Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
2025-07-01 12:25

Birželį Rusijos karinė pažanga Ukrainoje spartėjo trečią mėnesį iš eilės

Dmitry Yagodkino (TASS / „ZUMA Press“ / „Scanpix“) nuotr.
Dmitry Yagodkino (TASS / „ZUMA Press“ / „Scanpix“) nuotr.
Birželį Rusijos karinė pažanga Ukrainoje spartėjo trečią mėnesį iš eilės ir buvo didžiausia nuo lapkričio, rodo naujienų agentūros AFP atlikta JAV įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW) duomenų analizė.

ISW duomenimis, birželį Rusijos kariuomenė užėmė 588 kv. km Ukrainos teritorijos, palyginti su 507 kv. km gegužę, 379 kv. km balandį ir 240 kv. km kovą.

Tuo metu Rusijos paskirtas okupuotos rytinės Ukrainos Luhansko srities vadovas Leonidas Pasečnikas pirmadienį pareiškė, kad rusų pajėgos užėmė visą šį regioną – vieną iš keturių, kuriuos Rusija teigia aneksavusi 2022-ųjų rugsėjį, nors niekada neturėjo visiškos kurio nors kontrolės.

Nei Rusijos valdžia, nei Ukraina šio teiginio kol kas nekomentavo.

Jei tai pasitvirtintų, Luhansko sritis taptų pirmuoju Ukrainos regionu, kurį Rusija visiškai okupavo per daugiau nei trejus karo metus.

Analizė taip pat rodo, kad birželį, palyginti su geguže, Rusijos tolimojo nuotolio dronų smūgių Ukrainoje padaugėjo 37%, o tai daro spaudimą apkrautoms šalies oro gynybos sistemoms ir civiliams gyventojams.

Tuo metu Ukraina, kaip savo apžvalgoje rašė ISW, padarė pažangą dviem kryptimis – Sumų srities šiaurėje ir Chasiv Jaro rajone.

Rusija kontroliuoja maždaug 19% tarptautiniu mastu pripažintos Ukrainos teritorijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

52795
130817
52791