„Dadu“ tvarumo patirtis: per metus – 15 tonų mažiau plastiko

Tvarumas Lietuvoje su kiekviena diena įgauna vis didesnę svarbą. Tačiau maisto pramonėje tvarumo tikslai neturi trukdyti siekiui užtikrinti maisto produkto kokybę ir transportavimo saugumą, nepamirštant dar ir vartotojams prieinamos kainos. Visus šiuos tikslus suderinti siekianti ledų Dadu gamybos įmonė Vikeda pirmiausia ėmėsi į aplinką su produktais išleidžiamo plastiko pakuotės mažinimo projekto.
Mūsų veikla neišvengiamai veikia aplinką: per dieną pagaminame per 600.000 porcijų ledų, kuriais mėgaujasi vartotojai visame pasaulyje, todėl aplinkosaugos sprendimai ir tvarumo klausimai įmonės klientų ir darbuotojų akyse tampa vis svarbesniais, pasakoja Algirdas Gauronskis, UAB Vikeda generalinis direktorius.
Ledus su Dadu prekės ženklu gaminanti bendrovė jau ėmėsi pakuotės pokyčių, kurie padėtų mažinti plastiko taršą ir veikti tvariau. Pasak A. Gauronskio, jų gamyboje naudojamo plastiko ploninimas viena iš efektyviausių pakuotės tvarumo krypčių.
Mes pastebimai sumažinome plastiko naudojimą gamyboje. Pakeitus ledų pakuotę į modernesnę, 5 mikronais plonesnę, tai yra apie 13% nuo standartinės daugelio ledų gamintojų naudojamos pakuotės, per metus jau sumažinome naudojamo plastiko kiekį daugiau nei 15 tonų, rezultatą aptaria A. Gauronskis.
Susiduria su kliūtimis
Pasak jo, svarstomi ir analizuojami ir kiti galimi pakuotės sprendimai, tačiau jie visada vertinami ir per kitų svarbiausių bendrovės tikslų prizmę.
Siekiame ugdyti tvarų požiūrį žmogaus ir aplinkos atžvilgiu, tačiau negalime pamiršti ir pagrindinio mūsų, kaip gamybinės įmonės, tikslo kokybiško maisto produkto. Renkantis pakuotę visada svarbu užtikrinti jo kokybę, pažymi A. Gauronskis.
Bendrovės tikslas atrasti optimalų variantą tarp maksimaliai tvarios pakuotės, kurią galima sukurti pasitelkiant pažangias technologijas, ir siekio išlaikyti augantį verslo vystymąsi. Svarbus faktorius ne tik tvari, bet ir saugi, transportavimui pritaikyta pakuotė, išlaikanti visas fizines ir kokybines savybes.
Rinkoje vis dar susiduriama su iššūkiu kitokią, tvaresnę medžiagą pritaikyti pakuočių gamybos procesui. Tam labai svarbus pakuočių spaustuvių noras ir galimybės taikyti naujausias ir pažangiausias technologijas pakuočių gamybai, pastebi Vikedos vadovas.
Dar vienas svarbus iššūkis kaina. Visiškai tvarios pakuotės kol kas dar reiškia ir gerokai didesnę jų kainą, o tai šiandieninėje aplinkoje, kai turime dviženklę infliaciją, ypatingai jautrus klausimas.
Mūsų siekiamybė, kad klientas, pirkdamas produktą tvaresnėje pakuotėje, nebūtų priverstas mokėti neprotingai daugiau. Tikiu, kad tai bendras visų interesas, todėl ir valstybės finansavimo lengvatos, kurios suteiktų gamintojams galimybę naudoti tvarios pakuotės inovacijas versle ir pateikti jas vartotojams, taip pat labai pagelbėtų siekiant šio tikslo, sako A. Gauronskis.
Reikia bendradarbiavimo
Tvarumo poreikį Lietuvoje jaučia ne tik didžiosios, bet ir vidutinės įmonės. Keičiantis reglamentams ir įstatymams, šis poreikis, pasak pašnekovo, tikėtina, tik augs. Todėl sprendimai, kurie padėtų įtikti tvarių produktų ieškantiems klientams ar atitikti Europos žaliojo kurso brėžiamas gaires, itin reikalingi. Ypač svarbus visų proceso įgyvendinimo ir perdirbimo grandinėje dalyvaujančių verslų, organizacijų ir valstybinių institucijų bendradarbiavimas.
Kita vertus, kiekvienos įmonės indėlis ir kūrybiški sprendimai taip pat yra reikšmingi. Nors susiduriame su daugybe iššūkių, bet nenuilsdami ir toliau ieškome tvarių bei aplinką tausojančių sprendimų. Kiekviename įmonės veiklos žingsnyje bandome didinti tvaraus požiūrio svarbą: taupome energiją, diegiame modernius dujas ir vandenį tausojančius įrenginius, užtikriname atliekų rūšiavimą, visos veiklos tvarumo poreikį mato A. Gauronskis.
Vikonda grupei priklausančios įmonės UAB Vikeda ir UAB Kėdainių konservų fabrikas nuo šių metų kovo mėnesio prisijungė prie Ateities pakuotės klubo, šiuo metu jau vienijančio 36 Lietuvos įmones. Tarp jų gėrimų gamintojai, maisto pramonės, statybinių medžiagų, pakuočių gamybos ir kitų sektorių bendrovės. Atliekų tvarkymo organizacijos VšĮ Gamtos ateitis inicijuotas ir įkurtas klubas skatina Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti ekologiškesnes pakuotes, dalytis gerosiomis praktikomis šioje srityje ir stiprinti ekologinių iniciatyvų sklaidą Lietuvos versle ir visuomenėje.
VšĮ Gamtos ateitis licencijuota, viena didžiausių pakuočių atliekų tvarkymo organizacijų Lietuvoje, koordinuojanti Lietuvos gamintojų ir importuotojų tiekiamų į Lietuvos Respublikos vidaus rinką pakuočių atliekų tvarkymą. Organizacijos tikslas atstovaujant Lietuvos gamintojams ir importuotojams, vystyti tvarią ir efektyvią pakuočių atliekų tvarkymo veiklą, taip pat įvairiomis priemonėmis vykdyti visuomenės švietimą ir edukaciją, siekiant didinti gyventojų, savivaldos, verslo atsakomybę ir sąmoningumą aplinkos taršos pakuočių atliekomis bei jų rūšiavimo klausimais.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti