B. Johnsonas pataria pasirengti prekybos santykiams su ES be sutarties

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad derybos su Europos Sąjunga dėl prekybos santykių po Brexit žlunga ir paragino būti pasiruošus scenarijui be sutarties.
Yra didelė tikimybė, kad turėsime situaciją, panašesnę į Australijos santykius su ES, o ne Kanados santykius su ES, kalbėjo jis.
Ketvirtadienį, pirmą kartą po trečiadienį laukto proveržio nesuteikusios derybų vakarienės su EK prezidente Ursula von der Leyen, viešai kalbėjęs ministras pirmininkas B. Johnsonas teigė, kad atėjo metas įmonėms ir žmonėms pasirengti tam, kad susitarimas nebus pasiektas.
VŽ rašė, kad šiuo metu Briuselyje susirinkusi Europos Valdovų taryba taip pat svarsto įstrigusias derybas. Po B. Johnsono ir U. von der Leyen vakarienės toliau darbą tęsia ES ir JK įgaliotieji derybininkai.
Ekspertai teigia, kad verslui pasiruošti tiek vienam, tiek kitam scenarijui 100 procentų pernelyg sudėtinga. Pabrėžiama, kad JK ir ES derybose dėl prekybos santykių, kol nesusitarta dėl visko, nesusitarta dėl nieko.
B. Johnsonas sakė tikįs, kad iki paskutinės minutės derybininkai ieško naujų galimybių kaip išsireiškė premjeras: nueis papildomą mylią. Tačiau, anot jo, ES nori išlaikyti JK savo teisinėje sistemoje arba numatyti baudas už tokias priemones kaip importo mokesčiai, o tai gerokai apsunkina galimybę susitarti. Anot ministro pirmininko, priėmus ES pasiūlymus reikštų, kad nepaisant to, kad pasitraukė iš Bendrijos šių metų pradžioje, JK ir toliau liktų ES šalių dvyne.
Privalau tiesiai šviesiai pasakyti sutartis šio metu dar neparengta ir tai yra tvirtas mūsų kabineto nusistatymas, kalbėjo B. Johnsonas.
Todėl, pasak jo, yra didelė tikimybė, kad JK prekybos santykiai su ES nuo sausio 1 d. bus panašesni į ES santykius su Australija nei į ES santykius su Kanada.
Australija su ES derasi dėl laisvosios prekybos sutarties, tačiau ji nepasirašyta ir bendradarbiavimas daugiausia vyksta pagal Pasaulio prekybos organizacijos taisykles.
ES ir Kanados ekonomikos ir prekybos susitarimas (CETA) buvo pasiektas 2017 m. Jis sumažino tarifus ir palengvino prekių bei paslaugų eksportą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti