Galvokime savo galva

Ar kada susimąstėme, kur slypi Naujųjų metų sutikimo džiugaus jaudulio priežastis? Juk kasmet susiduriame su ta pačia sunkiai paaiškinama veiksmų ir pojūčių seka: kaskart vis anksčiau pradedame laukti senųjų metų pabaigos ir naujųjų pradžios, galvotrūkčiais neriame į prekybininkų sumaniai skatinamų šventinių pirkimų beprotybę, o laikui skaičiuojant paskutines gruodžio dienas karštligiškai bandome padaryti tai, ką atidėliojome ištisus mėnesius. Dar gražiname savo kasdienybę įvairiaspalvėmis lemputėmis, sniego spindesį primenančiais blizgučiais ir puolame su dovanomis lankyti pažįstamų ar verslo partnerių, lyg bijotume, kad kitais metais jų galime neprisiminti.
Tačiau kai prabundame iš po šventinių purslų apie sausio 1-osios pusiaudienį, dažnas padėkojame Aukščiausiajam, kad pagaliau baigėsi ši naujametė šėlionė ir galime grįžti į, kaip jį vadiname, normalų gyvenimą. Visgi kas yra toji metų virsmo magija? Greičiausiai skirtingais laikotarpiais šis reiškinys yra aiškinamas skirtingai. Kas galėtų paneigti, kad šiuolaikiniame pasaulyje ši data atlieka ir svarbią terapinę funkciją, nes neša viltį, įkvėpimą ir tikėjimą, kad anapus paskutinio gruodžio vidurnakčio daug kas bus jau kitaip geriau, sočiau, lengviau, šviesiau, smagiau.
Bent kurį laiką gyvename savotiškoje euforijoje, kol kokią sausio 2-ąją pastebime, kad dangus toks pat pilkas, nenudirbti darbai ir rūpesčiai niekur neišgaravo, o medijos transliuoja tų pačių pranašų tuos pačius pažadus, kurių kažkodėl netesėjo pernai. Ne, neturime tikslo skatinti nusivilti gražia naujamete pasaka. Ji tikrai yra, bet neatkeliauja pas tuos, kurie tiesiog laukia. Juk jau seniai įsitikinome, kad sėkmingų tingių dietų šiuolaikiniame pasaulyje nėra. Visoms teigiamoms permainoms reikia mūsų asmeninių pastangų. Ir 2019-ieji yra pats geriausias metas mums ką nors nuveikti juk pagal madingą kinų kalendorių tai Geltonosios Kiaulės metai, kurie atneš sėkmę tiems, kurie bus sąžiningi, darbštūs, kantrūs, atsakingi ir norės ką nors pasiekti. Ir visiškai nesvarbu, kokio dydžio tikslą sau išsikelsime, kiekvienas pasiektas rezultatas turėtų tapti atspirties tašku naujiems pasiekimams. Toks požiūris keičia gyvenimus, stiprina pasitikėjimą, puoselėja naujas viltis ir skatina džiaugsmingai laukti kitų metų pasakos, kuri tikrai išsipildo.
Apie tai praėjusiais ir ankstesniais metais rašė Verslo žinios, pateikdamos tūkstančius neišgalvotų istorijų ir skatindamos galvoti savo galva. Šia kryptimi esame pasiryžę eiti ir šiemet, nes jaučiame ir matome jūsų, mūsų skaitytojai, pasitikėjimą ir palaikymą: jau kelerius iš eilės metus fiksuojame ir interneto portalo, ir laikraščio prenumeratorių augimą. Tai leidžia mums jau nesižvalgyti atgal ir užtikrintai žvelgti į ateitį. Nors šiandien internetui, socialiniams tinklams ir paieškos portalams yra priskiriama nemažai nuodėmių reklamos pajamų monopolizavimas, turinio naudojimas be autorių sutikimo, netikrų naujienų sklaida, rinkėjų klaidinimas ir pan., skaitmeninių technologijų revoliucija paskatino nematytą lig šiol kūrybiškumo protrūkį ir naujų turinio sklaidos formų gimimą. Šiame virsme VŽ žurnalistai žengia priešakinėse gretose: pirmieji iš Lietuvos žiniasklaidos prieš kelis dešimtmečius įsikėlė į internetines erdves, pirmieji ėmė kurti kokybišką turinį.
Tikime, kad verslo žurnalistika, pateikianti objektyvų ir faktais grįstą turinį, kaip niekada šiandien yra reikalinga informaciniame triukšme skandinamiems sprendimų priėmėjams, kurių veiksmai lemia ne tik jų, bet ir nemažos visuomenės dalies likimą. Šiais metais laukia daug vidaus ir išorės įvykių, o jų dalyviai jau rikiuoja viešųjų ryšių pagalbininkų komandas, kurių tikslai nebūtinai atitinka visuomenės interesus. Šiemet turėdami kaip niekada daug politinių rinkimų, tikėtina, neišvengsime ir pavojingos propagandinės viešosios erdvės taršos, kurios tikslas paveikti rezultatus. Vis sunkiau darosi pasiekti ir kitokią informaciją, kurią sąmoningai riboja ir valdžia, ir verslininkai.
VŽ pasirengusios 2019 m. profesionaliai ir atsakingai stebėti, matyti ir aprašyti tai, kas daro ar gali daryti įtaką racionaliems sprendimams. Stovime ant tvirto vertybinio pamato, kurio epicentre žinios, mąstantis žmogus, žodžio laisvė ir demokratiška valstybė. Nekinta ir mūsų misija padėti Lietuvai būti tarp 10-ies konkurencingiausių pasaulio valstybių. Jai įgyvendinti reikia darbščių, verslių ir protingų žmonių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti