Lietuvoje penktadaliu sumažėjo dirbančių užsieniečių skaičius

Kelerius metus nuosekliai augęs Lietuvoje dirbančių užsieniečių iš trečiųjų šalių skaičius per pandemiją sumažėjo penktadaliu. Rugsėjį, palyginti su šių metų sausiu, Lietuvoje dirbo 5.000 užsieniečių mažiau.
Lietuvoje rugsėjį dirbo 20.700 užsieniečių iš trečiųjų šalių (ne ES) atvykusių gyventojų, kurie yra gavę leidimą dirbti ir laikinai gyventi Lietuvoje, rašoma Sodros pranešime.
Lietuvoje apdraustųjų skaičius rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 8.000, iš jų užsieniečių iš trečiųjų šalių skaičius šiuo laikotarpiu sumažėjo beveik 5.000.
Be to, užsieniečių vidutinės darbo pajamos dėl karantino ženkliai mažėjo, nors kai kurių tų pačių profesijų šalies gyventojų pajamos netgi augo.
Stebime tendencijas, kad užsieniečius iš trečiųjų šalių Lietuvoje karantinas paveikė labiau nei vietinius darbuotojus. Didesnė jų dalis, tikėtina, išvažiavo į savo gimtąsias šalis ir nebesugrįžo atgal. Be to, sektoriuose, kuriuose dirba daugiausia užsieniečių, jų vidutinės darbo pajamos mažėjo, o tuos pačius darbus dirbančių Lietuvos gyventojų vidutinės pajamos vienose profesijose mažėjo ne taip sparčiai, kaip užsieniečių, o kitose netgi augo, sako Kristina Zitikytė, Sodros Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja.
Ne tik vairuotojai
Lietuvoje daugiausia dirbo sunkiasvorių sunkvežimių ir kito krovininio transporto vairuotojų, suvirintojų, betonuotojų, tinkuotojų, mūrininkų, statybininkų, virėjų, lengvųjų automobilių ir taksi vairuotojų, vadovų iš trečiųjų šalių.
Iš jų per karantiną (rugpjūtį, palyginti su vasariu) 44% sumažėjo virėjų, tinkuotojų 37%, elektrikų 30%, mūrininkų 29%, suvirintojų, betonuotojų 26%, statybininkų 22%, sunkvežimių vairuotojų 14%, vadovų 7%. Palyginti, šių pačių profesijų dirbančių šalies gyventojų skaičius nemažėjo arba smuktelėjo ne daugiau nei 5%.
Pastaruosius kelerius metus iš užsienio atvykstantys darbuotojai sėkmingai papildė Lietuvos darbo rinką jų skaičius nuosekliai augo ir šių metų pradžioje siekė 25.700 dvigubai daugiau negu 2018 m. pradžioje. Matome, kad karantino laikotarpiu užsieniečių atvykimo į Lietuvą ribojimai ir vėstanti darbo rinka sumažino dirbančių užsieniečių iš trečiųjų šalių skaičių, nurodo Sodros atstovė.
Anot jos, darbdaviams tapo iššūkiu priimti užsieniečius iš trečiųjų šalių dėl reikalavimo izoliuotis atvykėliams. Be to, dalyje paveiktų sektorių sumažėjo ir darbų, taigi sunkesniu laikotarpiu įmonėms teko mažinti įsipareigojimus ir vienas iš tokių būdų šiuo laikotarpiu samdyti mažiau darbuotojų, tarp jų ir užsieniečių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti