Šią savaitę svarbu (12)

Publikuota: 2018-03-18
Po susitikimo Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo vadovas (nuotr. kairėje), ir premjeras Saulius Skvernelis papasakos, ką šiemet investuotojai aptarė su Vyriausybe. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Po susitikimo Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo vadovas (nuotr. kairėje), ir premjeras Saulius Skvernelis papasakos, ką šiemet investuotojai aptarė su Vyriausybe. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Investuotojų forumas išsakys savo pasiūlymus Vyriausybei, Seimas svarstys pirmalaikių rinkimų idėją ir teikimą suformuoti Artūro Skardžiaus apkaltos komisiją, konservatoriai pradės oficialų pasirengimą kitąmet vyksiantiems prezidento rinkimams, bus įsteigta nauja valdančioji partija, Europos Sąjungos lyderiai svarstys ekonomikos skatinimo priemones ir „Brexit“, bus įvestas vasaros laikas.

Investuotojai Vyriausybei pateiks pasiūlymus

Pirmadienį rengiamas tradicinis metinis asociacijos „Investors’ Forum“ narių susitikimas su premjeru Sauliumi Skverneliu ir jo vadovaujama Vyriausybe. Jo metu bus pristatyti pasiūlymai verslo aplinkai ir investicinei aplinkai gerinti. Tradiciškai kasmet pavasarį rengiamame Investuotojų forume su Vyriausybe, verslo ir ministrų kabineto atstovai aptaria prioritetines vykdomosios valdžios veiklos kryptis ir pagrindinius investuotojų lūkesčius. Investuotojų forumas pranešė VŽ, kad šįkart susitikimo metu Lietuvos šimtmečio proga premjerui ketinama įteikti šimtą investicinės aplinkos gerinimo pasiūlymų. Jie kol kas nėra atskleidžiami ir bus komentuojami tik po susitikimo. Pernai Vyriausybei investuotojai perdavė 13 apibendrintų pasiūlymų investicinei aplinkai gerinti. Tarp svarbiausių tuomet buvo kvietimas įtvirtinti subalansuotą ir konkurencingiausią Rytų ir Centrinėje Europoje darbo santykių reguliavimą, gerinti viešojo sektoriaus paslaugų kokybę, dalį stambių valstybės valdomų akcijų kotiruoti biržoje. Be to, ministrai raginti imtis priemonių grįžtamajai migracijai į Lietuvą skatinti ir talentams bei kvalifikuotai darbo jėgai pritraukti bei išlaikyti. Taip pat mažinti darbo jėgos apmokestinimą mainais į darbdavių įsipareigojimą kelti darbo užmokestį.

Pirmalaikiai rinkimai, apkalta, mandatas

Nuotrauka::1 left

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje bus pateiktas opozicijos siūlomas nutarimas dėl pirmalaikių parlamento rinkimų surengimo šiemet birželio 3 d. Tokio nutarimo projekto pateikimui pakanka ir paprastos posėdyje dalyvaujančios Seimo narių daugumos, tačiau jo galutiniam priėmimui būtinas trijų penktadalių visų parlamentarų, t. y. ne mažiau kaip 85 Seimo narių, sutikimas. Nei opozicija, nei valdančioji koalicija tiek balsų neturi, todėl dauguma politikų ir politologų spėja, kad pirmalaikiai rinkimai nebus paskelbti. Opozicijos pasiūlymas dėl „Seimo paleidimo“ atsirado tuoj po to, kai praėjusią savaitę parlamentarams nepakako balsų apkaltos proceso tvarka pašalinti Mindaugą Bastį iš Seimo. Jis pats pareiškė atsisakąs mandato. Vyriausioji rinkimų komisija šią savaitę dėl to žada priimti sprendimą. Tuo metu Seime jau gimsta nauja apkalta – valdančiosios Socialdemokratų darbo frakcijos nariui Artūrui Skardžiui. Antradienį Seimo nariams bus teikiamas pasiūlymas sudaryti Apkaltos komisiją, kuri šio politiko interesus energetikoje bei savo šeimai ir tam tikroms įmonėms palankių sprendimų protegavimą.

Du skirtingi, bet svarbūs partiniai renginiai

Nuotrauka::2 right

Šeštadienį Vilniuje ir Kaune vyks du svarbūs politiniai renginiai. Sostinėje rengiamas naujos partijos steigiamasis suvažiavimas. Į partiją buriasi valdančiosios Seimo Socialdemokratų darbo frakcijos nariai bei jų šalininkai. Ši frakcija atskilo nuo socialdemokratų pernai rudenį, kai Gintauto Palucko vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nusprendė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos į opoziciją. Socialdemokratų darbo frakcijos nariai pasitraukė iš LSDP, kartu su valstiečiais-žaliaisiais liko valdančiųjų gretose ir apie pusmetį ruošėsi savo partijos įsteigimui. Naujoji politinė organizacija vadinsis Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP). Neatmetama, kad jos pirmininku taps šiuo metu įsteigimą koordinuojantis ekspremjeras Gediminas Kirkilas. Tą patį šeštadienį Kaune rengiamas didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdis. Jame konservatoriai patvirtins tvarką, kaip šiemet spalį surengs pirminius savo remiamo kandidato į prezidentus rinkimus. Tarp galimų pretendentų, kuriuos galėtų paremti ši partija, minimi Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Vygaudas Ušackas, Žygimantas Pavilionis. Be to, konservatorių taryboje turėtų būti duotas startas ir pasirengimui kitąmet pavasarį vyksiantiems savivaldybių ir merų rinkimams.

ES lyderiai pasikalbės apie ekonomiką ir „Brexit“

Nuotrauka::3 left

Ketvirtadienį į dviejų dienų tradicinį pavasarinį susitikimą Briuselyje susirinks Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai. Šįkart susitikimas skirtas daugiau ekonomikos klausimams, bet bus aptartos ir kitos aktualios temos, tarp jų – Jungtinių Amerikos Valstijų įvesti muitai kai kurioms prekėms ir kylantis prekybinis karas su Vašingtonu. Ekonomikos srityje numatoma aptarti mokesčių politiką, galinčią paskatinti skaitmeninės ekonomikos kūrimą. Be to, bus kalbama apie vieningos rinkos strategiją bei apie energetinės sąjungos kūrimo perspektyvą. Numatoma paliesti ir socialinius klausimus, pirmiausia – bendrus reguliavimus darbo rinkai. Santykiai su Vakarų Balkanais bei Turkija taip pat bus ES lyderių dėmesio centre. Žadama aptarti ir bendros ES pabėgėlių perkėlimo politikos atnaujinimo gaires. Baigiantis susitikimui Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May paliks salę ir likusių 27 valstybių lyderiai aptars „Brexit“ iššūkius. Dar vėliau 19-os euro zonai priklausančių šalių vadovai susitiks aptarti bendrosios ES valiutos problemas, pirmiausia priemones, kurios gali padėti sustiprinti integraciją zonos viduje.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

LAIKAS. Sekmadienį 3 val. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje bei dar daugiau kaip 70-tyje pasaulio valstybių, įvedamas vasaros laikas – laikrodžiai turi būti pasukti vieną valandą į priekį. Vasaros laikas galios iki spalio pabaigos. Sezoninis laikas kasmet taikomas siekiant efektyviau išnaudoti dienos šviesą.

NYDERLANDAI. Trečiadienį Olandijoje vyks konsultacinis referendumas dėl Saugumo ir žvalgybos akto priėmimo. Kartu vyks ir šios šalies vietinės valdžios rinkimai.

RAIL. Ketvirtadienį trijų Baltijos valstybių bendrosios įmonės „RB Rail“ stebėtojų taryba svarstys bendrovės vadovės Baibos Rubesos galimo atleidimo iš pareigų klausimą.

LRT. Antradienį vyks LRT generalinio direktoriaus rinkimai. Jame 12 kandidatų abėcėlės tvarka pristatys savo programas ir atsakys į LRT tarybos narių klausimus. Išklausiusi kandidatus, LRT taryba balsuos – kandidato pergalei reikalingi bent 7 balsai iš 12. Konkurse dalyvauja ir antrąją penkerių metų kadenciją šiose pareigose baigiantis Audrius Siaurusevičius.

TYRIMAI. Antradienį Seimo plenariniame posėdyje gali būti sudaryta laikinoji komisija, kuri turi ištirti „neigiamas tendencijas Lietuvos žemės rinkoje“. Tiesa, tokia komisija bus suformuota, jeigu jai neprieštaraus valdantieji valstiečiai-žalieji, kurių lyderio Ramūno Karbauskio verslą iš dalies irgi tirtų ši komisija. Ketvirtadienį Seime bus balsuojama, ar pavesti parlamentiniam Biudžeto ir finansų komitetui iki š. m. spalio ištirti šalies skolinimosi ir finansų politiką, vykdytą kriziniais 2009-2012 m.

STT. Antradienį Seimui bus pristatytas prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomas kandidatas į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) naujuosius vadovus – dabartinis direktoriaus pirmasis pavaduotojas Žydrūnas Bartkus. Ligšiolinis STT vadovas Saulius Urbanavičius atsisakė pretenduoti į tas pačias pareigas antrai kadencijai.

URĖDAS. Pirmadienį pradeda darbą konkurso būdu atrinktas naujosios valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas, kuris iki šiol buvo AB „Klaipėdos nafta“ finansų direktorius. Naujoji įmonė atsirado reorganizavus šalyje veikiančias valstybines miškų urėdijas.

STATISTIKA. Trečiadienį Statistikos departamentas skelbs naujausius duomenis apie būsto kainų pokyčius, penktadienį – naujausią vietinio ir išvykstamojo turizmo statistiką.

VILNIJA. Iki ketvirtadienio turėtų būti parengtas Vilniaus regiono vystymo planas Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, atsisakoma ankstesnių siūlymų kurti atskirą fondą, skirtą Vilnijai vystyti. Esą finansavimas šiam regionui bus skiriamas iš esamų kiekvienos ministerijos resursų.

EMIGRANTAI. Pirmadienį Užsienio reikalų ministerijoje vyks renginys „Ryšių su diaspora koordinatorių Lietuvos savivaldybėse susitikimas“. Renginį organizuoja ši ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA). Renginyje bus aptariama, kaip paskatinti išeivius sugrįžti, kaip neprarasti ryšio su tautiečiais, kaip įtraukti užsienio lietuvius į mūsų šalies gyvenimą.

VADOVAI. Ketvirtadienį Vilniuje vyks metinė vadovų konferencija EBIT 2018.

KONFERENCIJA. Ketvirtadienį Vilniuje vyks Sertifikuotų pinigų plovimo prevencijos specialistų asociacijos organizuojama konferencija.

FORUMAS. Trečiadienį Amerikos prekybos rūmai Vilniuje rengia Baltijos kibernetinio saugumo forumą 2018, kurio metu bus diskutuojama apie kibernetinio saugumo svarbą, kibernetinio saugumo reguliavimą ir standartus Baltijos regione bei bus pristatyta geroji Europos ir JAV praktika.

MOKSLAI. Antradienį Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre Vilniuje prasidės ir iki savaitgalio vyks tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2018“. Skelbiama, kad šiemet konferencijoje dalyvaus bene garsiausias pasaulio astrobiologas prof. Richardas Brice Hooveris, NASA Maršalo kosminių skrydžių centro mokslininkas.

PIENAS. Antradienį Žemės ūkio ministerijoje vyks 2-oji respublikinė konferencija „Lietuviško pieno ūkio perspektyvos“. Konferencijoje dalyvaus ekonomistai, politikai, svečiai iš užsienio, valdžios atstovai, su žaliavinio pieno gamyba, perdirbimu ir pardavimu Lietuvoje susijusios organizacijos, ūkininkai, privatūs asmenys. Bus siekiama išsiaiškinti, kaip ir kokiu būdu Lietuvoje galima sureguliuoti žaliavinio pieno supirkimo bei pieno ir pieno produktų pardavimo kainas.

IT. Antradienį Hanoveryje prasideda viena didžiausių pasaulyje verslo technologijų paroda CeBIT. Ji vyks iki šeštadienio.

PARODA. „Litexpo“ parodų centre penktadienį atidaroma tarptautinė aktyvaus laisvalaikio, medžioklės ir žūklės paroda HHS2018.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vilnius – tarp patraukliausių investuotojams pasaulio miestų-vidutiniokų 3

Vilnius tapo septintu geriausiu vidutinio dydžio pasaulio ateities miestu. Tai paskelbė „fDi Intelligence“,...

Prezidentės pataisos dėl etatinio mokytojų apmokėjimo priimtos ypatingos skubos tvarka 2

Seimas ketvirtadienį pritaikęs ypatingos skubos tvarką priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktas...

Vadyba
18:02
Po laimėtos kovos Th. May prašo Briuselio pagalbos rankos 1

Trečiadienį JK premjerė Theresa May laimėjo dar vieną mūšį ir liko savo poste po to, kai Torių partijos...

Kauno rajonas pagerbė sėkmingiausius verslus

Kauno raj. savivaldybė pagerbė sėkmingiausiai šiemet dirbusias verslo įmones. Didžiausi pasikeitimai šiemet...

Buvęs „VP grupės“ narys G. Marcinkevičius žada plėsti verslą 1

Buvęs „VP grupės“ akcininkas verslininkas Gintaras Marcinkevičius ketina plėsti verslą, tačiau detalių kol...

Valdantieji vėl bando prastumti LRT parlamentinio tyrimo išvadas 1

Seimo valdantieji vėl stumia prieštaringai vertinamų ir politizuotomis vadinamų Lietuvos nacionalinio radijo...

Šiauliuose atleistas administracijos direktorius ir vicemeras, norima atstatydinti merą 1

Šiaulių miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį iš pareigų atleido administracijos direktorių Antaną Bartulį...

Premjeras sako, kad jam sunku rasti naują švietimo ministrą 2

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jam sunku rasti naują švietimo ir mokslo ministrą, todėl kitą savaitę...

Lukiškių kalėjimas bus iškeltas iki kitų metų gruodžio 31 d.

Lukiškių tardymo izoliatorius–kalėjimas keliais etapais iš Vilniaus miesto centro bus iškeltas iki 2019 m.

Seimas išplėtė korupcijos tyrimo klausimus: įtraukė konservatorių kreipimąsi į KT

Seimas ketvirtadienį parlamente atliekamą politinės korupcijos tyrimą išplėtė iki 2018 metų: įtrauktas...

Seimas nebenori tirti padėties žemės ūkio sektoriuje

Seimo Kaimo reikalų komitetui (KRK) neteks atlikti parlamentinio tyrimo dėl padėties žemės ūkio sektoriuje.

R. Masiulis pateikė siūlymus, kaip tobulinti mokytojų etatinį apmokėjimą 4

Rokas Masiulis, laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaujantis susisiekimo ministras, ketvirtadienį...

„Luminor“ nurėžė Lietuvos ūkio plėtros prognozę 2019 ir 2020 m. 3

Šiandien ekonominės plėtros prognozes atnaujinę „Luminor“ banko ekonomistai, palyginti su rugsėjį skelbtąja,...

Grįžti į nacionalinio stadiono lenktynes norinti įmonė pateikė savo viziją 13

Į koncesijos konkursą nacionaliniam stadionui statyti norinti grįžti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“...

Baltijos šalių žemdirbiai vėl protestuoja Briuselyje 5

Briuselyje Europos Vadovų tarybai diskutuojant dėl Europos Sąjungos (ES) Daugiametės finansinės programos...

Agroverslas
11:54
Ūkio ministerija dar kartą mažina verslo priežiūros institucijų skaičių 1

Nuo 2020 m. verslo priežiūros institucijų skaičius mažės nuo 55 iki 47. Tai numatančiam Ūkio ministerijos...

Kaip pasiekti, kad paslaugų centrai nebūtų tik laikinas Lietuvos ekonomikos etapas? 1

Paslaugų centrai, kuriuos Lietuvoje steigia globalios įmonės, per pastaruosius metus tapo atskira industrija.

„Lietuvos sąrašas“ negalės dalyvauti savivaldos rinkimuose

Partija „Lietuvos sąrašas“ negalės dalyvauti kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, nes pavėlavo...

Premjeras apie prezidentę: 10 metų Lietuvoje buvo vienintelis neklydęs žmogus 10

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį apkaltino prezidentę Dalią Grybauskaitę visažiniškumu.

Kadencijos vidurys: žiniasklaidos dėmesio centre – A. Veryga, nematomas – Ž. Vaičiūnas 2

Per pirmuosius dvejus Vyriausybės darbo metus daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukė sveikatos apsaugos...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau