Smulkiųjų apskaitai palengvinti sukūrė mokesčių skaičiuokles

Mažosios bendrijos (MB) pandemijos metais susidūrė su painiava dėl subsidijų: priklausomai nuo to, kaip mokėjo gyventojų pajamų mokestį (GPM), ne visos iškart galėjo parama pasinaudoti. Tačiau buhalteriai pastebi, kad klausimų dėl mokesčių MB kyla ir įprastai, nes įmokos skaičiuojami individualiai.
Neaiškumų MB nariams lemia individualiai taikomi mokesčiai Sodrai ir besikeičiančios privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD), paaiškina Laimis Jančiūnas, vadybos specialistas ir apskaitos įmonės Buhalterės.lt vadovas.
Rodos, penki draugai, kurie įkūrė po MB ir nusprendė teikti vienodas paslaugas, turėtų mokėti vienodas PSD įmokas. Bet visų jų mokesčiai gali būti skirtingi, priklausomai nuo to, ar jie papildomai dirba kitur pagal darbo sutartį, ar tai jų pirma savarankiška veikla, pagal kokią sutartį dirba savoje MB ir kaip išsiima pinigus, ar turi mažamečių vaikų, o galbūt nėra Lietuvos piliečiai ir turi leidimą gyventi Lietuvoje. Labai daug dedamųjų, tad sunku susigaudyti, ar reikia ir kiek reikia mokėti mokesčių, nurodo jis.
[infogram id="1c7701f8-a1a8-4442-9269-b663198d22e5" prefix="UMz" format="interactive" title="MB mokesčiai"]
Sukūrė skaičiuokles MB nariams
Pasak L. Jančiūno, aiškinantis įmokų ir išsiimamų lėšų skirtumus MB nariams reikia nagrinėti įstatymus, todėl bendrovė sukūrė PSD ir VSD skaičiuokles. Jomis nemokamai gali naudotis MB nariai ir buhalteriai.
Tvarkydami smulkaus verslo apskaitą ir kasdien bendraudami su MB vadovais, gerai pažįstame aktualius klausimus ir kylančias problemas. Įmokų mokėjimas Sodrai ir pinigų išsiėmimas tikriausiai yra tos temos, kurios pareikalauja daugiausia jų laiko, atidumo ir kantrybės. Bendradarbiaudami su auditoriais, sukūrėme algoritmą, kai atsakant į klausimus keliaujama nuo vieno žingsnio prie kito. Per 15 sekundžių galima išsiaiškinti, ar privalu mokėti sveikatos draudimo ir pensijos įmokas, nurodo buhalterės.lt vadovas L. Jančiūnas.
Kaip VŽ nurodo L. Jančiūnas, į šiuos įrankius investuota apie 2.000 Eur. Panašių įrankių, kurie palengvintų apskaitos tvarkymą smulkiajam ir vidutiniam verslui, planuojama kurti ir toliau.
Ne visos MB galėjo gauti valstybės paramą
Per karantiną MB nariai susidūrė ir su kliūtimis pasinaudoti valstybės pagalba verslui, pavyzdžiui, subsidijomis pagal 2019 m. sumokėtą GPM pagal priemonės sąlygas, buvo skaičiuojamas tik MB, kaip juridinio asmens, sumokėtas GPM. L. Jančiūnas paaiškina, kad per pirmąjį karantiną subsidijų negalėjo gauti MB vadovai, kurie išsiėmė lėšas ir GPM mokėjo kaip fiziniai asmenys.
Teisės aktuose numatyta, kad visos MB vadovų pajamos iš įmonės yra B klasės ir prievolė mokėti šį mokestį tenka įmonės vadovui kaip fiziniui asmeniui. Susigrąžinti sumokėtą GPM galėjo tik tos MB, kurių vadovams ir nariams pajamos buvo išmokėtos per įmonę. Su šia problema susidūrė didelė dalis mūsų klientų, VŽ nurodo Buhalterės.lt vadovas.
Tokia spraga buvo ištaisyta per antrąjį karantiną, todėl dabar visi MB vadovai, kurių pajamos dėl COVID-19 sumažėjo 30% arba 50% gali gauti subsidijas pagal 2019 m. sumokėtą GPM.
Taip pat teko susidurti su tokia situacija, kai įmonė, užsiimanti sporto stovyklų organizavimu, per antrąjį karantiną stengėsi kaip įmanydama išsilaikyti ir pardavė įmonės automobilį. Pateikus prašymą subsidijai gauti, VMI lygino 20192020 m. paskutinių ketvirčių apyvartas. Automobilio pardavimas išpūtė pajamas, todėl subsidijos įmonė negavo. Nors lyginant įmonės pajamas iš vykdomos veiklos, jos sumažėjo 85 %, pavyzdį pateikia jis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti