Kas tai? Eksperto įžvalgos

IT įmonės Kaune talentingus programuotojus pastebi jau gimnazijos klasėje

Publikuota: 2018-05-17

Kaunas sulaukia vis daugiau užsienio investuotojų dėmesio. Žmogiškąjį kapitalą – Kaune ugdomus talentus ir sėkmingai dirbančius specialistus – investuotojai vadina vienu didžiausių miesto privalumų. Todėl Laikinojoje sostinėje veikiantys tarptautinių įmonių biurai atveria praktikos galimybes ne tik studentams, bet ir gimnazijos mokiniams. Galimybę vasarą atlikti praktiką garsiose IT įmonėse aktyviai išnaudoja Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos auklėtiniai.

KTU gimnazijos mokinys Arminas Tomaševičius teigia, kad tvirti programavimo pagrindai atveria IT įmonių duris ne tik Lietuvoje – vaikinas vasaros praktiką atliko „LucidVR“ įmonėje JAV Silicio slėnyje. A. Tomaševičius įsijungė į tarptautinę profesionalų komandą ir sulaukė labai gerų atsiliepimų iš kolegų.

„KTU gimnazijos sustiprinto informacinių technologijų (IT) mokymo klasė man suteikė žinių ir pasitikėjimo savimi. Todėl ryžausi savo jėgas išbandyti JAV ir man pavyko“, – tvirtina abiturientas, baigiantis sustiprinto informacinių technologijų (IT) mokymo klasę, kurią gimnazija įsteigė kartu su KTU ir bendrove „Bentley Systems“. Iš viso šią klasę šiemet baigia 26 gimnazijos auklėtiniai.

Bendrovės „Bentley Systems“ žmogiškųjų išteklių vadovė Rytų Europoje Girėnė Ščiukaitė sako, kad ryšys su KTU gimnazija užsimezgė iš karto, kai Kaune buvo atidarytas kompanijos biuras. „IT sritimi besidominčius KTU gimnazijos mokinius pakvietėme į atvirų durų dieną. Gimnazistai kvietimą priėmė entuziastingai – per susitikimą jie ne tik susipažino su įmone, bet ir atliko praktines užduotis, leidžiančias perprasti mūsų darbuotojų kasdienį darbą“, – pasakoja G. Ščiukaitė.

Pasak žmogiškųjų išteklių vadovės, į savo biurą Kaune bendrovė gimnazistus praktikai priima kiekvieną vasarą. Mokiniai savo energija, noru ir žiniomis dažnai nustebina savo mentorius, kompanijos darbuotojus, atsakingus už jaunųjų kolegų tobulėjimą. Sustiprinto IT mokymo klasės nariai nebijo iššūkių, greitai perpranta užduočių sąlygas, įsijungia į komandos darbą.

nuotrauka::2 right

„Galimybę atlikti praktiką įmonėje suteikiame ir IT srities studentams, ir KTU gimnazijos auklėtiniams. Visi jie įsilieja į realių projektų komandas – dirba kartu su profesionalais. Taip jaunuoliai įgyja puikią progą pagilinti programavimo žinias, pritaikyti teoriją sprendžiant praktines problemas. Jie pamato, kaip kuriami itin dideli IT produktai, kaip veikia tarptautinė įmonė. „Bentley Systems“ komandoje praleistas laikas gimnazistams padeda suprasti, kokia gali būti jų ateities karjera“, – dėsto G. Ščiukaitė.

Pasak jos, bendradarbiaudama su KTU gimnazija įmonė skatina susidomėjimą tiksliųjų mokslų profesijomis ir džiaugiasi galėdama prisidėti prie jaunosios kartos programuotojų ugdymo.

„Sustiprintą informatikos mokymo klasę šiemet renkame jau trečius metus iš eilės. Akivaizdu, kad vaikinai ir merginos aktyviai domisi IT srities galimybėmis, mąsto apie karjerą šioje srityje. Manau, kad gimnazija, universitetas ir IT technologijų verslo lyderiai kuria sinergijos procesą, atskleidžiantį Lietuvos potencialą kurti aukštos pridėtinės vertės produktus“, – teigia KTU gimnazijos direktorius Tomas Kivaras. Direktoriaus teigimu, gimnazijoje dirbantys KTU dėstytojai suteikia mokiniams dalykinių gebėjimų, o verslo pasaulis supažindina su karjeros galimybėmis.

T. Kivaras pabrėžia, kad priėmimas į sustiprinto IT mokymo klasę yra atviras – registruotis ir dalyvauti konkurse į šią klasę gali mokiniai iš visos Lietuvos. Sustiprinto informatikos mokymo klasė KTU gimnazijoje yra skirta į trečią klasę žengiantiems gimnazistams (vienuoliktokams). Stojamieji egzaminai į sustiprinto IT mokymo KTUG klasę ir į laisvas III gimnazijos klasės vietas vyks birželio 6 dieną.

Gimnazistus informatikos mokantis KTU Informatikos fakulteto multimedijos inžinerijos katedros lektorius Kęstutis Simonavičius sako, kad norėdami patekti į KTU gimnaziją, mokiniai turi įveikti dviejų pakopų atranką: išlaikyti atrankos testus, o pasirinkę informatikos pamokas aukštesniu lygiu – pakliūti į reitinguojamą sąrašą pagal turimas žinias ir gebėjimus. Sustiprinto informatikos mokymo klasėje mokiniai kas savaitę turi po 4 informatikos ir 2 IT pasirenkamųjų modulių pamokas. Taip pat jiems dėstoma ir sustiprinta matematika.

nuotrauka::1 right

KTU Informatikos fakulteto dekanas Eduardas Bareiša akcentuoja, kad bendri gimnazijos ir universiteto projektai su tokiomis įmonėmis kaip „Bentley Systems“ ir „NFQ Technologies“ leidžia jaunuoliams pažinti IT sektorių iš vidaus, perprasti organizacijų struktūrą ir darbo principus.

Pasak E. Bareišos, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų paklausa darbo rinkoje yra labai didelė. „Iki 2020 metų įmonėms Lietuvoje papildomai reikės apie 15 tūkst. IRT specialistų. Beveik 30 proc. šių specialistų bus programuotojai. Akivaizdu, kad Lietuvos aukštosioms mokykloms tai yra rimtas iššūkis. Be universitetų ir informacinių technologijų įmonių sklandaus bendradarbiavimo tai praktiškai neišsprendžiamas uždavinys“, – pabrėžia E. Bareiša.

Dekano teigimu, KTU gimnazijos partnerystė su IT bendrovėmis ne tik atveria galimybes jauniesiems talentams, bet ir stiprina Kauno pozicijas IT srities investuotojų akyse.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
IT įmonės Kaune talentingus programuotojus pastebi jau gimnazijos klasėje Rėmėjo turinys 1

Kaunas sulaukia vis daugiau užsienio investuotojų dėmesio. Žmogiškąjį kapitalą – Kaune ugdomus talentus ir...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.17
KTU absolventė laužo stereotipus: baigė inžinerijos studijas ir sėkmingai projektuoja Stambule Rėmėjo turinys

Ar vis dar egzistuoja „vyriškos“ ir „moteriškos“ specialybės? Ar projektuoti pastatus, jų inžinerines...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.16
Verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimas: kokiomis priemonėmis jį sustiprinti? Rėmėjo turinys

Viešojoje erdvėje vis daugiau kalbama apie aukštųjų mokyklų ir verslo bei pramonės bendradarbiavimą ir jo...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.15
Iššūkis patenkinti investuotojų lūkesčius: specialistus rengiančių universitetų vaidmuo – esminis Rėmėjo turinys 2

Tokioms didžiulėms gamybos įmonėms kaip „Hella“, „Continental“ ir „Hollister“ nusprendus investuoti Kaune,...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.14
LSA prezidentas D. Gedvilas: „Lietuviai statybų sektoriuje vertinami dėl technologinio išprusimo“ Rėmėjo turinys

Praėjusiais metais Lietuvoje augo ne tik šalyje atliktų statybos darbų vertė, bet ir eksportas į užsienio...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.11
Į studijų procesus verslo įmonės įsitraukia ne tik dėl specialistų poreikio: mums rūpi ateitis Rėmėjo turinys 1

Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės prie studijų kokybės gerinimo prisideda ne tik universitetuose...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.10
KTU absolventai: už mokyklos sienų – neišnaudojamas jaunosios kartos ugdymo potencialas Rėmėjo turinys

Svarbų vaidmenį ugdant jaunąją kartą – lavinant  reikiamus gebėjimus bei kuriant palankią aplinką vaikų...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.08
Nuo Parkinsono ligos gydymo iki medžiagų 3D spausdintuvams – verslo įmonės įvertino ir apdovanojo jaunuosius išradėjus Rėmėjo turinys

Rankų drebulį mažinantis kamuoliukas, anglies juosta šildomos pirštinės, prietaisas, padedantis akliesiems...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.07
Vien kurti naujas technologijas nepakanka, reikia jas greitai diegti į rinką Rėmėjo turinys 2

Nors per pastaruosius kelerius metus Lietuva ženkliai pakilo inovacijų švieslentėje, pagal inovacijų...

KTU Mokslas Verslas
2018.05.04
ECIU: aukštojo mokslo ateitis – vienas europinis diplomas Rėmėjo turinys

Vilniuje ir Kaune balandį vyko Europos inovatyvių universitetų konsorciumo (ECIU), vienijančio universitetus...

KTU Mokslas Verslas
2018.04.26

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau