Inovacijos Inovacijos Inovacijos Inovacijos Inovacijos
2017-04-14 17:08

Elektroninio Lietuvos gyventojo idėja vėl eina į Seimą

Finansų ministerija siekia, kad įmonę Lietuvoje nuotoliniu būdu galėtų įsteigti bet kurios šalies gyventojas. Tikimasi, kad patobulinimai elektroninėje erdvėje leis privilioti daugiau investicijų. „e-Estonios“ nuotr.
Finansų ministerija siekia, kad įmonę Lietuvoje nuotoliniu būdu galėtų įsteigti bet kurios šalies gyventojas. Tikimasi, kad patobulinimai elektroninėje erdvėje leis privilioti daugiau investicijų. „e-Estonios“ nuotr.
Valdžios institucijose atgimsta idėja pasekti Estijos pavyzdžiu ir sukurti vadinamojo elektroninio gyventojo (angl. e. resident) programą. Taip siekiama užsieniečius sudominti Lietuvos jurisdikcija, pritraukti investicijų. Neslepiami ir šalies rinkodaros tikslai.

Finansų ministerija pateikė pasiūlymų Vyriausybei, kaip mūsų šalis galėtų tapti palankesne valstybe finansinių technologijų bendrovėms. Jie jau buvo apsvarstyti Vyriausybėje. Kaip teigia Vilius Šapoka, finansų ministras, Vyriausybė priemones, kaip Lietuvos jurisdikciją paversti patrauklesne, įvertino teigiamai. Tarp šių priemonių pateko ir e. gyventojo programos idėja, kurios įgyvendinimo būtų tikimasi 2019 m. pabaigoje.

„Iniciatyva derėtų finansinių technologijų rinkos Lietuvoje kontekste, todėl įtraukėme ją į veiksmų planą ir pateikėme iš naujo. Kalbėdamiesi tiek su Stasiu Kropu (Lietuvos bankų asociacijos prezidentu – VŽ), tiek su kitų institucijų atstovais, kolegomis aplink Baltijos jūrą, pamatėme, kad tokia iniciatyva būtų tikrai įdomi ir prisidėtų prie Lietuvos konkurencingumo didinimo, investicijų pritraukimo“, – VŽ aiškina Sigitas Mitkus, Finansų ministerijos Finansų rinkų politikos departamento direktorius.

52795
130817
52791