Šią savaitę svarbu (12)

Publikuota: 2018-03-18
Po susitikimo Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo vadovas (nuotr. kairėje), ir premjeras Saulius Skvernelis papasakos, ką šiemet investuotojai aptarė su Vyriausybe. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Po susitikimo Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo vadovas (nuotr. kairėje), ir premjeras Saulius Skvernelis papasakos, ką šiemet investuotojai aptarė su Vyriausybe. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Investuotojų forumas išsakys savo pasiūlymus Vyriausybei, Seimas svarstys pirmalaikių rinkimų idėją ir teikimą suformuoti Artūro Skardžiaus apkaltos komisiją, konservatoriai pradės oficialų pasirengimą kitąmet vyksiantiems prezidento rinkimams, bus įsteigta nauja valdančioji partija, Europos Sąjungos lyderiai svarstys ekonomikos skatinimo priemones ir „Brexit“, bus įvestas vasaros laikas.

Investuotojai Vyriausybei pateiks pasiūlymus

Pirmadienį rengiamas tradicinis metinis asociacijos „Investors’ Forum“ narių susitikimas su premjeru Sauliumi Skverneliu ir jo vadovaujama Vyriausybe. Jo metu bus pristatyti pasiūlymai verslo aplinkai ir investicinei aplinkai gerinti. Tradiciškai kasmet pavasarį rengiamame Investuotojų forume su Vyriausybe, verslo ir ministrų kabineto atstovai aptaria prioritetines vykdomosios valdžios veiklos kryptis ir pagrindinius investuotojų lūkesčius. Investuotojų forumas pranešė VŽ, kad šįkart susitikimo metu Lietuvos šimtmečio proga premjerui ketinama įteikti šimtą investicinės aplinkos gerinimo pasiūlymų. Jie kol kas nėra atskleidžiami ir bus komentuojami tik po susitikimo. Pernai Vyriausybei investuotojai perdavė 13 apibendrintų pasiūlymų investicinei aplinkai gerinti. Tarp svarbiausių tuomet buvo kvietimas įtvirtinti subalansuotą ir konkurencingiausią Rytų ir Centrinėje Europoje darbo santykių reguliavimą, gerinti viešojo sektoriaus paslaugų kokybę, dalį stambių valstybės valdomų akcijų kotiruoti biržoje. Be to, ministrai raginti imtis priemonių grįžtamajai migracijai į Lietuvą skatinti ir talentams bei kvalifikuotai darbo jėgai pritraukti bei išlaikyti. Taip pat mažinti darbo jėgos apmokestinimą mainais į darbdavių įsipareigojimą kelti darbo užmokestį.

Pirmalaikiai rinkimai, apkalta, mandatas

Nuotrauka::1 left

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje bus pateiktas opozicijos siūlomas nutarimas dėl pirmalaikių parlamento rinkimų surengimo šiemet birželio 3 d. Tokio nutarimo projekto pateikimui pakanka ir paprastos posėdyje dalyvaujančios Seimo narių daugumos, tačiau jo galutiniam priėmimui būtinas trijų penktadalių visų parlamentarų, t. y. ne mažiau kaip 85 Seimo narių, sutikimas. Nei opozicija, nei valdančioji koalicija tiek balsų neturi, todėl dauguma politikų ir politologų spėja, kad pirmalaikiai rinkimai nebus paskelbti. Opozicijos pasiūlymas dėl „Seimo paleidimo“ atsirado tuoj po to, kai praėjusią savaitę parlamentarams nepakako balsų apkaltos proceso tvarka pašalinti Mindaugą Bastį iš Seimo. Jis pats pareiškė atsisakąs mandato. Vyriausioji rinkimų komisija šią savaitę dėl to žada priimti sprendimą. Tuo metu Seime jau gimsta nauja apkalta – valdančiosios Socialdemokratų darbo frakcijos nariui Artūrui Skardžiui. Antradienį Seimo nariams bus teikiamas pasiūlymas sudaryti Apkaltos komisiją, kuri šio politiko interesus energetikoje bei savo šeimai ir tam tikroms įmonėms palankių sprendimų protegavimą.

Du skirtingi, bet svarbūs partiniai renginiai

Nuotrauka::2 right

Šeštadienį Vilniuje ir Kaune vyks du svarbūs politiniai renginiai. Sostinėje rengiamas naujos partijos steigiamasis suvažiavimas. Į partiją buriasi valdančiosios Seimo Socialdemokratų darbo frakcijos nariai bei jų šalininkai. Ši frakcija atskilo nuo socialdemokratų pernai rudenį, kai Gintauto Palucko vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nusprendė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos į opoziciją. Socialdemokratų darbo frakcijos nariai pasitraukė iš LSDP, kartu su valstiečiais-žaliaisiais liko valdančiųjų gretose ir apie pusmetį ruošėsi savo partijos įsteigimui. Naujoji politinė organizacija vadinsis Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP). Neatmetama, kad jos pirmininku taps šiuo metu įsteigimą koordinuojantis ekspremjeras Gediminas Kirkilas. Tą patį šeštadienį Kaune rengiamas didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdis. Jame konservatoriai patvirtins tvarką, kaip šiemet spalį surengs pirminius savo remiamo kandidato į prezidentus rinkimus. Tarp galimų pretendentų, kuriuos galėtų paremti ši partija, minimi Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Vygaudas Ušackas, Žygimantas Pavilionis. Be to, konservatorių taryboje turėtų būti duotas startas ir pasirengimui kitąmet pavasarį vyksiantiems savivaldybių ir merų rinkimams.

ES lyderiai pasikalbės apie ekonomiką ir „Brexit“

Nuotrauka::3 left

Ketvirtadienį į dviejų dienų tradicinį pavasarinį susitikimą Briuselyje susirinks Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai. Šįkart susitikimas skirtas daugiau ekonomikos klausimams, bet bus aptartos ir kitos aktualios temos, tarp jų – Jungtinių Amerikos Valstijų įvesti muitai kai kurioms prekėms ir kylantis prekybinis karas su Vašingtonu. Ekonomikos srityje numatoma aptarti mokesčių politiką, galinčią paskatinti skaitmeninės ekonomikos kūrimą. Be to, bus kalbama apie vieningos rinkos strategiją bei apie energetinės sąjungos kūrimo perspektyvą. Numatoma paliesti ir socialinius klausimus, pirmiausia – bendrus reguliavimus darbo rinkai. Santykiai su Vakarų Balkanais bei Turkija taip pat bus ES lyderių dėmesio centre. Žadama aptarti ir bendros ES pabėgėlių perkėlimo politikos atnaujinimo gaires. Baigiantis susitikimui Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May paliks salę ir likusių 27 valstybių lyderiai aptars „Brexit“ iššūkius. Dar vėliau 19-os euro zonai priklausančių šalių vadovai susitiks aptarti bendrosios ES valiutos problemas, pirmiausia priemones, kurios gali padėti sustiprinti integraciją zonos viduje.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

LAIKAS. Sekmadienį 3 val. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje bei dar daugiau kaip 70-tyje pasaulio valstybių, įvedamas vasaros laikas – laikrodžiai turi būti pasukti vieną valandą į priekį. Vasaros laikas galios iki spalio pabaigos. Sezoninis laikas kasmet taikomas siekiant efektyviau išnaudoti dienos šviesą.

NYDERLANDAI. Trečiadienį Olandijoje vyks konsultacinis referendumas dėl Saugumo ir žvalgybos akto priėmimo. Kartu vyks ir šios šalies vietinės valdžios rinkimai.

RAIL. Ketvirtadienį trijų Baltijos valstybių bendrosios įmonės „RB Rail“ stebėtojų taryba svarstys bendrovės vadovės Baibos Rubesos galimo atleidimo iš pareigų klausimą.

LRT. Antradienį vyks LRT generalinio direktoriaus rinkimai. Jame 12 kandidatų abėcėlės tvarka pristatys savo programas ir atsakys į LRT tarybos narių klausimus. Išklausiusi kandidatus, LRT taryba balsuos – kandidato pergalei reikalingi bent 7 balsai iš 12. Konkurse dalyvauja ir antrąją penkerių metų kadenciją šiose pareigose baigiantis Audrius Siaurusevičius.

TYRIMAI. Antradienį Seimo plenariniame posėdyje gali būti sudaryta laikinoji komisija, kuri turi ištirti „neigiamas tendencijas Lietuvos žemės rinkoje“. Tiesa, tokia komisija bus suformuota, jeigu jai neprieštaraus valdantieji valstiečiai-žalieji, kurių lyderio Ramūno Karbauskio verslą iš dalies irgi tirtų ši komisija. Ketvirtadienį Seime bus balsuojama, ar pavesti parlamentiniam Biudžeto ir finansų komitetui iki š. m. spalio ištirti šalies skolinimosi ir finansų politiką, vykdytą kriziniais 2009-2012 m.

STT. Antradienį Seimui bus pristatytas prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomas kandidatas į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) naujuosius vadovus – dabartinis direktoriaus pirmasis pavaduotojas Žydrūnas Bartkus. Ligšiolinis STT vadovas Saulius Urbanavičius atsisakė pretenduoti į tas pačias pareigas antrai kadencijai.

URĖDAS. Pirmadienį pradeda darbą konkurso būdu atrinktas naujosios valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas, kuris iki šiol buvo AB „Klaipėdos nafta“ finansų direktorius. Naujoji įmonė atsirado reorganizavus šalyje veikiančias valstybines miškų urėdijas.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas skelbs naujausius duomenis apie būsto kainų pokyčius, penktadienį – naujausią vietinio ir išvykstamojo turizmo statistiką.

VILNIJA. Iki ketvirtadienio turėtų būti parengtas Vilniaus regiono vystymo planas Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, atsisakoma ankstesnių siūlymų kurti atskirą fondą, skirtą Vilnijai vystyti. Esą finansavimas šiam regionui bus skiriamas iš esamų kiekvienos ministerijos resursų.

EMIGRANTAI. Pirmadienį Užsienio reikalų ministerijoje vyks renginys „Ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimas“. Renginį organizuoja ši ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA). Renginyje bus aptariama, kaip paskatinti išeivius sugrįžti, kaip neprarasti ryšio su tautiečiais, kaip įtraukti užsienio lietuvius į mūsų šalies gyvenimą.

VADOVAI. Ketvirtadienį Vilniuje vyks metinė vadovų konferencija EBIT 2018.

KONFERENCIJA. Ketvirtadienį Vilniuje vyks Sertifikuotų pinigų plovimo prevencijos specialistų asociacijos organizuojama konferencija.

FORUMAS. Trečiadienį Amerikos prekybos rūmai Vilniuje rengia Baltijos kibernetinio saugumo forumą 2018, kurio metu bus diskutuojama apie kibernetinio saugumo svarbą, kibernetinio saugumo reguliavimą ir standartus Baltijos regione bei bus pristatyta geroji Europos ir JAV praktika.

MOKSLAI. Antradienį Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre Vilniuje prasidės ir iki savaitgalio vyks tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2018“. Skelbiama, kad šiemet konferencijoje dalyvaus bene garsiausias pasaulio astrobiologas prof. Richardas Brice Hooveris, NASA Maršalo kosminių skrydžių centro mokslininkas.

PIENAS. Antradienį Žemės ūkio ministerijoje vyks 2-oji respublikinė konferencija „Lietuviško pieno ūkio perspektyvos“. Konferencijoje dalyvaus ekonomistai, politikai, svečiai iš užsienio, valdžios atstovai, su žaliavinio pieno gamyba, perdirbimu ir pardavimu Lietuvoje susijusios organizacijos, ūkininkai, privatūs asmenys. Bus siekiama išsiaiškinti, kaip ir kokiu būdu Lietuvoje galima sureguliuoti žaliavinio pieno supirkimo bei pieno ir pieno produktų pardavimo kainas.

IT. Antradienį Hanoveryje prasideda viena didžiausių pasaulyje verslo technologijų paroda CeBIT. Ji vyks iki šeštadienio.

PARODA. „Litexpo“ parodų centre penktadienį atidaroma tarptautinė aktyvaus laisvalaikio, medžioklės ir žūklės paroda HHS2018.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Trumpas pasiaiškino per susitikimą su Putinu neteisingai sumalęs liežuviu 6

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris po pirmadienio susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu tapo...

Verslo aplinka
2018.07.17
Junckeris keliaus pas Trumpą 2

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris kitą savaitę susitiks su JAV Prezidentu...

Verslo aplinka
2018.07.17
Obama kalboje neįvardijo Trumpo, bet  užuomina buvo aiški 3

Pietų Afrikoje viešintis kadenciją baigęs JAV prezidentas Barackas Obama kalboje, skirtoje Nelsono Mandelos...

Verslo aplinka
2018.07.17
Kaunas ruošia automobilių stovėjimo mokestį Karaliaus Mindaugo prospekte 4

Kauno m. savivaldybė ruošiasi įvesti  automobilių stovėjimo mokestį Karaliaus Mindaugo prospekto dalyje,...

Transportas
2018.07.17
ES ir Japonija pasirašė duomenų mainų sutartį

Europos Sąjunga (ES) antradienį pasirašė laisvos prekybos sutartį Japonija. Kartu sukirsta rankomis ir dėl...

Technologijos
2018.07.17
Putinas patvirtino, kad su Trumpu aptarė Krymo klausimą

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, ir Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, pirmadienio akistatos...

Verslo aplinka
2018.07.17
VRK sprendimas: dalis serialo „Naisių vasara“ yra politinė reklama 1

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį iš dalies pritarė darbo grupės išvadoms dėl televizijos serialo...

Verslo aplinka
2018.07.17
ES ir Japonija pasirašė laisvos prekybos sutartį 4

ES ir Japonijos lyderiai antradienį pasirašė susitarimą dėl laisvos prekybos. Taip sukuriama didžiausia...

Investicijų pjūvis: Lietuva pereina prie aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų 9

Lietuva, pagal tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektų kuriamas darbo vietas milijonui gyventojų...

Verslo aplinka
2018.07.17
Po Trumpo ir Putino susitikimo – džiaugsmas Rusijai ir audra JAV Premium 11

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, pirmadienio susitikime su Vladimiru Putinu, Rusijos prezidentu, daugelio...

Verslo aplinka
2018.07.17
Klaipėdos universitetas paskelbė rektoriaus konkursą

Klaipėdos universiteto (KU) taryba paskelbė konkursą rektoriaus pareigoms eiti. Naujasis universiteto vadovas...

Verslo aplinka
2018.07.17
Dėl bendradarbiavimo „tvarkiečiai“ ir valdantieji ketina susitarti po mėnesio 1

Seimo „tvarkiečiai“ ketina rugpjūčio pabaigoje pasirašyti susitarimą su valdančiaisiais dėl bendradarbiavimo...

Verslo aplinka
2018.07.17
Trys VRK nariai pristato atskirąją nuomonę dėl „Naisių vasaros“ 3

Trys Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai parengė atskirąją nuomonę dėl serialo „Naisių vasara“ –...

Verslo aplinka
2018.07.17
Pirmoji šalis, uždraudusi algų nelygybę: ar tai įmanoma Premium 8

Kol Islandijos vyrai stebina laimėjimais futbolo srityje, jų tautietės giriasi kitais pasiekimais. Islandija...

Verslo aplinka
2018.07.17
Išrinkta nauja „Verslios Lietuvos“ valdyba

Į naują verslumą skatinančios VšĮ „Versli Lietuva“ valdybą paskirti septyni šalies verslo asociacijų vadovai.

Vadyba
2018.07.17
Naujasis KTU rektorius žada plėsti bendradarbiavimą su verslu

Eugenijus Valatka, naujasis Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius, planuoja plėsti...

Verslo aplinka
2018.07.17
Ūgtelėjo G. Palucko socialdemokratų reitingas

Jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausią sekmadienį, juose daugiausiai balsų gautų Tėvynės sąjunga-Lietuvos...

Verslo aplinka
2018.07.17
Daugiau prezidentės veto nebus – pasirašyti visi likę įstatymai 2

Iš maždaug pusantro šimto įstatymų, priimtų paskutinėmis Seimo pavasario sesijos dienomis, vetavusi vos porą,...

Verslo aplinka
2018.07.17
2020-ųjų kampanijai Trumpas jau surinko 88 mln. USD 4

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, ruošiasi kovai dėl perrinkimo. Prezidento štabas būsimai kampanijai jau...

Verslo aplinka
2018.07.17
Akistata Helsinkyje: klaustukų tebeliko daug 7

Vakar įvykusio Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos prezidentų Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino...

Verslo aplinka
2018.07.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau