„CyberSec Pulse 2022“: profesionalų pamokos, kaip pagerinti kibernetinį ir duomenų saugumą

Kokios buvo pernai išmoktos kibernetinio saugumo pamokos, kokios žinios gali padėti verslui pagerinti duomenų ir IT saugumą šiemet? Į šiuos ir kitus klausimus kibernetinio saugumo profesionalai atsakys vasario 3 d. vyksiančiame virtualiame renginyje CyberSec Pulse 2022 Partner Kick-off Summit. Jį trečius metus iš eilės organizuoja kibernetinių saugumo ir inovatyvių infrastruktūros sprendimų pridėtinės vertės distributorius Hermitage Solutions.
Metų pradžia itin tinkamas laikas apžvelgti, kas per praėjusius metus įvyko IT saugos srityje: incidentus, atsiradusias grėsmės, kas atlikta gerai, kaip reagavome ir ką galėjome padaryti geriau. Tad vienas iš esminių renginio tikslų išgryninti, kas buvo atlikta gerai ir tas pamokas pasikartoti, teigia Paulius Čeponis, trečius metus iš eilės renginį CyberSec Pulse organizuojančios UAB Hermitage Solutions direktorius. Žinoma, kalbėsime ne tik apie išmoktas pamokas. Kibernetinis saugumas žaibiškai keičiasi, atsiranda naujų technologijų, kurios taikosi prie besikeičiančių poreikių. Šiemet veiksnių, kurie turėtų įtakos eksponentiniam kibernetinio saugumo poreikio augimui, yra ne vienas, todėl jaučiame pareigą pasidalinti su partneriais žiniomis, naujienomis ir įžvalgomis, kad jie klientams galėtų suteikti rinkos poreikius atitinkančias paslaugas.

Anot P. Čeponio, akivaizdu, kad toliau spartės skaitmenizavimo procesas, nes įmonės jau suprato ir įvertino jo naudą, o įtempta situacija darbo rinkoje skatins automatizavimo procesą visa tai susiję su IT sistemomis.
Tačiau matome, kad nuo šių procesų pastaraisiais metais gerokai nuošalyje liko kibernetinis saugumas, todėl 2021 m. rekordiškai padaugėjo kibernetinių atakų, ypač sukčiavimo ir išpirkos reikalaujančių programų, akcentuoja Hermitage Solutions direktorius. Kita aktualija įmonėms bus sudėtinga rasti tinkamos kvalifikacijos IT specialistų kibernetinio saugumo problemoms spręsti. Todėl prognozuojame, kad šioje srityje dar labiau paspartės perėjimas nuo produktų prie paslaugų naudojimo.
CyberSec Pulse 2022 ir partneriams, ir klientams

Organizatoriai akcentuoja, kad nors kibernetinio saugumo konferencija CyberSec Pulse 2022 skirta Hermitage Solutions partneriams Baltijos šalyse IT sprendimų pardavėjams bei integratoriams, valdomų paslaugų teikėjams (angl. Managed Services Provider, MSP), šiemet joje dalyvauti gali ir paslaugų klientai. Būtent jie savo veikloje susiduria su naujausiais iššūkiais ir neapibrėžtumu, kuris kyla dėl kibernetinių nusikaltėlių, ieškančių vis naujų galimybių nusitaikyti į pažeidžiamus organizacijų vartotojus, pasisavinti jų vertingus duomenis.
Nuo pat pirmų metų, kai pradėjome rengti CyberSec Pulse konferencijas, jos buvo skirtos išskirtinai mūsų partneriams, teigia Simona Biveinytė, Hermitage Solutions rinkodaros projektų vadovė. Tačiau IT sauga aktuali kiekvienam verslui ir mažai ar vidutinei, ir didelei organizacijai. Tai paaiškina, kodėl sulaukdavome daug klientų, norinčių dalyvauti renginyje. Todėl, nors šių metų renginys taip pat orientuotas partneriams, bet dabar prie jo gali prisijungti ir klientai.
Konferencija internete CyberSec Pulse 2022 suteikia unikalią galimybę analizuoti 2021 m. iššūkius ir gauti įžvalgų, kaip galime padaryti savo ir klientų verslą saugesnį, atsparesnį ir atitinkantį reikalavimus. Renginyje 14 pranešėjų padės rasti atsakymus, ką daryti, kad nekartotume tų pačių kibernetinių klaidų ir padėtume savo klientams sustiprinti saugumą 2022 ir ateinančiais metais.
Ekspertai dalinsis patirtimi ir įžvalgomis

Oktay Umul, e. pašto ir didelių bylų apsikeitimo saugumo bendrovės Cryptshare atstovas, savo pristatyme Kaip apsaugoti B2B bendravimą 2022 metais! akcentuos, kad įmonės turi daugybę būdų bendrauti ir su savo klientais, ir tarpusavyje, bet pagrindiniu bendravimo kanalu išlieka e. paštas. Tačiau jis taip pat lieka ir vienu pažeidžiamiausiu komunikacijos kanalu: nuo slaptažodžių vagysčių iki sukčiavimo siunčiant apgaulingas sąskaitas faktūras. E. paštu platinama ir daugelis kenkėjiškų programų, tarp jų ir reikalaujančių išpirkų. O. Umul supažindins renginio dalyvius, kai padidinti e. pašto saugumą.
Jeannine Balsiger, IT saugumo ir atitikties automatizavimo kūrėjos Tripwire specialistė, savo pranešime primins, kad įmonėms atsiranda vis daugiau reikalavimų dėl atitikties. Apie reikalavimų atitiktį ir realią atitiktį skatina kalbėti praėjusių metų įvykiai, kai visas pasaulis pamatė, jog įmonėse gali būti pražiūrėta IT sauga, nes neaišku, kas už ją atsakingas. Pavyzdžiui, pernai dėl kibernetinės atakos kelias dienas buvo sutrikdyta Colonial Pipeline produktotiekio veikla ir JAV rytuose sutriko degalų tiekimas, kilo panika. Colonial Pipeline įsilaužėliams sumokėjo 4,4 mln. JAV dolerių.

Scott Gower, globalios IT saugos sprendimų valdomų paslaugų teikėjams įmonės Datto atstovas, supažindins su šiandien ypač aktualiomis situacijomis, kai dalis darbuotojų dirbdami nuotoliniu būdu naudoja savo kompiuterius, kurie nėra prijungti prie organizacijos tinklo, ar dirba su įmonės kompiuteriais, bet juose nebuvo atnaujinamos programos ir operacinės sistemos. Jis supažindins su nuotolinio stebėjimo ir valdymo (angl. Remote Monitoring and Management, RMM) įrankiu, kuris sumažina veiklos sąnaudas ir suteikia galimybę sutelkti dėmesį tik į paslaugos teikimą klientams iš bet kurios vietos. Beje, RMM padeda spręsti saugumo ir duomenų praradimo pažeidžiamumą dirbant nuotoliniu būdu, užtikrinti įmonės veiklos tęstinumą, įvykus incidentui greitai atstatyti pažeistas sistemas ir tęsti veiklą.
.jpg/Helpsystem(1)__750x422.jpg)
Ian Davies, IT ir programinės įrangos įmonės HelpSystem, dirbančios sistemų ir tinklo valdymo, verslo žvalgybos, saugumo ir atitikties srityse, specialistas, pranešime Penki veiksmingos duomenų apsaugos žingsniai atkreips dėmesį, kad didėja įmonių kibernetinio saugumo branda. Pavyzdžiui, į BDAR jau imama žiūrėti kitaip ne gaisrus gesinti, o daryti taip, kaip reikia: iš pradžių identifikuoti jautrius duomenis, tada juos klasifikuoti, ir tik vėliau diegti kontrolės priemones. Tačiau informacijos vis dar trūksta, reikiama praktika tik pradeda formuotis, todėl, anot jo, apie tai būtina daugiau kalbėti, kad būtų greičiau pasiektas progresas šioje srityje.
Registruotis į renginį anglų kalba galima tinklapyje https://www.cybersecpulse.com/partner-summit-2022.
Hermitage Solutions yra pirmaujantis kibernetinių saugumo ir inovatyvių infrastruktūros sprendimų pridėtinės vertės distributorius Baltijos šalyse. Pirmieji kompanijos biurai 1996 m. įsteigti Prancūzijoje, 2006 m. Baltijos regiono būstinė Vilniuje, 2015 m. Rygoje. Sprendimus į rinką kompanija tiekia per partnerius IT bendroves, integratorius ir kt. Hermitage Solutions atstovauja beveik 40 gamintojų, kurių sprendimai padeda užtikrinti kibernetinio saugumo poreikius rinkoje. Tarp pagrindinių technologijų ugniasienės, IPS/IDS sistemos, virtualūs privatieji tinklai (VPN), prevencija prieš kenkėjiškas programas, WEB aplikacijų ir e. pašto saugumo sistemos, šifravimo sprendimai, duomenų nutekinimo prevencijos sprendimai (DLP), debesijos apsauga ir kt.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti