Kolegos – didžiausi laiko vagys

Rasa Dževeckytė
Net nekalčiausias kolegos klausimas ar pašmaikštavimas gali atitraukti nuo svarbių darbų, o vėl į juos įsigilinti užtrunka laiko. Kaip pasiekti, kad bendradarbiai vieni kitiems kuo mažiau trukdytų?
Na, ir kas naujesnio? pardavimų vadybininkas, užsukęs į buhalterės kabinetą, patogiai įsitaiso prie jos stalo: jis turi kelias minutes laisvo laiko ir yra linkęs paplepėti. Buhalterė priešingai šiuo metu ruošia sudėtingą ataskaitą, tad į kolegos klausimus atsakinėja tik burbtelėjimu. Šis, pamatęs, kad pokalbis neišsirutulios, pakyla ir išeina ieškoti tinkamesnių pašnekovų. Buhalterė su palengvėjimu atsidūsta, tačiau ataskaitą ima tikrinti iš naujo.
Net jei ji būtų iš karto pasakiusi, kad yra užsiėmusi, vis tiek jos dėmesį kolega jau būtų sutrikdęs. Mokslininkai apskaičiavo, kad vidutiniškai po sutrukdymo vėl pasinerti į darbus užtrunka nuo 30 sekundžių iki 3 minučių. Vidutiniškai per dieną mes esame sutrukdomi 5060 kartų. Taigi paskaičiuoti, kiek laiko praleidžiame bergždžiai, nesudėtinga., sako Liana Mogišaitė, Mokymo ir įgūdžių ugdymo centro direktorė, konsultantė.
Ką daryti, kad kolegos vienas kitam trukdytų kuo mažiau? Kalbėtis tarpusavyje juk neuždrausi niekas ir neketina to daryti. Tačiau, anot konsultantės, siekiant, kad kiekvienas darbuotojas dirbtų kuo produktyviau, verta įmonėje nustatyti vieną tylos valandą.
Tuo metu darbuotojai galėtų susikaupti sudėtingiausiems darbams vienas kito nekalbindami. Ši paprasta taisyklė, kuri ilgainiui tampa norma, tikrai yra efektyvi. Geriausia tokią valandą įsivesti iki pietų, kuomet darbingumas paprastai būna aukščiausias, pataria p. Mogišaitė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti