Stiprus verslas – stipri valstybė

Reklama publikuota: 2022-03-18
svg svg

Vasario 24 d. atsibudome naujame, negrįžtamai pasikeitusiame pasaulyje. Kare. Šokas, panika ir baimė sukaustė ne tik įprastą kasdienę veiklą, bet ir mintis. Tokia reakcija – natūrali, tačiau ji negali trukti per ilgai. Nes galingiausias šiandien mūsų turimas ginklas yra užtikrintai tęsiama veikla, o stiprus verslas reiškia ir stiprią valstybę.

Be jokios abejonės, ciniškos, krauju aplaistytos agresijos akivaizdoje nublanksta bet kokie kasdieniai reikalai, o bėdos ar iššūkiai tampa visai nereikšmingi. Natūralu, kad artimoje valstybėje krentant tikroms bomboms, ne laikas ir ne vieta „sprogdinti nuolaidų bombas.“ Tiesa sakant, pirmomis dienomis ne tik pardavimų komunikacija, bet ir bet koks kasdienis darbas daug kam atrodė tarsi pasityčiojimas iš to, kas vyksta. Vienintelis save pateisinantis veiksmas buvo kuo nors – pinigais, daiktais, ryšiais ar emocine pagalba – padėti Ukrainai.

Vis dėlto praėjus pirmajam sąstingiui verta prisiminti, kad nepaisant brutalios realybės, gyvenimas tęsiasi. Pareigos, darbai, atsakomybės ir pažadai, planai ir sumanymai stabtelėjo, bet niekur nedingo. Grįžti į kasdienybę svarbu ne tik dėl to, kad įprasta rutina ramina įtemptus nervus. Šiandien kiekvienas žmogus ir kiekvienas verslas, dirbdamas savo darbą, prisideda prie mūsų visų saugumo.

„Mūsų priešai būtų laimingi, jei mus panardintų į neapibrėžtumų aplinką, kurioje neliktų vietos mūsų taikaus meto reikalams – užmirštume verslus, kultūrą, žinias, prarastume gebėjimą džiaugtis savo pasiekimais ir panašiai. Geriausias atkirtis tokiems nešlovės karžygiams iš Rytų yra valstybės stiprinimas, kuris apima ir efektyviai funkcionuojančią ekonomiką, ir aukštesnį piliečių pragyvenimo lygį. Juk ekonomiškai stipri Lietuva galės ne tik stiprinti savo gynybinius pajėgumus, bet ir daugiau padėti pokario Ukrainai jos kelyje į Europos Sąjungą. Beje, mums pavyzdžiu gali būti ta pati didvyriškai besiginanti nuo agresoriaus Ukraina, kur sunkiomis sąlygomis dirba 60% pramonės įmonių. O mes esame galingiausio gynybinio NATO aljanso nariai, akivaizdžiai demonstruojančio išskirtinį ryžtą prireikus ginti savo nares“, – praėjus savaitei po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą kalbėjo Rolandas Barysas, „Verslo žinių“ vyriausias redaktorius.  

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Stabiliai veikiantys verslai stiprina valstybę, įgalina efektyviai funkcionuoti jos saugumą ir gynybą užtikrinančias institucijas, o tai dabar aktualu kaip niekada anksčiau. Todėl geriausia, ką, be pagalbos Ukrainai, šiandien gali padaryti bet kuri įmonė – dirbti toliau. Ir – garsiai kalbėti apie tai, parodydama, kad neeilinės situacijos akivaizdoje ji tęsia savo veiklą ir išlieka stipri.

Stiprus nereiškia nejautrus. Stiprus yra tas, kuris daro viską, ką gali padaryti, ir daro tai geriausiai. Ėmėtės specialių priemonių apsaugoti savo veiklą? Vykdote esminius verslo pokyčius, reaguodami į situaciją? Nutraukėte ryšius su partneriais iš šalių agresorių ar atsisakote jų prekių? O gal jūsų produktai ar paslaugos šiandienos įvykių šviesoje įgavo ypatingą reikšmę? Papasakokite apie tai rinkai, dalykitės įžvalgomis, pamokomis, pasiūlymais. Patikinkite savo klientus, partnerius, rinkos dalyvius, kad juos pasieks reikiamos paslaugos bei produktai. Įpūskite ramybės į neramius laikus išgyvenančias rinkas. Šiandien brangiausia valiuta tapo pasitikėjimas, o jį pirmiausia kuria atvirumas bei skaidrumas. Įkvepiančio ir stipraus pavyzdžio šiandien nesąmoningai ieškome kiekvienas – ir dabar išties kiekvienas galime juo tapti kitiems.

„Didvyris nebūtinai yra karys. Didvyris yra kiekvienas žmogus, kuris gerai atlieka savo darbą nepaisydamas aplinkybių. Net Kijeve šiandien daugybė žmonių eina ir dirba savo darbą. Juos irgi vadina didvyriais. Atminkite – veikianti valstybė yra labai sunkiai pažeidžiama“ (Lietuvos kariuomenė)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Stiprus verslas – stipri valstybė Verslo tribūna

Vasario 24 d. atsibudome naujame, negrįžtamai pasikeitusiame pasaulyje. Kare. Šokas, panika ir baimė sukaustė...

Europos akys – į Lietuvos agromaisto sektorių Verslo tribūna

Žemės ūkio ir maisto sektorius turi daugybę neišnaudoto potencialo įgalinant fotonikos sprendimus savo...

Pramonė
2022.03.15
Skandinavų „CapitalBox“ pasiūlė trumpalaikį nemokamą finansavimą verslui Verslo tribūna 4

Skandinavijos finansinių paslaugų įmonių grupei „Multitude“ priklausanti internetinė finansavimo platforma...

Finansai
2022.03.08
Jei augimui trukdo senienos – padės ES investicijos Verslo tribūna

Tryliktus metus skaičiuojanti optinių komponentų ir jų dangų gamintoja UAB „Optonas“ sparčiai modernizuojasi,...

Finansai
2022.03.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku