Grįžti į nacionalinio stadiono lenktynes norinti įmonė pateikė savo viziją
FOTOGALERIJA Vilniaus nacionalinio stadiono vizija (19 nuotr.)
Į koncesijos konkursą nacionaliniam stadionui statyti norinti grįžti UAB Vilniaus nacionalinis stadionas ketvirtadienį pristatė savo komplekso preliminarią viziją. Tarp rangovų kelios kompanijos, anksčiau taip pat norėjusios dalyvauti konkurse. Reikiamus milijonus žadama užsitikrinti bankiniu ir investicinių fondų finansavimu.
Konkurso komisijai buvo pateikta komplekso koncepcija. O iki šių metų pabaigos Vilniaus nacionalinis stadionas turi pateikti informaciją, kad atitinka konkurso kvalifikacinius reikalavimus. Tarp jų ir tai, ar potencialus koncesininkas turi rangovą bei lėšų darbams atlikti. Tik tada bus nuspręsta, ar šis pasiūlymas gali dalyvauti tolimesnėse darybose dėl koncesijos, kuriose jau dalyvauja koncernui Icor priklausanti AB Axis Industries su partneriais.
Savivaldybė ir Vyriausybė už darbus atsiskaitys per dvejus metus, kai jie bus visiškai baigti.
Spalio pabaigoje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę priimti preliminarų Vilniaus nacionalinio stadiono pasiūlymą ir jį įvertinus nuspręsti, ar bendrovė atitinka sąlygas toliau dalyvauti konkurse. Įmonė iš konkurso buvo pašalinta dėl to, kad laiku nepateikė pasiūlymo per elektroninę viešųjų pirkimų sistemą, o dokumentus išsiuntė paštu.
Patys žada investuoti beveik 5 mln. Eur
Vilniaus nacionalinis stadionas komisijai vertinti pateikė pasiūlymą, kurio vertė 77,8 mln. Eur. 73,1 mln. Eur šios sumos darbams pagal koncesijos sutartį atlikti, 4,786 mln. Eur ketina investuoti pati bendrovė. Taigi savivaldybės ir valstybės būtų prašoma sumokėti 73,1 mln. Eur.
Kito konkurse dalyvaujančio konsorciumo, vedamo Axis Industries, pasiūlymas siekia 79,9 mln. Eur.
Vilniaus nacionalinis stadionas siūlo pastatyti 23.050 kv. m stadioną su maždaug 17.000 vietų, jo danga būtų hibridinė. T. y. iš dalies natūrali, iš dalies dirbtinė. Taip part sutvarkyti 22 ha ploto sklypą.
Komplekse taip pat numatomas apie 60.600 kv. m ploto neformalaus ugdymo centras: multifunkcinė salė 13-ai sporto šakų su 400 persirengimo vietų, taip pat meninės gimnastikos, imtynių, bokso ir fizinio pasirengimo salės.
Lauke planuojama įrengti 46.300 kv. m ploto sporto aikštynų lengvajai atletikai ir futbolui.
Teritorijoje planuojama pastatyti 7.900 kv. m ploto darželį 300 vaikų, 2.200 kv. m biblioteką, 1.800 kv. m muziejų, olimpinių standartų 8 takelių 50 m ilgio baseiną, laipiojimo centrą, bendruomenės erdvę su amfiteatru, o komplekso teritorijoje įrengti bėgimo takus.
Mūsų pasiūlymas sukuria didesnę naudą miestui ir bendruomenei, sako Renatas Načajus, Vilniaus nacionalinio stadiono vadovas. Mūsų pasiūlyme didesnis stadionas, turime galimybę išplėsti. Taip pat baseinas, rekreacinės zonos, bėgiojimo takai žvelgiame į kompleksą kiek plačiau. Tai mūsų privalumai. Ir mes siūlome pigesnį sprendimą.
Vilniaus nacionalinio stadiono vizijoje vietos palikta ir oro gondolai, kuria nuo miesto centrinės dalies būtų galima pakilti į komplekso teritoriją Šeškinėje. Tiesa, šiam įrenginiui ryžtą turėtų išreikšti savivaldybė jis papildomai kainuotų bent 3 mln. Eur.
Mūsų noras dalyvauti normalioje konkurencinėje kovoje. Tegu laimi stipriausias. Jei nematysime pažeidimų proceso eigoje, be jokios abejonės, stabdymo dėl stabdymo nedarysime, sako p. Načajus. Tiesa, jis pabrėžia esantis įsitikinęs, kad jo bendrovė kvalifikacinius reikalavimus atitinka, todėl dabartiniu etapu koncesijos komisija dėl to jos pašalinti neturėtų.
Vis dėlto, jei komisija bendrovę pripažintų neatitinkančia kvalifikacinių reikalavimų, p. Načajus tikina esantis pasirengęs skųstis teismui.
videoklipas::1
Tarp subrangovų dalyvauti nenorintis Budimex
Bendrovės teigimu, projekto subrangovais pasirinktos šios bendrovės: KAYI Insaat Sanayi ve Ticaret, UAB Fima, UAB Elsis TS, Budimex ir Stadion Amsterdam.
nuotrauka::2left
Turkų KAYI Insaat Sanayi ve Ticaret šiuo metu Kaune rekonstruoja S. Dariaus ir S. Girėno stadioną, Vilniuje yra stačiusi prekybos centrą Ozas. Ji pati pradiniuose etapuose norėjo dalyvauti nacionalinio stadiono koncesijos konkurse, tačiau nepavyko, nes neįrodė tinkamos kvalifikacijos. Anot p. Načajaus, bendrovė tiesiog nespėjo pristatyti visų reikalingų sertifikatų, juos gavo per vėlai. Tačiau, vadovo teigimu, tai neužkerta kelio turkų kompanijai tapti subrangove, nes galiausiai ji taip ir nebuvo pateikusi paraiškos dalyvauti koncesijos konkurse.
Konkurse iš pradžių dalyvauti norėjo ir lenkų Budimex, tačiau vėliau šios minties atsisakė. Anksčiau Budimex atstovai BNS paneigė, kad bus subrangovai Vilniaus nacionalinio stadiono projekte.
Renatas Načajus, Vilniaus nacionalinio stadiono vadovas, spaudos konferencijoje teigė, kad iš Budimex yra gautas raštas apie atsisakymą bendradarbiauti. Tačiau, jo teigimu, bendrovė negali vienašališkai nutraukti jau pasirašytos sutarties.
Mes turime sutartį (su Budimex VŽ), kurioje numatyta, kad jie negali nutraukti sutarties, o turi įvykdyti užsakomosios institucijos (savivaldybės VŽ) užsakymą ir jį besąlygiškai vykdyti ne mūsų, o institucijos naudai. Budimex vienašališkai atsitraukti negali. Todėl esame nusimatę keletą rangovų, kurie dubliuoja Budimex, vien juo savo kvalifikacijoje nesiremiame, tikina p. Načajus.
Projekto architektai studija AV Archilab, projektavimo įmonė ORK Baltic bei Amsterdam Arena.
Neatskleidžia, kaip užtikrins paskolas
Paklaustas, kaip įmonė žada užtikrinti projekto finansavimą, p. Načajus sako, kad bus pasitelktas investicinių fondų ir užsienio bankų finansavimas, bus remiamasi subrangovų pajėgumais.
Garantijas turime, tačiau, kol neturime laimėjimo fakto, tol (paskolų VŽ) sutarčių pasirašyti negalime. Preliminarius įsipareigojimus finansuoti mūsų siūlomus sprendinius turime, kalba p. Načajus.
Jo teigimu, visas finansavimas bus užtikrintas skolintomis lėšomis. VŽ paklaustas, kas garantuos už bankų paskolas, turint omenyje, kad Vilniaus nacionalinis stadionas neturi turto, p. Načajus sakė, jog tai kol kas konfidenciali informacija.
Tai komercinės sąlygos, kurių aš atskleisti negaliu. Tai konfidencialus susitarimas su investuotoju kuo laiduojame, kuo dengiame tą paskolą. Laimėjimo atveju, be abejo, atskleisime visus susitarimus, aiškina p. Načajus.
Buvo susidomėjęs BaltCap
nuotrauka::3right
VŽ paklaustas, ar daugiafunkcio komplekso finansavimu buvo susidomėjęs didžiausias privataus kapitalo fondų valdytojas Baltijos šalyse BaltCap, p. Načajus tai patvirtino.
Jis pradinėje stadijoje buvo išreiškęs norą dalyvauti, vėliau dėl, sakykim, projekto sudėtingumo ir besikeičiančios situacijos toliau projekte neplanuoja dalyvauti, sakė p. Načajus.
Jis taip pat patvirtino, kad Vilniaus nacionalinis stadionas projektui finansuoti galvojo išleisti obligacijas. Tiesa, palyginti nedidelę dalį kelis milijonus.
Tai buvo pirminis planas. Šiame etape esame užsitikrinę keletą finansavimo šaltinių, manome, kad obligacijų gal ir neprireiks išleisti, svarsto bendrovės vadovas.
Kam priklauso verslas
Registrų centro duomenimis, 2016-ųjų pabaigoje įkurtą Vilniaus nacionalinį stadioną valdo UAB Nacionalinio stadiono operatorius ir UAB Naudos virsmas.
nuotrauka::4left
2017-ųjų rugsėjį įkurtas Nacionalinio stadiono operatorius priklauso Vitalijui Vasiliauskui ir p. Načajui. Pirmasis buvo Lietuvos olimpinio fondo vadovas, šiuo metu eina direktoriaus pareigas Lietuvos olimpinių federacijų asociacijoje ir užima prezidento postą Lietuvos tūkstantmečio Rotary klube.
Ponas Načajus, Registrų centro duomenimis, šiuo metu taip pat eina direktoriaus pareigas Nacionalinio stadiono operatoriuje, yra vadovavęs Vilniaus Compensos koncertų salei, Žalgirio arenos renginių organizavimui.
2016 m. gegužę įkurto Naudos virsmo vienintelė akcininkė Anelė Irutė Brusokienė, verslininko Vyto Brusoko mama. Jis eina Naudos virsmo direktoriaus pareigas, su partneriu Birštone atidarė kompleksą Vytautas Mineral SPA. Kita p. Brusokienei priklausanti ir p. Brusoko vadovaujama UAB Sveikatos kurortas Birštone suplanavo išplėtoti Sportininkų ir aktyvių žmonių testavimo ir reabilitacijos centrą.
Ponas Brusokas taip pat vadovauja įmonėms Birštono projektas, Danėja, Green Birštonas ir Gitena, rodo Registrų centro duomenys.
Kitą pasiūlymą nacionaliniam stadionui ir sporto kompleksui yra pateikęs įmonių konsorciumas, sudarytas iš koncernui Icor priklausančios Axis Industries, taip pat Venetus Capital, Kauno arenos, tarptautinės architektų kompanijos Populous ir lietuvių bendrovės Cloud architektai. Šio konsorciumo pasiūlymas 79,9 mln. Eur.
nuotrauka::1
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti