Asmeniniai „Maximos“ darbuotojų tikslai suformavo įmonės veiklos kryptį

Reklama publikuota: 2022-07-14 06:00
Daugiau nei 150 „Maximos LT“ darbuotojų dalyvavo asmeninių tikslų kėlimosi sesijoje, iš kurių buvo suformuoti ir pagrindiniai įmonės tikslai.
svg svg
Daugiau nei 150 „Maximos LT“ darbuotojų dalyvavo asmeninių tikslų kėlimosi sesijoje, iš kurių buvo suformuoti ir pagrindiniai įmonės tikslai.

Daugiau nei prieš dvejus metus įmonėje „Maxima LT“ prasidėjo vidiniai pokyčiai. Gimė vidinė kultūra, kurią dabar jau galima pavadinti ir tikslų kėlimosi kultūra. Pačioje įmonėje ji vadinama tiesiog SAP, o po šiuo akronimu slypi trys esminės „Maxima LT“ vidinės kultūros savybės – susivokimas, atsakomybė ir pasitikėjimas savimi.

„Maximoje“ labai svarbus paties žmogaus apsisprendimas, kiek jis pats nori asmeniškai tobulėti, dalytis idėjomis ir augti kartu su komanda. Kuriame aplinką, kurioje kiekvienas jaustų savo laisvę ir matytų realias galimybes prisidėti prie organizacijos pokyčių. Esame įsitikinę, kad sėkmingai veiklai reikia kolegų, kurie pasitikėtų vieni kitais, drąsiai diskutuotų ir reikštų savo nuomonę bei justų, kad jų veiksmai gali daryti įtaką įmonės procesams“, – sako Tomas Rupšys, „Maxima LT“ generalinis direktorius.

Asmeninis tobulėjimas yra neatsiejamas nuo asmeninių tikslų kėlimo. Išsikeltas tikslas nurodo aiškią kryptį, kur link norisi judėti per apsibrėžtą laikotarpį. Šiuo atveju labai svarbu akcentuoti žodį „norisi“, o ne „reikia“. Visi „Maximos“ žmonės, neišskiriant vadovų, garsiai išsakydami savo tikslus laikosi vienodos formos.

Tomas Rupšys, „Maxima LT“ generalinis direktorius.
Tomas Rupšys, „Maxima LT“ generalinis direktorius.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Frazė „aš noriu padaryti“ iš karto duoda visai kitokį toną nei „man reikia padaryti“. Turime savo tikslų kėlimosi principus, kurių vienas būtent taip ir skamba: „Ne reikia, o nori arba nenori. Jei nenori, tai nereikia nė vienam“, – pažymi T. Rupšys ir priduria, kad asmeninių tikslų kėlimas atveria įmonę darbuotojams, leidžia pajusti jos pulsą ir padeda pagrindus visos įmonės tikslams.

„Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad išsikeltas tikslas nebūtinai yra nekeičiamas, nepriklausomai nuo to, kuriam laikotarpiui jis buvo užsibrėžtas. Reguliarus išsikeltų tikslų monitoringas leidžia įsivertinti, ar tikslas vis dar yra aktualus. Esame sutarę, kad tikslus galima keltis bet kada ir bet kokiam sutartam periodui. Tikslus keltis norime mokėti „kaip dviračiu važiuoti“. O kol mokomės, negailime tam laiko ir į procesą įtraukiame kuo daugiau bendraminčių – savo kolegų“ – aiškina T. Rupšys.

Tikslams išsikelti – atskira sesija

Birželį daugiau nei 150 „Maximos LT“ darbuotojų dalyvavo tikslų kėlimosi sesijoje: keturias dienas po pusdienį kolegos leido kartu. Šios sesijos tikslas – laikantis sutartų principų, iki metų pabaigos išsikelti asmeninius tikslus, iš kurių buvo suformuoti keturi svarbiausi visos įmonės tikslai.

„Norime, kad visi kolegos mūsų įmonėse būtų išsikėlę asmeninius tikslus ir juos pasiekę jaustųsi gerai. Taigi, tokio tipo sesija buvo puiki treniruotė visiems apgalvoti savo pusmečio tikslus ir jais pasidalyti su kolegomis bei išgirsti, kas yra svarbu kitiems, kuo vieni kitiems galime padėti ir kaip prisidėti prie tikslų įgyvendinimo“, – teigia Mantas Kuncaitis, „Maxima grupės“ vadovas, moderavęs tikslų išsikėlimo sesiją.

Mantas Kuncaitis, „Maxima grupės“ vadovas.
Mantas Kuncaitis, „Maxima grupės“ vadovas.

Be to, kiekvienas, dalyvavęs tikslų kėlimo sesijoje ir girdėjęs kitų išsikeltus tikslus, turėjo galimybę „ismart‘inti savo tikslą“. Kitaip tariant, išgirdus kitų kolegų tikslus galima pasisemti daugiau įkvėpimo ir savo tikslams, ką šiuo atveju prie akronimo SMART koduoja esanti raidė „i“. Pats žodelis SMART reiškia, kad tikslas turi būti konkretus, išmatuojamas, pasiekiamas, aktualus ir apibrėžtas laike.

„Tikslas – „aš noriu, kad pasaulyje būtų taika“ – neatitiktų SMART kriterijų. Tikslas turi būti susietas su konkrečiu veiksmu, t. y., ką aš konkrečiai padarysiu, kad pasaulyje būtų taika“, – pabrėžia M. Kuncaitis.

Siekia įtraukti daugiau darbuotojų

Pasak M. Kuncaičio, moderavusio tikslų kėlimosi sesiją, jam įkvepiančiai nuskambėjo istorija, kurią prisiminė Nerijus Numa: kai JAV prezidentas Kenedis NASA kosminių skrydžių centre valytojo paklausė, „ką jūs čia veikiate”, jis atsakė: „padedu išlaipinti žmogų mėnulyje”.

„Tikime, kad įmonės sėkmės pagrindas yra įsitraukimas ir veikimas drauge. Nuolat ieškome būdų, ką dar galime padaryti, kad paskatintume įsitraukimą ir veikimą kartu, kad kuo daugiau kolegų galėtų išbandyti save ir būsimi vadovai užaugtų įmonės viduje. Puikus tokio įsitraukimo pavyzdys – „Greičio valdybos“, arba tiesiog šešėlinės valdybos projektas. Suburtą paralelinę prekybos tinklo valdybą sudaro iš įvairių įmonės padalinių ir grandžių atrinkti darbuotojai, siekiantys geriau pažinti savo organizaciją ir prisidėti prie jos sėkmės“, – pasakoja M. Kuncaitis.

Be to, jo teigimu, tikslų kėlimosi sesija atspindėjo ir vieną iš itin svarbių įmonės veikimo principų.

„Kasdien veikiame lydimi principo, kad išties esame sėkmingi kartu ir mėgaujamės, arba, kaip sakome trumpiau akronimu – IMESKIM. Iš to natūraliai seka, kad esame ne tik formali komanda, bet ir „chebrytė“, t. y. mus vienija daugiau nei darbas. Džiaugiamės net mažomis pergalėmis kartu ir nesigėdijame pasakyti „ačiū“, – sako M. Kuncaitis ir priduria, kad iš senovės hebrajų kalbos kilęs žodis „chebra“ reiškia draugiją, sąjungą ar bendruomenę.

Svarbūs ir neskubūs

„Maxima grupei“ vadovaujantis M. Kuncaitis pabrėžia, kad grupei priklausančių įmonių dėmesys sutelktas į svarbius neskubius tikslus.

„Esu minėjęs, kad galvojant apie svarbius neskubius tikslus, juos kartojant susidėlioja ir kasdienybė. Kai galvoji, ko nori pasiekti, net ir planuodamas kasdienius susitikimus, keldamas klausimus, pasveri, ar ilgesnio laikotarpio perspektyvoje tai svarbu. Trumpalaikio tikslo vertinimas ilgalaikių tikslų kontekste leidžia sklandžiau susidėlioti dienotvarkes“, – aiškina jis.

Kiekvieną pirmadienį „Maxima LT“ kolegos savo departamentuose, planuodami būsimą savaitę, išsikelia savo asmeninius tikslus. Reguliariai keliantis tikslus natūraliai vyksta ir tikslų monitoringas.

„Itin svarbu tai, kad vadovai tikslų darbuotojams nenustato. Asmeninius tikslus išsikelia kiekvienas kolega pats. Vadovas taip pat kartu su savo komanda išsikelia savo asmeninį tikslą. Kai visi perskaito išsikeltus tikslus, tampa aišku, kas ką veiks šią savaitę ir tuomet dalijamės grįžtamuoju ryšiu, aptariame, jeigu kyla klausimų. Taip veikia visa organizacija, paremta vidine SAP kultūra, – sako „Maxima LT“ vadovas T. Rupšys. – O kai pats išsikeli tikslą, esi atsakingas ir už jo įgyvendinimą.“

Išsikėlė keturis tikslus

Birželį tikslų kėlimosi sesijoje dalyvavo visi „Maxima LT“ departamentų ir skyrių vadovai, taip pat – po kelis departamentų darbuotojus. Laikydamiesi VP tikslų kėlimosi principų, per kelias dienas visi dalyvaujantys sesijoje išsikėlė savo asmeninius tikslus – ką norėtų padaryti iki metų pabaigos – ir pasidalijo jais su kitais sesijos dalyviais.

Vėliau laikas buvo skiriamas tikslams „ismart‘inti“. Galiausiai visų departamentų komandos turėjo pasiūlyti po vieną, jų nuomone, svarbiausią šio pusmečio jų departamento temą. Išreitingavus, kurie tikslai yra svarbiausi, o kurie – sunkiausiai įgyvendinami, – daugiausia sesijos dalyvių palaikymo sulaukę tikslai tapo ir visos įmonės tikslais.

„Esame įsivardiję, kad iš asmeninių darbuotojų tikslų kyla bent trys įmonės tikslai. Po šios tikslų kėlimosi sesijos tapo aišku, kad bent šiuo metu „Maximoje LT“ iki šių metų pabaigos svarbiausios yra keturios temos: toliau vykdyti naujų parduotuvių formatų plėtrą tinkle, ieškoti „auksinių vietų“, kur pirkėjams būtų patogu apsipirkti, stiprinti SAP kultūrą ir tęsti temperatūrinio sandėlio statybos darbus“, – vardija M. Kuncaitis.

Jo teigimu, ypač svarbu keliant tikslus juos suformuluoti taip, kad jie būtų suprantami ne tik tikslą iškėlusiam žmogui ar departamentui, bet ir bet kuriam įmonės darbuotojui.

„Net ir su prekyba nesusijęs žmogus, perskaitęs mūsų tikslus, tikrai suprastų, ką ir kodėl mes norime padaryti bei kas reikš,  kad tikslas jau pasiektas. Dėl šios priežasties itin svarbu, kad tikslų kėlimosi sesijoje dalyvautų kuo daugiau įvairių žmonių, nes kiekvienas gali pateikti vertingų įžvalgų, kurių mes laukiame“, – pabrėžia „Maxima grupės“ vadovas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Didysis tikslas – ne vien tvarkyti atliekas, bet jų sukurti kaip įmanoma mažiau Verslo tribūna

Pagrindinis iššūkis, su kuriuo susiduria gamintojai ir importuotojai šiandien, – kaip užtikrinti, kad gaminys...

Asmeniniai „Maximos“ darbuotojų tikslai suformavo įmonės veiklos kryptį Verslo tribūna

Daugiau nei prieš dvejus metus įmonėje „Maxima LT“ prasidėjo vidiniai pokyčiai. Gimė vidinė kultūra, kurią...

Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: naujos mados ir žaliasis smegenų plovimas Verslo tribūna

Visuomenės dėmesys tvarumo temoms nuosekliai auga, o ir įstatymų leidėjai vis griežčiau rūpinasi ne tik...

Tvarus verslas
2022.06.28
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: koją kiša nepamatuoti sprendimai Verslo tribūna

Prekės ženklai vis aktyviau tobulina savo pakuotes: keičia medžiagas, edukuoja vartotojus, dalyvauja...

Tvarus verslas
2022.06.22
Maisto pramonės įmonėse populiarėja darbo drabužių nuoma: tvaru ir ekonomiška Verslo tribūna

Pasaulyje kasmet sunegaluoja dešimtys milijonai žmonių, paragavusių užteršto maisto. Ir nors uniformos bei...

Tvarus verslas
2022.06.21
Mėsos analogai – vis dažnesni visavalgių lietuvių krepšeliuose Verslo tribūna

Iš augalinių žaliavų pagaminti mėsos pakaitalai – viena svarbiausių pastarojo meto maisto pramonės inovacijų,...

Tvarus verslas
2022.06.16
„Pon Holdings“ duetas su „Porsche“: bendroje įmonėje gamins „Porsche“ dviračius Premium

Kėdainiuose dviračių gamyklą statanti Nyderlandų transporto milžinė „Pon Holdings“ naujos kartos elektrinių...

Pramonė
2022.06.12
Už ESG etiketės kliūva visi: ir bankai, ir Baltijos šalių finansų rinka Premium

Europos perėjimui link netaršios ekonomikos prireiks daug investicijų, tikimasi gausaus privataus sektoriaus...

Rinkos
2022.06.09
„Kalnapilio-Tauro grupė“ imasi pokyčių: į energetinį tvarumą investuos daugiau nei 5 mln. Eur Verslo tribūna 2

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradėjo įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.06.08
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
„Dadu“ tvarumo patirtis: per metus – 15 tonų mažiau plastiko Verslo tribūna

Tvarumas Lietuvoje su kiekviena diena įgauna vis didesnę svarbą. Tačiau maisto pramonėje tvarumo tikslai...

Tvarus verslas
2022.05.19
Vienas iš variantų – tekstilės atliekų perdirbimo fabrikas Šiauliuose Premium

ES teisės aktai ir vartotojų spaudimas privers tekstilės gamintojus arba ieškoti Europoje fabrikų, kurie...

Pramonė
2022.05.17
Tvarumo kodavimas NT versle – daug neatsakytų klausimų ir įtaka pelno eilutėms Premium

Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus bendrovės jau aktyviau į savo strategijas įtraukia kompleksinio tvarumo...

Tvarus verslas
2022.05.16
Ateina šeštoji pramonės revoliucija Premium 3

Lietuvos gamybos, kaip ir visos Europos bei pažangaus pasaulio pramonės, netrukus laukia milžiniška...

Pramonė
2022.05.07
„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms Verslo tribūna

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias...

Tvarus verslas
2022.05.04
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku