Kaip pasiruošti profesijai, kuri dar neegzistuoja

Kai kurių dabartinių profesijų atstovų (pavyzdžiui, socialinių tinklų vadybininkų) tėvai nė nenumanė, kad tokia profesija kada nors egzistuos. Nors neįmanoma tiksliai nuspėti, kokios profesijos atsiras ateityje, joms ruoštis galima.
Vienas iš ryškėjančių šiuolaikinių darbo vietų pobūdžių jos tampa vis abstraktesnės, leidinyje Fortune rašo investuotojas, knygos How Innovators Think autorius Laurentas Haugas.
Reklamų Google platformoje vadybininkai, e.sporto sektoriaus atstovai, pokemonų kiaušinių perėtojai. Tokių darbų atstovai neatrodo kaip turintys rimtas profesijas, tačiau specializacijos juose nereikėtų nurašyti. Kažkada niekas negalėjo pagalvoti, kad gali egzistuoti toks dalykas kaip profesionalus milijonus uždirbantis futbolo žaidėjas ar net psichologas.
Kita tendencija grįžta potraukis žemiškiems ir autentiškiems darbams. Tai rodo kilusi maisto vagonėlių ar rankų darbo (angl. craft) alaus banga ar žmonių polinkis patiems augintis daržoves.
Nepaisant augančios nostalgijos tikroms patirtims ir senosioms vertybėms, mašinos pamažu užvaldo mūsų pasaulį. Neretas į jas žvelgia, kaip į priešą, kuris kėsinasi atimti iš žmonių darbo vietas. Tačiau norint įveikti priešą, reikia jį pažinti.
Ir dabar ir ateityje reikės žmonių, kurie bendrautų su mašinomis, jas prižiūrėtų, mokytų, teigia p. Haugas.
10 ateities įgūdžių
Visuotinė robotizacija taip pat reiškia, kad darbo rinkoje bus paklausūs įgūdžiai, kurie robotams neprieinami. Pagrinde tai yra empatija, kūrybingumas, lyderystė, intuicija bei socialinis intelektas, vardina p. Haugas.
Kokie įgūdžiai bus paklausiausi netolimoje ateityje, 2020 m., įvardijo ir Pasaulio ekonomikos forumas. Forumo manymu, 35% dabar aktualių įgūdžių po penkerių metų nebebus tokie svarbūs.
Tęsinys po grafiku
infogr.am::3b7aa995-d686-4aff-899a-768e4e94b0b1
Kaip ir dabar gebėjimas spręsti kompleksines problemas išliks pačiu svarbiausiu, tačiau ateityje į trejetuką taip pat paklius šiandien mažiau svarbūs įgūdžiai: kritinis mąstymas bei kūrybingumas.
Kūrybingumo svarbą galima pastebėti jau dabar. Pavyzdžiui, Toyota kai kuriose savo gamybos linijose pradėjo atsisakyti robotų, nes pastebėjo, kad žmonės ne tik atlieka tuos pačius darbus, bet juos dirbdami dar ir pasiūlo inovatyvių sprendimų.
Privatumo sergėtojai ir kriptovaliutos teisininkai
Nors, kaip buvo minėta, įvardinti, kokių profesijų atstovų reikės ateityje nelengva, spėliojančių netrūksta. Pavyzdžiui, žymus amerikiečių futurologas Thomas Frey sudarė sąrašą, kuriame net 162 ateities profesijos.
Visą sąrašą galima rasti čia (anglų kalba), o mes žemiau pateikiame keletą ateities profesijų pavyzdžių.
infogr.am::5a6b91bb-5063-40a6-be6e-9db308d90439
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti