iš minkštųjų kompetencijų reikalaujančios pusės. Birutė Ruplytė, ISM Executive School konsultantė-ekspertė, psichologė paskaitų metu dėstys apie komandų subūrimo ypatumus, motyvacijos svarbą, projektų vadovo ir komandos santykį.  

„Visus projektus galų gale įgyvendina komanda, todėl labai svarbu dėmesį sutelkti ne tik į techninius iniciatyvų įgyvendinimo aspektus, tačiau ir į užduotis atliekančią žmonių grupę. Birutės Ruplytės paskatų metu vadovai turės dviejų dienų išvažiuojamąjį vizitą, kurio metu vadovai artimiau  susipažins su drauge studijuojančiais kolegomis, išbandys konkrečias paskaitų metų pristatomas technikas“, – sako S. Šimkonis.

Organizacijose vis labiau populiarėja judrusis projektų valdymas (angl. k. agile), kuris savo pobūdžiu itin skiriasi nuo tradicinio projektų valdymo. Inovacijų ir projektų valdymo modulio metu paskaitų dalyviai nagrinės judriojo projektų valdymo būdą, aiškinsis kaip jo principus ir technikas galima panaudoti vykdant įvairias iniciatyvas.

Be viso to, vadovai Inovacijų ir projektų valdymo modulyje sužinos apie kritinės grandinės projektų valdymą, organizacijos projektų valdymo brandą, projektų valdymo biurą (PMO), išgirs, kaip surasti organizacijai tinkamos strategijos, metodo ir kultūrą atitinkančio projektų valdymo būdą.

Inovacijų ir projektų valdymo modulio studijų pradžia jau rugsėjo mėnesį. Iki priėmimo pabaigos liko vos kelios savaitės. Daugiau informacijos ČIA.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Inovacijos klientų aptarnavime – tik populiari tendencija ar reali nauda Verslo tribūna

Pardavimų procesas ir klientų aptarnavimas yra neatsiejamos bendro proceso dalys. Jei daug investuojama į...

Rethink! Business
2022.02.18
Aukšto našumo skaičiavimai apdoroja trilijonus duomenų, modeliuoja situacijas ir keičia klimato prognozes Verslo tribūna

Šiandien sunku prisiminti, kaip gyvenome be taksi, maisto užsakymo, interneto prekybos, navigacijos ir...

Rethink! Business
2022.01.04
Kontaktų centro ateitis – daugiau gylio, technologijų ir atsakymai į visus klientų klausimus Verslo tribūna

Ryšio su klientais palaikymui, jų problemų sprendimui ar žinių poreikiui tenkinti dirbantis telekomunikacijų...

Rethink! Business
2021.12.30
ES parama laikotarpio pabaigoje spurtavo: paskutinės priemonės – rekordiškai populiarios Verslo tribūna 1

2021-ųjų pabaiga ir viso 2014-2020 m. ES finansavimo laikotarpio pabaiga tapo išskirtine Lietuvos verslo...

Rethink! Business
2021.12.23
Teisininkas: kalėdinių dovanų sąvokos baudžiamajame kodekse nėra Verslo tribūna 1

Visiškai nesvarbu, kokios vertės verslo dovana jau suplanavote pasveikinti partnerius, institucijų atstovus...

Rethink! Business
2021.12.15
„Pigu.lt“ mokymų programa įsibėgėja: naudingų žinių suteikia ir patyrusiems, ir pradedantiems e. prekybą Verslo tribūna

Spalį pradėję naują nemokamą mokymų ciklą „Learning Fridays“, skirtą visiems, besidomintiems e. prekybos...

Rethink! Business
2021.12.02
Sparti automatizacija: „Pienas LT“ popierinius važtaraščius keičia elektroniniais Verslo tribūna

Spartėjanti aplinka šiandien sunkiai dera su ranka pildomais važtaraščiais. Kuo greičiau ir „neskausmingiau“...

Rethink! Business
2021.11.26
Personalo valdymo ekspertė: „Pandemija mus išmokė lankstumo“ Verslo tribūna

Darbuotojai – kiekvienos įmonės didžiausias turtas ir drauge iššūkis. Pokyčiai darbo aplinkoje, personalo...

Rethink! Business
2021.11.22
„Tele2” kontaktų centras: nuotolinis darbas, pelnas ir komanda, kuri griauna mitus Verslo tribūna 4

Klientų užklausų valdymą į savo rankas perėmęs mobiliojo ryšio operatorius „Tele2” šį rudenį įkūrė trečią...

Rethink! Business
2021.11.18
Teisininkas: naujų rizikų valdymas turi nugulti į verslo sutartis Verslo tribūna

Nuo energetinės krizės Kinijoje, iki žaliavų kainų šuolio ar net darbuotojų trūkumo Lietuvoje – rizikų, dėl...

Rethink! Business
2021.11.17
Kontaktų centro pokyčiai: išeitis – empatiškas pokalbių robotas Verslo tribūna

Neseniai atliktas naujas tyrimas atskleidė ne itin džiuginančią žinią – per pandemiją smuko klientų...

Rethink! Business
2021.11.09
„Kūrybiniai čekiai“ suteikė įmonėms paspirtį popandeminiam atsigavimui    Verslo tribūna

Šiemet liepą-rugpjūtį vykęs kvietimas teikti paraiškas ES finansavimui pagal priemonę „Kūrybiniai čekiai...

Rethink! Business
2021.10.21
Verslo istorijos: galėjo užkalti duris, bet atrado e. prekybą   Verslo tribūna

Karantino ribojimai smulkiam ir vidutiniam prekybos verslui, ypač prekiaujantiems fizinėse parduotuvėse,...

Rethink! Business
2021.10.21
Tiekimo ekspertas: buvo svarbu efektyvumas, dabar – tvarumas Verslo tribūna

Vieni didžiausių pokyčių, kuriuos pastarosios krizinės situacijos, vyksta tiekimo grandinėse, ypač gabenant...

Rethink! Business
2021.10.19
Startuoja „Pigu“ e. prekybos mokymai „Learning Fridays“ Verslo tribūna

E. prekybos platforma „Pigu“ pradeda mokymų ciklą, skirtą visiems, besidomintiems e. prekybos galimybėmis.

Rethink! Business
2021.10.18
Sveikatos duomenų rebusas: slėpti ar nesibaiminti? Verslo tribūna 1

Europos Sąjungoje 2018 m. įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR) visuomenė pradėjo akyliau...

Rethink! Business
2021.10.13
Verslo projektų valdymo ekspertas: Tai neišvengiamai susiję su rizikom ir skeletais spintoje Verslo tribūna

Projektas versle – kai kuri kažką nauja ir ankstesnė patirtis nelabai gali padėti, sako bendrovės  „Mažeika...

Rethink! Business
2021.10.07
Ką CEO gali pažadėti 2022 metais? Verslo tribūna

Pandeminis laikotarpis analitikus skatina ieškoti paralelių su praeitimi, ir nėra staigmena, kad prisimenama...

Rethink! Business
2021.09.23
Sėkmei reikia ir ambicijos: „Pigu.lt“ patarimai startuojantiems internete Verslo tribūna

Pandemija išryškino e. prekybos poreikį ir šis kanalas šiandien kaip niekad svarbus, tačiau jame galioja...

Rethink! Business
2021.09.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku