Balsuojama iš anksto Seimo rinkimuose

Publikuota: 2020-10-05
Atnaujinta 2020-10-05 11:13
Balsavimas iš anksto spalio 11-ąją įvyksiančiuose Seimo rinkimuose Vilniuje, Sacharovo aikštėje. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Balsavimas iš anksto spalio 11-ąją įvyksiančiuose Seimo rinkimuose Vilniuje, Sacharovo aikštėje. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pirmadienį prasidėjo balsavimas iš anksto spalio 11-ąją įvyksiančiuose Seimo rinkimuose. Rinkėjai balsuoti iš anksto galės keturias dienas beveik aštuoniose dešimtyse vietų visoje Lietuvoje.

Tekstas papildytas fotoreportažu iš balsavimo vietų Vilniuje, taip pat informacija apie pilną išankstinio balsavimo vietų sąrašą.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pranešė, kad išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose vyks nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, kasdien nuo 7 iki 20 val.

Anksčiau balsavimas iš anksto vykdavo tik dvi dienas – rinkimų savaitės trečiadienį ir ketvirtadienį ir nuo 8 iki 20 val. kasdien. Dabar balsavimo laikas gerokai prailgintas, pasak VRK pranešimo, „siekiant apsaugoti rinkėjus ir rinkimuose dirbančius žmones nuo koronaviruso plitimo grėsmės“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Be to, anot Komisijos, dėl tos pačios priežasties buvo įrengtos papildomos balsavimo vietos.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/604?placement=

Ne tik įvairiuose pastatuose, bet ir aikštėse

„Daugiausia pokyčių steigiant balsavimo vietas ir siekiant sureguliuoti rinkėjų srautus suplanavo didžiųjų miestų savivaldybės. Vilniuje iš anksto gyventojai gali balsuoti ne tik savivaldybės pastate Konstitucijos prospekte, bet ir Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje. Vilniaus raj. savivaldybė rinkėjus kviečia į keturias balsavimo vietas, savivaldybės pastate sostinės Rinktinės gatvėje, Nemenčinėje, Rudaminoje ir Lavoriškėse. Kaune išankstinis balsavimas organizuotas miesto Rotušėje ir Kauno kultūros centre (Kęstučio g. 1). Klaipėdiečiai balsuoti iš anksto kviečiami į Žvejų rūmus (Taikos pr. 70)“, – rašoma VRK pranešime.

Pokyčių organizuojant išankstinį balsavimą taip pat yra dar 15-oje savivaldybių. Jose balsavimas organizuotas ne savivaldybių administracijų, bet kitose, erdvesnėse patalpose. Antai Šiaulių miesto ir Anykščių savivaldybės nurodė rinkėjus priimsiančios vietiniuose kultūros centruose. Uteniškiai gali iš anksto balsuoti savivaldybėje ir Utenio aikštės 7-uoju numeriu pažymėtame pastate. Druskininkų savivaldybė rinkėjų laukia Vilniaus al. 16 esančiame name, Ignalinos rajono gyventojai galės balsuoti pastate Ateities g. 23, Palangos savivaldybė pranešė lauksianti rinkėjų Gintaro g. 34 numeriu pažymėtame pastate.

Šalčininkų rajono savivaldybė žada priimti rinkėjus ne tik savivaldybės pastate rajono centre, bet ir Eišiškėse. Šiaulių rajono gyventojai balsuoti iš anksto laukiami adresu Montvilos g. 4, Šiauliuose.

Visų išankstinio balsavimo vietų sąrašas skelbiamas ČIA.

Srautai tarpusavyje nesimaišo

Pirmadienio rytą prasidėjus balsavimui iš anksto Seimo rinkimuose, Vilniuje, Lukiškių aikštėje įkurtoje laikinoje balsavimo vietoje, iškart išsirikiavo norinčiųjų pareikšti savo valią eilutė.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/605?placement=

„Balsavimas vyksta sklandžiai. Vilniaus mieste vienoje esančioje išankstinio balsavimo vietų, Lukiškių aikštėje, matome nusidriekusią eilutę“, – pirmadienį po 7 val. BNS sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Džiugina, kad jau pirmosiomis balsavimo valandomis sulaukėme rinkėjų susidomėjimo. Visos išankstinio balsavimo vietos darbą pradėjo sklandžiai, balsavimas vyksta“, – teigė ji.

Lukiškių aikštėje yra vienas iš penkių sostinėje įsteigtų išankstinio balsavimo punktų. Čia pastatyti keli, tarpusavyje sujungti vagonėliai.

„Dalis balsavimo patalpos skirta Vilniaus miesto rinkėjams, kita dalis – likusiems rinkėjams. Žmogus gauna biuletenį, eina į kabiną, prabalsuoja, išeina“, – sakė L. Matjošaitytė.

„Apgalvota, kad vieni išeina į vieną pusę, kiti – į kitą. Rinkėjai nesimaišo balsavimo patalpoje, sureguliuoti srautai“, – teigė ji.

Pasak VRK pirmininkės, rinkėjai išgirdo raginimus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, turėti savo rašiklius, laikosi saugaus atstumo.

Balsuoti galima bet kurioje šalies vietoje

VRK atkreipia dėmesį, kad „balsuoti iš anksto bus galima bet kurioje šalies savivaldybėje“ bet kuriam balso teisę turinčiam Lietuvos piliečiui. 

Spalio 7, 8 ir 9 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose.  

Spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. „Šiemet turinčių teisę balsuoti namuose rinkėjų ratas išplėstas dviem papildomomis asmenų grupėmis. Balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl Covid-19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių Seimo rinkimų metu, pasinaudoti įstatymo jiems suteikta teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji“, – priminė Komisija.

Nuotrauka::1 right

Interviu VŽ Laura Matjošaitytė, VRK pirmininkė, paragino rinkėjus kuo aktyviau pasinaudoti galimybe balsuoti iš anksto, nes tai padės išvengti rinkėjų spūsčių apylinkėse pagrindinę rinkimų dieną – šį sekmadienį, spalio 11-ąją.

Tądien balsavimas 1.989 apylinkėse irgi vyks nuo 7 iki 20 val.

VRK priminė, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. „Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos. Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus bent vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų“, – rašoma VRK pranešime spaudai.

Beveik pustrečio milijono rinkėjų

Į rinkėjų sąrašus šiemet įtraukta apie 2,45 mln. balsavimo teisę turinčių žmonių. Pastaruosiuose – 2008, 2012 ir 2016 m. – Seimo rinkimuose prie balsadėžių ateidavo 47-52% registruotų rinkėjų. Paprastai apie 5-7% rinkėjų balsuodavo iš anksto. Manoma, kad šiemet tokių bus daugiau.

[infogram id="81a207b4-1d6a-48d9-9df5-2e3de40aed0d" prefix="ivF" format="interactive" title="Rinkėjų skaičius Lietuvoje"]

Rinkimuose dalyvauja 17 partijų, 1.747 kandidatai į 141 Seimo nario mandatą.

Visa išsami informacija apie Seimo rinkimus – specialiame VŽ projekte „Renkame Seimą 2020“.

[infogram id="065a7da7-e132-4a54-9762-9209862a5af7" prefix="v99" format="interactive" title="Partijų numeriai balsavimo lapeliuose"]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: naujos mados ir žaliasis smegenų plovimas Verslo tribūna

Visuomenės dėmesys tvarumo temoms nuosekliai auga, o ir įstatymų leidėjai vis griežčiau rūpinasi ne tik...

Prancūzijos finansų ministras: valstybės skolos lygis pasiekė „pavojingą lygį“

Prancūzijos valstybės skolos lygis pasiekė „pavojingą lygį“, pirmadienį pareiškė finansų ministras Bruno Le...

Rinkos
2022.06.27
Turtingiausias Ukrainos žmogus padavė Rusiją į teismą 4

Turtingiausias Ukrainos žmogus – verslininkas Rinatas Achmetovas pirmadienį pateikė ieškinį prieš Rusiją...

Verslo aplinka
2022.06.27
Seimo NSGK vadovas: pirmi ženklai rodo, kad mūsų lūkesčiai Madride bus atliepti

Pirmi ženklai rodo, kad Lietuvos lūkesčiai turėti NATO brigadą ir stiprinti oro gynybą bus atliepti Aljanso...

Verslo aplinka
2022.06.27
Atstatyta Migracijos departamento informacinių sistemų veikla 3

Pašalinus informacinių sistemų trikdžius pirmadienio pavakarę atstatyta pasų išdavimo veikla, informavo...

Verslo aplinka
2022.06.27
„Coface“ atsargiau vertina Baltijos šalių ekonomines perspektyvas

Tarptautinė prekinio kredito bendrovė „Coface“ Lietuvos ekonomikos įvertį artimiausiam laikotarpiui pablogino...

Finansai
2022.06.27
J. Stoltenbergas patvirtino: bus didinamos Aljanso pajėgos rytiniame NATO sparne 2

Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, pirmadienį patvirtino, kad NATO ketina rytinėje Aljanso...

Verslo aplinka
2022.06.27
O. Scholzas žada, kad G 7 didins spaudimą Rusijai

Didžiojo septyneto (G 7) šalys ir toliau didins spaudimą Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą, pirmadienį...

Verslo aplinka
2022.06.27
S. Sapega prašo A. Lukašenkos malonės

Baltarusijoje šešerius metus kalėti nuteista Rusijos pilietė Sofija Sapega, kuri pernai gegužę buvo suimta...

Verslo aplinka
2022.06.27
Lietuvos vadovai sutarė „dėl pagrindinių principų“ su EK derinant pokyčius dėl Kaliningrado tranzito 16

Prezidentūroje pirmadienį susirinkę šalies vadovai sutarė „dėl pagrindinių principų ir pamatinių nuostatų“,...

Verslo aplinka
2022.06.27
Seimo vadovė paaiškino, kad grėsmė nemažėja, todėl reikia tęsti nepaprastąją padėtį 1

Rusijos karinė agresija Ukrainoje tęsiasi ir grėsmė Lietuvai nemažėja, todėl nepaprastoji padėtis visoje...

Verslo aplinka
2022.06.27
Suomijos ir Švedijos lyderiai su Turkijos vadovu pasikalbės apie NATO

Suomijos ir Švedijos lyderiai aptars savo šalių siekius įstoti į NATO su šį procesą blokuojančios Turkijos...

Verslo aplinka
2022.06.27
Rusiškų dujų tiekimas apribotas arba nutrauktas 12 iš 27 ES narių 1

Europos Sąjungos energetikos komisarė Kadri Simson pranešė, jog rusiškų gamtinių dujų tiekimas šiuo metu yra...

Pramonė
2022.06.27
Krizės apimta Šri Lanka siunčia į Rusiją du ministrus derybų dėl naftos

Šri Lanka siunčia į Rusiją du ministrus derėtis dėl degalų – vienos iš būtiniausių prekių, kurių ši Indijos...

Verslo aplinka
2022.06.27
Sekmadienį nustatyti 54 nauji COVID-19 atvejai

Per praėjusią parą nustatyti 54 nauji COVID-19 atvejai, fiksuotos dvi mirtis, rodo pirmadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.06.27
J. Bidenas ragina Vakarus laikytis išvien dėl Ukrainos

JAV prezidentas Joe Bidenas kartu su Vakarų sąjungininkais sekmadienį Bavarijos Alpėse pradėjo trijų dienų...

Verslo aplinka
2022.06.27
Žaliavos pinga ir tai nėra gera žinia visiems gamintojams Premium

Verslo aplinka šiemet tapo daug sudėtingesnė negu anksčiau. Kai kas veikiausiai pirmąjį pusmetį neblogai...

Pramonė
2022.06.27
Daugiafunkcis sporto centras Dariaus ir Girėno gatvėje – žengtas svarbus žingsnis Verslo tribūna

Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia tarptautinį konkursą daugiafunkcio centro statyboms. Dariaus ir Girėno...

Statyba ir NT
2022.06.27
Apie patirtį – puse lūpų

Nors viešai įvairiomis progomis Vyriausybės nariai kalba apie finansinio raštingumo ugdymą, savo asmeniniu...

Nuomonės
2022.06.27
Kriptovaliutininko patriotizmo kaina: 0,6 mln. Eur mokesčių, kurių jam neleidžia sumokėti Premium 25

Vytautas Labanauskas, kaunietis prekiautojas kriptovaliutomis, į Lietuvos biudžetą mielai ir tuojau pat...

Finansai
2022.06.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku