Kas tai? Eksperto įžvalgos

Mažiau yra daugiau: ar šis posakis galioja renkantis IT tiekėją?

Reklama publikuota: 2022-04-21
„Blue Bridge“ pardavimų vadovas Gintautas Bazys.
svg svg
„Blue Bridge“ pardavimų vadovas Gintautas Bazys.

Jau kurį laiką visose industrijose stebima tendencija mažinti tiekėjų skaičių taip bandant minimalizuoti jų administravimo kaštus ir gauti palankiausius pasiūlymus. Ne išimtis ir IT paslaugos – ypač dėl kvalifikuotų IT specialistų trūkumo. Vis tik gali pasirodyti, kad iki šiol ekonomiškai naudingiausia pirkimo objektą išskaidyti dalimis, nes tai padidina konkurenciją tarp tiekėjų.

Tad koks būdas iš tikrųjų yra naudingiausias klientui ir kokios naudos  bei rizikos atsiranda, pasirinkus vieną IT tiekėją visiems darbams, savo įžvalgomis dalijasi  „Blue Bridge“ pardavimų vadovas Gintautas Bazys.

Į kainą reikėtų įskaičiuoti ir koordinavimo kaštus

Kaip pastebi G. Bazys, įsigijus IT paslaugas iš skirtingų tiekėjų džiaugsmą dėl žemesnių kainų gali aptemdyti jau darbų pradžia.

„Dešimt skirtingų tiekėjų – dešimt skirtingų nuomonių. Kai kurie iš mūsų susiduria su panašia situacija remontuodami savo namus: kiekvienas meistras turi savo know-how ir skuba nurodyti ankstesnių meistrų klaidas. Jeigu patys nesame remonto ar statybų specialistai, galime tik spėlioti, kuris meistras yra teisus ir pasirinko geriausią būdą atlikti darbus. Labai panašus procesas vyksta kalbant ir apie IT paslaugas iš skirtingų tiekėjų. Neturėdamas bendro IT architektūros vaizdo, detaliai nežinodamas, kaip veikia su jų paslaugomis nesusijusios IT infrastruktūros dalys, kiekvienas tiekėjas siūlo tai, kas iš jo perspektyvos atrodo geriausia ir neretai – naudingiausia jam pačiam“, – pastebi pašnekovas ir priduria, kad su šiuo aspektu glaudžiai susijęs ir kitas – IT ūkio saugumo bei tvarumo klausimas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Visa fizinė bei programinė įranga turi savo gyvavimo ciklus, o IT kompleksiškumas nuolat auga. Keičiasi ir kritinės svarbos aplikacijos, naudojamos organizacijose. Tai reiškia, kad neturint patyrusios ir įvairios IT komandos, galima atsidurti užburtame rate ir nuolat gesinti gaisrus užuot investavus į tai, kas iš tikrųjų atsipirks. Galiausiai, kibernetinis saugumas šiandien taip pat turi būti visų IT projektų dalimi, o kai kuriais atvejais – net tokių projektų kataliztoriumi. Saugumas organizacijoj neapsiriboja tik specializuotų saugumo sprendimų diegimu, ir tai svarbu atsiminti imantis bet kokių IT projektų“, – pastebi pašnekovas.

Tik užsakytų darbų atlikimas ar IT strategijos įgyvendinimas?

Kitas aspektas, kurį reikėtų apsvarstyti renkantis IT tiekėjų skaičių, tai tokio bendradarbiavimo ilgalaikė nauda. Visą laiką dirbant su vienu IT partneriu susikurti ilgalaikę ir nuoseklią įmonės IT strategiją yra realiau, nei bandyti ją įgyvendinti su skirtingais tiekėjais, atliekančiais daug mažesnių specializuotų darbų.

 „Su „savo“ IT tiekėju galima būtų kalbėtis ne tik apie trumpalaikius tikslus, bet ir įtraukti jį į verslo strateginių tikslų kūrimą. Drauge galima ieškoti, kaip ir kokie IT sprendimai sukurtų pridėtinę vertę kliento galutiniams naudotojams, padidintų įmonės konkurencingumą bei optimizuotų kaštus. Dirbant su keliais skirtingais tiekėjais tokie ilgalaikiai ir dažnai patiems IT tiekėjams nelabai apsimokantys tikslai yra kur kas sunkiau įgyvendinami“, – pasakoja G. Bazys.

Stipresnės pozicijos derantis dėl kainos

Galiausiai, vienas akivaizdžiausių argumentų rinktis vieną tiekėją įsigyjant įvairias IT paslaugas – tai masto ekonomija. „Dešimt skirtingų tiekėjų – tai dešimt skirtingų sutarčių bei derinimų, daugybė administracinio darbo, transportavimo kaštų, koordinavimo valandų“,– pastebi pašnekovas ir priduria, kad net pasiryžus investuoti papildomas pastangas į kelių tiekėjų administravimą, galima prarasti galimybę gauti geresnę fizinės ar programinės įrangos kainą, dėl kurios su gamintojais dažniausiai derasi pats tiekėjas.

„Kuo didesnis užsakymas, tuo IT paslaugų tiekėjas gali pasiūlyti konkurencingesnę kainą. Taip yra ne tik todėl, kad masto ekonomija veikia jo organizacijoje, bet ir todėl, kad toks tiekėjas derybose dėl  įrangos, licencijų ir t. t. su gamintojais, gali turėti geresnes sąlygas ir išsiderėti klientui naudingiausią kainą. Natūralu, kad kuo mažesnis užsakymas, tuo jis gali būti brangesnis, ir atvirkščiai“, – pasakoja G. Bazys.

Tarp rizikų – ir nepakankamas IT paslaugų krepšelis

Kaip pastebi „Blue Bridge“ pardavimų vadovas, darbas su vienu IT tiekėju prie visų IT projektų, vis tik turi savo rizikas, kurias reikia įvertinti. Kone svarbiausias iš jų – nepakankamas IT paslaugų krepšelis arba siauresnė tiekėjo specializacija.

„Prieš renkantis IT tiekėją, svarbu įvertinti, kokio pločio yra paslaugų bei technologijų krepšelis. Akivaizdu, kad šiuo atveju, kuo daugiau paslaugų – tuo geriau, nes tai reiškia ir didelę įvairių IT kompetencijų komandą, sinergijos tarp įvairių skyrių galimybę. Tik turint įvairaus profilio specialistus „po vienu stogu“ galima sukonstruoti patį tinkamiausią sprendimą pagal kliento norus iš produktų ir paslaugų krepšelio, ar esant poreikiui sukurti papildomas paslaugas“, – komentuoja pašnekovas.

Jis pastebi, kad kai kada tiekėjai reaguodami į rinkos poreikį patys vysto naujas paslaugas: „Tai jau kelis kartus įvyko ir „Blue Bridge“ istorijoje. Vieni pirmųjų rinkoje pristatėme debesijos paslaugas, pernai – duomenų valdymo bei tęstines saugumo operacijų centro (SOC) paslaugas. Šiuo metu vystome didelio kiekio duomenų valdymo paslaugas. Visos šios naujos kategorijos atsirado artimai dirbant su ilgamečiais partneriais ir matant šių paslaugų poreikį rinkoje. Galime teigti, kad prisidedami prie savo partnerių strateginių tikslų įgyvendinimo, jų verslo sėkmės, kartu augame ir mes, kurdami naujas paslaugas.“

Kaip rinktis skirtingų sričių IT paslaugas?

Tuo atveju, jeigu dairomasi skirtingų sričių IT paslaugų, pavyzdžiui, ne tik IT infrastruktūros priežiūros, bet ir programavimo darbų, ir nėra galimybės jų įsigyti iš vieno tiekėjo, verta pasirinkti IT partnerį, kuris bus vedlys koordinuojant kitą įmonę.

„Iš „Blue Bridge“ patirties žinome, kad jeigu klientas pasitiki mūsų darbo standartais ir reikalavimais, jis patikės mums ir subrangovų atranką, ir jų tolimesnių darbų koordinavimą. Turime atvejų, kai klientui padedame koordinuoti ir vidinę IT komandą, konsultuojame ją įvairiais klausimais ir drauge įgyvendiname IT strategiją. Svarbu pažymėti, kad tokiu atveju didelę įtaką turi pasitikėjimas ir ilgalaikis bendradarbiavimas. Atiduoti nepažįstamam IT tiekėjui visus savo IT ūkio vystymo klausimus gali būti išties rizikinga“, – neslepia „Blue Bridge“ atstovas.

Galiausiai, nesirinkti darbo tik su vienu IT tiekėju gali paskatinti ir nuogąstavimai, kad dabartinį tiekėją bus sunku pakeisti nauju.

„Tai iš tiesų yra svarbus aspektas, todėl su tiekėju reikėtų įsivertinti ne tik lūkesčius, rizikas, darbų apimtis, bet ir tai, ką ir kaip tiekėjas  perduos, jei lūkesčiai nepasiteisins. Žinoma, visuomet tikimės ilgalaikės partnerystės, bet partnerystės santykiai turi būti grindžiami abipusiu pasitikėjimu. Pirmiausia – susitarimų laikymusi, pažadų vykdymu, profesionaliu darbu ir nuolatiniu pridėtinės vertės kūrimu“, – pasakoja G. Bazys ir pastebi, kad pasirinkus patikimą IT tiekėją ir atsisveikinimas su juo bus paprastesnis: „Perduoti jau sudėliotą visą IT ūkio vaizdą iš vienų rankų į kitas yra lengviau.“

Tiekėjas turi ne tik mokėti, bet ir norėti spręsti jūsų problemas

Apibendrindamas darbo su vienu IT tiekėju rizikas ir naudas, pašnekovas pabrėžia, kad svarbiausias darbo su vienu tiekėju privalumas – galimybė nuosekliai vystyti savo įmonės plėtrą, išvengiant visų su IT kylančių iššūkių.

„Iš įmonių, kurios samdosi kelis tiekėjus ne taip retai girdime, kad iškilus netikėtai problemai arba naujam poreikiui, jis mėtomas kaip karšta bulvė. Tiekėjai gūžčioja pečiais ir sako, kad tai – ne jų kompetencijoje, kad tokių specialistų jie neturi ir t. t. Klientas iš esmės išsiunčiamas pats spręsti savo problemas, daryti naujas atrankas tam tikrai paslaugai ir t. t. Todėl patarčiau ieškoti tiekėjo, kuriam būtų svarbios visos jūsų problemos, kad ir kokios būtų, ir kuris turėtų nusiteikimo ir ryžto ieškoti papildomų pajėgumų arba savo organizacijos viduje, arba – už jos ribų, taip išvaduodamas jus nuo papildomų rūpesčių.“

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Internetu valdomos biuro erdvės: Lietuvoje įrengtas trečias toks verslo centras Verslo tribūna

Pastarasiais metais sparčiai augant verslo centrų statyboms, biurų modernizavimo sprendimai tapo itin...

Miškininkystės sektoriuje – inovacijų ir šiuolaikinių technologijų proveržis Verslo tribūna

Šiuolaikinės technologijos ir inovacijos skverbiasi į visus miškininkystės sektoriaus veiklos procesus – nuo...

Mažiau yra daugiau: ar šis posakis galioja renkantis IT tiekėją? Verslo tribūna 1

Jau kurį laiką visose industrijose stebima tendencija mažinti tiekėjų skaičių taip bandant minimalizuoti jų...

Išmani Lietuva
2022.04.21
„Tele2“ pradeda tiekti komercinį šviesolaidinį internetą

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pranešė baigusi šviesolaidinio interneto bandymų etapą – paslauga bus...

Inovacijos
2022.04.19
Lietuvių neuromokslininkų startuoliui „Cambridge Phenotyping“ – 610.000 Eur investicija 1

Lietuvių mokslininkų Julijos Krupič ir Mariaus Baužos UAB „Cambridge Phenotyping“, kurianti tyrimų metu...

Inovacijos
2022.04.19
Į Lietuvą ateina dar viena stambi baltarusiška IT kompanija Premium 3

Registrų centro duomenys rodo, kad UAB „IBA Lithuania“ užregistruota balandžio pradžioje, jos akcininkė yra...

Inovacijos
2022.04.19
„Tesonet“ įkūrėjai vienu vienaragiu neapsiribos – bus dar bent 2 Premium

„Nord Security“ – ne vienintelis iš „Tesonet“ akceleratoriaus išaugęs Lietuvos vienaragis, jų bus ir daugiau,...

Inovacijos
2022.04.15
Šiaulių bankas skolina 18 mln. Eur inovacijų centro statybai

Šiaulių bankas finansuos sostinės Visorių informacinių technologijų parke statomo modernaus inovacijų ir...

Rinkos
2022.04.14
„Kriptokeityklų rojus“ Lietuvoje skatina griežtesnę priežiūrą, tačiau persistengti nesunku Premium

Lietuvoje gausiai kuriantis kriptovaliutų keitykloms, imamasi stiprinti šios veiklos reguliavimą. Baiminamasi...

Rinkos
2022.04.14
IT bendrovė „Raydiant“ Vilniuje atidaro padalinį, planuoja samdyti 130 darbuotojų

JAV bendrovė „Raydiant“, siūlanti programinę įrangą, kuri leidžia valdyti prekybos vietose esančių TV ekranų...

Inovacijos
2022.04.14
Naujojo vienaragio įkūrėjai – apie investiciją, verslą ir nestandartinius sprendimus Premium 3

Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas, pirmą išorės investiciją pritraukusios kibernetinio saugumo bendrovės...

Inovacijos
2022.04.14
Kaune – naujas investuotojas

Didžiosios Britanijos garso sistemų kūrėja ir gamintoja „Amina Technologies“ paskelbė apie planus per antrinę...

Pramonė
2022.04.14
Iki 2030 metų Lietuvos startuolių ekosistemą tikimasi išauginti bent 3 kartus

Lietuvos startuolių ekosistemos dalyviai, institucijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė Lietuvos...

Inovacijos
2022.04.13
„Telia“ investicijos į varinį tinklą – per 10 mln. Eur

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ pranešė užbaigusi ketverius metus trukusį varinio tinklo, kuriuo tiekiamas...

Inovacijos
2022.04.13
Estijos startuolis „Montonio Finance“ pritraukė 11 mln. Eur, plečia komandą Vilniuje

Baltijos šalyse veikiantis Estijos e. komercijos atsiskaitymų sprendimų startuolis „Montonio Finance“...

Gazelė
2022.04.12
„Kilo Health“ į sveikatos technologijų startuolį „Pulsetto“ investuoja 500.000 Eur

Streso valdymo ir miego kokybės gerinimo technologiją kurianti UAB „Pulsetto“ praneša sutarusi dėl 0,5 mln.

Inovacijos
2022.04.12
Statybos inspektoriai pažeidimus nustatė dronu

Valstybinė teritorijų ir statybos inspekcija savavališkų statybų reidui pasitelkė droną.

Statyba ir NT
2022.04.12
NT startuolis „Pingin.Space“ iš P. Narbuto įsigijo „Flanco“ intelektinę nuosavybę 1

Lietuviško kapitalo nekilnojamojo turto (NT) startuolis „Pingin.Space“ (UAB „Gigsis“) įsigijo biuro erdvių...

Inovacijos
2022.04.11
Ačiū, Genute, – dabar kurs vieną didžiausių technologijų miestelių Europoje Premium 13

Startuolių ekosistema pastarosiomis dienomis gyvena puikiomis nuotaikomis: užauginę antrąjį Lietuvos...

Statyba ir NT
2022.04.11
KTU mokslininkų išradimas padės ligonius diagnozuoti namuose

Mokslininkai įsitikinę, kad artimiausiu metu medikai galės konsultuoti pacientus jų namuose, pasitelkdami...

Gazelė
2022.04.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku