Sukčiai pernai kriptovaliutomis pasisavino rekordinius 14 mlrd. USD

Vagišiai 2021 m. kriptovaliutomis pasisavino 14 mlrd. USD. Rekordinėms vagysčių apimtims įtakos turėjo ir decentralizuotų finansų (DeFi) industrijos augimas.
Bendri žmonių ir įmonių nuostoliai, susiję su kriptovaliutų apgavystėmis ir vagystėms, pernai didėjo 79%, šią savaitę skelbė tyrimų bendrovė Chainalysis.
Apgavystės (angl. scams) buvo dažniausiais praėjusių metų su kriptovaliutomis susijęs nusikaltimas. Antroje vietoje vagystės, kuriomis dažniausiai buvo taikomasi į su kriptovaliutomis susijusius verslus.
Pasak tyrimo autorių, didelė dalis apgavysčių ir vagysčių buvo susiję su DeFi protokolais.
DeFi yra viena įdomiausių kriptovaliutų ekosistemos dalių, suteikianti dideles galimybes verslininkams ir kriptovaliutų naudotojams. Tačiau DeFi nepavyks išnaudoti viso potencialo, jei decentralizacija, kuri DeFi industriją paverčia dinamiška, leis masines apgaules ir vagystes, CNBC cituoja Chainalysis tyrimą.
DeFi yra sparčiai augantis kriptorinkos sektorius, kuris eliminuoja finansų tarpininkus kaip bankai. Decentralizuotuose finansuose bankai ir teisininkai pakeičiami protokolais, vadinamais išmaniaisiais kontraktais.
Šie kontraktai automatiškai įvykdo kontrakto sąlygą, kai abi pusės įgyvendina savo įsipareigojimus, todėl vartotojai atlikti tam tikras finansines operacijas, pavyzdžiui, skolinti ar skolintis pinigus, gali be trečiųjų šalių.
Chainalysis tegimu, DeFi transakcijų skaičius pernai augo 912%. Tyrėjai taip pat atkreipia dėmesį, kad ši nauja ekosistema susiduria su iššūkiais.
Vienas iš jų yra pažeidžiamumai programinės įrangos kode, kuriuos aptinka ir išnaudoja kibernetiniai nusikaltėliai.
Prisidengė Squid Game vardu
Kriptovaliutų vagysčių apimtys pernai per metus augo 516% - iš viso per 2021 m. pavogta 3,2 mlrd. USD vertės kriptovaliutų.
Tuo metu nuostoliai iš apgavysčių padidėjo 82% iki 7,8 mlrd. USD. Daugiau nei 2,8 mlrd. USD iš jų pasisavinta per apgaulingas schemas, vadinamas rug pulls. Jų metu sukčiai išplatina žetonus ir su gautais pinigais pradingsta.
Vienas daugiausiai pasaulio žiniasklaidos dėmesio pernai susilaukusių tokių atvejų buvo žetono Squid Game platinimas. Tūkstančiai interneto vartotojų šiuos žetonus įsigijo manydami, kad jie bus naudojami naujame žaidime tokiu pat pavadinimu.
Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai tebuvo apgaulingas projektas. Tinklalapis gizmodo pernai lapkritį skelbė, kad vagišiai, prisidengdami populiaraus Netflix serialo Squid Game vardu, pasisavino 3,4 mln. USD.
Chainalysis tyrime pabrėžia, kad, nors su kriptovaliutomis susijusių apgavysčių apimtys yra rekordinės, tačiau realias pasaulio problemas sprendžiančių projektų naudojimas, anot tyrėjų, atsveria kriminalinį aktyvumą.
Transakcijos, susijusios su nelegaliais kriptovaliutų adresais, procentine dalimi pernai pasiekė visų laikų žemumas ir sudarė 0,15% nuo visų 15,8 trln. USD siekusių prekybos kriptovaliutomis apimčių.
Chainalysis nelegaliems adresams priskiria turinčius sąsajų su nelegalia veikla. Pavyzdžiui, adresuosai vykdė arba gavo transakcijas iš tamsiojo interneto, arba buvo žinoma, kad adresai buvo naudoti kibernetinių nusikaltėlių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti