Žvėryno renesansas: rajonas kaip magnetas traukia investicijas

Publikuota: 2019-09-16

Statistiškai apskaičiuota, kad žmogus per savo gyvenimą net 235 dienas stovi įvairiose eilėse ar kamščiuose. Vilniečiai puikiai suvokia šią problemą ir rytais, ir po darbo, kai tenka valandomis stovėti kamščiuose, kol pasiekia namus. Tačiau galima išvengti laiko švaistymo, būti įvykių epicentre bei gyventi viename gražiausių Vilniaus rajonų. Jau šių metų pabaigoje savo laiką ir gyvenamąją vietą vertinantys naujakuriai gali įsikurti A+ energetinės klasės daugiabutyje „Žvėryno vakarai“.

„Nors niekas negali garantuoti tobulo gyvenimo visur ir visada, padarėme viską, kad gyvenimas „Žvėryno vakaruose“ būtų kaip tik toks“, – taip apie projektą atsiliepia jo architektas Algirdas Kaušpėdas.

nuotrauka::1 right

Nekilnojamojo turto ekspertų duomenimis, prognozuojama, kad prabangaus turto pardavimų dalis 2019 m. gali sudaryti apie 30% visų pirminės rinkos pardavimų, o kainos sostinėje toliau augs 3–5%. Nenuostabu, kad šio segmento pirkėjai daug dėmesio skiria ne tik būsto vietai, bet ir išskirtinei kokybei bei vertina miesto vaizdus, atsiveriančius pro namų langus. Todėl metai iš metų sostinėje patraukliausi išlieka Žvėryno, senamiesčio ir Užupio rajonai.

Kas lemia gerą vietą?

„Vieta, vieta, vieta“ – tai mantra, kurią girdime iš NT ekspertų lūpų. „Gera vieta“ skirtingiems žmonėms gali reikšti skirtingus dalykus, tačiau yra ir objektyvių veiksnių, lemiančių būsto vertę bei likvidumą. Žvėrynas prieš šimtą metų buvo labai atkampus rajonas, jame buvo 12 gatvių ir 150 namų, o dar anksčiau čia buvo tikrasis žvėrinčius, iš ko ir kilo pavadinimas. Dabar tai –  tarsi atskiras miestelis sostinės centre.

nuotrauka::2 left

Be vargo per kelias minutes pėstute, dviračiu ar paspirtuku galima pasiekti didžiausius miesto prekybos („Europa“, „Panorama“, CUP), sporto, pramogų ir verslo centrus, švietimo ir mokslo, sveikatos priežiūros įstaigas. Šalia Neries upės 160 ha plote įsikūręs ir Vingio parkas – mėgstamiausia vilniečių pasivaikščiojimų, pasivažinėjimų dviračiais ar riedučiais vieta. Maža to, Saltoniškėse besiformuojančio verslo centrų rajone numatytos pėsčiųjų ir dviratininkų tilto statybos. Šio tilto dėka senamiestis taps ranka pasiekiamas, todėl būsimas statinys turės įtakos ne tik susisiekimo kokybei bei greičiui, bet, tikėtina, teigiamai paveiks ir NT kainas.

Apgalvoti ir patrauklūs sprendimai

Mūsų visuomenėje įprasta, kad būsto likvidumas, kuriam didelę reikšmę turi rajono prestižas, yra pamatinis kriterijus, į kurį daugiausiai atsižvelgiama perkant nekilnojamąjį turtą. Įsigyjant nuosavą būstą apie jį reikėtų galvoti ne tik kaip apie patrauklią investiciją, bet ir užtikrinti, kad jis yra patogi vieta gyvenimui. Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „VALOR LT“ kartu su „Veikmės statyba“ statomą „Žvėryno vakarų“ daugiabutį būtų galima pavadinti gamtos lizdu miesto žmogui, bandant rasti harmoniją tarp inovatyvumo ir natūralumo. Siekiant, kad ne žmogus tarnautų namams, o namai tarnautų žmogui, kiekviename bute įrengiama „Protingojo namo“ sistema, leisianti išmaniai, vos vienu mygtuko paspaudimu, valdyti namus iš bet kurios pasaulio vietos.

nuotrauka:: 3 right

Kiekviename bute taip pat įrengta rekuperacinė sistema, kuri ne tik garantuoja gryną orą būste, bet tuo pačiu grąžina šalinamo oro drėgmę. Kaštus sumažinti ir ekologišką gyvenseną skatinti padės ant pastato stogo esanti saulės jėgainė, kurioje sugeneruota elektros energija aprūpins bendrąsias namo erdves. Elektromobilių vairuotojai turės galimybę juos pasikrauti namų kieme, o paspirtukų ir dviračių savininkai savo transporto priemones galės palikti rakinamoje saugykloje.

Atgaiva sielai ir akims

Žvėryną būtų galima vadinti gamtos oze, mat XX a. pradžioje jis buvo formuotas kaip kurortinis priemiestis: čia buvo vandens gydyklos, maudyklos su mineraliniais vandenimis, pirtys. Negana to, vertingas medinės architektūros paveldas, įtrauktas į Kultūros vertybių registrą traukte traukia akį.

Projekto teritorijoje išliks čia stūksanti, ne vieną šimtmetį skaičiuojančių medžių alėja, kuri žemesnių aukštų gyventojams leis pasijusti tarsi miško apsuptyje. Aukščiau esančių butų gyventojams pro namų langus ir nuo stogo terasos atsivers įspūdinga sostinės panorama: Gedimino pilis ir Trijų kryžių kalnas, Konstitucijos pr. dangoraižiai ir sakurų sodas, Neris bei modernistinis „Green Hall“ kompleksas, Televizijos bokštas ir jaukūs senamiesčio stogai. Panoramą pietrytinėje namo pusėje papildys netrukus tolumoje iškilsiantis išskirtinis MO muziejų projektavusio Danielio Libeskindo dangoraižis, kurį ketinama baigti iki 2020 m.

Kaimynystėje – inovacijų plėtra

Žvėrynas neabejotinai asocijuojasi su prestižiniu gyvenamuoju rajonu. Tačiau istorija čia puikiai dera su šiandiena: minėta mažaaukšte medine statyba, augalijos ir medžių gausa pasižyminti teritorija tarp T. Narbuto g. ir Neries upės yra skirta gyvenimui, o tarp T. Narbuto ir Ukmergės, Saltoniškių bei Geležinio Vilko g., šalia prekybos centro „Panorama“, jau 15 metų verda kitoks gyvenimas. Čia statomi biurai, verslo centrai, štai telekomunikacijos sprendimų bendrovė „Teltonika“ planuoja sklype Saltoniškių g. 14 rekonstruoti esamą pastatą ir sukurti naujų biuro erdvių. Taip pat ketinama statyti A+ energetinės klasės 6 aukštų verslo centrą Ukmergės g. 126, o dešiniajame Neries krante, tarp Nacionalinės dailės galerijos ir šalia daugiafunkcinio „Forum Palace“ centro jau kitąmet veikti pradės nauja SEB banko būstinė.

Be to, Žvėryne buvo įrengta ir viena iš pirmųjų „Telia“ 5G ryšio stočių, mat čia – didelė verslo centrų koncentracija, kurioje itin sparčiai auga informacinių technologijų potencialas, kuriasi startuolių bei mokslininkų bendruomenės. Negana to, sostinės valdžia šiuo metu įgyvendina paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu ketinama rekonstruoti T. Narbuto ir Saltoniškių g. Taip bus užtikrinta, kad beveik 105 ha plote besikaupiantis lietaus vanduo pateks į nuotekų tinklus ir nebetvindys gatvių. Reikėtų pažymėti, kad šis rekonstrukcijos projektas šiemet buvo paskelbtas geriausiu Lietuvos inžinerinių tinklų BIM projektu.

Nors vertingu rajonu Žvėrynas buvo laikomas tiek praeityje, tiek dabar, atsižvelgiant į ambicingus plėtotojų užmojus ir renesansišką rajono kilimą, akivaizdu, kad būtent ateityje Žvėrynas taps vertingesnis nei kada nors anksčiau.

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
 Talino tvirtovės „Batareinaja“ pirkėjas ketina ją paversti daugiafunkciniu centru

Carinės Rusijos laikų tvirtovės „Batareinaja“ („Patarei“) Estijos sostinėje vienintelis potencialus pirkėjas...

14:40
„WeWork“ atleidžia 2.400 darbuotojų

JAV bendradarbystės centrų kompanija „WeWork“ išdalino atleidimo lapelius 2.400 darbuotojų. Tokia būdu...

Vadyba
13:38
Teismas: Vilniaus valdžia turi atlyginti 0,5 mln. Eur žalos valstybei

Vilniaus valdžia ir savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ turi atlyginti daugiau nei 0,5...

13:23
Susisiekimo ministerija sieks stabdyti tik Kauno ir Klaipėdos paštų pardavimą 1

Susisiekimo ministerija sieks stabdyti Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pastatų pardavimą, Vilniaus pašto...

12:55
Rengia konsultacijas dėl Šv. Jokūbo ligoninės architektūrinio projekto 1

Architektūrinį konkursą buvusios Šv. Jokūbo ligoninės konversijos projektui rengti laimėjusi studija vykdo...

12:30
Sostinės Kalnėnuose planuoja statyti parduotuvę

Vilniaus Kalnėnų mikrorajone, Rasų seniūnijoje, planuojamos 4.300 kv. m ploto parduotuvės statybos.  

12:23
Naujos Panevėžio autobusų stoties projektą miestui dovanoja „Baltisches Haus“

Panevėžio miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį atvėrė galimybę miestui pasirašyti sutartį dėl naujos...

11:15
Pakoregavo Vilniaus Centro poliklinikos naujo korpuso projektą 4

Pakoreguotas ir iš naujo viešinamas sostinės Centro poliklinikos planuojamas naujas korpusas.

10:26
Bankrutavusios „Geotermos“ turtas parduodamas už 5,95 mln. Eur

Bankrutavusios Klaipėdos šilumos gamybos įmonės „Geoterma“ administratorius paskelbė įmonės turto varžytines.

10:10
Sostinės Pilaitėje suplanavo laidojimo namus 

Vilniaus Pilaitės seniūnijoje, Karveliškių kapinių link vedančioje Čekoniškių gatvėje, ketinama statyti...

10:03
Klaipėdos savivaldybė svarsto pirkti centrinio pašto pastatą, prašo stabdyti aukcioną 4

Klaipėdos savivaldybė prašo Lietuvos pašto stabdyti Klaipėdos centrinio pašto pastatų aukcioną ir skelbia,...

Statyba ir NT
2019.11.21
Saulės jėgainės ant stogo norintys gyventojai užvertė verslą užsakymais Premium

Kurį laiką į saulės energiją labiau investuodavo entuziastai, norintys pagelbėti pasauliui, o,...

Gazelė
2019.11.21
„Eika Real Estate Fund“ įsigijo 5.700 kv. m ploto verslo centrą Vilniuje 1

Investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ už 5,8 mln.

Statyba ir NT
2019.11.21
Konkurencija toliau smukdo tinklinių viešbučių rodiklius Premium 1

Vilniuje smarkiai išaugusi naujų kambarių pasiūla toliau mažėjimo linkme koreguoja tarptautiniams tinklams...

Paslaugos
2019.11.21
Vilniaus Perkūnkiemyje darželiui statyti perimama privati žemė

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) pradeda procedūras, reikalingas visuomenės poreikiams perimti privačius žemės...

Statyba ir NT
2019.11.21
Žalieji pastatai – neišvengiamybė, iš kurios galima išpešti naudos Premium

„Aplinkai draugiški pastatai Europos Sąjungoje bus reglamentuojami teisės aktais ir tai yra...

Statyba ir NT
2019.11.21
Bankrutuoja statybų bendrovė „Magirnis“ Premium

Vilniuje registruotai statybų UAB „Magirnis“, vykdžiusiai generalinės rangos, pastatų renovacijos ir...

Statyba ir NT
2019.11.20
Per 6 metus ketinama rekonstruoti kelią nuo Marijampolės iki pasienio 9

Šiandien Vyriausybė pritarė daugiau nei 40 km ilgio magistralinio kelio „Via Baltica“ A5...

Tyrimas: kasmet vis daugiau gyventojų nori renovuoti savo daugiabutį Verslo tribūna

Daugiau nei trys ketvirtadaliai arba 77 proc. Lietuvos gyventojų, gyvenančių daugiabučiuose, pastatytuose iki...

Statyba ir NT
2019.11.20
Kodėl bankai tokie konservatyvūs statybos įmonių atžvilgiu

Lietuvos banko (LB) vertinimu, šalyje veikiantys komerciniai bankai į statybos įmonių kreditavimą žvelgia...

Statyba ir NT
2019.11.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau