„Vero cafe“: pandemija daugelį tvarumo projektų nuguldė į stalčius

Reklama publikuota: 2021-12-16
Laima Vėželienė, „Vero cafe“ kavinių tinklą valdančios UAB „Ex prompto“ vadovė: „Į kavą žiūrime ne tik kaip į prekę, norime prisidėti ir prie visos pasaulinės kavos rinkos sveikumo.“ JUDITOS GRIGELYTĖS NUOTR.
svg svg
Laima Vėželienė, „Vero cafe“ kavinių tinklą valdančios UAB „Ex prompto“ vadovė: „Į kavą žiūrime ne tik kaip į prekę, norime prisidėti ir prie visos pasaulinės kavos rinkos sveikumo.“ JUDITOS GRIGELYTĖS NUOTR.

Jau kitąmet vienoje iš kavinių tinklo „Vero cafe“ pardavimo vietų bus išbandomi depozitiniai daugkartiniai kavos puodeliai, kuriuos pirkėjai, įsigydami kavą, galės išsinešti su savimi už simbolinį mokestį ir bet kada grąžinti. Eksperimentu tikimasi, pirmiausia, įvertinti rinkos brandą ir pirkėjų požiūrį: ar jie jau yra pasirengę atsisakyti įprastų, tačiau atliekas sparčiai pildančių vienkartinių puodelių. Pasak bendrovės, tai – vienas iš projektų, kuriuos pandemija privertė kuriam laikui nukišti į stalčių, tačiau rinkai jau būtina jų imtis.

„Šiuo metu dar vykdome skaičiavimus, deriname paskutines detales. Labai realu, kad su šiuo projektu startuosime kitų metų pradžioje ar ankstyvą pavasarį. Norisi įsivertinti rinką ir suprasti, ar toks sprendimas gali padėti klientams patogiai ir sklandžiai pereiti prie tvaresnių sprendimų, o mums – atsisakyti vienkartinės taros. Jei eksperimentas pasiteisins, tokią praktiką įvesime visame tinkle“, – sako Laima Vėželienė, „Vero cafe“ kavinių tinklą valdančios UAB „Ex prompto“ vadovė.

Pasak jos, jaunoji karta, vyresni moksleiviai ar studentai, šiandien iš tiesų vis labiau domisi tvarumu ir labai gerai priima naujoves, tačiau vyresnei kartai, kuri pastaruosius kelis dešimtmečius priprato prie plastiko ir vienkartinių sprendimų, pakeisti įpročius yra labai sudėtinga. Kita vertus, tvarumo ir aplinkosaugos klausimai yra neišvengiami ir pokyčių norisi imtis jau šiandien.

Pandemija pristabdė

„Dar gerokai prieš pandemiją pradėjome daug galvoti apie tvarumą, aplinkai draugiškesnius sprendimus, tačiau pandemija labai stipriai paveikė visą maitinimo sektorių ir daug projektų privertė padėti į stalčius. Vien sugriežtėję higienos reikalavimai ir draudimai maitinimo paslaugų teikėjams ne visada leido naudotis tvaresniais sprendimais“, – sako vadovė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pavyzdžiui, tinklas jau kurį laiką skatina klientus kavą pirkti su nuosavu daugkartiniu puodeliu. Tokiems pirkėjams taikoma ir 10% nuolaida kavai. Tačiau, įvedus karantiną, priimti iš klientų jų tarą ir į ją pilti kavą buvo draudžiama. Ir net dabar, pasak L. Vėželienės, pastebima, kad sava daugkartine tara vėl naudojasi mažiau žmonių nei prieš pandemiją. Tinklo planuose taip pat yra planų panaikinti atskirai supakuotą cukrų, nes šis dažnai būna pakuojamas į aplinkai ne labai draugiškus, sunkiai perdirbamus pakelius. Vėlgi, tam reikės palaukti saugesnių laikų, nes pasiūlyti klientams bendrai naudojamų cukraus talpų šiandien taip pat negalima.

Dėmesys pakuotei

Vis dėlto, tam tikrus projektus jau pavyksta įgyvendinti. Plastikinius šiaudelius tinkle jau pakeitė pagaminti iš krakmolo. Taip pat nebeliko ir plastiko maišyklių. Be to, ne tik kavą, bet maisto produktus tiekianti „Vero cafe“ į kavines pačių pagamintą maistą jau keletą metų veža daugkartinėje transportavimo pakuotėje. Tai leidžia išvengti nemažai pakuotės atliekų. Į kavines vežama kava taip pat yra pakuojama į specialią popierinę pakuotę, kuri panaudojama keletą kartų.

„Tos vienkartinės pakuotės, į kurią dedamas pats maistas, desertai, užkandžiai, atsisakyti negalime vien dėl higienos reikalavimų, tačiau buvo priimtas sprendimas maisto pakuotei naudoti vienos rūšies medžiagas, jų nekombinuojant, kad rūšiuoti ir perdirbti ją būtų lengviau“, – pasakoja L. Vėželienė.

Pakuotės atliekos rūšiuojamos visame tinkle. Jų ir vienkartinių puodelių tvarkymu bei perdirbimu rūpinasi atliekų tvarkytoja VšĮ „Gamtos ateitis“. Be to, bendrovė rūšiuoja ir tam tikras gausias tinklo veikloje susidarančias maisto atliekas – kavos tirščius, apelsinų žieveles ir pan. Tvaresniam jų panaudojimui dar ieškoma sprendimų.

Prie naujų sprendimų slenksčio

„Šiemet kreipėmės į Kauno technologijos universiteto akseleratoriaus komandą su prašymu paieškoti inovatyvių būdų, kur ir kaip galėtume panaudoti kavos tirščius. Tai yra žaliava, kuri gali kažkuo virsti. Dalį jos mes tiekiame nišinei paklausai, pavyzdžiui, kosmetikos gamintojams. Tačiau kas mėnesį sunaudojame vidutiniškai apie 0,5 tonos kavos, tad labai tikimės sulaukti idėjų, kam galėtume tvariai panaudoti tokius didelius kiekius”, – sako L. Vėželienė. Beje, tinklas ir klientams siūlo įsigyti daugkartinių kavos išsinešti puodelių, kurie jau yra pagaminti būtent iš perdirbtų kavos tirščių.

Dar vienas projektas, prie kurio „Vero Cafe“ prisideda jau ne vienerius metus, tai – prekyba specialia kava „Orang Utan“. Dalis pajamų už šią kavą keliauja Sumatros džiunglių saugojimui, atsodinimui ir orangutangų populiacijos saugojimui. „Tvarumas turi būti globalus. Į kavą žiūrime ne tik kaip į prekę, norime prisidėti ir prie visos pasaulinės kavos rinkos sveikumo. Dažnam atrodo, kad ką jau būdami tokie maži galime padaryti. Bet jei prisideda daug mažų žaidėjų, galima pasiekti didelį rezultatą“, – sako „Vero cafe“ vadovė.

Diana Ramanauskaitė, pakuočių tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ Viešinimo ir marketingo vadovė: „Kartu su pandemija, viso pasaulio vartotojų dėmesys aplinkosaugos ir tvarumo klausimams gerokai išaugo.“ BENDROVĖS NUOTR.
Diana Ramanauskaitė, pakuočių tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ Viešinimo ir marketingo vadovė: „Kartu su pandemija, viso pasaulio vartotojų dėmesys aplinkosaugos ir tvarumo klausimams gerokai išaugo.“ BENDROVĖS NUOTR.

„Prabėgus jau dvejiems pandemijos metams, daugiau ar mažiau atsiveriantys verslai susiduria su kintančiomis vartotojų nuotaikomis. Kartu su pandemija, viso pasaulio vartotojų dėmesys aplinkosaugos ir tvarumo klausimams gerokai išaugo, o kartu augo ir reikalavimai bei lūkesčiai prekių ženklams. Tad nenuostabu, kad į šiuos pokyčius verslas privalo reaguoti, net ir įprastuose veiklos procesuose ieškant ir imantis tvarumo iniciatyvų. Ne tik imantis, bet ir apie tai informuojant, skleidžiant žinutę, kad ilgainiui tai suformuotų ir apčiuopiamą rezultatą mus supančiai aplinkai, visuomenei ir kiekvienam mūsų“, – sako Diana Ramanauskaitė, pakuočių tvarkymo organizacijos „Gamtos ateitis“ Viešinimo ir marketingo vadovė. – „Džiaugiamės, galėdami visuomenei pristatyti mūsų klientų įkvepiančius tvarumo pavyzdžius, kuriais siekiama kurti aplinkai draugiškesnes paslaugas bei produktus, reikalaujančius mažiau išteklių, funkcionalesnius, galinčius tarnauti žymiai ilgiau, o svarbiausia – kažkuo pakeisti vienkartinę, neperdirbamą ir labiausiai gamtą teršiančią produkciją“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: naujos mados ir žaliasis smegenų plovimas Verslo tribūna

Visuomenės dėmesys tvarumo temoms nuosekliai auga, o ir įstatymų leidėjai vis griežčiau rūpinasi ne tik...

Tvarus verslas
2022.06.28
Dažniausiai daromos klaidos, kuriant tvarią pakuotę: koją kiša nepamatuoti sprendimai Verslo tribūna

Prekės ženklai vis aktyviau tobulina savo pakuotes: keičia medžiagas, edukuoja vartotojus, dalyvauja...

Tvarus verslas
2022.06.22
Maisto pramonės įmonėse populiarėja darbo drabužių nuoma: tvaru ir ekonomiška Verslo tribūna

Pasaulyje kasmet sunegaluoja dešimtys milijonai žmonių, paragavusių užteršto maisto. Ir nors uniformos bei...

Tvarus verslas
2022.06.21
Mėsos analogai – vis dažnesni visavalgių lietuvių krepšeliuose Verslo tribūna

Iš augalinių žaliavų pagaminti mėsos pakaitalai – viena svarbiausių pastarojo meto maisto pramonės inovacijų,...

Tvarus verslas
2022.06.16
„Pon Holdings“ duetas su „Porsche“: bendroje įmonėje gamins „Porsche“ dviračius Premium

Kėdainiuose dviračių gamyklą statanti Nyderlandų transporto milžinė „Pon Holdings“ naujos kartos elektrinių...

Pramonė
2022.06.12
Už ESG etiketės kliūva visi: ir bankai, ir Baltijos šalių finansų rinka Premium

Europos perėjimui link netaršios ekonomikos prireiks daug investicijų, tikimasi gausaus privataus sektoriaus...

Rinkos
2022.06.09
„Kalnapilio-Tauro grupė“ imasi pokyčių: į energetinį tvarumą investuos daugiau nei 5 mln. Eur Verslo tribūna 2

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradėjo įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.06.08
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
„Dadu“ tvarumo patirtis: per metus – 15 tonų mažiau plastiko Verslo tribūna

Tvarumas Lietuvoje su kiekviena diena įgauna vis didesnę svarbą. Tačiau maisto pramonėje tvarumo tikslai...

Tvarus verslas
2022.05.19
Vienas iš variantų – tekstilės atliekų perdirbimo fabrikas Šiauliuose Premium

ES teisės aktai ir vartotojų spaudimas privers tekstilės gamintojus arba ieškoti Europoje fabrikų, kurie...

Pramonė
2022.05.17
Tvarumo kodavimas NT versle – daug neatsakytų klausimų ir įtaka pelno eilutėms Premium

Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus bendrovės jau aktyviau į savo strategijas įtraukia kompleksinio tvarumo...

Tvarus verslas
2022.05.16
Ateina šeštoji pramonės revoliucija Premium 3

Lietuvos gamybos, kaip ir visos Europos bei pažangaus pasaulio pramonės, netrukus laukia milžiniška...

Pramonė
2022.05.07
„Maxima LT“ apžvelgia 2021-uosius: dėmesys tvarumo įsipareigojimams ir bendruomenėms Verslo tribūna

Organizacijos poveikio aplinkai valdymas, socialinės iniciatyvos ir vietos bendruomenių palaikymas – į šias...

Tvarus verslas
2022.05.04
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28
„Neste“ tvarių partnerysčių vadove Baltijos šalyse tapo Jone Sestakauskaite Verslo tribūna 1

Suomijos tinklo „Neste“ tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjo eiti Jone...

Tvarus verslas
2022.03.25
Tvarumo vadovų užduotys: nuo darbdavio įvaizdžio iki pakuočių poveikio vertinimo Verslo tribūna

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje...

Tvarus verslas
2022.02.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku