N. Pelosi turas po Aziją: lieka neaišku, ar aplankys Taivaną

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi vadovaus Kongreso delegacijai, aplankysiančiai Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną, sekmadienį patvirtino jos biuras. Tuo metu didėjant JAV ir Kinijos trinčiai dėl galimo N. Pelosi vizito į Taivaną, šalis laikosi santūrios pozicijos viešumoje.
Numatyta, kad amerikiečių delegacija lankysis Singapūre, Malaizijoje, Pietų Korėjoje ir Japonijoje.
Kelionės metu daugiausia dėmesio bus skiriama abipusiam saugumui, ekonominei partnerystei ir demokratiniam valdymui Indijos ir Ramiojo vandenynų regione, sakoma N. Pelosi biuro pranešime.
Demokratų delegacijai priklausys Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gregory Meeksas, taip pat Atstovų Rūmų Nuolatinio žvalgybos komiteto ir Atstovų Rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto nariai.
Mūsų delegacija surengs aukšto lygio susitikimų, per kuriuos aptarsime, kaip galėtume toliau plėtoti mūsų bendrus interesus ir vertybes, įskaitant taikos ir saugumo, ekonomikos augimo ir prekybos, COVID-19 pandemijos, klimato krizės, žmogaus teisių ir demokratinio valdymo klausimus, pareiškime cituojama N. Pelosi.
Singapūro užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad N. Pelosi vadovaujama delegacija lankysis mieste-valstybėje rugpjūčio 12 dienomis ir susitiks su prezidente Halimah Yacob bei ministru pirmininku Lee Hsienu Loongu.
Dėl Taivano nežinia
Pareiškime neužsimenama, ar šešių narių delegacija aplankys Taivaną, kurį Pekinas laiko savo neatsiejama dalimi ir žada kada nors jį susigrąžinti, prireikus jėga.
Pranešimai apie tikėtiną N. Pelosi vizitą į Taivaną įžiebė apsikeitimą aštriais pasisakymais tarp JAV ir Kinijos, ir paskatino svarstymus, kaip į tokį vizitą reaguotų Pekinas.
VŽ rašė, kad ketvirtadienį įvyko įtemptas JAV prezidento Joe Bideno ir Kinijos lyderio Xi Jinpingo pokalbis telefonu. Xi Jinpingas netiesiogiai įspėjo JAV nežaisti su ugnimi dėl salos.
Nors Pekino kritikė N. Pelosi nepatvirtino gandų apie planuojamą vizitą į Taivaną, ji ne kartą akcentavo, kad JAV parama Taivanui yra ypatingai svarbi. Savo ruožtu Kinija grasina imtis ryžtingo atsako, jeigu toks vizitas įvyktų.
Kol kas nebuvo skelbta jokio Taivano prezidentės Tsai Ing-Wen ar jos atstovų pranešimo dėl galimo aukštos JAV pareigūnės vizito Taivane, tačiau šalies premjeras Su Tseng-Changas trečiadienį teigė, kad Taipėjus yra labai dėkingas N. Pelosi už ilgametę stiprią paramą ir visi draugiškai nusiteikę svečiai iš užsienio šalių yra laukiami.
Analitikų, kuriuos kalbino CNN, požiūriu, iš dalies santūri Taivano pozicija šiuo klausimu greičiausiai susijusi su Taivano, demokratiškos 24 mln. gyventojų turinčios šalies, kurią savo teritorija laiko komunistų partijos valdoma Kinija, supratimu, kokioje rizikingoje situacijoje yra atsidūrusi šalis.
Jų teigimu, jeigu Kinija bandytų jėga perimti šalies valdymą, Taivano galimybės apsiginti priklausytų nuo JAV, todėl viešumoje atsisakyti vienos galingiausių JAV politikių palaikymo būtų nekorektiška. Visgi jeigu Taivano pozicija dėl tikėtino N. Pelosi vizito būtų pernelyg entuziastinga, tai tik sustiprintų priešiškas nuotaikas Pekine.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti