Vilkikai, aplenkę laiką ir konkurentus – DAF

Publikuota: 2019-03-05
Apdovanojimą „2019 Gold Award Winner“ už glaudų ir sėkmingą bendradarbiavimą su DAF gamykla serviso, detalių, naujų ir naudotų sunkvežimių prekybos srityse atsiima Audrius Kęstutis Gražėnas (dešinėje), UAB „Centrako“ direktorius.
Apdovanojimą „2019 Gold Award Winner“ už glaudų ir sėkmingą bendradarbiavimą su DAF gamykla serviso, detalių, naujų ir naudotų sunkvežimių prekybos srityse atsiima Audrius Kęstutis Gražėnas (dešinėje), UAB „Centrako“ direktorius.

Pernai 90 metų jubiliejų šventusi Eindhovene įkurta sunkvežimių gamintoja DAF 2018 metais pasiekė rekordinių rezultatų. Verslo sėkmė lydėjo ir UAB „Centrako“, autorizuotą DAF atstovą Lietuvoje ir Latvijoje, veikiantį jau 24 m. UAB „Centrako“ už glaudų ir sėkmingą bendradarbiavimą su DAF gamykla bei aukštus rezultatus naujų sunkvežimių, serviso, detalių ir naudotų sunkvežimių prekybos srityse iškovojo apdovanojimą „2019 Gold Award Winner“, o renginyje „Sales Operation Meeting“ apdovanota už „Geriausius pardavimus 2018 metais“. Dėl šių apdovanojimų įvairių šalių DAF atstovai rungiasi kasmet.

DAF prieš pora metų pristatė technologiškai ypač modernius vilkikus, kurie įrodė savo pranašumą prieš konkurentus ir buvo ne tik pastebėti vežėjų, bet ir jų išbandyti, įvertinti bei rekordiškai perkami.

Pernai „Centrako“ pardavė 1.509 DAF sunkvežimius – 2 kartus daugiau nei 2017 m., o daugiausiai jų užsakė viena iš transporto kompanijų lyderių Europoje UAB „Girteka Logistics“. Didžiausi UAB „Centrako“ klientai yra bendrovės „Hoptransa“, „Baltic Transline“, „Transimeksa“, „Trasnriva“, „Integre Trans“, A. Griciaus autotransporto įmonė, „Transporto vystymo grupė“.

Link rekordinių pardavimų DAF ir jos atstovai įvairiose šalyse judėjo planingai, pirmiausiai įsiklausydami į savo vartotojų – transporto kompanijų poreikius ir keliamus uždavinius.

nuotrauka::1 right

Numatė klientų poreikius

„Pastaraisiais metais didžiausi pokyčiai kompanijoje DAF įvyko dėl didelių investicijų siekiant pagaminti aukštos kokybės produktą. Pertvarka ir inovacijos lėmė, kad DAF tapo vienu iš sunkvežimių gamybos lyderių Europoje, – pasakoja Arūnas Martikonis, UAB „Centrako“ vykdantysis direktorius. – Tačiau kaip ir kiekvienas geras produktas, DAF turėjo praeiti tam tikrą kelią, kol išsikovojo pozicijas Europos ir Lietuvos rinkose bei įrodė, kad yra geriausias įrankis vežėjui: ekonomiškas, pigus eksploatuoti ir patogus vairuotojui.“

A. Martikonis primena, jog jei anksčiau vežėjai prašydavo, kad techninio aptarnavimo intervalai būtų bent kas 100.000 km, tai dabar DAF siūlo sunkvežimius net su 200.000 km aptarnavimo intervalu. Ir nors tokie pasiekimai kai ką gali stebinti, bet DAF naudojamos technologijos yra pirmaujančios ir pažengusios gerokai į ateitį.

„DAF supranta, kad šiandien privaloma dirbti tenkinant klientų poreikius, padėti jiems kaip galima daugiau sutaupyti, kad vežėjai dirbtų savo tiesioginį darbą ir negalvotų apie technikos aptarnavimus“, – akcentuoja UAB „Centrako“ vykdantysis direktorius.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad DAF vilkikų savininkai naudojasi pagalbos kelyje sistema ITS, kuri kiekvieną metų dieną veikia 24 valandas net 49 Europos valstybėse, o operatoriai bendrauja dešimtimis kalbų.

Išbandė 500 – pasiteisino, įsigijo dar 1.500

Kad DAF sukūrė Europos ir Lietuvos vežėjų poreikius tenkinantį vilkiką, parodė pernai metų sandoris, kuris yra didžiausias mūsų  šalies istorijoje. 2018 m. pavasarį Europoje lyderiaujanti transporto kompanija „Girteka Logistics“ įsigijo 500 vilkikų DAF XF, o rudenį užsisakė dar 1.500 XF – tai puikus komandinio darbo pasiekimas.

„DAF vilkikai mums paliko tik teigiamą įspūdį, – po sprendimo įsigyti 3 kartus daugiau šių vilkikų išplatintame bendrovės pranešime teigė įmonės vadovas Edvardas Liachovičius. – Jie yra patikimi, pasižymi itin efektyviomis degalų sąnaudomis ir aukštu vairavimo komfortu mūsų vairuotojams. Nauji 1.500 DAF vilkikai svariai prisidės prie mūsų plano – dar labiau išplėsti savo veiklą Europoje.“

DAF XF vilkikuose montuojami 12,9 l tūrio PACCAR MX-13 varikliai (365 kW/480 AG) kartu su naująja „TraXon“ automatine pavarų dėže. Vilkikuose sumontuotas naujausių technologijų įrangos paketas „DAF Connect“: autopiloto rėžimas, veikiantis pagal realius duomenis iš palydovo, reguliuojančio automatinį pavarų perjungimo mechanizmą, eismo juostos sekimo ir perspėjimo, AEBS (avarinio stabdymo) ir atstumo palaikymo sistemos.

Privalumai įrodyti ir konkursuose, ir kelyje

Naujieji DAF vilkikai XF ir CF savo privalumus jau įrodė ir įsitvirtindami vežėjų parkuose, ir galynėdamiesi su konkurentais konkursuose – jie nugalėjo pernai pavasarį Prancūzijoje vykusiame tradiciniame konkurse „Metų sunkvežimis 2018“ (Truck of the Year 2018). Geriausią sunkvežimį iš per 12 pastarųjų mėnesių rinkoje pasirodžiusiųjų rinko 23 didžiausių apie sunkvežimius rašančių leidinių žurnalistai. Svarbiausi kriterijai buvo technologinės inovacijos, komfortas, saugumas, valdymas, degalų sąnaudos, ekologiškumas ir išlaidos eksploatacijai.

Palyginti su ankstesniais modeliais naujieji DAF vartoja iki 10% mažiau degalų, jų keliamoji galia padidėjo 100 kg. Geriausią rinkoje degalų sąnaudų ekonomiškumą lemia nauja varančioji transmisija ir variklis (didesnis sukimo momentas, esant mažesnėms apsukoms su optimizuota transmisija), naujos galinės ašys, pagerintas elektronikos sistemos veikimas, dizaino ir aerodinaminiai patobulinimai, kiti technologiniai gamintojo sprendimai. Transporto kompanijoms šiuos sunkvežimius eksploatuoti gerokai pigiau, nes techninio aptaravimo intervalas prailgintas net iki 200.000 km.

nuotrauka::2 left

Skaičiuojama, kad vien dėl mažesnių kuro sąnaudų ir didesnės keliamosios galios naujasis sunkvežimis kasmet sutaupo nuo 3.000 Eur ir daugiau . Dar apie 1.300 Eur kasmet padeda sutaupyti inovatyvi transporto valdymo sistema „DAF Connect“, kuri realiu laiku pateikia informaciją apie sunkvežimio padėtį kelyje, kuro sąnaudas, ridą, prastovas, matuoja parko efektyvumą, pateikia kitą informaciją ir padeda optimizuoti kaštus.

„Centrako“ organizuotoje „DEMO programoje“ 2017–2018 m. naujuosius DAF išbandė 24 įmonės, buvo įveikta 800.000 km su vidutine 34 t apkrova, o vidutinės degalų sąnaudos sudarė 27 l/100 km.

Tarptautinis DAF pripažinimas

2018 m. rekordiniai buvo ne tik DAF sunkvežimių pardavėjams Lietuvoje, bet ir Europoje – išsikovota 16,6% senojo žemyno rinkos ir sunkiųjų sunkvežimių segmente (16+ tonos) užimta antroji vieta, o ypač svarbioje vilkikų rinkoje – pirmoji vieta (19,8%). Augusi Europos ekonomika pernai pareikalavo 319.000 sunkiųjų sunkvežimių (2017 m. – 306.000). Kaip ir ankstesniais metais, DAF tapo sunkiųjų sunkvežimių lyderiu 7 Europos rinkose: Vengrijoje (32,6%), Nyderlanduose (32%), Jungtinėje Karalystėje (26,5%), Lenkijoje (23,2%), Belgijoje (22,1%), Bulgarijoje (19,9%) ir Čekijoje (19,5%). Pagrindinėje Europoje sunkvežimių pirkėjoje Vokietijoje DAF ir vėl tapo didžiausiu sunkvežimių importuotoju bei užėmė 12,3% šios rinkos.

Pernai tenkindama augančius poreikius DAF pagamino rekordinį lengvųjų, vidutinių ir sunkiųjų sunkvežimių kiekį – net 67.000 arba 10,1% daugiau nei 2017 m. Nyderlandų sunkvežimių gamintojas prognozuoja, kad ir šiemet šios technikos poreikis bus didelis, o sunkiųjų sunkvežimių pardavimas gali sudaryti 290.000–320.000 vienetų.

[infogram id="e9e89822-8176-4ef3-8e26-891a26ea7503" prefix="Ryr" format="interactive" title="TR:Centrako"]

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Uber“ ateina į biržą: Lietuvos analitikų verdiktas, ar verta investuoti Premium

JAV pavėžėjimo paslaugų pradininkei „Uber“ žengiant į biržą, Lietuvos analitikų nuomonės dėl investavimo į...

Rinkos
05:45
Ministras L. Kukuraitis vairuotojams dienpinigius siūlo mokėti, jeigu jų alga sieks 2 MMA  22

Socialinės apsaugos ir darbo ministro teigimu, ateityje tolimųjų reisų vairuotojams planuojama leisti...

„Girteka“ imasi būstinės statybos Vilniuje – investuoja 60 mln. Eur 23

Krovinių gabenimo UAB „Girteka logistics“ investuoja į naują būstinę Vilniuje, kurioje po kelerių metų...

Statyba ir NT
2019.04.17
Šalies oro uostuose – daugiau skrydžių ir keleivių

Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai pirmąjį metų ketvirtį perskraidino daugiau kaip 1,322 mln. keleivių. Šis...

Atsistatydino „Klasco“ generalinis direktorius 9

Vytautas Kaunas, „Achemos grupės“ valdomos vienos didžiausių Klaipėdos krovos bendrovių „Klasco“ generalinis...

Naujų automobilių pardavimai Lietuvoje augo sparčiausiai ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų mėnesius buvo sparčiausias Europos Sąjungoje,...

Pirmąjį ketvirtį „airBaltic“ iš Lietuvos skraidino 20% daugiau keleivių 1

Pirmąjį šių metų ketvirtį oro bendrovė „airBaltic“ aptarnavo daugiau kaip 100.000 keleivių į Lietuvą ir iš...

Su „Vlantana“ susijusi „Stonus Invest“ prie Klaipėdos planuoja logistikos centrą Premium 1

Bendrovė „Stonus Invest“ Klaipėdos rajone, šalia autostrados Vilnius–Klaipėda, ketina statyti naują...

Žalieji sprendimai ateities miestams: mažiau tarši logistika Verslo tribūna 1

Tokiu pavadinimu konferenciją Vilniuje balandžio 12 d. surengė Žaliosios politikos institutas. Renginyje,...

Europos Parlamentas pritarė papildomoms saugumo priemonėms automobiliuose

Nuo 2022 m. Europos Sąjungos (ES) rinkoje parduodamuose naujuose automobilių modeliuose turės būti sumontuota...

„Silberauto“ netoli Gariūnų planuoja kėbulų remonto kompleksą

Vokietijos automobilių gamintojai „Daimler“ Lietuvoje atstovaujanti Estijos kapitalo bendrovė „Silberauto“...

Blokų grandinės logistikoje: kelią skinantys milžinai kviečia mažesnius Premium

Blokų grandinių („blokchain“) technologija žada naujas logistikos galimybes: gerąja „Maersk“ ir IBM praktika...

Kad kvėpuoti būtų lengviau: „valstiečiai“ galėtų prisiminti, kad jie yra ir „žalieji“ 15

Kova su smirdančiu pilkšvai-juodu dūmeliu Europoje jau tapo realybė ir būtų kvaila tai ignoruoti.

ES pučia žaliąjį burbulą – kasmet nori surinkti bent po 180 mlrd. Eur Premium 12

Pastatų renovacija, transportas, mobilumo miestuose projektai, energetika, miškininkystė – tai į...

Finansai
2019.04.15
Įvardijo kovo punktualiausią pasaulyje oro bendrovę

Italijos oro bendrovė „Alitalia“ kovo mėnesį buvo pati punktualiausia oro vežėja pasaulyje, rodo...

Paslaugos
2019.04.13
Naudotų automobilių rinka smuktelėjo po metų augimo 2

2019 m. kovą Lietuvoje pirmą kartą įregistruotas 14.591 naudotas lengvasis automobilis, 5,2% mažiau nei 2018...

Iš „Gelsaugos“ iškeliama apsaugos veikla, svarstys apie pardavimą 4

„Lietuvos geležinkelių“ valdomoje bendrovėje „Gelsauga“ pradedama reorganizacija – į atskirą įmonę...

Lenkijos transporto bendrovė „Laude“ kuriasi Kaune  3

Lenkijos transporto ir logistikos bendrovė „Laude“ kuriasi Kaune – įmonė įsteigė įmonę „Laude Baltica“.

Sandėliavimo patalpų plėtotojai atranda Klaipėdą   Premium

Pastaruosius kelerius metus banguotai besivysčiusi Klaipėdos sandėliavimo NT rinka šiemet įgauna pagreitį ir...

Statyba ir NT
2019.04.12
„Uber“ atvėrė detalius finansinius rezultatus 5

JAV pavėžėjimo paslaugų bendrovė „Uber“, balandį planuojanti vieną šiemet labiausiai laukiamų ir...

Rinkos
2019.04.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau