Kauno automobilių turgus žengia į elektroninę erdvę

Publikuota: 2016-11-15
Valentinas Naujanis, Kauno automobilių turgaus direktorius: „Automarkt.lt“ skelbiama, kokie automobiliai parduodami mūsų turguje. Juk apeiti maždaug 18 ha turgaus plotą nėra lengva.“
Indrės Sesartės (VŽ) nuotr.
Valentinas Naujanis, Kauno automobilių turgaus direktorius: „Automarkt.lt“ skelbiama, kokie automobiliai parduodami mūsų turguje. Juk apeiti maždaug 18 ha turgaus plotą nėra lengva.“ Indrės Sesartės (VŽ) nuotr.

Kaune veikiantis didžiausias šalyje naudotų automobilių turgus sukūrė skelbimų portalą „Automarkt.lt“. Tikimasi, kad galimybė virtualiai pristatyti ir pamatyti turguje parduodamus automobilius padarys prekybą aktyvesnę.

„Pirmiausia norėjome susisteminti informaciją apie tai, kokie automobiliai parduodami mūsų turguje. Čia skelbimus su nuotrauka ir aprašymu nemokamai deda automobilių pardavėjai, o pirkėjai gali pamatyti, kas dabar pas mus parduodama. Juk apeiti maždaug 18 ha turgaus plotą nėra lengva“, – portalo naudą pristato Valentinas Naujanis, Kauno automobilių turgaus, kurį valdo UAB „Varanas“, direktorius.

Jis tikina, kad kurti tokią e. platformą šio turgaus valdytojus paskatino ne siekis konkuruoti su kitais transporto skelbimų portalais, o rinkos poreikis: Europoje vis labiau populiarėja naudotų automobilių pardavimas internetu, mašinų turgūs turi savo skelbimų platformas internete, todėl, norint, kad Kauno turgus būtų gyvas, reikia rinkai pasiūlyti ir e. prekybos sprendimų.

Ponas Naujanis neslepia – „Automarkt.lt“ versija dar bus tobulinama, o vėliau bus skirta papildomų lėšų ir portalui reklamuoti. Tiksli suma, kiek investuota į portalo sukūrimą, neįvardijama. Anot pašnekovo, tam prireikė nedidelių pradinių investicijų, daugiau jų reikės skirti portalui tobulinti.

Į Kauno turgų užsukantiems automobilių pirkėjams iš užsienio kol kas gali kilti sunkumų, naudojantis šia naujove, nes portalas veikia tik lietuvių kalba. O transporto skelbimų portalas „Autoplius.lt“ yra pritaikytas ir rusakalbiams, ir anglakalbiams – jame galima dėti ir skaityti skelbimus apie Lietuvoje parduodamas mašinas lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

Gyvastį palaiko užsieniečiai

Dabar turguje Kaune parduodama apie 1.500 automobilių, dar apie 1.200 mašinų parduodama turguje įrengtose 30 aikštelių, kurioms plotą nuomojasi prekiautojai. Šiame turguje automobilius perka lenkai, latviai, estai, moldavai, ukrainiečiai, lietuviai. Mūsiškiai nuperka apie 30–40% automobilių, o likusią dalį – pirkėjai iš užsienio. Turguje automobilių ieško ir privatūs asmenys, ir smulkieji verslininkai, kurie juos atnaujinę parduoda per transporto priemonių skelbimų portalus.

Šiuo metu, kaip teigia p. Naujanis, daug vilčių dedama į naudotų automobilių pirkėjus iš Ukrainos, kurie čia perka mašinas ir jas perparduoda savo šalyje.

„Jei turgavietėje lankysis prekiautojų iš užsienio, ypač iš Rytų, mūsų turgus išliks gyvas, priešingu atveju būtų sudėtinga išgyventi“, – teigia p. Naujanis.

Kauno automobilių turguje sutiktas prekiautojas Aurimas, kuris čia mašinas parduoda jau aštuonioliktus metus, sako, kad tokios sėkmingos prekybos, kai čia mašinas prieš keletą metų pirkdavo baltarusiai, kirgizai, kazachai, jau vargiai ar bebus.

„Dabar turguje jau buvo pasirodę ukrainiečių, moldavų, bet jie dar nenuperka daug. Antrą mėnesį turguje yra štilis. Žioplių daug, o perkančių mažai“, – kalba p. Aurimas.

Europoje tokių automobilių turgaviečių kaip Kauno, kuri veikia visą savaitę, jau nėra likusių. Europoje veikia vadinamieji vienos dienos automobilių turgūs, kuriuose naudotos mašinos parduodamos tik kartą per savaitę. Senajame žemyne taip pat gausu nedidelių automobilių pardavimo aikštelių – tokią praktiką yra perėmę ir kai kurie anksčiau Lietuvoje buvę populiarūs mašinų turgūs (Utenoje, Marijampolėje), Kauno turguje irgi yra tokių aikštelių.

Naudoti automobiliai Europoje parduodami ir komisuose – šios veiklos analogų yra ir Lietuvoje („BRC Autocentras“). Nenaujos mašinos Europoje parduodamos ir per e. aukcionus, kuriuose per nustatytą laiką automobilį nusiperka didžiausią kainą pasiūlę pirkėjai. Lietuvoje tokia praktika netaikoma.

Interneto skelbimų amžius

13-us veiklos metus skaičiuojantis transporto skelbimų portalas „Autoplius.lt“ daugiausia skelbimų sulaukia (jo paskelbimas kainuoja 5 Eur) iš privačių asmenų, o kitą dalį sudaro prekiautojai, tarp jų ir turgaus, kurie čia parduoda iš užsienio parvežtas ir suremontuotas transporto priemones. Mato Buzelio, „Autoplius.lt“ plėtros vadovo, teigimu, portale yra 15.500 privačių asmenų įkeltų skelbimų ir 11.000 – šia veikla besiverčiančių prekybininkų.

„Dabar naudotą automobilį parduoti, nededant skelbimo į skelbimų portalą, yra sunku. O ateityje toks pardavimo būdas tik dar labiau populiarės, – įsitikinęs p. Buzelis. – Tiesa, yra dabar ir tokių, kurie mašinų prekybai naudoja feisbuką, bet čia parduodami pigūs automobiliai ir šis pardavimo kanalas nebus dominuojantis, kalbant apie naudotų mašinų pardavimą.“

Daugėja senų automobilių

„Autoplius.lt“ duomenimis, šiuo metu sumažėjusi naudotų automobilių kaina ne tik kelia Lietuvos automobilių rinkos apsukas, bet ir didina bendrąją apyvartą. Naudotų automobilių kaina Lietuvoje ir toliau artėja prie 2015 m. pradžios įkainių – 3.400 Eur. Įvedus eurą, ji nuosekliai didėjo ir pasiekė rekordinę 3.800 Eur ribą.

Skelbiama, kad dabar akivaizdžiai išaugo iš užsienio į Lietuvą įvežtų naudotų automobilių sandorių skaičius. 2015 m. trečiąjį ketvirtį į šalį pirmos registracijos buvo įvežta kiek daugiau nei 31.100 naudotų automobilių, o šiais metais tuo pačiu laikotarpiu jų skaičius padidėjo daugiau nei dešimtadaliu – iki 34.500.

Tiesa, statistika liudija ir tai, kad dabar vis daugiau į Lietuvą įvežama senesnių automobilių: 11–15 metų automobilių į Lietuvą pirmos registracijos trečiąjį šių metų ketvirtį įvežta daugiausia – tai sudaro 42,4% visų įvežtų automobilių, arba 2,5% daugiau mašinų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

infogr.am::1a5870c6-43e9-4352-95a9-7dfbdbb693aa

FOTOGALERIJA Kauno automobilių turguje (20 nuotr.)

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
VŽ bando: antrosios kartos „Subaru XV“

Antrosios kartos „Subaru XV“ labai panašus į savo pirmtaką, bet tai – visiškai naujas modelis.

Transportas
2018.04.21
Automobilių salonuose bus pateikiama daugiau aiškiai matomos informacijos

Nuo 2019 m. sausio 1 d. naujų keleivinių automobilių pardavėjai Lietuvoje pirkėjams turės pateikti daugiau...

Transportas
2018.04.19
VŽ bando: naujasis „Lexus“ flagmanas LS 2

Penktosios kartos „Lexus LS“ su naujomis jėgomis grįžo į rinką, kurioje dėl savo dalies jis pasirengęs kovoti...

Transportas
2018.04.07
Automobilių pramonės oksimoronas – prabangus „Opel“ 2

Prieš pusmetį išlepintai pasiūlos krosoverių vairuotojų auditorijai „Opel“ pristatė „Grandland X“ – modelį,...

Transportas
2018.04.02

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau