Šią savaitę svarbu (12)

Publikuota: 2018-03-18
Po susitikimo Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo vadovas (nuotr. kairėje), ir premjeras Saulius Skvernelis papasakos, ką šiemet investuotojai aptarė su Vyriausybe. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Po susitikimo Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo vadovas (nuotr. kairėje), ir premjeras Saulius Skvernelis papasakos, ką šiemet investuotojai aptarė su Vyriausybe. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Investuotojų forumas išsakys savo pasiūlymus Vyriausybei, Seimas svarstys pirmalaikių rinkimų idėją ir teikimą suformuoti Artūro Skardžiaus apkaltos komisiją, konservatoriai pradės oficialų pasirengimą kitąmet vyksiantiems prezidento rinkimams, bus įsteigta nauja valdančioji partija, Europos Sąjungos lyderiai svarstys ekonomikos skatinimo priemones ir „Brexit“, bus įvestas vasaros laikas.

Investuotojai Vyriausybei pateiks pasiūlymus

Pirmadienį rengiamas tradicinis metinis asociacijos „Investors’ Forum“ narių susitikimas su premjeru Sauliumi Skverneliu ir jo vadovaujama Vyriausybe. Jo metu bus pristatyti pasiūlymai verslo aplinkai ir investicinei aplinkai gerinti. Tradiciškai kasmet pavasarį rengiamame Investuotojų forume su Vyriausybe, verslo ir ministrų kabineto atstovai aptaria prioritetines vykdomosios valdžios veiklos kryptis ir pagrindinius investuotojų lūkesčius. Investuotojų forumas pranešė VŽ, kad šįkart susitikimo metu Lietuvos šimtmečio proga premjerui ketinama įteikti šimtą investicinės aplinkos gerinimo pasiūlymų. Jie kol kas nėra atskleidžiami ir bus komentuojami tik po susitikimo. Pernai Vyriausybei investuotojai perdavė 13 apibendrintų pasiūlymų investicinei aplinkai gerinti. Tarp svarbiausių tuomet buvo kvietimas įtvirtinti subalansuotą ir konkurencingiausią Rytų ir Centrinėje Europoje darbo santykių reguliavimą, gerinti viešojo sektoriaus paslaugų kokybę, dalį stambių valstybės valdomų akcijų kotiruoti biržoje. Be to, ministrai raginti imtis priemonių grįžtamajai migracijai į Lietuvą skatinti ir talentams bei kvalifikuotai darbo jėgai pritraukti bei išlaikyti. Taip pat mažinti darbo jėgos apmokestinimą mainais į darbdavių įsipareigojimą kelti darbo užmokestį.

Pirmalaikiai rinkimai, apkalta, mandatas

Nuotrauka::1 left

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje bus pateiktas opozicijos siūlomas nutarimas dėl pirmalaikių parlamento rinkimų surengimo šiemet birželio 3 d. Tokio nutarimo projekto pateikimui pakanka ir paprastos posėdyje dalyvaujančios Seimo narių daugumos, tačiau jo galutiniam priėmimui būtinas trijų penktadalių visų parlamentarų, t. y. ne mažiau kaip 85 Seimo narių, sutikimas. Nei opozicija, nei valdančioji koalicija tiek balsų neturi, todėl dauguma politikų ir politologų spėja, kad pirmalaikiai rinkimai nebus paskelbti. Opozicijos pasiūlymas dėl „Seimo paleidimo“ atsirado tuoj po to, kai praėjusią savaitę parlamentarams nepakako balsų apkaltos proceso tvarka pašalinti Mindaugą Bastį iš Seimo. Jis pats pareiškė atsisakąs mandato. Vyriausioji rinkimų komisija šią savaitę dėl to žada priimti sprendimą. Tuo metu Seime jau gimsta nauja apkalta – valdančiosios Socialdemokratų darbo frakcijos nariui Artūrui Skardžiui. Antradienį Seimo nariams bus teikiamas pasiūlymas sudaryti Apkaltos komisiją, kuri šio politiko interesus energetikoje bei savo šeimai ir tam tikroms įmonėms palankių sprendimų protegavimą.

Du skirtingi, bet svarbūs partiniai renginiai

Nuotrauka::2 right

Šeštadienį Vilniuje ir Kaune vyks du svarbūs politiniai renginiai. Sostinėje rengiamas naujos partijos steigiamasis suvažiavimas. Į partiją buriasi valdančiosios Seimo Socialdemokratų darbo frakcijos nariai bei jų šalininkai. Ši frakcija atskilo nuo socialdemokratų pernai rudenį, kai Gintauto Palucko vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nusprendė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos į opoziciją. Socialdemokratų darbo frakcijos nariai pasitraukė iš LSDP, kartu su valstiečiais-žaliaisiais liko valdančiųjų gretose ir apie pusmetį ruošėsi savo partijos įsteigimui. Naujoji politinė organizacija vadinsis Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP). Neatmetama, kad jos pirmininku taps šiuo metu įsteigimą koordinuojantis ekspremjeras Gediminas Kirkilas. Tą patį šeštadienį Kaune rengiamas didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdis. Jame konservatoriai patvirtins tvarką, kaip šiemet spalį surengs pirminius savo remiamo kandidato į prezidentus rinkimus. Tarp galimų pretendentų, kuriuos galėtų paremti ši partija, minimi Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Vygaudas Ušackas, Žygimantas Pavilionis. Be to, konservatorių taryboje turėtų būti duotas startas ir pasirengimui kitąmet pavasarį vyksiantiems savivaldybių ir merų rinkimams.

ES lyderiai pasikalbės apie ekonomiką ir „Brexit“

Nuotrauka::3 left

Ketvirtadienį į dviejų dienų tradicinį pavasarinį susitikimą Briuselyje susirinks Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai. Šįkart susitikimas skirtas daugiau ekonomikos klausimams, bet bus aptartos ir kitos aktualios temos, tarp jų – Jungtinių Amerikos Valstijų įvesti muitai kai kurioms prekėms ir kylantis prekybinis karas su Vašingtonu. Ekonomikos srityje numatoma aptarti mokesčių politiką, galinčią paskatinti skaitmeninės ekonomikos kūrimą. Be to, bus kalbama apie vieningos rinkos strategiją bei apie energetinės sąjungos kūrimo perspektyvą. Numatoma paliesti ir socialinius klausimus, pirmiausia – bendrus reguliavimus darbo rinkai. Santykiai su Vakarų Balkanais bei Turkija taip pat bus ES lyderių dėmesio centre. Žadama aptarti ir bendros ES pabėgėlių perkėlimo politikos atnaujinimo gaires. Baigiantis susitikimui Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May paliks salę ir likusių 27 valstybių lyderiai aptars „Brexit“ iššūkius. Dar vėliau 19-os euro zonai priklausančių šalių vadovai susitiks aptarti bendrosios ES valiutos problemas, pirmiausia priemones, kurios gali padėti sustiprinti integraciją zonos viduje.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

LAIKAS. Sekmadienį 3 val. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje bei dar daugiau kaip 70-tyje pasaulio valstybių, įvedamas vasaros laikas – laikrodžiai turi būti pasukti vieną valandą į priekį. Vasaros laikas galios iki spalio pabaigos. Sezoninis laikas kasmet taikomas siekiant efektyviau išnaudoti dienos šviesą.

NYDERLANDAI. Trečiadienį Olandijoje vyks konsultacinis referendumas dėl Saugumo ir žvalgybos akto priėmimo. Kartu vyks ir šios šalies vietinės valdžios rinkimai.

RAIL. Ketvirtadienį trijų Baltijos valstybių bendrosios įmonės „RB Rail“ stebėtojų taryba svarstys bendrovės vadovės Baibos Rubesos galimo atleidimo iš pareigų klausimą.

LRT. Antradienį vyks LRT generalinio direktoriaus rinkimai. Jame 12 kandidatų abėcėlės tvarka pristatys savo programas ir atsakys į LRT tarybos narių klausimus. Išklausiusi kandidatus, LRT taryba balsuos – kandidato pergalei reikalingi bent 7 balsai iš 12. Konkurse dalyvauja ir antrąją penkerių metų kadenciją šiose pareigose baigiantis Audrius Siaurusevičius.

TYRIMAI. Antradienį Seimo plenariniame posėdyje gali būti sudaryta laikinoji komisija, kuri turi ištirti „neigiamas tendencijas Lietuvos žemės rinkoje“. Tiesa, tokia komisija bus suformuota, jeigu jai neprieštaraus valdantieji valstiečiai-žalieji, kurių lyderio Ramūno Karbauskio verslą iš dalies irgi tirtų ši komisija. Ketvirtadienį Seime bus balsuojama, ar pavesti parlamentiniam Biudžeto ir finansų komitetui iki š. m. spalio ištirti šalies skolinimosi ir finansų politiką, vykdytą kriziniais 2009-2012 m.

STT. Antradienį Seimui bus pristatytas prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomas kandidatas į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) naujuosius vadovus – dabartinis direktoriaus pirmasis pavaduotojas Žydrūnas Bartkus. Ligšiolinis STT vadovas Saulius Urbanavičius atsisakė pretenduoti į tas pačias pareigas antrai kadencijai.

URĖDAS. Pirmadienį pradeda darbą konkurso būdu atrinktas naujosios valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas, kuris iki šiol buvo AB „Klaipėdos nafta“ finansų direktorius. Naujoji įmonė atsirado reorganizavus šalyje veikiančias valstybines miškų urėdijas.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas skelbs naujausius duomenis apie būsto kainų pokyčius, penktadienį – naujausią vietinio ir išvykstamojo turizmo statistiką.

VILNIJA. Iki ketvirtadienio turėtų būti parengtas Vilniaus regiono vystymo planas Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, atsisakoma ankstesnių siūlymų kurti atskirą fondą, skirtą Vilnijai vystyti. Esą finansavimas šiam regionui bus skiriamas iš esamų kiekvienos ministerijos resursų.

EMIGRANTAI. Pirmadienį Užsienio reikalų ministerijoje vyks renginys „Ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimas“. Renginį organizuoja ši ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA). Renginyje bus aptariama, kaip paskatinti išeivius sugrįžti, kaip neprarasti ryšio su tautiečiais, kaip įtraukti užsienio lietuvius į mūsų šalies gyvenimą.

VADOVAI. Ketvirtadienį Vilniuje vyks metinė vadovų konferencija EBIT 2018.

KONFERENCIJA. Ketvirtadienį Vilniuje vyks Sertifikuotų pinigų plovimo prevencijos specialistų asociacijos organizuojama konferencija.

FORUMAS. Trečiadienį Amerikos prekybos rūmai Vilniuje rengia Baltijos kibernetinio saugumo forumą 2018, kurio metu bus diskutuojama apie kibernetinio saugumo svarbą, kibernetinio saugumo reguliavimą ir standartus Baltijos regione bei bus pristatyta geroji Europos ir JAV praktika.

MOKSLAI. Antradienį Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre Vilniuje prasidės ir iki savaitgalio vyks tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2018“. Skelbiama, kad šiemet konferencijoje dalyvaus bene garsiausias pasaulio astrobiologas prof. Richardas Brice Hooveris, NASA Maršalo kosminių skrydžių centro mokslininkas.

PIENAS. Antradienį Žemės ūkio ministerijoje vyks 2-oji respublikinė konferencija „Lietuviško pieno ūkio perspektyvos“. Konferencijoje dalyvaus ekonomistai, politikai, svečiai iš užsienio, valdžios atstovai, su žaliavinio pieno gamyba, perdirbimu ir pardavimu Lietuvoje susijusios organizacijos, ūkininkai, privatūs asmenys. Bus siekiama išsiaiškinti, kaip ir kokiu būdu Lietuvoje galima sureguliuoti žaliavinio pieno supirkimo bei pieno ir pieno produktų pardavimo kainas.

IT. Antradienį Hanoveryje prasideda viena didžiausių pasaulyje verslo technologijų paroda CeBIT. Ji vyks iki šeštadienio.

PARODA. „Litexpo“ parodų centre penktadienį atidaroma tarptautinė aktyvaus laisvalaikio, medžioklės ir žūklės paroda HHS2018.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
ES lyderiai May: jūsų planas netinka 2

Theresos May, Jungtinės Karalystės (JK) premjerės, pasiūlytas naujas ekonominės partnerystės planas yra...

Panevėžio meras nuo pareigų nušalintas dar trims mėnesiams

Panevėžio apylinkės teismas ketvirtadienį patenkino prokuratūros prašymą ir dar trims mėnesiams nuo pareigų...

Kariai išbandė naują tankų šaudyklą Pabradėje 1

Per ketvirtadienį vykusias bendras JAV ir Lietuvos karių pratybas Generolo Silvestro Žukausko poligone...

Valstybės valdomo NT plotas sumažėjo 0,4%

2017 m. valstybės nekilnojamąjį turtą (NT) sudarė daugiau kaip 28.000 objektų, kurių bendras plotas – 10,38...

Grybauskaitė: būtina išvengti chaotiškų „Brexit“ skyrybų

Neformalioje Europos Vadovų Taryboje (EVT), kurią Zalcburge surengė Europos Sąjungai pirmininkaujanti...

VTEK tiria Vilniaus kultūros paveldo vertinimo tarybos narių elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl 11 Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros...

„Airbnb“ pakluso Eurokomisijai – keis kainų paskelbimo politiką

Apgyvendinimo paslaugų įsigijimo tarpininkavimo paslaugas teikianti interneto platforma „Airbnb“ įsipareigojo...

Seime į priekį pajudėjo pataisos, kurios leistų kandidatuoti R. Paksui

Seimas žengė dar vieną žingsnį, kad per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui būtų...

Nauja tyrimo komisija dėl įtakos politiniams procesams kuriama valdančiųjų balsais 2

Seime liko vienas balsavimas, kad būtų pradėtas naujas tyrimas dėl įtakos politiniams procesams ir valstybės...

„Gazelės” konferencija Vilniuje: šiemet ji kitokia

„Gazelės“ konferencija, kurią „Verslo žinios“ rengia jau 15 metų, šiemet iš esmės atsinaujino: ne tik...

Mano verslas
12:36
Teismas: D. Nedzinskas turi sumokėti 154.000 Eur mokesčių už obligacijų palūkanas 7

Verslininkas, buvęs bankininkas Darius Nedzinskas, jo valdomoms bendrovėms suteiktas ilgalaikes paskolas...

Rinkos
12:30
Seime liepsnoja diskusijos dėl kogeneracinių jėgainių ateities 3

Atliekų deginimo gamyklų negalima statyti arčiau nei už 20 km atstumu nuo gyvenamųjų vietovių. Vyriausybė...

Liberalų sąjūdis seniūnu perrinko E. Gentvilą 4

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime seniūnu perrinko Eugenijų Gentvilą, už kurį balsavo 9 iš 12 balsavime...

Valstybinės medienos per 8 mėn. parduota dešimtadaliu mažiau nei pernai 1

Valstybinių miškų urėdija per š. m. aštuonis mėnesius pardavė 2,328 mln. kub. m žaliavinės medienos. Tai 10%...

Agroverslas
08:12
VVĮ analizės centrui vadovauti paskirtas Vidas Danielius 2

VšĮ Stebėsenos ir prognozių agentūros (SIPA) direktoriumi paskirtas Vidas Danielius, pranešė Ūkio...

Vadyba
2018.09.19
JK premjerė vėl bandys įtikinti ES Premium 4

Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May trečiadienį ir ketvirtadienį su kitais ES lyderiais dalyvauja...

Verslo aplinka
2018.09.19
„Apple“ Airijai sumokėjo per 13 mlrd. Eur mokesčių 8

Airija šią savaitę atgavo iš „Apple“ visus 13,1 mlrd. Eur neva nesumokėtų, bet ginčijamų mokesčių ir 1,2...

Technologijos
2018.09.19
Pchenjanas pažadėjo sunaikinti raketų bandymų poligoną 1

Kim Jong Unas, Šiaurės Korėjos lyderis, pažadėjo sunaikinti pagrindinį šalies raketų bandymų poligoną...

Verslo aplinka
2018.09.19
Vilniaus savivaldybė nori perimti centrinius LEU rūmus: kreipsis į Vyriausybę

Vilniaus miesto savivaldybė planuoja kreiptis į Vyriausybę dėl centrinių Lietuvos edukologijos universiteto...

Statyba ir NT
2018.09.19
Gerokai didėja valstybės rinkliava už oro vežėjų licenciją 1

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) renkama oro vežėjų licencijos rinkliava padidinta tris kartus.

Verslo aplinka
2018.09.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau