Turizmo departamentas ir kelionių agentūros: „Small Planet Airlines“ pertvarka nesujauks turistų planų

Publikuota: 2018-10-24
Atnaujinta 2018-10-24 12:13
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines“ sprendimas pertvarkyti pagrindinę įmonę Lietuvoje neturėtų sujaukti šalies turistų planų. Pasak Turizmo departamento, su bendrove bendradarbiaujantys kelionių organizatoriai jau numatę alternatyvas. 

Departamento Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Tadas Žentelis teigia, kad apie situaciją jau anksčiau kalbėta su bendrovėmis „Tez Tour“ ir „Novaturas“, kurios naudojasi „Small Planet Airlines“ paslaugomis. 

„Kol kas nematome pavojaus ženklų, kadangi apie tokią situaciją jau buvo kalbėta anksčiau tiek su „Tez Tour“, tiek su „Novaturu“ (...). Abu kelionių organizatoriai teigė, kad jie įvertino riziką ir daugėja kompanijų, su kuriomis jie dirba, tai yra, į kai kurias kryptis ar į tą pačią Turkiją – populiariausią – skraido jau ir kitos kompanijos“, – BNS sakė p. Žentelis. 

„Tokio pažado kaip ir neturime išgavę, bet tas planas B yra ir, jeigu šiuo atveju pasitrauktų šita kompanija („Small Planet Airlines“ – BNS), tai jie turėtų alternatyvas“, – pridūrė p. Žentelis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

VŽ paklaustas, kaip vertina dėl „Small Planet Airlines“ (SPA) problemų turizmo rinkoje susidariusią padėtį, p. Žentelis sakė, kad departamentas padėtį vertina kaip stabilią, kadangi SPA deklaruoja planus vykdyti suplanuotus skrydžius, o kelionių organizatoriai teigia, kad yra pasiruošę įvairiems scenarijams.

„Kol kas turistams jokių neįprastų rizikų nėra“, – kalbėjo p. Žentelis.

Vienas didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“ antradienį teigė, kad jo partnerės „Small Planet Airlines“ pertvarka nepaveiks suplanuotų kelionių – bendrovė jau anksčiau pradėjo pokalbius su kitomis užsakomųjų skrydžių įmonėmis.

Trečiadienį „Novaturo“ atstovai BNS teigė kol kas negalintys pateikti daugiau informacijos apie kitus vežėjus.

Pasak BNS kalbintų kai kurių agentūrų atstovų, nenorėjusių skelbti pavardžių viešai, kai kurie kelionių organizatoriai jau turi sutartis su kitais vežėjais 2019 metams, o tarp jų minima „Turkish airlines“, Lenkijos, Čekijos ir Turkijos užsakomųjų skrydžių bendrovės. Tačiau turizmo rinkos žinovai sako, jog jei pasitrauktų „Small Planet Airlines“ (SPA), kai kurios kelionės gali neįvykti, nes rinkoje labai trūksta lėktuvų.

Turizmo departamento atstovas, paklaustas, ar departamentas reikalaus, kad organizatoriai pateiktų papildomų garantijų, kad turistų nuostoliai bus kompensuoti, jei jų įsigytos kelionės neįvyks, VŽ teigė, kad organizatorių pateiktos garantijos ar prievolių įvykdymo užtikrinimo priemonės šiuo metu yra pakankamos.

Agentūrų komentarai

VŽ kalbintos „Novaturo“ keliones parduodančios kelionių agentūros sako, kad klientai į žinią apie Lietuvos atostogautojus į užsienio kurortus skraidinančios SPA sunkumus reaguoja ramiai.

„Klientų sujudimo nėra. Iš viso per šią savaitę gavome du klientų laiškus ir porą skambučių šiuo klausimu. Tačiau nė vienas žmogus nenorėjo atšaukti įsigytos kelionės, o tik pasiteirauti, su kokiomis oro linijomis jis keliaus – nes žmonės dažniausiai žino, kas kelionės organizatorius, tačiau daug rečiau – kokios oro linijos juos skraidins“, – kalba Rimvydas Širvinskas-Makalius, UAB „Traveldeals“ direktorius, kelionių portalo Makalius.lt įkūrėjas.

Pasak jo, sužinoję, kad keliaus su SPA, turistai tik pasiteiravo, ar kelionė išliks nepaveikta, ar nesikeis skrydžių laikai.

„Jiems suteikėme informaciją, kurią turime iš kelionių organizatorių, kad jokių pokyčių nėra numatoma ir viskas vyks, kaip numatyta“, – sako p. Širvinskas.

Turizmo eksperto nuomone, kelionių organizatorėms „Novaturui“ ir „Tez Tour“ nebus sudėtinga rasti kitų oro vežėjų, jei prireiktų pakeisti SPA.

„Dabar žemasis sezonas, žiema, kai skrydžių vykdoma mažiau, žiemos metu poilsiautojai skraidinami tik keletu krypčių – pvz., į Egiptą, Kanarų salas, todėl žiemą lėktuvai mažiau apkrauti, daugiau laiko praleidžia ant žemės, ir rasti alternatyvių skraidintojų būtų lengviau, manau, laisvų lėktuvų tikrai bus galima gauti iš kitų užsakomųjų skrydžių bendrovių“, – aiškina jis.

Pasak Makaliaus, daugiau problemų būtų kilę, jei SPA problemos būtų įvykusios vasarą.

„Dabar gi blogiausias dalykas, kas galėtų nutikti turistams, – nebent tai, kad galbūt kažkiek keistųsi skrydžių laikai“, – mano Makalius.

Raimondas Ušeckas, UAB „Vestekspress“ generalinis direktorius, VŽ pasakoja, kad jo vadovaujama agentūra papildomai susisiekė su organizatorių įmonių vadovais.

„Jie dar kartą patikino, kad turi numatę alternatyvas ir keliautojai nepatirs nepatogumų“, – kalba p. Ušeckas.

Tiesa, kai kurie kiti, nenorėję būtų įvardyti kelionių agentūrų vadovai, VŽ teigė jau sulaukiantys „Novaturo“ ir „Tez Tour“ kelialapius nusipirkusių turistų prašymų grąžinti pinigus už keliones, – ypač prašo grąžinti pinigus tie žmonės, kurie yra įsigiję tik skrydžio bilietus į reisus, kur skraidintojas yra SPA.

Kreipėsi dėl restruktūrizavimo

VŽ rašė, kad „Small Planet Airlines“ antradienį pranešė, kad dėl finansinių sunkumų ėmusis restruktūrizuoti jos antrines bendroves Lenkijoje ir Vokietijoje bei pažadėjus jų tiekėjams padengti skolas, ji kreipėsi į teismą ir dėl Lietuvos įmonės restruktūrizavimo. Visoms įmonėms ieškoma investuotojų.

„Small Planet Airlines“ vadovas Kristijonas Kaikaris pranešime teigė, kad pagrindinės jos įmonės veikla šiemet yra pelninga – veiklos pelnas metų pabaigoje turėtų siekti 3,4 mln. Eur, tačiau jį viršys nurašomos antrinių Vokietijos bei Lenkijos įmonių skolos.

„Small Planet Airlines“ iki lapkričio pabaigos Vilniuje atleis 44 darbuotojus, nes dalis paslaugų grupėje teikiama centralizuotai – iš Vilniaus biuro. Be to, Lenkijoje įmonė jau sumažino orlaivių skaičių nuo 10 iki dviejų.

„Small Planet Airlines“ komunikacijos vadybininkė Berta Jasiukėnaitė trečiadienį informavo BNS, kad bendrovė vasaros sezono metu skraidina 28 kryptimis, o pagrindinės šalys yra Turkija, Bulgarija, Graikija. Be to, skraidinama į Ispaniją, Italiją, Portugaliją, Egiptą, Maroką, Kanarų salas.

Pasak bendrovės atstovės, netrukus prasidėsiančio žiemos sezono metu kryptys keičiasi, tampa populiarūs slidinėjimo kurortai Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje. Toliau skraidinama į Kanarų salas, Egiptą, Jungtinius Arabų Emyratus (Dubajų), naujos kryptys – Jordanija, Tunisas.

Lietuvoje šiuo metu veikia 3 didžiausi kelionių organizatoriai – „Novaturas“, „Tez tour“ bei „Kidy tour“. Be to, šiemet Lietuvoje veiklą pradėjo didžiausia Lenkijos kelionių organizatorė „Itaka“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Paslaugos“
„Transparency international“: dėl duomenų atvėrimo ir panaudojimo Lietuva užima paskutinę vietą ES 11

Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos...

Rinkodara
07:32
TV3 nuo birželio transliuos naują kanalą rusų kalba 2

TV3 žiniasklaidos grupė antradienį pranešė nuo birželio pradžios pradėsianti transliuoti naują kanalą rusų...

Rinkodara
2022.05.17
„Eurovizija“ su Monika Liu prie ekranų sutraukė per milijoną žiūrovų

Tarptautinį „Eurovizijos“ konkursą, kuriame šiemet Lietuvai atstovavo Monika Liu, buvo įsijungę daugiau nei...

Rinkodara
2022.05.17
„Verslo žinioms“ – Metų nacionalinės žiniasklaidos priemonės apdovanojimas

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse apdovanoti Europos Sąjungos (ES) investicijų efektyvumą...

Verslo aplinka
2022.05.06
„Rekvizitai.lt“ – nauja duomenų analizės paslauga ir dovana VŽ prenumeratoriams 6

Portalą „rekvizitai.lt“ papildo nauja „Premium“ rubrika, kurioje vartotojai galės parsisiųsti „rekvizitai.lt“...

Prekyba
2022.05.05
Internetinė žiniasklaida „google mokesčio“ norėtų nuo 2023-iųjų 4

Internetinė žiniasklaida siūlo Vyriausybei svarstyti galimybę taikyti skaitmeninių paslaugų mokestį...

Rinkodara
2022.05.04
EK atmetus skundą dėl LRT finansavimo, ginčas persikėlė į ES Teisingumo Teismą

Europos Komisija (EK) atmetė Lietuvos komercinės žiniasklaidos skundą dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir...

Rinkodara
2022.05.03
„Ekspress Grupp“ pirmojo ketvirčio nuostolis viršijo 0,5 mln. Eur

„Delfi“ naujienų portalus Baltijos valstybėse valdanti Estijos žiniasklaidos ir pramogų grupė „Ekspress...

Rinkodara
2022.04.29
Institucijoms suteikta daugiau galių riboti karo propagandą

Seimas antradienį patvirtino pataisas, suteiksiančias daugiau galimybių žurnalistų etikos inspektoriui...

Verslo aplinka
2022.04.19
LRT atnaujina savo prekės ženklus

Iki 2022 m. vasaros LRT žiūrovai išvys atnaujintus LRT kanalų prekės ženklus. Įvaizdžio atnaujinimas apima...

Rinkodara
2022.04.12
Rusija apkaltino „YouTube“, kad blokuoja Valstybės Dūmos kanalą

Rusijos pareigūnai šeštadienį apkaltino vaizdo įrašų ir transliavimo platformą „YouTube“ blokuojant...

Verslo aplinka
2022.04.09
Rusija kovoja su „Google“: apkaltino „melagienų“ skleidimu

Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ ketvirtadienį pareiškė uždrausianti JAV interneto...

Inovacijos
2022.04.07
Lietuvoje pradėta retransliuoti Ukrainos „UA: PBC“ radijo programa

Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) per vidurinių bangų siųstuvą Lietuvoje pradėjo...

Rinkodara
2022.04.04
LRTK žiniasklaidai prilygino dalį vaizdo tinklaraštininkų 1

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) patvirtino gaires vaizdo tinklaraštininkams (vlogeriams),...

Rinkodara
2022.03.31
Ministerijos viešinimui išleidžia 30% mažiau nei planuoja

Ministerijų numatytos ir išleistos lėšos publikacijoms skiriasi bent 30%, pranešė „Transparency...

Rinkodara
2022.03.31
„Google“ raginama šalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas TV programas 3

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) kreipėsi į „Google“, prašydama pašalinti iš „Google Play...

Rinkodara
2022.03.23
G. Landsbergis: daugiau Rusijoje veikusių žiniasklaidos priemonių svarsto, ar kurtis Lietuvoje

Laisvosios Europos Radijui/Laisvės radijui (RFE/RL) paskelbus apie Vilniuje atidaromą biurą, užsienio reikalų...

Rinkodara
2022.03.18
Rusija blokavo virtinę užsienio tinklalapių, įskaitant estų „Postimees“

Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“, paprašius Generalinei prokuratūrai, trečiadienį...

Rinkodara
2022.03.16
Vasarį Lietuvos informacinėje erdvėje 365 dezinformacijos atvejai 2

Vasarį Lietuvos informacinėje erdvėje užfiksuoti 365 dezinformacijos bruožų turėję atvejai. Jų buvo 218...

Rinkodara
2022.03.12
Šiaurės Europos laikraščiai žada skelbti naujienas rusų kalba

Trys didžiausi Šiaurės Europos laikraščiai ketvirtadienį pranešė, kad vers savo naujienas į rusų kalbą,...

Rinkodara
2022.03.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku