„CyberSec Pulse 2022“: profesionalų pamokos, kaip pagerinti kibernetinį ir duomenų saugumą

Reklama publikuota: 2022-01-18
svg svg

Kokios buvo pernai išmoktos kibernetinio saugumo pamokos, kokios žinios gali padėti verslui pagerinti duomenų ir IT saugumą šiemet? Į šiuos ir kitus klausimus kibernetinio saugumo profesionalai atsakys vasario 3 d. vyksiančiame virtualiame renginyje „CyberSec Pulse 2022 Partner Kick-off Summit“. Jį trečius metus iš eilės organizuoja kibernetinių saugumo ir inovatyvių infrastruktūros sprendimų pridėtinės vertės distributorius „Hermitage Solutions“.

„Metų pradžia itin tinkamas laikas apžvelgti, kas per praėjusius metus įvyko IT saugos srityje: incidentus, atsiradusias grėsmės, kas atlikta gerai, kaip reagavome ir ką galėjome padaryti geriau. Tad vienas iš esminių renginio tikslų – išgryninti, kas buvo atlikta gerai ir tas pamokas pasikartoti, – teigia Paulius Čeponis, trečius metus iš eilės renginį „CyberSec Pulse“ organizuojančios UAB „Hermitage Solutions“ direktorius. – Žinoma, kalbėsime ne tik apie išmoktas pamokas. Kibernetinis saugumas žaibiškai keičiasi, atsiranda naujų technologijų, kurios taikosi prie besikeičiančių poreikių. Šiemet veiksnių, kurie turėtų įtakos eksponentiniam kibernetinio saugumo poreikio augimui, yra ne vienas, todėl jaučiame pareigą pasidalinti su partneriais žiniomis, naujienomis ir įžvalgomis, kad jie klientams galėtų suteikti rinkos poreikius atitinkančias paslaugas.“

Paulius Čeponis UAB „Hermitage Solutions“ direktorius.
Paulius Čeponis UAB „Hermitage Solutions“ direktorius.

Anot P. Čeponio, akivaizdu, kad toliau spartės skaitmenizavimo procesas, nes įmonės jau suprato ir įvertino jo naudą, o įtempta situacija darbo rinkoje skatins automatizavimo procesą – visa tai susiję su IT sistemomis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Tačiau matome, kad nuo šių procesų pastaraisiais metais gerokai nuošalyje liko kibernetinis saugumas, todėl 2021 m. rekordiškai padaugėjo kibernetinių atakų, ypač sukčiavimo ir išpirkos reikalaujančių programų, – akcentuoja „Hermitage Solutions“ direktorius. – Kita aktualija – įmonėms bus sudėtinga rasti tinkamos kvalifikacijos IT specialistų kibernetinio saugumo problemoms spręsti. Todėl prognozuojame, kad šioje srityje dar labiau paspartės perėjimas nuo produktų prie paslaugų naudojimo.“

„CyberSec Pulse 2022“ – ir partneriams, ir klientams

Simona Biveinytė, „Hermitage Solutions“ rinkodaros projektų vadovė.
Simona Biveinytė, „Hermitage Solutions“ rinkodaros projektų vadovė.

Organizatoriai akcentuoja, kad nors kibernetinio saugumo konferencija „CyberSec Pulse 2022“ skirta „Hermitage Solutions“ partneriams Baltijos šalyse – IT sprendimų pardavėjams bei integratoriams, valdomų paslaugų teikėjams (angl. Managed Services Provider, MSP), šiemet joje dalyvauti gali ir paslaugų klientai. Būtent jie savo veikloje susiduria su naujausiais iššūkiais ir neapibrėžtumu, kuris kyla dėl kibernetinių nusikaltėlių, ieškančių vis naujų galimybių nusitaikyti į pažeidžiamus organizacijų vartotojus, pasisavinti jų vertingus duomenis.

„Nuo pat pirmų metų, kai pradėjome rengti „CyberSec Pulse“ konferencijas, jos buvo skirtos išskirtinai mūsų partneriams, – teigia Simona Biveinytė, „Hermitage Solutions“ rinkodaros projektų vadovė. – Tačiau IT sauga aktuali kiekvienam verslui – ir mažai ar vidutinei, ir didelei organizacijai. Tai paaiškina, kodėl sulaukdavome daug klientų, norinčių dalyvauti renginyje. Todėl, nors šių metų renginys taip pat orientuotas partneriams, bet dabar prie jo gali prisijungti ir klientai.“

Konferencija internete „CyberSec Pulse 2022“ suteikia unikalią galimybę analizuoti 2021 m. iššūkius ir gauti įžvalgų, kaip galime padaryti savo ir klientų verslą saugesnį, atsparesnį ir atitinkantį reikalavimus. Renginyje 14 pranešėjų padės rasti atsakymus, ką daryti, kad nekartotume tų pačių kibernetinių klaidų ir padėtume savo klientams sustiprinti saugumą 2022 ir ateinančiais metais.

Ekspertai dalinsis patirtimi ir įžvalgomis

Oktay Umul, e. pašto ir didelių bylų apsikeitimo saugumo bendrovės „Cryptshare“ atstovas, savo pristatyme „Kaip apsaugoti B2B bendravimą 2022 metais!“ akcentuos, kad įmonės turi daugybę būdų bendrauti ir su savo klientais, ir tarpusavyje, bet pagrindiniu bendravimo kanalu išlieka e. paštas. Tačiau jis taip pat lieka ir vienu pažeidžiamiausiu komunikacijos kanalu: nuo slaptažodžių vagysčių iki sukčiavimo siunčiant apgaulingas sąskaitas faktūras. E. paštu platinama ir daugelis kenkėjiškų programų, tarp jų – ir reikalaujančių išpirkų. O. Umul supažindins renginio dalyvius, kai padidinti e. pašto saugumą.

Jeannine Balsiger, IT saugumo ir atitikties automatizavimo kūrėjos „Tripwire“ specialistė, savo pranešime primins, kad įmonėms atsiranda vis daugiau reikalavimų dėl atitikties. Apie reikalavimų atitiktį ir realią atitiktį skatina kalbėti praėjusių metų įvykiai, kai visas pasaulis pamatė, jog įmonėse gali būti „pražiūrėta“ IT sauga, nes neaišku, kas už ją atsakingas. Pavyzdžiui, pernai dėl kibernetinės atakos kelias dienas buvo sutrikdyta „Colonial Pipeline“ produktotiekio veikla ir JAV rytuose sutriko degalų tiekimas, kilo panika. „Colonial Pipeline“ įsilaužėliams sumokėjo 4,4 mln. JAV dolerių.

Scott Gower, globalios IT saugos sprendimų valdomų paslaugų teikėjams įmonės „Datto“ atstovas, supažindins su šiandien ypač aktualiomis situacijomis, kai dalis darbuotojų dirbdami nuotoliniu būdu naudoja savo kompiuterius, kurie nėra prijungti prie organizacijos tinklo, ar dirba su įmonės kompiuteriais, bet juose nebuvo atnaujinamos programos ir operacinės sistemos. Jis supažindins su nuotolinio stebėjimo ir valdymo (angl. Remote Monitoring and Management, RMM) įrankiu, kuris sumažina veiklos sąnaudas ir suteikia galimybę sutelkti dėmesį tik į paslaugos teikimą klientams iš bet kurios vietos. Beje, RMM padeda spręsti saugumo ir duomenų praradimo pažeidžiamumą dirbant nuotoliniu būdu, užtikrinti įmonės veiklos tęstinumą, įvykus incidentui – greitai atstatyti pažeistas sistemas ir tęsti veiklą.

Ian Davies, IT ir programinės įrangos įmonės „HelpSystem“, dirbančios sistemų ir tinklo valdymo, verslo žvalgybos, saugumo ir atitikties srityse, specialistas, pranešime „Penki veiksmingos duomenų apsaugos žingsniai“ atkreips dėmesį, kad didėja įmonių kibernetinio saugumo branda. Pavyzdžiui, į BDAR jau imama žiūrėti kitaip – ne gaisrus gesinti, o daryti taip, kaip reikia: iš pradžių identifikuoti jautrius duomenis, tada juos klasifikuoti, ir tik vėliau diegti kontrolės priemones. Tačiau informacijos vis dar trūksta, reikiama praktika tik pradeda formuotis, todėl, anot jo, apie tai būtina daugiau kalbėti, kad būtų greičiau pasiektas progresas šioje srityje.

Registruotis į renginį anglų kalba galima tinklapyje https://www.cybersecpulse.com/partner-summit-2022.

„Hermitage Solutions“ yra pirmaujantis kibernetinių saugumo ir inovatyvių infrastruktūros sprendimų pridėtinės vertės distributorius Baltijos šalyse. Pirmieji kompanijos biurai 1996 m. įsteigti Prancūzijoje, 2006 m. – Baltijos regiono būstinė Vilniuje, 2015 m. – Rygoje. Sprendimus į rinką kompanija tiekia per partnerius – IT bendroves, integratorius ir kt. „Hermitage Solutions“ atstovauja beveik 40 gamintojų, kurių sprendimai padeda užtikrinti kibernetinio saugumo poreikius rinkoje. Tarp pagrindinių technologijų – ugniasienės, IPS/IDS sistemos, virtualūs privatieji tinklai (VPN), prevencija prieš kenkėjiškas programas, WEB aplikacijų ir e. pašto saugumo sistemos, šifravimo sprendimai, duomenų nutekinimo prevencijos sprendimai (DLP), debesijos apsauga ir kt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Technologijų miestelio „Cyber City“ statybos Vilniaus Naujamiestyje artėja prie pabaigos 1

Sostinės Naujamiestyje, buvusioje „Spartos“ fabriko teritorijoje, kylančio technologijų miestelio „Cyber...

R. Rainys: neapsaugota organizacija anksčiau ar vėliau tampa kibernetinės atakos auka Premium

Dirbant Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre (NKSC) kartais būdavo apmaudu, jog verslas ir kitos...

Inovacijos
15:04
Estijoje uždraudžiama „Yandex“ veikla

Estijos vyriausybė patvirtino nacionalines sankcijas Rusijos kapitalo bendrovei „Yandex“ – jos tiesioginė ar...

Inovacijos
14:54
„Fintech“ bendrovių Lietuvoje pernai padaugėjo 13%, pritrauktos rekordinės investicijos

Lietuvos „fintech“ sektorius praėjusiais metais pritraukė rekordinį investicijų skaičių, bendrovių per 2021...

Inovacijos
11:08
Paskelbtas svarbiausias 5G dažnių aukcionas

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė 3,5 GHz juostos dažnių, numatytų komercinio 5G mobiliojo ryšio...

Inovacijos
10:42
Specialistų trūksta, alga ne per didžiausia: stringa Kibernetinio saugumo centro vadovo paieška Premium 1

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kol kas sunkiai sekasi surasti naująjį Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Inovacijos
05:45
JAV nusitaikė į Rusijos technologijų įmones, sankcionavo didžiausią lustų gamintoją 1

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paskelbė sankcijas kelioms Rusijos technologijų įmonėms, įskaitant...

Inovacijos
2022.03.31
Pasaulis gręžiasi nuo Rusijos IT bendrovių, jų įrangą vis dar naudoja Lietuvos įstaigos Premium 3

Iš Rusijos kilusios IT bendrovės, kaip „Kaspersky“ ar „Yandex“, pastarąjį mėnesį atsidūrė po Vakarų...

Inovacijos
2022.03.31
Lietuvos žaidimų industrija: iškart galėtume įdarbinti 100 darbuotojų

Žaidimų industrija Lietuvoje šiuo metu yra pajėgi plėstis dar ketvirtadaliu, tačiau susiduriama su talentų...

Inovacijos
2022.03.31
„Inbalance“ gavo 1,5 mln. Eur finansavimą, įrengs 640 elektromobilių įkrovimo stotelių

Investicijų bendrovės „I asset management“ fondas „NuCapital“‚ suteikė 1,5 mln. Eur paskolą, kurią per...

Automobiliai
2022.03.31
Po rekordinių metų startuoliams – investicijų štilis, bet laukiama kelių stambių sandorių Premium

Per pirmąjį metų ketvirtį penki Lietuvos startuoliai, remiantis viešai skelbtais duomenimis, pritraukė apie...

Inovacijos
2022.03.31
Po kibernetinės atakos „Rosaviacija“ bando surasti 65 TB ištrintų duomenų 4

Pasak pranešimų, strateginė Rusijos aviacijos agentūra prarado visus savo serveriuose laikytus duomenis,...

Logistika
2022.03.30
R. Rainys – apie kibernetinį saugumą, sąsajas tarp kriptovaliutų ir „ransomware“ bei „Yandex. Taxi“ Lietuvoje Premium 3

Rytis Rainys, kadenciją baigiantis Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) vadovas, sako, jog nuo...

Inovacijos
2022.03.30
Estijoje ketinama uždrausti „Yandex“

Estijos verslumo ir informacinių technologijų ministerija pranešė teiksianti vyriausybei siūlymą uždrausti...

Inovacijos
2022.03.30
VLK kibernetinį atsparumą stiprina bendradarbiaudama su „NRD Cyber Security“ Verslo tribūna

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užtikrina sveikatos priežiūrą,...

2022.03.30
Ekspertai perspėja apie augantį kibernetinių atakų pavojų

Greta Rusijos vykdomos invazijos į Ukrainą, vyksta ir plataus masto informacinis karas, teigia tarptautinė...

Inovacijos
2022.03.29
„Fintech“ bendrovė „Woolsocks“ plečiasi Vilniuje

Nyderlandų kapitalo finansinių technologijų inovatorė „Woolsocks“ ketina plėsti Vilniaus komandą. Sukūrusi...

Inovacijos
2022.03.29
JK priveria kriptokioską: rizikos zonoje atsidūrė net „Revolut“ Premium 2

Jungtinėje Karalystėje, kaip ir didžiojoje dalyje pasaulio, kriptopaslaugos yra mažai arba visiškai...

Inovacijos
2022.03.29
JAV įtraukė „Kaspersky“ į grėsmių sąrašą

JAV reguliuotoja Rusijos kibernetinio saugumo programinės įrangos gamintoją „Kaspersky“ pripažino grėsme...

Inovacijos
2022.03.29
Startuolio savo noru nepaliko nė vienas darbuotojas: ką galima būtų pritaikyti ir kitoms organizacijoms Premium 3

Lietuviškas transporto užsakymų valdymo startuolis „GoRamp“ per pastaruosius kelerius metus užaugino komandą...

Vadyba
2022.03.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku