Kas tai? Eksperto įžvalgos

Kaune kuriamas aviacijos specialistų rengimo klasteris

Publikuota: 2018-05-18

Aviacijos inžinierių ir orlaivių techninio aptarnavimo specialistų trūkumas – didėjanti problema ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl licencijuoti aviacijos inžinieriai bei specialistai turi puikias perspektyvas siekti tarptautinės karjeros. Kauno technologijos universitetas (KTU), Kauno technikos kolegija (KTK) ir Kauno technikos profesinio mokymo centras (KTPMC) šią savaitę pasirašė ketinimų protokolą, siekdami įkurti Kauno regiono aviacijos specialistų rengimo klasterį.

Pagrindinis tikslas – konsoliduoti pastangas, rengiant specialistus aviacijos sektoriui, ir pritraukti investuotojus bei išlaikyti jau veikiančias įmones Kauno regione.

Stipriam aviacijos pramonės klasterio plėtojimui reikšmingą įtaką turi licencijuoti aviacijos techninės priežiūros specialistai. Jiems rengti reikalinga Europos aviacijos saugos agentūros (angl. European Aviation Safety Agency, EASA) reglamento reikalavimus atitinkanti techninės priežiūros mokymo organizacija, kuri glaudžiai bendradarbiautų su regione veikiančiomis konkurencingomis techninės priežiūros institucijomis.

Šiuo metu EASA reikalavimus atitinkančios mokymo organizacijos Lietuvoje nėra. Šiuo ketinimų protokolu KTU, KTK ir KTPMC planuoja tokią mokymo instituciją įkurti ir užtikrinti, kad sutelkti ištekliai būtų naudojami partnerių studijų bei mokymo kokybei gerinti, studentų, moksleivių ir klausytojų poreikiams tenkinti.

„Aviacijos sektoriui labai svarbūs licencijuoti specialistai, nes dirbantieji šioje srityje privalo būti aukštos kvalifikacijos ir suprasti savo darbo atsakomybę bei pasekmes. Šių specialistų rengimo procesas labai griežtai reglamentuotas ir nėra paprasta jį užtikrinti. Šiandien ketinimų protokolą pasirašiusios organizacijos supranta, kad tikslinga vienyti pajėgas ir rengti aukščiausios kvalifikacijos aviacijos srities specialistus darbo rinkai“, – sako KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas Andrius Vilkauskas.

Verslui – palanki aplinka, absolventams – perspektyvos

Pasak VšĮ „Investuok Lietuvoje“ investicijų plėtros direktoriaus Gedimino Koryznos, aviacijos specialistų rengimo klasteris leis efektyviai išnaudoti trijų švietimo institucijų kompetencijas rengiant EASA reikalavimus atitinkančius specialistus.

Neabejojama, jog šis žingsnis yra būtinas, siekiant regione ir Lietuvoje kurti išskirtinę aviacijos verslo aplinką bei aukštą pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas. Ketinimų protokolą pasirašę partneriai siekia ne tik sutelkti išteklius – plėtoti klasterizuotą aviacijos specialistų rengimo praktinio mokymo centrą, bet ir pritraukti investuotojus į Kauno regioną bei sudaryti palankias sąlygas čia jau dirbančioms įmonėms.

„Ėmėmės iniciatyvos į vieną klasterį suburti tris skirtingo lygmens švietimo institucijas: universitetą, kolegiją ir profesinio rengimo centrą. Glaudžiau bendradarbiaudami, įveiklindami ir stiprindami technologinę bazę, tyrimų infrastruktūrą, skatindami intensyvesnius patirties, žinių mainus, siekiame Kaune sukurti aviacijos sektoriaus kompetencijų židinį, aplink kurį telktųsi verslas, įtraukiantis į regioną ir šalį naujus investuotojus.

Vis dėlto, svarbu suprasti, kad tik vienos pusės iniciatyvumo tikrai nepakaks, o sėkmingų rezultatų pasiekti pavyks tik tuomet, kai visos grandys – mokslas, verslas ir valdžios institucijos – dirbs kartu“, – pabrėžia KTU l.e.p. rektorė Jurgita Šiugždinienė.

Padės pritraukti investuotojus

Partnerystės nauda įsitikinęs ir KTK direktorius Nerijus Varnas: „Labai smagu, kad ši idėja gimė ir yra vystoma Kaune, švietimo įstaigos jungia pajėgas ir rodo pavyzdį, kalbasi su verslu, įmonėmis, kurios investuoja ir dirba Kauno regione. Neabejoju, kad klasteris, kurį planuojame įkurti, kurs didelę pridėtinę vertę tiek mūsų atstovaujamoms mokslo institucijoms, tiek įmonėms, vystančioms savo veiklą, taip pat regionui, siekiant pritraukti investuotojus aviacijos srityje“.

Pasak KTPMC direktoriaus Pauliaus Čepo, partneriai yra pasiryžę kurti palankią profesinio rengimo, studijų, verslo ir pramonės aplinką: „Kaunas apdovanotas unikaliomis sąlygomis aviacijos sektoriaus vystymui. Turime oro uostą, Laisvąją ekonominę zoną, mokslo institucijas, daug kitų resursų, kurie gali užtikrinti sėkmingą šio sektoriaus paslaugų paketo vystymą – ne tik orlaivių remontą bei aptarnavimą, bet ir inovacijas, mokslo ir verslo sinergiją“.

Galimybė lyderiauti regione

„Europoje labai trūksta orlaivių aptarnavimo ir inžinerijos specialistų. Oro linijų atstovai, atsakingi už orlaivių aptarnavimą, nuolat pabrėžia, kad steigs naujus aptarnavimo centrus ten, kur telksis talentai, todėl Lietuva turi puikią progą ugdyti kompetencijas šioje srityje ir užimti lyderės poziciją regione, pritraukdama naujus orlaivių aptarnavimo projektus.

Mokymo įstaigų kryptingas bendradarbiavimas, ženkliai augantis stojančiųjų skaičius neabejotinai padeda pateikti galimus sprendimus įmonėms. Žinoma, investuotojų pritraukimas neatsiejamas ir nuo infrastruktūros vystymo“, – pabrėžia G. Koryzna.

Pasak jo, investuotojams pasiūlius abu elementus, Kaunas dar labiau įtvirtins aviacijos industrijos lyderio poziciją Baltijos šalių regione. „Jau šiuo metu Kaunas išsiskiria pritrauktomis investicijomis į orlaivių remonto industriją, taip pat lietuviško kapitalo orlaivių gamybos, remonto, pilotų mokymo įmonių įvairove“.

Ketinimų protokolą pasirašiusios organizacijos siekia sudaryti vieningą sistemą, kuri aviacijos sektoriui rengtų reikalingus specialistus. KTU vykdo aviacijos, aeronautikos ir kitų sričių inžinerijos studijas, KTK kviečia rinktis orlaivių mechanizmų techninio eksploatavimo studijas, o KTPMC rengiami orlaivių mechanikai.

nuotrauka::1

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kaune kuriamas aviacijos specialistų rengimo klasteris Rėmėjo turinys 4

Aviacijos inžinierių ir orlaivių techninio aptarnavimo specialistų trūkumas – didėjanti problema ne tik...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.18
IT įmonės Kaune talentingus programuotojus pastebi jau gimnazijos klasėje Rėmėjo turinys 1

Kaunas sulaukia vis daugiau užsienio investuotojų dėmesio. Žmogiškąjį kapitalą – Kaune ugdomus talentus ir...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.17
KTU absolventė laužo stereotipus: baigė inžinerijos studijas ir sėkmingai projektuoja Stambule Rėmėjo turinys

Ar vis dar egzistuoja „vyriškos“ ir „moteriškos“ specialybės? Ar projektuoti pastatus, jų inžinerines...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.16
Verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimas: kokiomis priemonėmis jį sustiprinti? Rėmėjo turinys

Viešojoje erdvėje vis daugiau kalbama apie aukštųjų mokyklų ir verslo bei pramonės bendradarbiavimą ir jo...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.15
Iššūkis patenkinti investuotojų lūkesčius: specialistus rengiančių universitetų vaidmuo – esminis Rėmėjo turinys 2

Tokioms didžiulėms gamybos įmonėms kaip „Hella“, „Continental“ ir „Hollister“ nusprendus investuoti Kaune,...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.14
LSA prezidentas D. Gedvilas: „Lietuviai statybų sektoriuje vertinami dėl technologinio išprusimo“ Rėmėjo turinys

Praėjusiais metais Lietuvoje augo ne tik šalyje atliktų statybos darbų vertė, bet ir eksportas į užsienio...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.11
Į studijų procesus verslo įmonės įsitraukia ne tik dėl specialistų poreikio: mums rūpi ateitis Rėmėjo turinys 1

Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės prie studijų kokybės gerinimo prisideda ne tik universitetuose...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.10
KTU absolventai: už mokyklos sienų – neišnaudojamas jaunosios kartos ugdymo potencialas Rėmėjo turinys

Svarbų vaidmenį ugdant jaunąją kartą – lavinant  reikiamus gebėjimus bei kuriant palankią aplinką vaikų...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.08
Nuo Parkinsono ligos gydymo iki medžiagų 3D spausdintuvams – verslo įmonės įvertino ir apdovanojo jaunuosius išradėjus Rėmėjo turinys

Rankų drebulį mažinantis kamuoliukas, anglies juosta šildomos pirštinės, prietaisas, padedantis akliesiems...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.07
Vien kurti naujas technologijas nepakanka, reikia jas greitai diegti į rinką Rėmėjo turinys 2

Nors per pastaruosius kelerius metus Lietuva ženkliai pakilo inovacijų švieslentėje, pagal inovacijų...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.04

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau