Savivaldybė kreipėsi į Statybų inspekciją dėl „Vingio apartamentų“ daugiabučio

Sostinės savivaldybė kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją dėl daugiabučio Vingio apartamentai Naujamiestyje statybų.
Anot savivaldybės, jai dvejonių sukėlė pastato architektūriniai sprendimai ir proporcijos, nes namas iškilo kitoks nei numatyta techniniame projekte, kuriam išduotas statybos leidimas.
Architektūros įstatymas suteikia mums teisę ir pareigą įvertinti kontekstą. Jį analizuojame tvirtindami projektavimo užduotis, numatydami specialiuosius architektūrinius reikalavimus. O tada vystytojai nepaiso suderintų techninio projekto sprendinių, paneigia tai, kas buvo aptarta ne tik su savivaldybe, bet ir pristatyta visuomenei, stato ne tai, kas buvo nurodyta statybos dokumentuose, pranešime teigia Mindaugas Pakalnis, sostinės vyriausiasis architektas.
Pasak jo, S. Konarskio g. 6A iškilęs pastatas gerokai aukštesnis, pakeista stogo ir langų konfigūracija, galimai padaryti pakeitimai skaidant pirmąjį aukštą.
Pakeitimai niekaip nedera su įstatyme numatytais kokybiškos architektūros kriterijais. Statytojas nesikreipė į savivaldybę ir neinformavo visuomenės apie keičiamus projekto sprendinius, teigia M. Pakalnis.


Prieš J. Vienožinskio dailės mokyklą, vietoje apleisto medinio pastato iškilusį daugiabučio projektą plėtojo bendrovė Vingio apartamentai, projektinius pasiūlymus ir techninį projektą rengė architektas Remigijus Putinas, ir architektų biuro Architectura Humana.
Gauti Igno Stanislovaičio, bendrovės Vingio apartamentai vadovo ir savininko, komentaro VŽ kol kas nepavyko jis telefonu neatsiliepė.
Anot savivaldybės, pagal techninį projektą, namas turėjo būti 3 aukštų su antresole, 15,6 m aukščio. Jame numatyti 8 butai ir 2 komercinės patalpos pirmame aukšte.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti