JK vyriausybė patyrė pralaimėjimą Lordų Rūmuose dėl Vidaus rinkos įstatymo

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė pirmadienį patyrė naują pralaimėjimą parlamente dėl prieštaringai vertinamo įstatymo, kuris būtų leidęs Londonui nepaisyti kai kurių su Europos Sąjunga sudarytos skyrybų sutarties dalių.
Nerenkamų aukštųjų Lordų Rūmų nariai atmetė svarbias Vidaus rinkos įstatymo projekto nuostatas. Tas teisės akto projektas apibrėžia taisykles, kaip po Brexit vyks prekyba tarp keturių JK istorinių ir geografinių sričių Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos.
Vyriausybė tvirtino, kad šis teisės aktas būtų sutekęs apsauginį tinklą, kurio galėtų prireikti, jei žlugtų derybos su Bendrija dėl būsimų prekybinių santykių nuo ateinančių metų. Vis tik pats ministrų kabinetas pripažįsta, jog įstatymo projektas labai konkrečiai ir ribotai pažeidžia tarptautinę teisę.
Tačiau Lordų Rūmai nubalsavo už tai, kad būtų pašalintos nuostatos, susijusios su Šiaurės Airija, kuri nuo sausio 1 d. taps vienintele JK dalimi, turinčia sausumos sieną su ES, todėl šiai provincijai teks laikytis kai kurių Bendrijos taisyklių.
Vadinamasis Brexit be susitarimo dėl ateities prekybinių santykių galėtų komplikuoti padėtį Airijos saloje, atsižvelgiant į politiškai jautrią sausumos sieną tarp JK priklausančios Šiaurės Airijos ir ES narės Airijos.
Briuselis jau ėmėsi teisinių veiksmų dėl minimo Londone svarstomo įstatymo projekto. Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas taip pat Londonui yra pasakęs, kad tarptautinės sutarties pažeidimas nebus toleruojamas, o ateities prekybos susitarimas su JAV priklausys nuo to, kaip JK elgsis derėdamasi dėl susitarimo su ES.
Vyriausybės atstovas po pirmadienį įvykusio balsavimo pareiškė, kad pašalintos nuostatos bus vėl pridėtos, kai teisės aktas bus perduotas atgal Bendruomenių Rūmams, kur premjeras Borisas Johnsonas turi tvirtą daugumą.
VŽ jau rašė, kad Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius dr. Ramūnas Vilpišauskas VŽ sakė, kad vidaus rinkos įstatymas greičiausiai yra britų vyriausybės derybinis svertas, negu rimtas ketinimas.
Visą interviu galite skaityti čia.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti