Londone prasidėjo Vimbldonas – be Federerio, rusų ir baltarusių

Londone, prestižinio Anglijos teniso ir kroketo klubo (angl. All England Lawn Tennis and Croquet Club) kortuose, birželio 27 d. prasidėjo 135-asis Didžiojo kirčio turnyras.
Turnyro atidarymo dieną žaidė britai Andy Murray'us ir Emma Raducanu, trečioji pasaulio raketė Novakas Djokovicius ir 19-metis ispanas Carlosas Alcarazas.
Panašu, kad Didžiojo kirčio turnyras grįžta į senas vėžes: 2020 m. jis buvo atšauktas dėl pandemijos, pernai žiūrovų vietų skaičius buvo ribojamas, o bilietai parduodami tik internetu; dabar gi, likus kelioms dienoms iki varžybų pradžios, prie įėjimo į aikštę nusidriekė tradicinė eilė. Ištikimiausi varžybų gerbėjai, kaip buvo pratę dešimtis metų, prie kortų atvyko praėjusio šeštadienio vakarą ir stovyklavo ten kelias naktis.
Visgi akistatos su šių dienų realybe neišvengta, šiemet Vimbldonas sulaukė kritikos dėl organizatorių sprendimo uždrausti turnyre žaisti daugiau nei dešimčiai Baltarusijos ir Rusijos sportininkų, įskaitant pirmąją pasaulio raketę Daniilą Medvedevą ir šeštąją Ariną Sobolenko.
Kad ir kaip kontroversiška būtų, dėl šio draudimo tarptautinės teniso asociacijos ATP (vyrų) ir WTA (moterų) šiemet išbraukė Vimbldoną iš reitingo taškų skaičiavimo sistemos, skiriamus žaidėjams už pergales kiekviename rate.
Galima prisiminti, jog praėjus kelioms dienoms nuo Rusijos invazijos į Ukrainą Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) rekomendavo sporto federacijoms neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose dėl varžybų apsaugos ir dalyvių saugumo, tačiau ATP ir WTA šios rekomendacijos nesilaiko.
Įdomi detalė grįžtant prie pandemijos: kadaise Vimbldonas buvo Britanijos ekonominės galios, tiksliau Sičio, sinonimas. Pasak Financial Times, 2020 m. jis tapo pavyzdinis dėl kitos priežasties. Klubas atskleidė, kad nuo 2003 m. SARS protrūkio jis draudėsi nuo pandemijos.
Per 17 m. draudimo įmokų suma siekė 26 mln. GBP, o kai turnyras turėjo būti atšauktas dėl kovido protrūkio, klubui buvo išmokėta 174 mln. GBP dydžio draudimo išmoka. Visos kitos organizacijos apgailestavo, kad nebuvo tokios apdairios.
Žvaigždžių rokiruotės
Šveicarijos tenisininkas Rogeris Federeris, rekordiškai daug kartų aštuonis, laimėjęs Vimbldono turnyrą, šiemet jame nedalyvaus dėl kelio traumos. Pernai 40-metis Federeris trijuose setuose pralaimėjo lenkui Hubertui Hurkacziui ir nepateko į pusfinalį.
Tačiau intrigų netruks: šiemet Vimbldone vėl dalyvauja 23-jų Didžiojo kirčio titulų laimėtoja Serena Williams, praleidusi didžiąją dalį sezono rungtynių. Pernai ji pasitraukė pirmajame rate (Williams žaidė su baltaruse Aleksandra Sosnovič), kai paslydusi patyrė pakinklinės sausgyslės traumą.
Nežinojau, nei kada, nei kaip grįšiu į kortus. Vimbldonas graži vieta, gera vėl čia būti, sportininkę cituoja BBC.
Serbijos tenisininkas Novakas Djokovicius šiemet sieks pakartoti pernykštę pergalę ir laimėti 22-ąjį Didžiojo kirčio turnyrą. Pergalės atveju, jis susilygins su Rafaeliu Nadaliu, kuris dabar turi 22 titulus.
Pirmosios pergalės
Pirmosios turnyro kovos prasidėjo vakar, birželio 27 d. 19-metė Emma Raducanu, viena iš didžiausių britų teniso žvaigždžių, pernai laimėjusi atvirąjį JAV čempionatą (US Open), nugalėjo belgę Alison Van Uytvanck.
Naujoji ispanų teniso žvaigždė Carlosas Alcarazas įveikė vokietį Janą-Lennardą Struffą.
Dukart Vimbldono turnyro nugalėtojas, 35-erių britas Andy Murray'us mače su australu Jamesu Duckworthu iškovojo pirmąjį tašką.
Vis dar manau, kad jis yra vienas pavojingiausių žaidėjų ant žolės Vimbldone apie Murray'ų sakė Australijos tenisininkas Nickas Kyriosas. Kol jis yra geros formos, nenorėčiau jo ten matyti.
Pasak BBC, šiemet vieneto varžybose dalyvaus 17 Didžiosios Britanijos tenisininkų daugiausiai nuo 2001 m.
Antradienį, birželio 28 d., Ričardas Berankis žais su Samu Querrey (JAV).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti