Pristatytas nacionalinio stadiono projektas: savivaldybė tęs derybas tik su „Icor“ bendrove

AB Axis Industries konsorciumas, vienintelis koncesijos konkurse likęs dalyvis, pristatė savo pasiūlymą projekto komisijai ir yra kviečiamas dalyvauti kitame etape.
Vilniaus savivaldybėje 5 bendrovių atstovai pateikė jungtinį preliminarų daugiafunkcio komplekso ir nacionalinio futbolo stadiono pasiūlymą, skelbiama konsorciumo išplatintame pranešime.
Miesto administracija oficialiai patvirtino, kad šis konsorciumas lieka vieninteliu koncesijos konkurso dalyviu, kuris kviečiamas dalyvauti tolesnėse derybose.
Savo ruožtu UAB Vilniaus nacionalinis stadionas, pašalintas antrasis konkurso dalyvis, žada rankų nenuleisti.
Architektas iš JK
Be UAB koncerno Icor grupei priklausančios statybų ir inžinerijos bendrovės Axis Industries, konsorciumą sudaro projekto finansuotoja UAB Venetus Capital ir komplekso valdymo konsultantė UAB Kauno arena, bendradarbiaujančios su UAB Cloud architektai ir pasauline arenose ir stadionuose besispecializuojančia architektūros bendrove Populous.
Pasiūlymą pristato šios bendrovės architektas iš Jungtinės Karalystės Damonas Lavelle.
Kaip jau skelbta anksčiau, kompanijos siūlo 25 metų trukmės viešosios ir privačios partnerystės projektą įgyvendinti už 79,9 mln. Eur.
Konsorciumas pajėgus daugiafunkcį kompleksą suprojektuoti per vienerius metus, pastatyti per dvejus ir dar 22 metus užtikrinti kokybiškas operavimo paslaugas, teigiama pranešime.
Paties 15.000 žiūrovų talpinančio futbolo stadiono kaina siekia 33,8 mln. Eur. Likusi projekto suma skirta kitiems objektams atviroms futbolo aikštelėms, lengvosios atletikos stadionui, sporto ir kultūros centrams, muziejui, vaikų darželiui.
Teritorija šalia prekybos centro Akropolis, kurioje išsidėstytų kompleksas, yra 22 ha ploto.
Pagal reikalavimus
Didžiausias teritorijos pastatas, be stadiono, būtų 56.000 kv. m ploto neformaliojo ugdymo centras. Jame numatytos 6 krepšinio aikštelės, rankinio ir futbolo salės, kurių bendras plotas 7.000 kv. m. Dar 1.700 kv. m užims meninės ir sportinės gimnastikos, 500 kv. m bokso, imtynių ir fizinio pasirengimo salės. Pastate bus ir 1.100 kv. m ploto administracinės patalpos.
Šalia numatyta įrengti UEFA reikalavimus atitinkančias tris futbolo aikštes, kurių bendras plotas sudarys 32.000 kv. metrų. Greta bus IAAF reikalavimus atitinkantis lengvosios atletikos stadionas su 3.000 sėdimų vietų žiūrovams. Šio stadiono plotas 14.000 kv. m. Šių sporto objektų statybai numatyta skirti 16,4 mln. Eur.
300 vaikų talpinantis vaikų darželis užims 3.700 kv. m, jo kaina 3,6 mln. Eur. Teritorijoje taip pat turėtų būti 1.600 kv. m kultūros centras ir biblioteka su 1.500 dalyvių talpinančiomis konferencijų salėmis. Šiam objektui numatyta 4,6 mln. Eur.
1.500 kv. m ploto sporto muziejus turės 10 salių, jo kaina 4,2 mln. Eur.
Bendrai infrastruktūrai įrengti numatyta 11 mln. Eur, kitoms būtinos išlaidoms apie 3,2 mln. Eur.
Liko vienas dalyvis
Prieš savaitę Axis Industries konsorciumas liko vieninteliu konkurso dalyviu.
Kaip VŽ rašė, komisija, prižiūrinti nacionalinio stadiono konkursą, atmetė Vilniaus nacionalinio stadiono pasiūlymą dėl neatitikimo formaliems kriterijams.
Bendrovė konkurso paraišką pateikė voke prieš pat terminą, tad jos pasiūlymas atmestas, nes sąlygose buvo numatyta tik elektroninio pateikimo galimybė.
Vilniaus nacionalinis stadionas žada sprendimą skųsti.
Nors praėjusią savaitę savivaldybės atstovai situacijos nekomentavo, antradienį oficialiai patvirtinta, kad antrojo dalyvio pasiūlymas nebus svarstomas.
Po Komisijos vertinimo, projekto reikalavimus atitikęs dalyvis yra kviečiamas dalyvauti kitame etape, kurio metu turės parengti ir pateikti jau išsamius projekto pasiūlymus: Daugiafunkcio komplekso detalizuotą urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą. Šis pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos su potencialiu stadiono statytoju. Koncesijos sutarties pasirašymas, įvykus deryboms ir parengus paraišką ES finansavimui gauti, numatytas 2019 metų vasarą, teigiama pranešime.
Pasak Vilniaus administracijos atstovų, savivaldybė laikosi nuomonės, kad Vilniaus nacionalinio stadiono pasiūlymas konkursui buvo pateiktas.
Tačiau darbo grupę konsultuojantys Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertai, taip pat Viešųjų pirkimų tarnyba pateikė kitokią nuomonę, rašoma pranešime.
Savivaldybė tai aptarė tiek su projekto partneriais, tiek konsultantais, ir visi jie laikosi nuomonės, jog antrasis konkurso dalyvis Vilniaus nacionalinis stadionas pažeidė konkurso sąlygas ir negali keliauti į kitą konkurso etapą, teigiama jame.
Daugiafunkcio centro komisija, kuri atsakinga už šio konkurso priežiūrą, sudaro savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento, Vidaus reikalų ministerijos nariai, VšĮ Investuok Lietuvoje ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertai.
Nepalanki išeitis
Vilniaus nacionalinis stadionas taip pat išplatino pranešimą, kuriame teigia, jog šiuo metu dėl komisijos sprendimo yra ruošiama pretenzija.
Jei sulauksime neigiamo komisijos atsakymo, šis bus skundžiamas teismui. Skundžiamas komisijos sprendimas yra grindžiamas VPT ir CPVA neigiamomis išvadomis, kurių turinys mums iki šiol nėra atskleistas, nors beveik prieš savaitę prašėme komisijos kaip įmanoma skubiau pateikti mums šiuos dokumentus, kad rengdami skundą galėtumėme tinkamai atsakyti į juose išdėstytus motyvus, cituojamas Renatas Načajus, bendrovės vadovas.
Vienas dalyvis nacionalinės reikšmės infrastruktūrinio projekto konkurse tikrai nėra išeitis, palankiausia visuomenei. Šiame etape buvo teikiami tik preliminarūs neįpareigojantys pasiūlymai, kuriuos tolimesniame etape reikės detalizuoti. Vadinasi, iškart panaikinus bet kokią galimą konkurenciją, komisija ne tik atsisako viešų diskusijų, koks projektas yra aktualus lietuviams bei kaip racionaliausiai panaudoti valstybės lėšas, bet ir įrodo nekreipianti dėmesio į kokybišką pasiūlymo turinį, dėsto jis.
Anot p. Načajaus, Vilniaus nacionalinio stadiono pasiūlymas ne tik pigesnis, bet ir vertingesnis.
Mes siūlome ne tik erdvesnį 16.700 vietų stadioną, bet ir olimpinius standartus atitinkantį 50 m ilgio baseiną, kasdieniam miestiečių naudojimui pritaikytas viešąsias urbanistines erdves. Taip pat numatytos apšildytos VIP, žiniasklaidos, komercinio ir technologinio komercinio aukšto tribūnos. Stadiono sporto technologinei daliai skiriama 1 900 kv. m, komercinei daliai 2 400 kv. m, nacionaliniam sporto muziejui 1 900 kv. m, dėsto verslininkas.
Vilniaus nacionalinio stadiono pasiūlymas parengtas konsultuojantis su Amsterdam Arena, bendrovė numačiusi subrangovais pasitelkti Turkijos Kayi Insaat, kuri, be kita ko, statė Vilniaus Ozo prekybos centrą. Pasiūlymo kaina siekia 77,9 mln. Eur.
Konkurso rengėjų numatytos investicijos į daugiafunkcį kompleksą 73,1 mln. Eur be PVM, iš jų ES lėšos 33,6 mln. Eur, savivaldybės lėšos 2,9 mln. Eur, valstybės biudžeto lėšos 36,6 mln. Eur.
Numatoma, kad koncesijos sutartis su konkurso laimėtoju truktų 25 metus, ją planuojama pasirašyti 2019 m.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti