Susipažinkite: jauniausias pasaulyje milijardierius

Johnui Collisonui vos 27-eri, bet jis jau tituluojamas jauniausiu milijardieriumi pasaulyje, aukštumas pasiekusiu savo jėgomis.
Dabar žmonės apie tai dažnai klausinėja, ir jaučiu, kad jie nori išgirsti įdomų atsakymą. Daug kas klausia, kaip pasikeitė mano gyvenimas, ir tikisi, kad papasakosiu apie kokį nors įmantrų naują pomėgį, ką nors panašaus į Faberge kiaušinių kolekcionavimą ar jachtų lenktynes. Bet aš tokio atsakymo neturiu. Aš vis dar mėgstu laisvalaikiu bėgioti, BBC cituoja p. Collisoną.
Šis vaikinas su vyresniuoju broliu Patricku 2011 m. įkūrė ir valdo Stripe šiandien daugiau nei 9 mlrd. USD vertinamą kompaniją.
Beje, Patrickas Collisonas šiuo metu yra trečias jauniausias milijardierius iš visų aukštumas pasiekusiųjų savo jėgomis. Tarp brolių Collisonų įsispraudęs 27 m. Evanas Spiegelis, vienas iš Snapchat programėlės kūrėjų ir vadovų.
Mokėjimų tarpininkas
San Fransiske įsikūrusios Stripe vardas net JAV daugeliui nėra girdėtas, nes ši kompanija neparduoda nieko, kas galėtų rūpėti plataus vartojimo rinkai. Stripe siūlo verslo programinę įrangą, leidžiančią prekybos įmonėms lengviau priimti internetinius mokėjimus. Stripe visame pasaulyje turi per 100.000 klientų, tarp jų yra ir tokios milžinės kaip Apple.
Pono Collisono vadovaujama bendrovė pernai paskelbė apie dar vieną investicijų raundą. Jam pasibaigus, kompanija įvertinta 9,2 mlrd. USD. Forbes skaičiuoja, kad Johno ir Patricko Collisonų nuosavas turtas vertas bent po 1,1 mlrd. USD. Tačiau broliai sako, kad didžioji dalis minimos sumos yra tik popieriuje.
Kad ir kaip būtų, neblogai kaip Arijos kaime augusiems ir iš universiteto iškritusiems vaikinams, šmaikštauja BBC.
Broliai Collisonai augo Tipererio grafystėje Mansterio provincijoje. Kaip patys sako, programavimu jie domėjosi nuo pat vaikystės. O kadangi kaime pramogų buvo nedaug, prie kompiuterio jie praleisdavo nemažai laiko.
Po mokyklos abu nusprendė stoti į prestižinius JAV universitetus. 2007 m. Patrickas įstojo Masačusetso technologijos institutą (angl. Massachusetts Institute of Technology, MIT) Kembridže. Po poros metų į Kembridžą atvyko ir Johnas. Jis įstojo į Harvardo universitetą.
Kai mokėmės mokykloje, labai norėjome keliauti. Aš svarsčiau ir apie Jungtinės Karalystės (JK) universitetus. Bet jie nebuvo pakankamai toli. O galimybė studijuoti aukščiausio lygio JAV mokymo įstaigose viliojo, pasakoja Johnas Collisonas.
Pirmasis verslas
Tiesa, dar prieš Johnui įstojant į Harvardą, broliai jau buvo tapę milijonieriais. Priežodžiu tapusį pirmąjį milijoną vaikinams atnešė programiniai įrankiai, skirti smulkiesiems prekybininkams, dirbantiems aukcionų platformoje eBay. Šios priemonės supaprastino eBay paskyros valdymą ir leido automatizuoti dalį kasdienių veiksmų, kuriuos turi atlikti pardavėjai. Auctomatic pavadinta programinė įranga (taip pat pavadinta ir bendrovė, valdanti šių įrankių teises) greitai tapo populiari. Ir vos po metų veiklos 2008 m. broliai Collisonai pardavė pirmąją savo bendrovę už 5 mln. USD.
Netrukus po to vaikinai ėmėsi įgyvendinti kitą idėją ir pradėjo kurti programinę įrangą, leidžiančią prekybos įmonėms lengviau priimti internetinius mokėjimus ir valdyti klientų duomenis.
Neilgai trukus broliai nusprendė mesti mokslus ir Silicio slėnyje įkūrė bendrovę.
Stripe idėja kilo panašiai kaip ir daugelis tokių idėjų rinkoje neradome priemonės, kurią galėtume ir norėtume naudoti, todėl nusprendėme ją sukurti patys. Pamenu, sakiau: Patrickai, juk tai negali būti labai sunku, turėtume pabandyti. Pabandėme, ir supratau, kad tai yra sunku, komentuoja Johnas Collisonas.
Didelės ambicijos
Nors buvo ir vėliau atsirado daugybė konkurentų, Stripe vartotojų skaičius sparčiai augo. Tai pastebėjo senieji Silicio slėnio vilkai, tokie kaip Elonas Muskas ir Peteris Thielis, vienas iš Paypal įkūrėjų. Jie suteikė pirmą plėtrai reikalingą investiciją.
Broliai svarsto, kad Silicio slėnio sunkiasvorius padėjo privilioti itin paprastas ir patikimas verslo modelis nedidelis komisinis mokestis (1,4%) nuo kiekvienos transakcijos, kuri apdorojama naudojant Stripe programinę įrangą.
Bendrovė akcijomis neprekiauja biržoje, ji neskelbia savo finansinių rezultatų. Bet Forbes teigia, kad 9,2 mlrd. USD vertinimas gali būti pagrįstas, nes Stripe turi per 100.000 klientų, kurie kasdien priima daug mokėjimų.
Kalbėdamas apie ateitį, p. Collisonas pabrėžia, kad plėtros galimybės yra milžiniškos.
Šiuo metu pasaulyje tik apie 5% visų vartotojų išlaidų tenka internetui. Norime šį skaičių padidinti, nes jis tiesiogiai susijęs su mūsų įmonės augimo galimybėmis. Kol augs interneto ekonomika, augsime ir mes, sako Stripe vadovas.
Šiandien Stripe turi 750 darbuotojų. 500 San Fransiske ir dar 150 Europos biuruose Dubline, Londone Paryžiuje ir Berlyne.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti