Karantino metu galimybė apsieiti be popierinių dokumentų – dar aktualesnė

Publikuota: 2020-03-23
svg svg

Dėl šiuo metu siautėjančio viruso, darbo nuotoliniu būdu galimybė – nebėra tik vienas iš darbdavių siūlomų privalumų, o tapo būtinybe kiekvienai įmonei. Vis tik, niekada nepraktikavus tokios darbo metodikos, apsunkinti veiklą gali ir visus įmonės dokumentus vienoje vietoje saugančios ir visiems suinteresuotiems asmenims prieinamos elektroninės sistemos stoka. Taigi šiandien atsisakyti popierinių dokumentų skatina ne tik aplinkosaugos faktorius, bet ir palankesnės bei efektyvesnės verslo veiklos siekis.

Programinės įrangos kūrėjų „BSS IT“ vadovas Nerijus Jankauskas sako, kad jau daugiau nei 5 metus įmonė biure nenaudoja jokių popierinių dokumentų.

nuotrauka::1 right

„Dėl korona viruso ir šalyje įvesto karantino, nauda, kad neturime popierinių dokumentų, pasijuto dar akivaizdžiau. Esame biuro žmonės, todėl turime galimybę dirbti iš namų. Kadangi neturime popierinių dokumentų, tai leidžia su jais dirbti ir per nuotolį, nes viskas sudėta elektroninėje erdvėje“, – pasakoja jis.

Anot vadovo, nesvarbu kokio rašto darbuotojams beprireiktų, viską galima surasti net neužeinant į buhalterijos kabinetą. Visi dokumentai – tokie, kaip sutartys, sąskaitos, projektai – prieinami darbuotojų kompiuteriuose ar mobiliuosiuose telefonuose.

„Patys naudojamės išorinėmis buhalterinėmis paslaugomis. Per elektroninę dokumentų valdymo sistemą pateikiame visus dokumentus ir buhalterijai. Tokiu būdu nereikia jų fiziškai pristatyti nuvežant ir įteikiant į rankas. Buhalterinėse įmonėse dėl karantino kyla sunkumai ne tik su dokumentų pristatymu į biurą, bet ir jų išdalinimu atitinkamoms buhalterėms, kurios, norėdamos dirbti, turi juos parsinešti į namus. Šiuo atveju elektroninė sistema tampa išties dideliu privalumu“, – pažymi vadovas.

Pasak jo, praktiškai visus buhalterinius dokumentus galime pakeisti elektroniniais. Tai pagrįsti vadovas pateikia keletą pavyzdžių.

Ką daryti su sąskaitomis faktūromis?

Dažnas buhalteris į klausimą, kodėl reikia spausdinti el. paštu gautas sąskaitas, atsako, kad jas turi vizuoti vadovas. „BSS IT“ siūlo sąskaitų nespausdinti, bet siųsti jas vizavimui dokumentų valdymo sistemos pagalba.

„Vizuojantis asmuo gali ne tik patvirtinti sąskaitą, bet ir nurodyti projektą, kaštų centrą ar kitą reikalingą informaciją, kurios gali prireikti buhalteriui pajamuojant sąskaitą. El. paštu gaunamas sąskaitas rekomenduojame sutarti su tiekėjais, kad visos jos būtų siunčiamos į tam skirtą el. pašto dėžutę. Tada prie el. pašto prikabintas dokumentas automatiškai atsiras dokumentų valdymo sistemoje ir beliks tik jį vizuoti, o vizuoto nešti niekur nereikės, nes jį jau matys buhalterija“, – nurodo N. Jankauskas.

Kaip su klientu pasirašyti sutartį?

„BSS IT“ vadovas sako neretai girdintis – „Siunčiu jums pasirašytą ir nuskenuotą sutartį, atsispausdinkite, pasirašykite ir atsiųskite mums skenuotą dokumentą el. paštu“. Tačiau dabar pasitaiko ir atsakymų, kad dėl karantino dirbama iš namų, o namuose nėra spausdintuvo, todėl pasirašyti nėra galimybės.

„Bus tikrai greičiau ir paprasčiau pasirašyti sutartį kvalifikuotu elektroniniu parašu. Dažnas jį turime mobiliajame telefone, o daug kas tikriausiai net nežino, kad parašą turime ir asmens tapatybės kortelėje. Pasitikrinkite savo kompiuterį, gal net neatkreipėte dėmesio, kad jame yra vieta kortelei įstatyti. Jei kompiuteryje integruoto lustinių kortelių skaitytuvo nėra, jį galima įsigyti kone kiekvienoje internetinėje elektronikos ar buitinių prekių parduotuvėje. Mes savo klientams sutartis pasirašymui siunčiame tiesiai iš dokumentų valdymo sistemos el. paštu. Tiksliau, siunčiamas ne pats dokumentas, o nuoroda į jį. Gavėjas, paspaudęs nuorodą mobiliajame telefone, pamatys patį dokumentą, o pasirašymui reikės tik suvesti PIN kodą“, – pasakoja jis.

Ką daryti su personalo dokumentais?

Šiuo metu taip pat kyla iššūkis, kaip susitvarkyti su personalo dokumentais, kai darbuotojai dirba iš namų. N. Jankausko teigimu, šiandien nuotoliniu būdu galima net ir priimti į darbą naują žmogų.

„Tokiu atveju svarbu, kad darbuotojas turėtų kvalifikuotą elektroninį parašą, leidžiantį pasirašyti darbo sutartį. Tuo tarpu kvalifikuoto parašo nereikia beveik visiems kitiems su personalu susijusiems dokumentams, tokiems, kaip prašymai, įsakymai, tvarkos, taisyklės, pareigybinės instrukcijos. Šiems dokumentams pasirašyti užtenka įmonės vidiniams poreikiams naudojamo pažangiojo elektroninio parašo. Taip supaprastinama pasirašymo forma, kai darbuotojui nereikia nei mobilaus elektroninio parašo, nei asmens tapatybės kortelės. Parašas darbuotojui sukuriamas automatiškai, suteikiant prisijungimą prie personalo savitarnos. Žinoma, sakysite, kad ne visi darbuotojai mokės tai padaryti ir, iš tiesų, minimalus kompiuterinis raštingumas – būtinas, tačiau tie, kas moka pasitikrinti el. paštą ir naršyti socialiniuose tinkluose, sunkumų užpildyti atostogų prašymą ar susipažinti su vadovo įsakymu tikrai nepatirs“, – akcentuoja specialistas.

Kiti buhalteriniai ir valdymo dokumentai

Turbūt kiekviename buhalterijos kabinete rasime segtuvus su panašiais pavadinimais: avanso apyskaitos, turto nurašymo aktai, atlyginimų žiniaraščiai, tabeliai, akcininkų protokolai, sąskaitos, sutartys. Visi šie segtuvai, anot N. Jankausko, vedami ir jo įmonėje, tačiau juose dokumentai nebesikaupia.

„Jeigu reikia vadovo parašo ant avanso apyskaitos, vietoje to, kad dokumentą spausdinti, jį keliame į dokumentų valdymo sistemą ir siunčiame pasirašymui elektroniniu parašu. Tokiu būdu nesvarbu, ar tą dokumentą rengia išorinė buhalterijos įmonė, ar vadovas, išvykęs į komandiruotę ar dėl karantino dirbantis iš namų, priminimas apie pasirašymo reikalaujantį dokumentą gaunamas el. paštu, o pats pasirašymas užtrunka vos kelias sekundes“, – pažymi jis.

Viskas „debesyse“

Visi „BSS IT“ kuriami sprendimai – BSS DVS, BSS Personalas ir darbo užmokestis, BSS Buhalterija veikia debesų kompiuterijos principu. Toks metodas užtikrina ne tik duomenų saugumą, bet ir jų prieinamumą bet kurioje vietoje esant interneto ryšiui.

„Mūsų siekis ir filosofija – „gyventi be popieriaus“ – ypač pasiteisino šiuo metu. Išleidžiant darbuotojus dirbti nuotoliniu būdu ir taip kyla pakankamai iššūkių, todėl džiaugiamės, kad bent daliai jų jau turime veikiantį sprendimą“, – teigia N. Jankauskas.

nuotrauka::2

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Prie koronaviruso testavimo tinklo jungiasi privatūs centrai

Vilniuje įsikūrusi viena didžiausių privačių medicinos įstaigų Lietuvoje Medicinos diagnostikos ir gydymo...

Paslaugos
2020.03.31
Pavasarinis servisų sezonas – su viltingu žvilgsniu į balandį  Premium

Artėjant padangų sezono pradžiai, servisų vadovai tik gūžčioja pečiais: sterilaus darbo sąlygos perpus stabdo...

Kaip atsivesti pirkėjų į e. parduotuvę Premium

Karantinui sustabdžius daugelį verslų, šie karštligiškai keliasi į virtualią erdvę. Tai padaryti nėra nei...

Gazelė
2020.03.31
Seimo komitetas pritarė, kad uždarytų įmonių darbuotojams algą mokėtų tik valstybė, o ne darbdaviai 3

Seimo ekonomikos komitetas pritaria Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos siūlymui, kad dėl karantino...

Paslaugos
2020.03.31
Reklamos agentūros sujungė jėgas socialinei kampanijai

Sostinėje ir kituose šalies miestuose netrukus startuos reklaminė kampanija, skatinanti atsakingą piliečių...

Rinkodara
2020.03.31
Nepaisant JAV sankcijų, „Huawei“ pajamos ir pelnas augo 

Kinijos kompanija „Huawei“ 2019 m., nepaisant JAV sankcijų, pagerino rezultatus visose veiklos srityse, rodo...

Technologijos
2020.03.31
Lietuvos kurortai karantino metu svečių nebelaukia

Palanga, Birštonas ir Druskininkai, siekdami apsaugoti vietos gyventojus nuo galimo koronaviruso plitimo,...

Laisvalaikis
2020.03.31
Sezoninis verslas: ar per kelis mėnesius galima užsidirbti visiems metams?

Nepaisant visą pasaulį šiuo metu užklupusios neeilinės situacijos, atėjęs pavasaris – sezoninio verslo...

Paslaugos
2020.03.31
„Delano“ vadovas: dėl karantino neatleidome nė vieno darbuotojo Premium 1

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad per pastarąjį mėnesį vieno didžiausių maitinimo tinklų „Delano“...

Paslaugos
2020.03.31
„Bolt“ savo pavėžėjus įdarbins kurjeriais

Pavėžėjimo platforma „Bolt“ imasi prekių išvežiojimo. Iki šiol tik maisto pristatymo iš maitinimo įstaigų...

Sukčiai ir piktavaliai suaktyvėjo – pandemija jiems puiki priedanga Premium

Kibernetinio saugumo bendrovės fiksuoja sukčių suaktyvėjimą. Visame pasaulyje plintantis koronavirusas jiems...

Technologijos
2020.03.31
„Paysera“ pradėjo tarpininkauti aukso prekyboje

Lietuvos mokėjimų įstaiga „Paysera“ klientams sudarė galimybę savo platformoje prekiauti auksu, o vėliau leis...

Rinkos
2020.03.31
„Revolut“ daliai klientų virto banku 1

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolis „Revolut“ daliai klientų sudarė galimybę tapti...

Rinkos
2020.03.31
Interneto tiekėjai žada susitvarkyti su išaugusiais srautais 

Lietuvos interneto tiekėjai teigia, kad karantino metu ir ypač prasidėjus nuotoliniam moksleivių mokymui bei...

Technologijos
2020.03.30
Piliečių grąžinimas lėktuvais valstybei jau kainavo beveik 150.000 Eur

Piliečių grąžinimas į Lietuvą lėktuvais karantino metu valstybei atsiėjo beveik 150.000 Eur, tačiau dalį šios...

„Amber Food“ vadovas: neatleidome nė vieno darbuotojo, jie išeina patys 36

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad vieno didžiausių maitinimo tinklų „Amber food“ darbuotojų...

Paslaugos
2020.03.30
„Omniva LT“ pajamas pernai augino 39%, COVID-19 bus papildomas postūmis 2

Bendrovė „Omniva LT“ praėjusiais metais gavo 9 mln. Eur pajamų – 39% daugiau nei 2018-aisiais. Įmonės pelnas...

„Air Baltic“ sulaukė solidžios finansinės injekcijos iš valstybės 

Latvijos ministrų kabinetas priėmė principinį sprendimą pritarti nacionalinės oro vežėjos „Air Baltic“...

RRT vadovas: padidėjusius krūvius ryšių tinklai kol kas atlaiko

Pirmadienį prasidėjus ugdymo procesui nuotoliniu būdu ir elektroninėms mokymo platformoms neatlaikius...

Paslaugos
2020.03.30
Vilniuje karantino tvarkos pažeidėjus stebi dronai 1

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė apie pritaikytas išmaniąsias technologijas karantino metu įvestai...

Laisvalaikis
2020.03.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus