„Telia“ įsiteisino darbostogas

Telekomunikacijų bendrovė Telia Lietuva ir jos paslaugų centras Telia Global Services Lithuania oficialiai įteisino naują nuotolinio darbo būdą darbostogas (angl. workation). Bendrovės darbuotojai galės dirbti būdami bet kurioje Europos Sąjungos (ES) valstybėje iki vieno mėnesio per metus.
Pandemija vienu metu sukūrė ir daugiau laisvės, pavyzdžiui, derinti darbą bei asmeninį laiką, bet ir nepagailėjo iššūkių, pavyzdžiui, kaip neprarasti motyvacijos dirbant namuose. Jau dabar akivaizdu, kad, įveikus šią sveikatos krizę, darbuotojai vertins dar didesnį darbo sąlygų lankstumą, įmonės pranešime teigia Ramūnas Bagdonas, Telia Lietuvos Žmogiškųjų išteklių vadovas.
Kaip nuotolinio darbo, taip ir darbostogų taisykles nustato darbdavys. Pavyzdžiui, Telia ir Telia Global Services Lithuania nuotoliniu būdu galintiems dirbti darbuotojams leis iki 30 dienų per metus dirbti būnant bet kur ES ir Europos ekonominės erdvės šalyse.
Tikslų darbostogų laiką, vietą ir kitas aplinkybes kiekvienas darbuotojas turi individualiai suderinti su savo tiesioginiu vadovu. Esant galimybei, sudaroma galimybė imti iš karto visą nustatytą darbostogų terminą arba išskaidyti dalimis.
Tačiau darbuotojai pirmiausiai turėtų gerai įsivertinti, ar vykti į norimą ES šalį yra saugu dėl šiuo metu vis dar galiojančių apribojimų ir padidintos pandemijos rizikos, pabrėžia įmonė.
Įmonė darbuotojus aprūpins visomis darbui reikalingomis priemonėmis, svarbiausia, kad užsienyje jie galėtų naudotis kokybišku ir saugiu interneto ryšiu. Pats darbuotojas asmeniškai turi pasirūpinti sveikatos draudimu, kelionių, apgyvendinimo ir kitomis asmeninėmis išlaidomis.
Tokių pavyzdžių Lietuvoje jau yra
Technologijų UAB NFQ Technologies jau praeitais metais startavo su Work from anywhere (liet. Darbo iš bet kur) iniciatyva, kuri leidžia darbuotojams dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio, neribojant dienų skaičiaus ir neįpareigojant kartas nuo karto fiziškai pasirodyti biure. Paulius Insoda, NFQ Technologies vadovas, VŽ anksčiau pasakojo, kad toks bendrovės žingsnis buvo reakcija į pakitusius darbuotojų lūkesčius.
Per karantiną įsitikinome, kad vienu metu dirbdami skirtingose lokacijose esame tiek pat produktyvūs, kaip ir būdami biuruose. Planuodami, kaip dirbsime pasibaigus karantinui, apklausėme darbuotojus. Net 93% komandos narių išsakė norą turėti galimybę dirbti laisviau geografiškai ir pasibaigus karantinui, komentavo vadovas.
nuotrauka::1
Anot P. Insodos, didesnis mobilumas ne tik prisideda prie darbuotojų motyvacijos, bet ir atveria galimybių pritraukti tuos talentus, kurie nori gyventi ir dirbti ne tik Lietuvoje.
Duomenų analitikos įmonės Gallup duomenimis, nuotoliniu būdu dirbantys darbuotojai gali būti net 2025% produktyvesni ir tiek pat laimingesni už tuos, kurie dirba biure. Galimybė laisvai pasirinkti darbo vietą, neapsiribojant nei mūsų biurais Vilniuje, Kaune ar Šiauliuose esančiais NFQ biurais, nei namais Lietuvoje, darbuotojams suteikia laisvės ir galimybių įgyti visiškai kitokios asmeninio gyvenimo patirties: pažinti ir pasimėgauti užsienio valstybių siūlomais malonumais neemigravus iš Lietuvos, nepraradus darbovietės, išsaugant socialines garantijas, artimų kolegų ratą, augimo galimybes, vardijo P. Insoda.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti