GENERAL FINANCING BANKAS: dėl kibernetinio saugumo dirbame visi kartu

Reklama publikuota: 2021-08-19
Rokas Budrys, Administravimo ir technikos skyriaus vadovas.
svg svg
Rokas Budrys, Administravimo ir technikos skyriaus vadovas.

Skaitmeninis amžius tiek verslui, tiek jo klientams atveria daugybę naujų galimybių, o drauge gimsta nauji iššūkiai – vieni didžiausių iš jų susiję su kibernetiniu saugumu. Pastaruoju metu kibernetinis saugumas tapo prioritetu daugeliui verslų, ypač daug dėmesio tam skiria finansų organizacijos. GENERAL FINANCING BANKAS taip pat deda papildomų pastangų, stiprindamas kibernetinio saugumo kompetencijas.

Elektroninėje erdvėje kylančios rizikos, jų analizė ir atitinkami sprendimai, rūpinantis kibernetiniu saugumu banke – GENERAL FINANCING BANKAS turi solidų įdirbį šioje srityje ir disponuoja įvairiais kovos su galimomis kibernetinėmis atakomis įrankiais. Pagrindines sistemas kuria banko IT specialistai, o Administravimo ir technikos skyrius prižiūri, kaip veikia atskiros saugumo infrastruktūros dalys, koreguoja jas pagal aktualius poreikius.

Ketina sustiprinti komandą

Rokas Budrys, Administravimo ir technikos skyriaus vadovas, pasakoja, kad GENERAL FINANCING BANKAS ir prieš virsmą banku (tai įvyko daugiau nei prieš metus) taikė gerąsias kibernetinio saugumo praktikas. Tuo pasirūpinti įpareigoja ir banko turimi kokybės sertifikatai, taigi saugumo priemonės, reikalingos tam, kad būtų užkirstas kelias galimiems incidentams ar jų sprendimui, egzistavo ir anksčiau.

„Dabar, atsižvelgdami į pokyčius rinkoje, siekiame sustiprinti komandą ir ketiname į ją pakviesti žmogų, besispecializuojantį būtent kibernetinio saugumo srityje. Tokių specialistų rinkoje nėra daug, tačiau tikimės netrukus rasti naują komandos narį, sustiprinti kompetencijas saugumo srityje ir optimizuoti jau turimas galimybes, siekiant išvengti incidentų kibernetinėje erdvėje“, – pasakoja R. Budrys. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Jis pabrėžia, kad banke ir dabar saugumas užtikrinamas įvairiais būdais, yra vertinamos tendencijos, atliekama analizė, kaip veikia jau esami saugumo sprendimai. Tuo tarpu naujajam komandos nariui, atsakingam už kibernetinį saugumą, būtų patikėta nuolatinė esamų sprendimų priežiūra, jų optimizavimas, atskirų didesnių projektų vykdymas ir situacijos stebėsena.

„Nuolat diegiame naujoves, dalyvaujame mokymuose ir šiuo metu stipriname komandą. Saugumas mums yra aktualus dėl dviejų kertinių priežasčių. Pirmiausia, norime, kad klientai jaustųsi visiškai saugiai, sudarydami su mumis vartojimo paskolos, refinansavimo, indėlio bei kitas sutartis ir patikėdami mums savo duomenis. Taip pat siekiame kiek įmanoma aukštesniu lygiu užtikrinti saugumą, kad banko veiklos  netrikdytų incidentai ir kad būtų išvengta bet kokių finansinių pasekmių. Trumpiau tariant, tai – viena verslo konkurencingumo dedamųjų“, – pasakoja R. Budrys.

Aplinka reikalauja pokyčių

Eglė Urbonavičienė, GENERAL FINANCING BANKO Duomenų apsaugos ir informacijos saugumo pareigūnė, pastebi, kad visa šiuolaikinė verslo aplinka ir susiklosčiusios naujos aplinkybės reikalauja pokyčių organizacijose.

„Ne paslaptis, kad pastaruoju metu padaugėjo kibernetinių įsilaužimų, kitų incidentų, o mes, kaip bankas, jaučiamės esantys dar didesnio dėmesio centre. Svarbu pažymėti, kad netrukus finansų sektorius sulauks ir naujo reguliavimo, susijusio su kibernetiniu saugumu, tai irgi vienas iš veiksnių, dėl kurių prie komandos prisijungti kviečiame patyrusius specialistus. Finansinių paslaugų skaitmeninės veiklos atsparumo reglamentas (vadinamasis DORA), atnaujinta Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyva (NIS 2 direktyva) – visa tai liudija apie ateinantį griežtesnį reguliavimą ir tai, kad šiai sričiai reikės daugiau dėmesio“, – sako E. Urbonavičienė.

Ji priduria, kad su didesnio ar mažesnio masto kibernetiniais incidentais susiduria kone visos organizacijos. „Tai – pamokos, kurias organizacijos stengiasi išmokti. Atliekama analizė, gimsta nauji aktualūs sprendimai, tobulinami procesai ir sistemos“, – pažymi banko Duomenų apsaugos ir informacijos saugumo pareigūnė.

Pasak E. Urbonavičienės, kibernetinis saugumas neatsiejamas nuo asmens duomenų apsaugos ir BDAR reglamento reikalavimų užtikrinimo.

„Pavyzdžiui, jei įvyksta incidentas, mes ne tik turime galvoti, kaip sumažinti ar užkirsti kelią žalai, bet ir įvertinti situaciją, pasverti, ar turime pranešti Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai, jei incidentas susijęs su asmens duomenų tvarkymu, ar, kitais atvejais – Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui. Apskritai, šioje srityje labai svarbus bendradarbiavimas – tiek organizacijos viduje, tiek su tiekėjais ar kitomis suinteresuotomis šalimis“, – sako pašnekovė.

Bendradarbiavimas – lemiamas veiksnys

R. Budrys taip pat atkreipia dėmesį, kad bendradarbiavimas organizacijos viduje tampa ypač svarbus, kai diegiami nauji ar optimizuojami esami infrastruktūros sprendimai. „Įrankių funkcijos būna aiškios, jų gali būti keletas, tačiau privalome suvokti, koks yra poreikis, žvelgiant iš teisinės bei kitų standartų perspektyvos. Tiek techniškai, tiek teisiškai viską privalome atlikti tvarkingai, ir sąveika su duomenų apsaugos pareigūnu čia yra labai svarbi.“

Bendradarbiaujama ne tik organizacijos viduje – įgyvendinant saugumo sprendimus, pasitelkiami ir partneriai, pažymi R. Budrys.

GENERAL FINANCING BANKO ekspertai įsitikinę – dirbant išvien, kruopščiai apgalvojus kuriamus sprendimus, kibernetinį saugumą užtikrinančios sistemos gali būti reikšmingai ištobulintos. Bemaž tiek, kad nerimą keliantys veiksmai būtų prevenciškai pastebimi kibernetinėje erdvėje, ir taip būtų išvengiama incidentų.

„Mūsų organizacijoje glaudžiai kartu dirba keletas IT skyrių – Administravimo ir technikos skyrius, Paslaugų valdymo skyrius, Informacinių sistemų kūrimo ir palaikymo skyrius. Bendromis pastangomis kuriame naujus saugius produktus“, – sako R. Budrys.

Justinas Muleika, GENERAL FINANCING BANKO Generalinio direktoriaus pavaduotojas, primena paprastus dėsnius. „Kibernetinis saugumas šiais laikais — kaip durų spyna. Jei nepasirūpinsime saugumu, anksčiau ar vėliau pro tas duris gali užeiti svečių, ir jie nebūtinai bus labai draugiškai nusiteikę, — sako J. Muleika. — GENERAL FINANCING BANKE kibernetiniam saugumui skiriame daug dėmesio, analizuojame ir mokomės iš rinkoje pasitaikiusių incidentų. Esamą komandą stipriname naujais žmonėmis, besispecializuojančiais šioje srityje, taip pat organizacijoje diegiame kultūrą, kad už saugumą atsakingi visi įmonės darbuotojai.“   

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
GENERAL FINANCING BANKAS: IT komandos sėkmę lemia tiek kiekvieno asmeninis indėlis, tiek vidinė organizacijos kultūra Verslo tribūna 1

GENERAL FINANCING BANKE dirbančios specialistės, atsakingos už įvairius IT procesus, tiek banką kaip...

GENERAL FINANCING BANKO vadovas: sėkmės pagrindas – aiški vizija, veiksmų planas ir stipri komanda Verslo tribūna

GENERAL FINANCING BANKAS, ką tik paminėjęs organizacijos 16 metų sukaktį, skaičiuoja puikius rezultatus...

GENERAL FINANCING BANKO patirtis: per Lietuvą išsisklaidžiusi, bet vieninga organizacija Verslo tribūna

Darbo vieta ne biure, o namuose ar kitur, galbūt kitame mieste ar net kitoje šalyje – šis modelis po beveik...

Pakeliui į darbą GENERAL FINANCING BANKE: svarbu ir abipusis supratimas pokalbio metu Verslo tribūna 1

Pirmasis įspūdis, kurį darbo pokalbio metu darbdavys ir kandidatas susidaro vienas apie kitą, neretai nulemia...

GENERAL FINANCING BANKAS: dėl kibernetinio saugumo dirbame visi kartu Verslo tribūna

Skaitmeninis amžius tiek verslui, tiek jo klientams atveria daugybę naujų galimybių, o drauge gimsta nauji...

Kaip tapti banku: unikali GENERAL FINANCING BANKO patirtis Verslo tribūna

Vienerių metų banko veiklos sukaktį šiemet minintis GENERAL FINANCING BANKAS rinkoje įsitvirtino kaip lanksti...

GENERAL FINANCING BANKO pardavimai telefonu: klientų istorijos virsta vertinga profesine patirtimi Verslo tribūna 1

Jei klientas, paskambinęs į banką, kalba pašnibždomis ir prisipažįsta, kad pokalbio metu yra užsidaręs...

GENERAL FINANCING BANKO Kredito rizikos valdymas: čia geriausiai jaučiasi karalienė matematika Verslo tribūna 1

Darbas su skaičiais, statistika ir matematiniais modeliais – daugeliui ši sritis gali pasirodyti sudėtinga ir...

Nuo duomenų saugos ir atitikties iki verslo sėkmės: svarbiausia – suvokti bendrą tikslą Verslo tribūna

Duomenų apsaugos ir atitikties reikalavimų reglamentavimas pastaraisiais metais tapo iššūkiu ne vienai...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku