Zimbabvėje kariuomenė perėmė valdžią, kad „apsaugotų Mugabę“

Zimbabvės karinės pajėgos trečiadienį perėmė valdžią. Kariuomenė tvirtina, kad taip pasielgta, norint pašalinti nusikaltėlius, kurie supo Robertą Mugabę, šalies vadovą.
Teigiama, kad dabar prezidentas ir jo šeima yra laikomi saugioje ir slaptoje vietoje.
Mes nusitaikėme į nusikaltėlius jo aplinkoje. Jie vykdo nusikaltimus, kurie kelia socialines ir ekonomines problemas valstybėje. Kai tik mes pasieksime savo tikslą, tikimės, kad situacija vėl taps normali, kalbėjo kariuomenės atstovas.
Karinės pajėgos Zimbabvės sostinėje Hararėje užėmė valstybinę televiziją, dislokavo karius prie svarbiausių kelių, blokavo vyriausybę, parlamentą ir teismus.
Praėjusią savaitę 93 m. amžiaus prezidentas Mugabe, valdantis valstybę nuo pat jos nepriklausomybės pripažinimo 1980-aisiais, atleido viceprezidentą Emmersoną Mnangagwą, kuris pabėgo iš valstybės. Ilgą laiką jis buvo laikomas šalies prezidento įpėdiniu, tačiau galiausiai pralaimėjo kovą dėl valdžios 40 metų jaunesnei prezidento žmonai Grace Mugabei, skelbia Financial Times.
Pirmadienį kariuomenės vadas viešai pagrasino įsikišti ir nutraukti p. Mnangagwos šalininkų valymus. Daugelis jų yra nepriklausomybės kovų veteranai.
Pono Mugabės valdymas Zimbabvei (buv. Rodezija) turėjo tragiškų pasekmių kadaise vienos iš labiausiai pasiturinčių Afrikos valstybių ekonomika šiuo metu yra apverktinos būklės. 2007-2008 m. infliacija šalyje sudarė 500 mlrd. procentų, vėliau buvo įvestas JAV doleris, tačiau jų valstybėje labai trūksta, rašo Reuters. Šiuo metu infliacija vis dar siekia 50% per mėnesį.
Ponas Mnangagwa planavo įgyvendinti šalies ūkio gaivinimo programą ir pakviesti atgal prieš du dešimtmečius išvarytus baltaodžius žemės savininkus, užmegzti ryšius su Pasaulio Banku ir Tarptautiniu Valiutos Fondu.
Įvykių liudininkai sako sostinėje girdėję sprogimus. JAV ambasada Hararėje trečiadienį neveiks, šalies piliečiams raginama nesirodyti viešumoje. Jungtinės Karalystės užsienio ministerija taip pat paragino britus likti namuose, kol situacija taps aiškesne.
Zimbabvės opozicija paragino taikiai grįžti prie konstitucinės demokratijos ir išreiškė vilti, kad karinė intervencija padės sukurti stabilią valstybę.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti