Baltarusijoje šimtai žmonių protestavo prieš glaudesnius ryšius su Rusija
FOTOGALERIJA Protestas Baltarusijoje (10 nuotr.)
Maždaug 1.000 baltarusių šeštadienį dalyvavo nesankcionuotoje demonstracijoje prieš glaudesnių ryšių su Rusija perspektyva.
Anot Kremliaus, ilgametis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka šeštadienį susitiko su savo kolega rusu Vladimiru Putinu Sočyje, kur jiedu aptarė pagrindinius dvišalių santykių klausimus, įskaitant gilesnės integracijos perspektyvas.
Supykusios dėl galimo susitarimo daugiausia jaunų baltarusių minios žygiavo vyriausybės būstinės Minske link, nešdamos plakatus su šūkiais Tai nėra integracija, tai okupacija ir Prezidentas parduoda mūsų šalį.
Protestuotojai pirmiausiai buvo susirinkę Spalio aikštėje per mitingą, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas internetu. Mitingo dalyviai laikė nacionalines baltai raudonas vėliavas ir skanduojančių šūkius Tegyvuoja Baltarusija! Demonstrantai taip pat ragino atsistatydinti A. Lukašenką.
Opozicijos politikas Pavelas Severinecas paragino protestuotojus neišsivaikščioti iki nakties ir vėl susirinkti sekmadienio popietę.
Policija tučtuojau pradėjo stebėti demonstraciją, bet nieko nesulaikė.
Mitingo vietoje mobilizuoti policininkai perspėjo per garsintuvus, kad miesto valdžia neleido surengti šio mitingo, ir ragino jo dalyvius išsivaikščioti.
Pasibaigus mitingui Spalio aikštėje, dalyviai patraukė Nepriklausomybės protestu vyriausybės būstinės link.
10-ame dešimtmetyje ši buvusi sovietų respublika sudarė simbolinę sąjungą su Maskva, glaudžiai su ja prekiaudama ir bendradarbiaudama karinėje srityje. Tačiau pastaruoju metu netyla spėlionės, kad A. Lukašenka ketina susitarti dėl oficialaus abiejų šalių susivienijimo.
Draudžiama liesti šalį be liaudies leidimo, pareiškė opozicijos lyderis Vladimiras Nekliajevas.
A. Lukašenka, dažnai vadinamas paskutiniu Europos diktatoriumi, ne kartą neigė tokius pareiškimus, o lapkritį skundėsi, jog Rusija nuolat slapčiomis papildo naujomis sąlygomis susitarimą, dėl kurio jis mėgina susitarti.
Baltarusija yra viena pagrindinių Rusijos sąjungininkų Europoje, nors jų santykiai dažnai būna įtempti.
Maždaug 49,9% baltarusių nori, kad jų šalis liktų visiškai nepriklausoma nuo Maskvos, rodo šią savaitę paskelbta Minske įsikūrusios Mokslų akademijos apklausa.
Remiantis ja, 36% respondentų pasisako už sąjungą su bendromis politinėmis institucijomis, o 7,7% už visišką susivienijimą.
Prieš derybas Sočyje A. Lukašenka sakė, kad per jas gali būti priimtas sprendimas dėl integracijos glaudinimo, bet perspėjo, kad Minskas nepasirašys jokių dokumentų su Rusija, jeigu tai keltų grėsmę Baltarusijos suverenitetui ir būtų žalingi šaliai. Jis pridūrė, kad Baltarusijai bendrai nieko nereikia iš Rusijos, tik mūsų susitarimų, kuriuos esame sudarę, raidės ir dvasios vykdymo.
Baltarusijos vadovas ketvirtadienį parlamentui pareiškė, kad šalis niekada netaps jokios kitos valstybės dalimi, net ir tokios broliškos kaip Rusija. Pasak jo, bet kokia sąjunga su Rusija turėtų būti kuriama tik lygiomis sąlygomis.
Na, o koks kitas pamatas sąjungai? Aneksija, perėmimas, poėmis? Ne. Laikai jau nebe tie, ir niekas taip nesikalbės su baltarusiais. Mes to tiesiog neleistume, sakė prezidentas, atmesdamas spėliones, kad Rusija galėtų prisijungti Baltarusiją.
Niekada nesirengėme ir nesirengiame patekti į kokios nors valstybės sudėtį, net ir broliškos Rusijos, parlamentui sakė A. Lukašenka. Niekas Baltarusijoje nesirengia atiduoti šalies nepriklausomybės ir suvereniteto.
Jo nuomone, pagrindinis integracijos turinys yra padėties šalyse gerinimas, o ne bloginimas. Įstojome į sąjungą, kurios pagrindas šiandien yra ir turi būti Rusija tik tam, kad drauge kurtume savo istoriją. Supratome, kad gausime iš Rusijos, ko mums reikia, o jie gaus, ko reikia jiems, sakė A. Lukašenka.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti