Reguliuotojų spaudimas pribaigė 20 mlrd. USD „Adobe“ ir „Figma“ sandorį

Bendrame pranešime kompanijos teigė nematančios aiškaus kelio gauti reikiamus reguliacinius patvirtinimus iš Europos Komisijos (EK) bei Jungtinės Karalystės Konkurencijos ir rinkų tarnybos (CMA).
„Adobe“ ir „Figma“ griežtai nesutinka su reguliuotojų išvadomis, bet mes tikime, kad geriausia abiem šalims į priekį judėti atskirai vienai nuo kitos, – pirmadienį išplatintame pranešime sakė Shantanu Narayenas, „Adobe“ vadovas ir valdybos pirmininkas.
Dylanas Fieldas, „Figma“ bendraįkūrėjas ir vadovas, taip pat teigė esąs nusivylęs nutrūkusiu sandoriu.
Pranešime „Adobe“ teigia, kad kompanijų pasirašytame susitarime dėl įsigijimo nutraukimo numatyta, kad už sandorio žlugimą „Adobe“ sumokės „Figmai“ nenurodomo dydžio piniginę kompensaciją.
VŽ primena, kad didžiausia pasaulyje vaizdo programinės įrangos gamintoja „Adobe“ apie ketinimą už maždaug 20 mlrd. USD įsigyti „Figmą“ paskelbė 2022 m. rugsėjį.
Dalis stebėtojų teigė, kad „Adobe“ tokiu būdu bando „išjungti“ augantį konkurentą bei stebėjosi didele sandorio kaina, kuri siekė net apie 50 kartų daugiau nei „Figma“ pasikartojančios metinės pajamos (angl. annual recurring revenue).
„Figma“ grafikos dizainerių bendruomenėje dažnai vertinama už savo įrankių paprastumą, ko dažnai pritrūksta „Adobe“ įrankiams.
Šiemet įtarimų dėl sandorio naudos kilo visiems pagrindiniams rinkos reguliuotojams: JAV Teisingumo departamentui, EK bei Jungtinės Karalystės CMA. Jie baiminosi, kad „Adobei“ įsigijus „Figmą“, sumažėtų konkurencija dizaino programinės įrangos srityje.